مقالات

مبتدی ها یادگیری فتوشاپ را از کجا آغاز کنند

یادگیری فتوشاپ برای مبتدی ها

روش های مختلفی برای یادگیری فتوشاپ از ابتدا وجود دارد. این تکنیک‌های ساده می‌تواند به هر کسی کمک کند تا دوره فتوشاپ را شروع کند.

Adobe Photoshop دروازه بسیاری از مشاغل است. طراحی گرافیک و عکاسی رایج ترین آنها هستند. توسعه دهندگان فرانت اند و دستیاران تولید نیز می توانند با مهارت های فتوشاپی خود پیش بروند. اما چگونه می توان مهارت های فتوشاپ را یاد گرفت و به آن مسلط شد؟

ساده ترین پاسخ در آن مثل قدیمی است، “چگونه یک فیل را می خوری؟ هربار یک لقمه.”

بله، این نقطه شروع است، اما می‌تواند شما را در چند سوراخ خرگوش به بیراهه بکشاند. از آنجایی که همه باید از جایی شروع کنند، بیایید به چند ایده نگاه کنیم که به شما کمک می کند دوره فتوشاپ را بدون غرق شدن در فرآیندش شروع کنید.

ابتدا اصول طراحی گرافیک را بیاموزید

این که طراحی گرافیک را دست کم بگیرید بسیار آسان است. از این گذشته، شما به سختی متوجه مفاهیمی مانند ترازبندی، کنتراست، فضای منفی، ریتم و غیره می شوید. اگر آستین‌های خود را بالا بزنید و در تسلط بر اصول اساسی طراحی خوب پیش بروید، رفتن به مدرسه هنر برای یک طراح گرافیک ضروری نیست.

دوره آموزش آنلاین فتوشاپ بسیار برای برای یادگیری نکات ظریف طراحی وجود دارد. اگر عجله دارید، دوره آنلاین طراحی فتوشاپ باشگاه اومند را امتحان کنید. همچنین با حضور اساتید خبره هر هفته تمارین جذابی خواهید داشت.

آیا عجله دارید؟ سپس بر بهبود درکتان از رنگ تمرکز کنید.   

یادگیری فتوشاپ مبتدی

با فضای کاری فتوشاپ آشنا شوید

خود Adobe شما را به یک محیط کار فتوشاپ می برد. دوره آموزش فتوشاپ به شما نشان می‌دهد که چگونه از فضاهای کاری سفارشی فتوشاپ برای گردش کار سریعتر استفاده کنید. فتوشاپ دارای Rich Tooltips است که به شما توضیحات متنی و یک درس ویدیویی برای کمک به درک عملکرد هر ابزار می دهد. فقط نشانگر ماوس را روی ابزار قرار دهید.

روزی یک ابزار را انتخاب کنید

پالت ابزارهای فتوشاپ در سمت چپ ممکن است باریک و بلند باشد. اما هنگامی که روی فلش کوچک زیر برخی از آنها کلیک کنید، ابزارهای پنهان بیشتری وجود دارد. نزدیک به ۶۵ ابزار برای انتخاب، برش و تکه‌کردن، روتوش، نقاشی، طراحی و تایپ سازماندهی شده است. بنابراین، هر روز یک ابزار را انتخاب کنید. یک دوره فتوشاپ اساسی را جستجو کنید که نحوه استفاده از آن ها را در یک پروژه واقعی به شما نشان دهد.

با یادگیری یک ابزار فتوشاپ در یک زمان، احساس خستگی نخواهید کرد. همچنین، از همان ابتدا این یک راه خوب برای به خاطر سپردن میانبرهای صفحه کلید فتوشاپ است.

بر روی مهارت ریز فوتوشاپ تمرکز کنید

 Adobe Photoshop  نرم‌افزاری است که عکاسان باید یاد بگیرند که تصاویر خود را در آن پردازش کنند. به گزارش بلاگ ادوبی:

«در طول ۲۱ سال گذشته، فتوشاپ برای بسیاری از افراد مختلف معنای متفاوتی داشته است. چه از آن برای روایت داستان استفاده شود، چه ایده ها را به حرکت درآورند، چه چیزی جدید را تصور کنید، چه علم و یا هر یک از کاربردهای متعدد دیگر آن را تجسم کنید.»

اما آیا می دانستید که حتی می توانید ویدیوها را در اینجا ویرایش کنید؟ یا پوسترهای تایپوگرافی فوق العاده ایجاد کنید؟ حتی می توانید یک ایمیل، خبرنامه HTML یا تی شرت نیز طراحی کنید. شاید، رئیس شما از شما می خواهد که ماکت های سه بعدی طراحی کنید. شما فرصت های زیادی دارید تا در دوره آموزش فتوشاپ مهارت یا زمینه ای را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید و با فتوشاپ آشنا شوید.

