مقالات

تقویت مهارت نوشتاری زبان فرانسه در ۴ قدم

تقویت مهارت نوشتاری زبان فرانسه

بعضی از افراد با وجود گذراندن دوره زبان فرانسه و اخذ مدرک، حتی برای پر کردن یک فرم ساده به مشکل بر می خورند. اگر شما هم نمی خواهید که اطلاعاتتان پس از یادگیری این زبان تا این اندازه مضحک باشد باید قواعدی را سرلوحه کارتان قرار دهید. یادگیری زبان فرانسه بدون نگارش صحیح مانند این می ماند که شما یک ماشین بسازید اما چرخی برای حرکت آن قرار ندهید!

۱٫ فیلم ببین و بهتر بنویس 💫

در اینجا می خواهیم به راهی معتبر و پر قدمت بپردازیم که ممکن است بسیاری از شما درباره آن شنیده باشید؛ اما به اهمیت آن آگاه نباشید. مدت زیادی است که دوست‌داران زبان فرانسه در سراسر دنیا از این روش استفاده می کنند و کمتر کسی است که از این راه دست خالی بیرون برود. آموزش زبان فرانسوی و یا هر زبان دیگری بدون تماشای فیلم و سریال و یا گوش دادن به اخبار و پادکست تقریباً غیر ممکن است. این موارد مذکور بخش مهمی از آموزش ناخودآگاه شما را در بر می گیرند که تاثیر آن را در دراز مدت خواهید دید؛ اما بهتر است از این فرصت نتیجه ای دو چندان بگیرید. شما می توانید در این تکنیک، حین تماشای فیلم و سریال وقفه های کوتاه ایجاد کنید و هر آنچه را که شنیده اید روی کاغذ بیاورید. البته نگران نباشید طبیعی است اگر به طور کامل متوجه تمام جمله ها و یا کلمات نشده باشید، این روش به شما کمک می کند که ضمن یادگیری کلمات جدید رایتینگ خود را به شدت بهبود ببخشید. فقط کافیست با همین مکث کوتاهی که دارید، شاهد سیلی از موفقیت های نوشتاری باشید.

مهارت نوشتاری زبان فرانسه

البته فراموش نکنید که قرار نیست از کنار اشتباهات نوشتاریتان به سادگی رد شوید، بلکه شما باید برای خودتان نقش یک ویراستار را ایفا کنید و هر عبارت یا کلمه فرانسوی که اشتباه نوشته اید را اصلاح کنید؛ چرا که در غیر این صورت همان اشتباهات در ذهن شما لانه می کنند و دیگر اصلاح آن ها کار حضرت فیل است!😁

پس در کل اگر می خواهید از دوره های حضوری یا دوره های آنلاین زبان فرانسه نتیجه مطلوبی کسب کنید و مهارت رایتینگ خود را در این زبان تقویت کنید، تماشای فیلم و سریال و شنیدن مداوم اخبار و پادکست ها می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

تقویت مهارت نوشتاری فرانسوی

۲٫ خوب بخوان تا خوب بنویسی 🚀

در مسیر تقویت مهارت های نوشتاری، این روش روش دومی است که به شما کمک بسیاری می کند. در حقیقت زمانی که شما در کلاس‌های زبان فرانسه شرکت می کنید، بهتر از هر زمانی می توانید به خواندن کتاب ها و داستان های فرانسوی بپردازید. در همین راستا، وقتی که شما بتوانید به درک خوبی از مطالبی که خواندید برسید این روش پر رنگ می شود. در این تکنیک از شما انتظار می رود که خلاصه ای از تمام داستان یا شعر و موسیقی و… را فهمیده باشید و بعد از خواندن و درک مطلب شما شروع به خلاصه نویسی آن بخش می کنید. این روش یکی از موثرترین روش های تقویتی برای مهارت رایتینگ است که معمولا در کلاسها به شکل گروهی و فردی با شکلهای مختلف به آن پرداخته می شود.

۳٫ ژورنال نویسی کنید و از مهارت نوشتاری خودتان لذت ببرید🌠

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد عادت دارید که برنامه ریزی هایتان را یادداشت کنید، و یا علاقه دارید که اهداف و آرزوهایتان را بنویسید این روش برای شما ساخته شده است. با این روش هم دایره لغاتتان رشد می کند و هم مهارت نوشتاری شما پرورش میابد. این روش ساده است و تنها لازم است از این پس نوشته های خود را مثل برنامه روزانه و نوشتن شکرگزاری و … را به جای اینکه به فارسی بنویسید به زبان شیرین فرانسوی بنویسید. در واقع پس از گذشت زمان کوتاهی شما عادت می کنید که گاهاً حتی در ذهنتان به فرانسوی برنامه بچینید و درباره آرزوهایتان فکر کنید. متحیر کننده است مگر نه؟! فقط کافیست این روش را به یک عادت تبدیل کنید.

در همین خصوص به شما توصیه می کنم تا مقاله، چگونه یادگیری زبان فرانسه را لذت بخش کنیم را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از این موضوع مهم برسید.

۴٫ آیا موسسه ها می توانند مهارت نوشتاری ما را بنفش کند؟ 💜

شرکت کردن در دوره آنلاین زبان فرانسه می تواند برای تقویت مهارت نوشتاری سودمند باشد. اما باید در انتخاب دوره و مجموعه برگزار کننده دقت کرد و از روش آموزش آن ها مطمئن شد تا زمان و هزینه شما تلف نشود.

بعضی از موسسات باعث کاهش برخی از مهارت ها در زبان آموزان این حوزه می شوند. برگزاری امتحانات و پرسشها تنها به صورت تستی و شفاهی سبب می شود مرکز توجه  افراد حول مهارت شفاهی بچرخد و آنها از اهمیت مهارت نوشتاری غافل بشوند. اما خوشبختانه با تشکیل دوره های کاربرمحور می توانید با این ضعف خداحافظی کنید. در این کلاسها شما به طور تخصصی آماده می شوید تا بر روی یک مهارتی که ضعف دارید کار کنید. برای مثال اگر مهارت نوشتاری شما ضعیف است، هدف و انگیزه اصلی این کلاسها آموزش مهارت نوشتاری می شود. پس با این وجود هیچ جای نگرانی برای این موضوع باقی نمی ماند.

مهارت نوشتاری زبان فرانسه

به عنوان کلام آخر برای تقویت مهارت نوشتاری زبان فرانسه

اگر شما  قصد مهاجرت یا سفر و… را به فرانسه دارید چه از طریق کار و یا تحصیل لازم است به نگارش صحیح این زبان مسلط باشید و تنها توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی برای شما کافی نیست. در این راستا، اومند تیمی را تشکیل داده که بتواند شما را به بهترین شکل ساپورت کند تا شما بتوانید در آسمان زبان فرانسوی بدرخشید. پس برای اومندی شدن شما می توانید از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

با اومند می توانید بعد از هر باران، یک رنگین کمان ببینید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *