مقالات

۵ روش ساده برای تسلط به گرامر زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی

یکی از ارکان مهم آموزش زبان انگلیسی به دستور زبان و گرامر آن برمی گردد که بدون یادگیری و درک مفاهیم گرامری، تسلط در بیان جملات انگلیسی بیشتر شبیه به شوخی به نظر می رسد؛ چرا که گرامر مثل چهارچوب یک خانه است که اگر نباشد یک پای مهم قضیه می لنگد!

در واقع علی رغم این که یادگیری گرامر انگلیسی کاری کسل کننده و سخت به نظر می رسد، اما کلید اصلی روان و سلیس صحبت کردن شما به زبان انگلیسی است و دقیقاً به همین علت است که در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی تاکید زیادی بر آن می شود.

اما اهمیت یادگیری گرامر این زبان تنها به مکالمات روزمره خلاصه نمی شود و شما حتی در هنگام کاریابی و مصاحبه های کاری در کشورهای انگلیسی زبان و یا ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آن ها به این مهارت نیاز دارید و اصلاً بخشی از سنجش و ارزیابی تسلط شما به زبان انگلیسی به همین وسیله صورت می گیرد. پس اگر از تمرین کردن خسته نشوید و در یادگیری قواعد و دستور زبان انگلیسی سرسخت و مبارز باشید، قطعاً از پس آن برمی آیید!

گرامر زبان انگلیسی را با ۵ روش قورت دهید!

گرامر زبان انگلیسی

لازم است بدانید که گرامر زبان انگلیسی از مکالمات غیر رسمی تا ارتباطات حرفه ای از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث می شود که شما با اعتماد به نفس و سلیس صحبت کنید. بنابراین حالا که یادگیری گرامر تا این اندازه مهم است، ما در این بخش روش هایی به شما معرفی می کنیم تا بتوانید ریز به ریز قواعد این زبان را از بر شوید!

زیاد مطالعه کنید

یکی از رموز تقویت گرامر زبان انگلیسی این است که متن های زیادی به زبان انگلیسی بخوانید؛ چرا که در این حالت می توانید مثل یک دوربین، چیدمان درست جملات و عبارات را ثبت و ضبط کنید و حتی متن های بهتری بنویسید.

برای خودتان یک دفترچه راهنمای دستور زبان درست کنید

اگر قصد دارید که بر دستور زبان انگلیسی مسلط شوید، می توانید دفترچه ای از نکات گرامری درست کنید و آن را همیشه و همه جا به همراه خود داشته باشید. در واقع شما با این کار با یک تیر دو نشان می زنید؛ چرا که هم می توانید هر زمان که خواستید به این نکات دسترسی داشته باشید و آن ها را مرور کنید و هم می توانید هر زمان که نکته جدیدی به چشمتان خورد یا یاد گرفتید در آن بنویسید.

تمرین نوشتن از نان شب هم واجب تر است!

بهترین کار برای این که بتوانید دانسته های خود در حوزه گرامر زبان انگلیسی را به چالش بکشید این است که دست به قلم شوید و سعی کنید جمله های قابل فهم بنویسید. در واقع در این حالت می توانید ضعف ها و اشکالات خودتان را شناسایی کنید و آن ها را رفع کنید. البته شما می توانید تمرین نوشتن را به شکل چت کردن با دوستانتان پیش ببرید، البته به شرطی که دوستتان به قدری در زبان انگلیسی ماهر باشد که بتواند مثل یک معلم اشکالات شما را اصلاح و به پیشرفتتان کمک کند تا قواعد این زبان ملکه ذهنتان شود!

فیلم و سریال ها را با زیرنویس تماشا کنید

حتماً شما هم خوب می دانید که تماشای فیلم و سریال های انگلیسی زبان تاثیر زیادی در تقویت بخش های مختلف زبان انگلیسی از جمله گرامر آن دارد. اما اگر می خواهید این تاثیر دو چندان شود، بهتر است که فیلم ها را با زیرنویس تماشا کنید تا با ساختار درست جملات بیشتر آشنا شوید. به علاوه شما می توانید مدام فیلم یا سریال را استپ کنید و بار دیگر خودتان همان دیالوگ را تکرار کنید. این کار باعث می شود که به مرور قواعد ساخت جملات در ذهن شما نقش ببندد!

به دیگران آموزش دهید

اگر جز افرادی هستید که تا حدودی با گرامر زبان انگلیسی آشنا هستید، می توانید با تدریس به دیگران، دانش خودتان را افزایش دهید. در واقع وقتی شما گرامر زبان انگلیسی را به افرادی که هنوز در سطح مبتدی هستند آموزش می دهید، بار دیگر این نکات برایتان مرور می شود و اتفاقاً اگر ایرادی داشته باشید از دل همین تدریس ها بیرون می زند و باعث می شود که با رفع آن ایرادها بتوانید به تسلط چند برابری در قواعد این زبان برسید.

به منظور آشنایی با پر تکرارترین مباحث گرامر زبان انگلیسی کافیست که از طریق لینک این مطلب اقدام نمایید و این مطلب را تا انتهای آن مطالعه کنید.

پس بهترین مکان برای تسلط ۱۰۰ درصدی بر گرامر زبان انگلیسی کجا است؟

اگر می خواهید با یادگیری گرامر نه دو نشان، بلکه چهار نشان بزنید و هر ۴ مهارت زبان انگلیسی یعنی Listenning، Writting، Spaking و Reading را تقویت کنید، باید در کلاسی شرکت کنید که آموزش خود را نه بر اساس شیوه های قدیمی، بلکه به شکل شخصی سازی شده پیش می برد.

باشگاه اومند دقیقاً چنین جایی است! یعنی هر یک از کاربران آموزش آنلاین زبان انگلیسی از بدو ورود دارای پرونده ای اختصاصی هستند که تمام نقاط ضعف و قوت آن ها در آن درج شده تا آموزش این زبان در کلاسی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفر) بر مبنای توانایی های فردی هر نفر پیش برود. به قول یکی از استادان باشگاه همین که تعداد کاربران از ۱۰ نفر تجاوز نمی کند و هر کاربر علاوه بر آموزش شخصی سازی شده از حمایت پشتیبانان نیز بهره مند می شود، باعث شده که شعار کاربر محور بودن کلاس های این باشگاه به حقیقتی بنفش تبدیل شود تا همه شاگردان بتوانند با شرکت در دوره های زبان انگلیسی اومند به اهداف خودشان برسند و یادگیری زبان را نیمه کاره رها نکنند.

پس اگر شما هم تمایل دارید که از این خدمات بهره مند شوید، کافیست که فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید و یا از طریق شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با اومند می توانید زبان انگلیسی را فوت آب شوید، کافیست که بخواهید!💜