نکته: فتوشاپ حول سه فضای کاری اصلی (Essentials، Photography، Graphic  و Web) طراحی شده است. اما می‌توانید فضای کاری سفارشی خود را ایجاد کنید و از آن برای تمرکز بر مهارت‌های خرد استفاده کنید.

یادگیری فتوشاپ از ابتدا

یک متخصص فتوشاپ را دنبال کنید

ساده ترین راه برای یادگیری فتوشاپ از یک متخصص است. پیدا کردن یک مربی دنیای واقعی ممکن است دشوار باشد، اما دستیابی به مربیان مجازی بسیار ساده‌تر است. در مورد حوزه ای که می خواهید به آن مسلط شوید تصمیم بگیرید و کارشناسان آنلاین متخصص در زمینه آموزش آنلاین فتوشاپ را جستجو کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که می خواهید نقاشی دیجیتال را یاد بگیرید، هنرمند دیجیتالی را پیدا کنید که آموزش نقاشی دیجیتال را ارائه می دهد.

خود را با کارهای کوچک به چالش بکشید

چرا تکالیف ساده‌ را به‌عنوان محل آزمایش استفاده نمی‌کنید؟ برای مثال، ممکن است شخصی از شما بخواهد که پس‌زمینه مجموعه‌ای از عکس‌ها را حذف کنید. یا یک عکس آسیب دیده را بازیابی کنید. یا چند عکس را در یک عکس ترکیب کنید. این رویکرد “غرق یا شنا” برای یادگیری فتوشاپ است، اما با درجه ای از مسئولیت همراه است.

البته، به عنوان یک مبتدی، نمونه کارهایتان ممکن است توجه کسی را جلب نکند. ولی باید از یک جایی شروع کنید. از طرف دیگر، می‌توانید از مهارت‌هایی که دیگران تبلیغ می‌کنند به عنوان الگویی برای آموزش خود استفاده کنید.

فتوشاپ می تواند در ابتدا بسیار طاقت فرسا باشد زیرا چیزهای زیادی برای یادگیری و امکانات زیادی برای کاوش وجود دارد. ابزارهای زیادی برای کشف، درک و در نهایت تسلط وجود دارد. تنظیمات زیادی برای تنظیم و بازی وجود دارد تا زمانی که سبک امضای خود را پیدا کنید. هیچ کمبودی در دوره آنلاین فتوشاپ وجود ندارد. فقط اجازه ندهید که پشتکار شما پرچم دار شود. ارزش تمرین را فراموش نکنید.

چند آموزش انتخاب کنید، آنها را کپی کنید و سپس سعی کنید با خلاقیت خود آنها را اصلاح کنید. ببینید این فرآیند به شما چه می آموزد. اگر پس از خواندن این مقاله تصمیم گرفتید شروع به یادگیری فتوشاپ کنید، پس من کارم را انجام داده ام. پس چرا از همین الان شروع نکنیم. در عرض یک ساعت چیزهای زیادی در مورد فتوشاپ می توانید یاد بگیرید.

یادگیری فتوشاپ برای مبتدی ها

با کمک باشگاه اومند در فتوشاپ ماهر شوید

هنوز در این فکر هستید که چگونه با فتوشاپ شروع به کار کنید؟ جواب شما باشگاه اومند است. تقویت مهارت‌های شما برای فتوشاپ و کمک به دریافت بهترین همراه با باشگاه اومند میسر می‌شود تا بتوانید هر آنچه برای موفقیت در موشن گرافیک نیاز دارید را به شیوه ای متفاوت و تضمین شده و بر اساس مهارت ها و توانایی های فردی خودتان یاد بگیرید. ضمناً در این مجموعه فرصت آزمون و خطا برای پروژه های مختلف در اختیار شما قرار می گیرد تا مدیریت چالش های مختلفی که ممکن است در حین ساخت پروژه های فتوشاپ با آن ها برخورد کنید را یاد بگیرید.

 کلاس‌های باشگاه اومند به شما این امکان را می‌دهد تا در مورد عملکرد خود فیدبک دریافت کنید.

پس منتظر چی هستی؟ اگر دوست داری به ما بپیوندی و یکی از عزیزان خوش‌شانس ما باشی با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند یادگیری فتوشاپ را بنفش طور استارت بزنید! 💜