مقالات

۴ دلیل مهم برای یادگیری فن بیان از دوران کودکی

یادگیری فن بیان از دوران کودکی

اینکه فکر کنید کلاس فن بیان برای کودکان تنها توانایی برقراری ارتباط و صحبت را به آن‌ها می دهد اشتباه است. در واقع مهارت هایی که کودکان با تقویت فن بیان و هوش هیجانی کسب می کنند شگفت آور است!

همانطور که کودک رشد می کند، مهم است که مهارت های ارتباطی او هم پرورش یابد تا در ابراز خود نسبت به اطرافش مانعی نداشته باشد. توانایی برقراری ارتباط موثر یک مهارت کلیدی، در دوران کودکی است و هر چه در آن بهتر باشیم، کیفیت زندگی ما بهتر خواهد بود. 💫

بهترین سن برای تقویت فن بیان کودک 🌠

شاید عجیب باشد که برای تقویت فن بیان محدودیت سنی وجود ندارد. فن بیان و هوش هیجانی چیزی است که همه افراد در هر سنی در تمام روزهای زندگی خود با آن مواجه هستند؛ حتی نوزادان!

شما به عنوان والدین کودک دقیقا از همان زمانی که با نوزاد چندماهه خود سخن می گویید و او با دقت به صورت شما زل میزند و بعد از چندماه می تواند زبان بگشاید، در حال تقویت فن بیان او هستید.

یا زمانی که برای کودک خود قصه میخوانید تا بخوابد در حال افزایش فن بیان او هستید.

می بینید؟! فن بیان به همین اندازه پرکاربرد و ضروری است!

 در دوره های فن بیان کودک نیز فرصتی برای آن ها فراهم می کنیم، که بتوانند این مهارت را از سنین پایین توسعه دهند. ایجاد فضایی برای آزمایش، اشتباه کردن، پیشرفت در گروه های کوچک یا بزرگ و… به طور طبیعی و بی شک مهم است. با این کار، ما کودکانی را پرورش خواهیم داد که می توانند به طور طبیعی، مؤدبانه و به طور فزاینده ای؛ خود به خود در مقابل هر مخاطبی ابراز وجود کنند. همچنین، روی اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها هم تأثیر مستقیم می گذارد.

کلاس های فن بیان کودک

اهمیت کلاس های فن بیان چیست؟ 🚀

در کلاس های آنلاین فن بیان کودک، با فعالیت ها و تمرین های مختلف مثل کتاب خوانی، صداسازی، کنترل هیجان و … به بهبود مهارت های ارتباطی فرزند شما کمک می کند. این کلاس ها اکتساب گفتاری آن ها را توسعه می دهد و آن ها را با طیف وسیعی از واژگان آشنا می کند. همچنین، به آن ها کمک می کند تا با سهولت و وضوح ارتباط برقرار کنند.

نکته حائز اهمیت این کلاس ها اینجاست که وقتی آن ها بزرگتر می شوند با تکنیک هایی که یاد گرفته اند فرصتی عالی برای بحث و گفتگو فراهم می کنند. این کلاس ها محیطی را ایجاد می کنند که در آن کودک می تواند به راحتی و با اطمینان خاطر، به بیان و به اشتراک گذاری ایده های خود عادت کند.

کمک به ارتباط غیرکلامی:

از طریق این کلاس ها، کودک متوجه می شود که ارتباطات غیر کلامی چه تاثیر شگفت انگیزی  در گفتارش دارد. مهارت های گوش دادن و همچنین توانایی خود را در همدلی تقویت می کند. فرزند شما باید یاد بگیرد که در چه موقعیتی نیاز به همدلی و همکاری و… نیاز است. 

مقاطع تحصیلی نیازمند فن بیان قوی:

 هنگامی که کودک مدرسه رفتن را شروع می کند، سخنرانی ها، بحث های کلاسی، نمایشنامه و امتحانات شفاهی برای او به فعالیت های منظم تبدیل می شود. همگی آن ها مستقیماً به ارتباط کلامی او بر می گردد، پس لازم است که با دوره های فن بیان برای کودک به آن ها کمک کنید. به همین ترتیب ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند مصاحبه، بخواهد در یک گروه تئاتر عضو شود. در این مواقع شما می خواهید که کودک احساس اعتماد به نفس داشته باشد، نه تنها در مقابل جمع صحبت کند، بلکه از توانایی خود در مکالمه روان و ایجاد تأثیر خوب نیز مطمئن باشد.

ارتباط فن بیان با مهارت های نوشتاری:

کودکی که در برقراری ارتباط کلامی خوب است و فن بیان قوی را دارد، ایجاد ارتباطات نوشتاری برایش آسان‌تر است؛ و بنابراین احتمالاً در امتحانات مدرسه و تکالیف کتبی خود عملکرد بهتری را خواهد داشت.

پلی به آینده روشن کودک:

با نگاهی به آینده فرزندتان، می دانید که توانایی برقراری ارتباط سالم و موثر، از دوران کودکی با دوستانش تا ارتباطات شغلی اش؛ چقدر تحت تاثیر این فاکتور مهم (فن بیان)است.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنم که مقاله مهارت های آینده دار برای کودک را بخوانید، تا بهتر این موضوع را درک کنید.

دوره فن بیان کودک

به عنوان کلام آخر

فن بیان را همانند هر مهارت دیگری، می‌توان با تمرین توسعه داد و بهبود بخشید. اما به شرط فراهم کردن شرایط مطلوب که باعث رشد مهارت‌های ارتباطی خوب در کودک شود؛ و در نهایت او را با مهارت‌های گفتاری موثر برای ساختن آینده‌ای موفق مجهز کند. در همین راستا، اومند تیمی را تشکیل داده تا کودک شما بتواند به بهترین نحو؛ با دنیای اطرافش ارتباط برقرار کند. تیم پشتیبانی مشتری ما در دسترس شماست تا بتوانید هر زمان که خواستید با ما از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه در ارتباط باشید.

ضمنا در کلاس های کاربرمحور و کم جمعیت باشگاه اومند هر کاربر در ابتدای ورود پرونده آموزشی خواهد داشت تا تمام شرایط و روند پیشرفت کاربر در پرونده ثبت شود و مدرس با توجه به شرایط اختصاصی هر کاربر، به او در کلاس توجه کند.

به آینده کودکتان رنگ بنفش بزنید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *