مقالات

۶ ویژگی بهترین مدرس زبان خارجه

بهترین مدرس زبان خارجه

رفتن به کلاس های آموزش زبان خارجه می تواند کاری دلهره آور و دستاوردی به ظاهر غیرممکن باشد و احتمالاً این مقاله را می خوانید زیرا پیش‌ خودتان این سوال را می‌پرسید که ویژگی های بهترین مدرس زبان خارجه چیست⁉️ اکثر معلمان می دانند که تسلط به یک زبان (در حالی که قطعا مهم است) برای معلمی باکیفیت بودن کافی نیست. معلمان، قهرمانان گمنامی هستند که مانند هر قهرمان بزرگی، ویژگی های شگفت انگیزی دارند که بر تمام سفرهای یادگیری ما تأثیر می گذارد.

همه ما حداقل یک معلم آموزش زبان انگلیسی (یا زبان های دیگر) داریم که به خوبی از او یاد می کنیم. حداقل یکی که تاثیر زیادی در شکل گیری یادگیری ما داشته است. معلمان زبان افراد فوق العاده ای هستند. آنها با چالش‌های باورنکردنی‌ در آموزش پیچیدگی های زبان اول، دوم یا حتی زبان سوم روبرو هستند.

 بنابراین چه چیزی در مورد به یاد ماندنی ترین معلمان ما که به ما کمک کردند زبان اول یا دوم خود را یاد بگیریم بیشتر برجسته است؟ یک لیست بسیار طولانی وجود دارد که این حرفه را به یک کار پر مشقت تبدیل می کند.

در اینجا برخی از ویژگی ها و ویژگی هایی که باعث می شود یک معلم، بهترین مدرس زبان خارجه باشد را آورده‌ایم.

شایستگی و صبر

لازمه هر معلمی این است که موضوع درسی خود را خوب بداند. با این حال، در بیشتر موارد، یادآوری این نکته ضروری است که به عنوان یک معلم، یادگیرنده را به سوی دانش جدیدی راهنمایی و کمک می‌کند تا موضوعی که تدریس می‌شود را کشف کند.

این امر به ویژه در کلاس آموزش زبان بسیار مهم است، زیرا بسیاری از دانش آموزان ممکن است به عنوان مبتدیان کامل، وارد دوره شوند یا دانش کمی از زبان داشته باشند.

به عنوان یک معلم، تشخیص آنچه یادگیرنده می داند و نمی داند بسیار مهم است. یادگیری همیشه به سرعت اتفاق نمی‌افتد. به آن فضا و زمان باید داده شود تا اتفاق بیفتد. شکیبایی در فرآیند یادگیری یکی از بهترین ویژگی‌های بهترین مدرس زبان خارجه است. صبر باعث ایجاد اعتماد به نفس در زبان‌آموز می شود. آسیب پذیری مانعی برای یادگیرنده است. داشتن صبر به یادگیرنده جرات یادگیری می دهد.

مقاله ۸ روش عالی برای تقویت زبان انگلیسی کودک در منزل را می‌توانید مطالعه کنید.

بهترین مدرس زبان خارجه

محیط یادگیری شخصی‌سازی شده

هر فردی متفاوت یاد می گیرد. تغییر محیط کلاس به روشی سفارشی‌سازی شده می تواند برای دانش آموزان بسیار مفید باشد و منجر به افزایش انگیزه شود. اینکار برای برقراری ارتباط با دانش‌آموزان برای فهمیدن اینکه چه روشی از یادگیری بصری، صوتی یا حتی حرکتی برای آنها بهترین نتیجه را دارد، بدون شک کمک خواهد کرد.💪🏼☺️

امیدواری

یکی از ویژگی‌های بهترین مدرس زبان خارجه این است که برای انجام کارش امیدوار باقی بماند و همه حتی خودش را تشویق کند. سطح امیدواری معلم مسری است و می‌واند دانش آموزان را تشویق کند تا قبول و باور کنند که می توانند زبان را یاد بگیرند. علاوه بر استفاده از نشانه های قدردانی یا سازنده در کلاس درس مانند

  • “کارت خوب بود!”
  • “نکته عالی گفتید، می توانید بیشتر توضیح دهید؟”
  • “آفرین!”
  • “خوب گفتید!”
  • “به این سرعت یاد گرفتید!”

