مقالات

۶ نکته شروع کنکور ریاضی از مهر ماه

اگر شما هم جز داوطلبانی هستید که می خواهید درس خواندن برای کنکور ریاضی را از مهر ماه استارت بزنید، اما همزمان دلشوره تابستانی که از دست داده اید را دارید، اصلاً نگران نباشید، چون به شرطی که برنامه ریزی کنکور ریاضی را به فردی بسپارید که در کار خود خبره است، می توانید عقب ماندگی خود را جبران کنید!

البته باید این را هم در نظر بگیرید که اگر شخصی که برای مشاوره کنکور ریاضی انتخاب می کنید، نداند که نباید نسخه واحدی برای همه شاگردانش بپیچد و توانایی های همه را یکسان در نظر بگیرد، نه تنها نمی تواند به شما کمک کند، بلکه باعث می شود که زمان باقی مانده تان را به هدر دهید و نتوانید نتیجه ای که باید را به دست بیاورید!

بنابراین اگر می خواهید شما هم مثل خیلی از رتبه های برتر که درس خواندن برای کنکور ریاضی را از مهر ماه شروع کردند عمل کنید، کافیست که اولاً مشاور خود را نه با دو چشم، بلکه با چهار چشم انتخاب کنید و دوماً به نکاتی که ما در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم با دقت عمل کنید و آن ها را پشت گوش نیندازید!

برنامه ریزی کنکور ریاضی

 برای مطالعه دروس کنکور ریاضی از مهر ماه باید به چه نکاتی توجه کنید؟

بهترین کاری می توانید برای شروع مطالعه دروس کنکور ریاضی از مهر ماه انجام دهید این است که به جای سرزنش کردن خودتان، همت کنید و درس خواندن را به شکل جدی و زیر نظر مشاوری خبره پیش ببرید تا نتیجه زحماتتان را ببینید و طعم شیرین آن را بچشید! البته برای این که قدم های لازم را بهتر و دقیق تر بشناسید، توجه شما را به نکات زیر جلب می کنیم:👇

  برنامه ریزی کنکور ریاضی را جدی بگیرید

یکی از مهم ترین مواردی که در هر کاری از جمله کنکور می تواند تاثیر زیادی بر موفقیت شما داشته باشد، این است که در کارهای خود برنامه ریزی داشته باشید. البته طبیعتاً برنامه ای می تواند شما را به موفقیت برساند که ریز جزئیات شرایط و مهارت های شما را در بر بگیرد. پس بهتر است که این کار به مشاوری کاردان که معنای برنامه شخصی سازی شده را می داند و از تفاوت های برنامه ریزی برای کسی که می خواهد مطالعه را از مهر ماه آغاز کند، اطلاع دارد سپرده شود.

برنامه ریزی کنکور ریاضی

وقت خود را با آزمون های آزمایشی مختلف پر نکنید!

حرفی در این نیست که آزمون های آزمایشی می توانند شما را به چالش بکشند و نقاط ضعف و قوتتان را نمایان کنند تا نقاط قوتتان را تقویت و نقاط ضعفتان را هم به نقاط قوتتان تبدیل کنید. اما اگر قرار باشد شما در هر تعداد آزمون آزمایشی که برگزار می شود شرکت کنید، قطعاً فرصت مطالعه و تست زنی اصولی را از دست می دهید و تنها خستگی درو می کنید! بنابراین تعادل را حفظ کنید و حداکثر در ۲ آزمون آزمایشی شرکت نمایید و حتماً پس از آزمون به بررسی پاسخ های درست و غلط خود بپردازید.

خلاصه نویسی و نت برداری را به دست فراموشی نسپارید!

این که شما تابستان را از دست داده اید، دلیل نمی شود که خلاصه نویسی و نت برداری را کنار بگذارید؛ چرا که با این کار اگر روزانه ۲۰ ساعت هم درس بخوانید، مثل این است که هیچ چیزی نخوانده اید! چرا؟ چون وقتی شما از مطالبی که خوانده اید، خلاصه ای برنمی دارید و یا نکات مهم آن را هایلایت نمی کنید، منبعی برای مرور و یادآوری مطالب در اختیار ندارید و مجبور هستید که هر بار برای مرورتان سیر تا پیاز یک مطلب را دوباره بخوانید! پس حتماً خلاصه نویسی و یادداشت برداری را انجام دهید تا در هم در زمان مرورتان سریع تر عمل کنید و هم یادگیریتان را تثبیت کنید!

