مقالات

۳ اشتباه مخرب پشت کنکوری ها

۳ اشتباه مخرب پشت کنکوری ها

آدم عاقل از یک مار دو بار گزیده نمی شود! درس نگرفتن از اشتباهات یکی از بزرگترین خطاها در برنامه ریزی کنکور تجربی و یا ریاضی و… است. برای اینکه این راه طولانی را دوباره نخواهید پشت سر بگذرانید، لازم است یکسری اصول و قوانین را سر لوحه کارتان قرار دهید. اینجا بازی، بازی آزمون و خطاست، پس باید قواعد این بازی را به خوبی یاد بگیرید.

برنامه ریزی درسی ام را خودم انجام می دهم!

برای برنامه ریزی کنکور، در درجه اول لازم است تمام حواستان را روی نحوه برنامه ریزی بگذارید. این بدین معناست که مشاور شما باید آگاه از وضعیت شما باشد چه از لحاظ درسی، چه روحی و چه جسمی. در حقیقت از شما انتظار می رود که، همان سیکل سال قبل را باز تکرار نکنید!! زیرا اگر آن روند درستی بود بازدهی خوبی هم در پس آن بود. پس اینکه بخواهید باز به این برنامه تکیه کنید انگار از چاله بیرون آمدید و خودتان را به چاه انداخته اید. در همین زمینه لازم به ذکر است که ویژگی های یک مشاوره استاندارد را بدانید.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنم که مقاله، کلیشه های کنکور تجربی(و همچنین سایر رشته های مربوطه) را مطالعه نمایید تا بهتر متوجه اهمیت این موضوع شوید.🌠

کنکور تجربی

موفقیتم را با مطالعه زیاد تضمین می کنم:

تفکر رایجی که در این سال ها وجود دارد این است که، دانش آموزان در کلاس های شیمی کنکور و سایر دروس گمان می کنند تمام پیشرفت درسی آنها در ساعات مطالعه بالا جمع شده است. گاها از داوطلبان شنیده می‌شود که علی رغم ساعات بسیار زیاد مطالعه، موفقیتی در آزمون های خود به دست نمی آورند و می‌گویند نتیجه اصلا هم تراز با تلاش ما نیست. برای حل این چالش می توان حرفی منطقی زد که شاید در نگاه اول کمی‌ کلیشه ای بنظر برسد اما نکته ای بسیار مهم و قابل تأمل است. برای حل ماجرای مذکور می‌توانیم در یک جمله بگوییم کیفیت مهم است نه کمیت. دانش آموزان ممکن است بخاطر فضای رقابتی در این سال های تحصیلی، بیشتر ساعات روز را به مطالعه و درس خواندن اختصاص دهند و این طبیعی است اما مشکل از جایی شروع می‌شود که  تایم استراحت خود را کمتر از مقدار مجاز و لازم می‌کند و همین خواب ناکافی تاثیر بزرگی را بر روی عملکرد مغز میگذارد بدین ترتیب راندمان مغز پایین می اید و نتیجه‌ی مطلوب حاصل نمی‌شود. اما حقیقت این است که موفقیت و یا عدم موفقیت شما، به ساعات مطالعه بستگی ندارد.

چگونه کیفیت درس خواندنم را بنفش کنم؟

در ادامه‌ی بحث قبلی باید بگوییم گاهی اوقات دانش آموزان هم خواب کافی دارند و هم ساعت مطالعه‌ی مناسبی دارند اما باز هم موفقیتی که در ازمون ها به دنبالش هستند را بدست نمی‌آورند. تعداد زیادی از داوطلبان دست کم یکبار با این چالش رو به رو شده‌اند. این موضوع سبب تنش، ترس و اضطراب در داوطلبان می‌شود و این ترس و اضطراب در سال کنکور مثل آفتی عمل میکند که ثمره تمام زحمت های شما را نابود میکند و اما اگر شما این آفت را با کمک مشاورین کنکور ریاضی و…به خوبی بشناسید، می‌توانید با استفاده از سم مناسب و عملکرد صحیح؛ زمین خود را پاکسازی کنید تا محصولی با کیفیت و مرغوب برداشت کنید. در این مواقع معمولا مشکل از روش مطالعه است. شما تا زمانی که بر متون کتاب های درسی خود تسلط کافی را پیدا نکرده اید نباید به سراغ تست زدن بروید. اگر برای تست زدن عجول باشید و قبل از درک مفاهیم هر درسی به سراغ حل تست های آن بروید قطعا به مشکل بر خواهید خورد.

مشاوره کنکور تجربی

در نتیجه

برای اینکه از خطرات این اشتباهات جبران ناپذیر در امان بمانید، لازم است از اصول و قواعد درستی استفاده کنید. در همین خصوص، مشاوره شما می تواند نقش پر رنگی را در نتیجه کنکورتان داشته باشد. پس به این خط قرمز ها را در تمامی مسیر توجه کنید، چون تنها شما مسئول عملکرد خود هستید. تیم اومند، آماده همکاری با شما جهت یادگیری باکیفیت و با جدیدترین متد ها است. می توانید از طریق این قسمت و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

اومند رفیق روزهای خوب شماست. 💜