 معلمان زبان موثر نسبت به دلسردی زبان آموزان حساس هستند و به راحتی احساسات زبان آموزان را نرمی و اعتبار می بخشند.

یادگیرنده ای که متوجه امیدواری شما شود بسیار مهم است، زیرا باعث یادگیری بیشتر می شود، حتی زمانی که خودش احساس بی انگیزگی می کند.

با انجام اشتباهات یادگیری اتفاق می‌افتد

مطالعات نشان داده‌اند که تحریک مشارکت دانش‌آموزان مستقیماً منجر به فراگیری بهتر زبان می‌شود. دانش آموزان منفعل و ساکت به احتمال زیاد به اندازه کسانی که به طور فعال و منظم شرکت می کنند، یاد نمی‌گیرند. با این حال، یک دانش آموز محتاط‌ نباید دلیلی برای نگرانی داشته باشد. باز هم، اهمیت مرتبط بودن را نمی توان به اندازه کافی مورد تاکید قرار داد. مثلا در کلاس آموزش زبان آلمانی دانش آموزان زمانی که احساس کنند مورد احترام معلم قرار می گیرند، بیشتر مشارکت می‌کنند و اشتباه کردن برایشان بی خطر می‌شود. آنها به سرعت متوجه خواهند شد که از اشتباهات خود بیشترین درس را می‌توانند بگیرند.

می‌توانید مقاله ۴ روش کاربردی برای تقویت درک مطلب زبان آلمانی را هم مطالعه کنید

بهترین مدرس زبان خارجه

درک مراحل رشد زبان آموزان

محیط های یادگیری زبان از این نظر منحصر به فرد هستند که مراحل مختلف یادگیری با یکدیگر بسیار متفاوت به نظر می‌رسد. برای مثال، دانش‌آموزان جوان‌تر به ابزارهای بصری و فعالیت‌های بازی‌دار بیشتر از ابزارهای نوشتاری نیاز دارند. یادگیری زبان چالش برانگیز است و می‌تواند منجر به ناامیدی زیادی در طول مراحل یادگیری شود. بنابراین، درک مراحل توسعه زبان زبان آموزان، ایده بهتری را برای سفارشی کردن آموزش برای مطابقت با نیازهای فردی به شما ارائه می‌دهد.

دانش آموزان را پاسخگو نگه دارید

در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که همه می توانند هر چیزی را یاد بگیرند و یادگیری در همه ما ذاتی است. مسئولیت معلم این است که همه راه های تسهیل یادگیری را بیابد. همچنین، یک معلم خوب مطمئن می‌شود که همه یادگیرندگان از همان ابتدا مسئولیت یادگیری خود را بر عهده می‌گیرند.

یک زبان آموز فقط از طریق آموزش می تواند خیلی چیزها را یاد بگیرد. ایجاد نگرش مثبت و داشتن انگیزه برای یادگیری خود به همان اندازه برای فرآیند یادگیری آنها بسیار مهم است. یک معلم اثر بسیار پررنگ در شکل‌گیری شخصیت، علاقه و حتی تفکر یک دانش‌آموز دارد و نباید تاثیر کلماتی که از دهان معلم خارج می‌شود را نادیده گرفت. به عنوان یک دانش‌آموز حق شماست تا از بهترین امکانات تحصیل بهره‌مند شوید و اولین پیش‌نیاز این تحصیل داشتن بهترین مدرس زبان خارجه است.

بهترین مدرس زبان خارجه

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، قصد دارید کاری بسیار بزرگ برای آینده خودتان انجام دهید. توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی یک موهبت قابل توجه است و شما را برای موفقیت در آینده آماده می کند. برای همین ما در اومند با تیم حرفه ای و اساتید برجسته در رشته ها و گرایش های مختلف این امکان را فراهم کردیم تا شما عزیزان در محیط آموزشی مفرح و جذاب زبان را شروع کنند و در این مسیر پر پیچ و خم موفق شوند.
باشگاه اومند یکی از بهترین، بروز‌ترین و پیگیر‌ترین سامانه آموزشی آنلاین کشور است که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند.

کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.
موفق و بنفش باشید💜