اجازه ندهید که درس ها بر روی هم تلنبار شوند

اگر شما هنوز دانش آموز باشید باید با شروع ترم مهر بتوانید علاوه بر مطالعه و جمع بندی دروس پایه های قبل، دروس پایه دوازدهم را نیز یاد بگیرید. از طرفی حتی اگر پشت کنکور مانده باشید و درگیر تایم مدرسه نباشید، باز هم نباید اهمیت روزهای باقی مانده تا کنکور را نادیده بگیرید و کار امروز را به فردا موکول کنید! در واقع اگر می خواهید از شروع مطالعه خود در مهر ماه نتیجه مطلوبی بگیرید، بایستی لباس رزم بپوشید و با پشتکار و تلاش به مطالعه بپردازید و وقت را تلف نکنید تا در ماه های آخر کنکور با انبوهی از درس های خوانده نشده مواجه نشوید!

از ماشین حساب استفاده نکنید

بسیاری از دانش آموزان رشته ریاضی عادت دارند که برای درس های محاسباتی خود مثل ریاضی و فیزیک از ماشین حساب استفاده کنند. بنابراین اگر در تابستان هم از ماشین حساب استفاده می کردید، با توجه به این که سر جلسه کنکور اجازه استفاده از این وسیله را نخواهید داشت، باید تا زمان دارید این عادت را از سر خود بیندازید و هر آزمون و خطایی که لازم است انجام دهید تا بتوانید با ذهن خود از پس محاسبات سوالات کنکور ریاضی بربیایید.

سر خود را با انواع کلاس های کنکور گرم نکنید

بعضی از دانش آموزان فکر می کنند چون در تابستان درس نخواندند، پس باید دست به دامان انواع کلاس های کنکور ریاضی شوند و درس ها را از این طریق یاد بگیرند. شرکت در این کلاس ها به شرطی که آموزش خود را به شیوه های کاربر محور پیش ببرند، بد نیست، اما به شرطی که تعادل را رعایت کنید! یعنی اگر قرار باشد که شما هر روز هفته را در انواع کلاس های آموزشی بگذرانید، پس چه زمانی باید مطالبی که یاد گرفته اید را  مطالعه و مرور کنید و تست حل کنید؟ بنابراین بهترین کار این است که ابتدا به کمک فردی حرفه ای در امر مشاوره کنکور ریاضی، مهارت ها و توانایی هایتان را بررسی کنید و بعد برای ثبت نام در کلاس هایی که واقعاً به آن ها نیاز دارید اقدام کنید.

پس برای موفقیت در کنکور ریاضی به کجا اعتماد کنیم؟

همان طور که گفتیم یکی از راهکارهایی که می تواند به شما کمک کند که حتی اگر دوره طلایی تابستان را از دست داده اید و مطالعه برای کنکور ریاضی را از مهر ماه شروع کرده اید، باز هم طعم لذیذ موفقیت را زیر دندان هایتان حس کنید، کمک گرفتن از مشاوری است که در کار خود مهارت زیادی دارد و می داند که تنها برنامه شخصی سازی شده است که می تواند شما را به اوج برساند.

از این رو ما در باشگاه اومند تمام کلاس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی خود را در کلاس هایی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) برگزار می کنیم تا شعار کاربر محور بودن کلاس هایمان به حقیقت بپیوندد و استاد بتواند برای تک تک کاربران برنامه ای منحصر به فرد و متناسب با شرایط آن ها تهیه و تنظیم کند.

پس اگر شما هم از پکیج های آفلاین مشاوره خسته شده اید و می خواهید از پشتیبانی همه جانبه ما بهره مند شوید، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این لینک با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با اومند تنها به اندازه یک آرزوی بنفش تا بغل کردن موفقیت فاصله دارید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *