مقالات

۵ روش ساده برای تسلط به گرامر زبان فرانسوی

گرامر زبان فرانسه

یادگیری و آموزش زبان فرانسه در عین شیرینی و حلاوتش، سختی های خاص خودش را هم دارد. یکی از این سختی ها که گاهی باعث دلسردی کاربران آموزش این زبان می شود، دستور زبان و گرامر آن است.

متاسفانه یا خوشبختانه هیچ راه فراری از گرامر زبان های خارجی از جمله زبان فرانسه وجود ندارد و شما برای این که بتوانید این زبان را مثل بلبل حرف بزنید، ماهرانه بنویسید، خوب بشنوید و مسلط بخوانید به یادگیری گرامر این زبان نیاز ندارید!

پس به شما توصیه می کنیم که به جای این که گرامر را به شکل منبعی برای یادگیری ببینید و همیشه در کلاس زبان فرانسه یا در خانه غر بزنید که چرا گرامر سخت است، آن را به شکل یک ابزار در نظر بگیرید که در خدمت شما است تا زبانتان را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید!

تقویت گرامر زبان فرانسه با ۵ گام بنفش

تقویت گرامر زبان فرانسه

اگر می خواهید ذره ای ترس برای صحبت کردن به زبان فرانسه به دلتان راه پیدا نکند و با اعتماد به نفس کامل حرف بزنید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که گرامر این زبان را از بر شوید و با یک تیر نه دو نشان، نه سه نشان، بلکه چهار نشان بزنید و مهارت های ۴ گانه زبان فرانسه یعنی writting، speaking، reading و listening در خود تقویت کنید! بنابراین با ما همراه باشید تا در این قسمت چند راهکار مناسب برای تقویت دستور زبان فرانسه به شما معرفی کنیم.

برای یادگیری گرامر امروز و فردا نکنید!

به جای این که فقط بر روی واژگان زبان فرانسه فوکوس کنید و سعی کنید آن ها را از بر شوید، باید هر چه زودتر برای یادگیری قواعد و استثنائات این زبان دست به کار شوید و آن را پشت گوش نیندازید! چرا که شما زمانی می توانید از واژگانی که یاد می گیرید درست استفاده کنید که قواعد چیدمان آن ها در کنار یکدیگر و ساخت عبارات و جملات جدید را بلد باشید. پس به جای تمرکز ۱۰۰ درصدی بر روی کلمات فرانسوی، بخشی از تمرکز خود را بر روی یادگیری قواعد این زبان بگذارید و گرامر را به بخش های کوچک کوچک تقسیم کنید تا بتوانید با مطالعه آن ها در این بخش به مهارت برسید.

از مقایسه زبان فرانسه با انگلیسی دست بردارید!

یکی از تصورات غلط افرادی که به یادگیری زبان فرانسه مشغول هستند، این است که چون زبان فرانسه و انگلیسی شباهت هایی به یکدیگر دارند، پس لابد در قواعد هم عیناً مشابه همدیگر هستند! همین تصور غلط می تواند باعث شود که شما سعی کنید برای مفاهیم دستور زبان فرانسه معادلی در زبان انگلیسی پیدا کنید و به قول معروف قیمه ها را در ماست ها بریزید!😁

اما باید بدانید که این دو زبان در بخش گرامر و دستور زبان با هم تفاوت هایی دارند که از جمله آن ها می توان به این مورد اشاره کرد که اسامی و کلمات در زبان فرانسوی بر خلاف زبان انگلیسی دارای جنسیت هستند و حروف تعریف آن ها بر اساس جنسیتشان تعیین می شود.

بنابراین دست از مقایسه این دو زبان در بخش گرامر بردارید و سعی کنید که چرایی و چگونگی هر یک از قواعد خود زبان فرانسه را یاد بگیرید!

گرامر حفظی نیست!

اگر می خواهید گرامر را یاد بگیرید، باید به جای حفظ کردن به دنبال آنالیز کردن قواعد آن باشید تا مفهوم هر کدام از آن ها را بهتر درک کنید! بنابراین راهی ندارید جز این که زیاد تمرین کنید تا زیر و بم قواعد دستتان بیاید! اما برای این که تمرینتان شکل یکنواخت و خسته کننده ای پیدا نکند، باید به آن تنوع دهید. مثلاً وقتی کتاب فرانسوی می خوانید، آهنگی به زبان فرانسه گوش می کنید یا فیلمی به این زبان تماشا می کنید، سعی کنید نکات گرامری را از دل جملات، عبارات و دیالوگ های آن ها بیرون بکشید و آن ها را آنالیز کنید!

گرامر زبان فرانسه

برای یادگیری افعال فرانسوی وقت صرف کنید

تا زمانی که نتوانید بر افعال فرانسوی و صرف آن ها مسلط شوید، نمی توانید ادعا کنید که این زبان را به خوبی بلد هستید. با وجود این که صرف افعال این زبان برای زمان های ساده و مرکب با هم متفاوت است و از طرف دیگر افعال بی قاعده هم هر کدام به روش خودشان صرف می شوند، اما نیازی نیست هول کنید؛ چرا که تنها غیر ممکن، غیر ممکن است و هر چیزی با تمرین زیاد آسان می شود!

خودتان را به چالش بکشید!

همیشه یادگیریتان را به چالش بکشید و خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید! مثلاً هر بار قبل از این که به سراغ یادگیری قاعده جدید در گرامر زبان فرانسه بروید، از نکات گرامری که در جلسه قبلی دوره زبان فرانسه تدریس شده تمرین حل کنید. اگر آن ها را بلد بودید که به سراغ یادگیری نکات جدید بروید. اما در صورتی که در قواعد قبلی مشکل داشتید و نتوانستید به سوالات پاسخ دهید باید بار دیگر نکات گرامری آن را مورد بررسی قرار دهید و اگر باز هم با آن ها به چالش برخوردید، باید از استادتان کمک بخواهید تا بار دیگر نکات را برایتان مرور کند و کمکتان کند که این مشکل را رفع کنید.

برای تقویت مهارت نوشتاری زبان فرانسه در ۴ قدم کافیست که این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

پس چگونه گرامر زبان فرانسه را قورت دهیم و این زبان را از بر شویم؟

از قدیم گفته اند که عاقبت جوینده یابنده بود، پس اگر شما هم برای یادگیری گرامر زبان فرانسه وقت صرف کنید، می توانید این زبان و گرامرش را از بر شوید!

اما قطعاً برای این که بتوانید در این مسیر بهتر و موفق تر عمل کنید، لازم است که در کلاس های آموزشی این زبان که روند آموزشی خود را بر اساس توانایی ها و اهداف فردی شما پیش می برند شرکت کنید تا مسیری را برای یادگیری گرامر زبان فرانسه طی کنید که به موفقیتتان ختم می شود.

بنابراین شما می توانید با خیال راحت به باشگاه اومند که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور است و آموزش کاربر محور و شخصی سازی شده را سرلوحه کار خودش قرار داده است اعتماد کنید. در واقع آنچه در کلاس آنلاین زبان فرانسه این باشگاه اتفاق می افتد این است که تمام کاربران دارای پرونده ای اختصاصی هستند که نقاط ضعف و قوت و روند پیشروی آن ها در آن پرونده درج می شود تا استاد بتواند آموزش را نه بر اساس توانایی های عمومی، بلکه بر اساس توانایی های فردی هر نفر پیش ببرد. ضمناً وقتی ما از کلاس آنلاین صحبت می کنیم به این معنی نیست که آموزش را با تماس تصویری در برنامه ای مثل واتساپ پیش می بریم، بلکه آموزش های ما در فضای اختصاصی باشگاه انجام می شود و تمام کاربران زبان فرانسه به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند.

پس اگر شما هم دوست دارید اومندی شوید و از این فرصت ویژه استفاده کنید، همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید یا اطلاعات تماس خود را از طریق این قسمت در اختیار ما بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند صفر تا صد زبان فرانسه در مشت توست، کافیست که بخواهی!💜