مقالات

۴ روش کاربردی برای تقویت درک مطلب زبان آلمانی

تقویت درک مطلب زبان آلمانی

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که با وجود تلاش های بسیار برای یادگیری این زبان باز هم با خواندن مطلبی، یا تماشای یک ویدیویی به زبان آلمانی ببینید که چیزی متوجه نشده اید.

این عجیب است که عده ای از زبان آموزان حتی با وجود تمام ابزارهای لازم، همچنان در آموزش زبان آلمانی با موانعی روبرو می شوند. این تجارب تلخ باعث می شود که تصور کنیم زبان آلمانی واقعاً دشوار است و ما از پس یادگیری آن بر نمی آییم.

 گاهی اوقات، تغییر در نحوه یادگیری می تواند یادگیری زبان آلمانی شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. اجازه دهید یک راز کوچک را به شما بگویم، این غولی که از زبان آلمانی ساخته اید، پوچ است زیرا یادگیری زبان آلمانی آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست.  درست است، که هرچیزی سختی خودش را دارد، اما این سختی در زبان آلمانی زمانی معنا پیدا می کند که شما درکی از مفاهیم نداشته باشید. در واقع با وجود چند نکته خاص در یادگیری زبان آلمانی، می توانید پر قدرت تر از همیشه، برای شروع یادگیری بهتر قدم بردارید. شما زمانی می توانید به راحتی از موانع عبور کنید که، از روش های مختلف جهت بهبود وضعیت‌تان استفاده کنید. تنها چیزی که در فهم بهتر مطالب آلمانی نیاز دارید، این است که با خواندن این مقاله کمک کوچکی کنید برای کشف بخش هایی که بیشتر زبان آموزان را به دردسر می اندازد. درست است جمع آوری روش های مختلف، و کسب تجربه های ناموفق برای فهم بهتر این زبان ناخوشایند است. اما باتوجه به شانس و اقبال خوب شما در این مقاله به راهکارهایی می پردازیم که شما را از دام این اشتباهات نجات می دهد.

با یادگیری کلمات، به درک بهتری از زبان آلمانی برسید 🌠

 در آموزش زبان آلمانی، برای فهم بهتر مطالب باید دایره لغات خوبی داشته باشید. زیرا زمانی که یادگیری‌تان در خصوص کلمات محدود باشد، سخت تر متوجه می شوید که در این زبان چه می گذرد. بدون شک در اوایل وقتی که با کلمات عجیب و غریب، با ساختار دستوری پیچیده مواجه می شویدحیرت زده خواهید شد. اما نگران نباشید وقتی از اولین تپه های کوچک و بزرگ بالا رفتید، بالا رفتن از کوهای پر عظمت برایتان آسان می شود. دقیقاً در زبان آلمانی، زمانی که کلمات ریز و درشت متفاوت را یاد می گیرید، یاد گرفتن کلمات و عبارات طولانی برایتان بسیار آسان جلوه می کند. در نهایت این امر، می توانید به درک مطلب دستبرد بزنید و  به راحتی متوجه شوید که این زبان تا چه اندازه قابل فهم است. البته فراموش نکنید که در یادگیری کلمات جدید نباید چشم بسته عمل کنید، یعنی نباید هر چه که در سر راهتان قرار گرفت را از روی بی فکری  یاد بگیرید. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که یادگیری کلمات کاربردی بسیار مهم تر از سایر کلمات است. لغات کاربردی می تواند شامل لغات تخصصی حوزه کاری و یا تحصیلی شما باشد. اگر بخواهیم واقع بین باشیم نیاز شما به این دسته از لغات بسیار بیشتر از سایر لغات است، زیرا در محیط کاری و یا تحصیلی تان بیشتر با این دسته از کلمات سر و کار خواهید داشت.

با تسلط به گرامر درک‌تان را از زبان آلمانی بالا ببرید🚀

گرامر زبان آلمانی

 به نظر می رسد اکثر زبان آموزان از دستورات و قواعد این زبان واهمه دارند. اما اگر بدانند با یادگیری بیشتر و بهتر این دسته از قوانین می توانند تا چه اندازه یادگیری زبان آلمانی را آسان تر کنند به هیچ وجه از هیچ تلاشی دریغ نمی کردند. یادگیری گرامر از جهات مختلفی به نفع شماست، از جمله مزایای یادگیری گرامر آلمانی این است که؛ هر چه بخش‌های بیشتری از یک عبارت برای شما بی معنی باشد، به خاطر سپردن آن عبارت سخت‌تر است و احتمال استفاده از آن کمتر است. بنابراین وقتی که روی گرامر تسلط داشته باشید درک مفاهیم بشدت آسان تر خواهد بود؛ در غیر این صورت، شما در حال به خاطر سپردن یک سری مفاهیمی هستید که هنوز برای شما اهمیت زیادی ندارند زیرا متوجه منظور آنها نمی شوید. برای یادگیری قواعد دستوری می توانید از روش های مختلفی کمک بگیرید، از به کار گرفتن مهارت های شنیداری تا کتاب ها و رمان های آلمانی. شما می توانید گرامر را در جای جای یک کتاب آلمانی با هر سبک و موضوعی که باشد ببینید. یادگیری قواعد دستوری در متن و تحلیل جملات دو تا از بهترین راه ها برای تقویت یادگیری شما هستند. ترکیب این دو تکنیک به شما کمک می کند تا الگوهای دستور زبان آلمانی را بشناسید و در بازآفرینی آن در جملات خود مطمئن شوید. با گذشت زمان متوجه می شوید که چقدر جملات و صحبت هایی که به این زبان می شود برایتان آشنا و قابل درک است.

با صدای بلند و با افتخار صحبت کنید💫

یادگیری زبان آلمانی

برای بهبود عملکردتان در زبان آلمانی لازم است که شروع به صحبت کردن کنید. در واقع مطالعات روانشناسی نشان می دهد که حفظ حافظه را می توان با صحبت کردن با صدای بلند نگه داشت. زمانی که شما خودتان را در موقعیت هایی قرار می دهید که باید صحبت کنید، بهتر متوجه نقطه ضعف هایتان می شوید. همچنین در این زمان که در تعامل با سایر افراد قرار می گیرید، جملات و اصطلاحاتی را می شنوید که برایتان جدید است. در پی این روند شما به دنبال معنا و مفهوم آن اصطلاح یا جمله می گردید و در نتیجه یادگیری حاصل می شود و درکتان از زبان آلمانی بالا می رود. اما اگر در اطرافتان پارنتر و همراهی برای صحبت کردن ندارید، و صحبت کردن به تنهایی برایتان بار تمرینی خاصی را ندارد می توانید از آموزش آنلاین زبان آلمانی استفاده کنید تا با یک تیر چند نشان بزنید. 

در همین راستا زمانی که تلاش می کنید تا بیشتر صحبت کنید، شنونده ماهری هم می شوید که می تواند صفر تا صد زبان آلمان را درک کند. با استفاده از این روش هم زمان که می توانید به راحتی حرف بزنید، دایره لغات و همچنین مهارت شنیداری تان روز به روز بهتر می شود. با این روش روند یادگیری‌تان شتاب پیدا می کند و نقاط قوت‌تان تقویت می شود.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می دهم تا مقاله، یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از اهمیت این موضوع برسید. 

نوشتن، راهی برای موفقیت در زبان آلمانی 🌟

برای یک سرمایه گذاری عالی در آموزش زبان آلمانی می توانید از قلمتان کمک بگیرید! اگر شما سعی کنید ذهنتان را درگیر نوشتن و املای صحیح کلمات کنید می توانید یک موفقیت بزرگ برای خودتان به ارمغان بیاورید. اگر به قلم دست‌تان و جادوی ذهن‌تان ایمان داشته باشید، خواهید دید که با نوشتن چگونه سطح یادگیری‌تان دگرگون می شود. در بطن نوشتن، چالش های جذاب بسیاری وجود دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید. برای مثال شما می توانید با دوستتان به زبان آلمانی چت کنید، یا با تهیه یک دفتری جهت نوشتن خلاصه داستان ها، روزمرگی‌، اهداف، آرزوها و… مسیر موفقیت تان را دنبال کنید. از آنجایی که هیچ جای اشتباهی در این سبک دیده نمی شود، شما با اطمینان کامل می توانید شروع به یادگیری کنید. زیرا با هنر نوشتن، به راحتی می توانید نوشت های دیگر را بخوانید و آنها را درک کنید و خب چه چیز از این مهم تر! نکته حائز اهمیت در این موضوع این است که نوشتن را نباید ترک کنید؛ یعنی باید بطور مستمر، روزانه قلم‌تان را در دست بگیرید و با نوشتن مسیر پیشرفت‌تان را روشن نمایید. اگر این کار را به عادت تبدیل کنید سود کلانی به جیب خواهید زد که هیچ وقت نمی توانید همانندش را پیدا کنید.

در نتیجه،

گاهی اوقات فقط با استفاده از نکات مختلفی

 و کشف فرصت ها می توانیم راهمان را هموار کنیم. برای همین است که برای درک بهتر زبان آلمانی باید به ابعاد مختلف یادگیری زبان دقت داشته باشیم. در حقیقت اگر شما با این دیدگاه جلو بروید که یک منطق پشت مکانیک یک جمله وجود دارد،  درک شما از این زبان افزایش پیدا می کند. پس اگر می خواهید همه این فاکتورها را مورد بررسی قرار دهید و هم زمان به بهترین سطح از یادگیری برسید می توانید با اومند به تمام این اهداف دست پیدا کنید. در همین راستا، برای اومندی شدن شما می توانید از طریق این قسمت و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

موفقیت بنفش را از اومند بخواه! 💜