مقالات

کلیشه های مشاوره کنکور ریاضی

کلیشه های مشاوره کنکور ریاضی

همه ما روزانه زیاد می شنویم که برای موفقیت در هر کاری باید برنامه ریزی داشته باشیم. پس قطعاً نمی شود انتظار داشت که در رقابت کنکور با آن همه حساسیت بتوان بدون برنامه ریزی قله ای را فتح کرد!

اما آیا هر کسی می تواند ادعا کند که می تواند برنامه ریزی کنکور ریاضی، تجربی و انسانی را برای شما انجام دهد و شما را چندین قدم به موفقیت نزدیک کند؟ قطعاً خیر، چون کار مشاوره کنکور ریاضی و دیگر رشته های تحصیلی کاری تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد.

بدیهی است که کسی که هنوز هم از همان برنامه های عمومی قدیمی برای تنظیم ساعات و نحوه درس خواندن شما استفاده می کند و اعتقادی به تفاوت های فردی انسان ها با همدیگر ندارد، نمی تواند پلی برای رسیدن شما به سمت موفقیت باشد! پس خودتان را گول نزنید و مشاور کنکورتان را به جای دو چشم با چهار چشم انتخاب کنید!😉

برنامه ریزی کنکور ریاضی

راه تشخیص مشاور تحصیلی خوب از مشاور نابلد چیست؟

برای این که با دست خودتان استرس های دوران کنکورتان را افزایش ندهید، باید بدانید که چگونه می توانید در همان ابتدای مسیر، مشاور کاربلدی پیدا کنید تا مسیر رسیدن به هدفتان را برایتان چراغانی کند!

● برنامه ریزی اصولی و کاربردی

مشاوری که در کار خود خبره باشد، می داند که آقای x با خانم y تفاوت های فردی زیادی دارند و قرار نیست که این دو نفر فیزیک، شیمی، ریاضی یا حتی درس های عمومی را به یک شکل و بر اساس یک ساعت زمانی مشخص یاد بگیرند. پس درک می کند که نمی تواند برنامه درسی واحدی به این دو نفر دهد و باید برنامه ای بر اساس شرایط، نقاط ضعف و قوت و مهارت های هر کدام از این دو تنظیم کند تا به نتیجه ای طلایی دست پیدا کند.

● در دسترس بودن مشاور

چه از مشاوره حضوری استفاده کنید و چه آنلاین، مشاور شما باید همیشه در دسترستان باشد تا بتواند مشکلات و مسائل شما را به درستی هندل کند. مشاوری که در بهترین حالت تنها یک روز در هفته با شما کلاس دارد و هیچ پشتیبانی دیگری ارائه نمی دهد، نمی تواند به موفقیت شما کمک چندانی کند!

البته اشتباه نکنید! منظور از این حرف این است که مشاور باید ۲۴ ساعت در اختیار ما باشد و زندگی خودش را مختل کند، بلکه منظور ما این است که شما باید بتوانید ارتباط بیشتری با مشاورتان داشته باشید و مرتباً کار شما توسط مشاور و پشتیبانان او مورد ارزیابی قرار بگیرد تا به حال خودتان رها نشوید!

● دید مثبت داشتن

اصلاً منظورمان از دید مثبت داشتن، تزریق جملات انگیزشی که اکثر اوقات تاثیر کوتاه مدت دارند و به اصطلاح چند روزی فقط جو مثبت می دهند نیست! مشاور خوب در هر رشته ای از جمله رشته ریاضی باید بتواند دید مثبت را در ذهن شما بسازد. یعنی چه؟

وقتی مشاوری به علایق شما احترام بگذارد و برای انتخاب بهتر راهنماییتان کند، مهارت هایتان را به درستی بشناسد، استرس وارد نکند، نقاط ضعف شما را تقویت کند تا جایی که به نقاط قوتتان تبدیل شوند و … دید مثبتی در ذهن شما ایجاد می شود؛ چرا که شما پیشرفت خود را به عینه می بینید و ناخودآگاه دید خوبی نسبت به خود و آینده تان در ذهنتان ساخته می شود و هر جا هم کم آوردید یا شکستی را تجربه کردید، می توانید دوباره به کمک همین مشاور از جا بلند شوید و تلاش کنید.

● مسلط به مباحث درسی

یکی دیگر از راه های تشخیص مشاور حرفه ای از مشاور مبتدی این است که کسی که در کار خودش خبره است بر مباحث درسی رشته ریاضی از جمله ریاضی و فیزیک تسلط دارد و می داند که چطور باید به شما یاد دهد که هر مبحث را با چه ترفندی مطالعه کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

● معرفی منابع معتبر مطالعاتی

امروزه منابع زیادی برای دروس رشته ریاضی از جمله فیزیک، حسابان و … در بازار موجود است، اما مهم این است که مشاور بتواند شما را راهنمایی کند تا منبعی را تهیه کنید که انگار برای خود شما طراحی شده است! و گرنه گفتن این که باید کتاب x را برای یادگیری ریاضی بخرید، کار سختی نیست و خودتان هم می توانید یکی از منابع را که درباره آن زیاد تعریف شنیده اید را بخرید، منتها مهم این است که واقعاً آن کتاب به درد شرایط و مهارت های شما بخورد.

پس همان طور که متوجه شدید فرق مشاور حرفه ای با مشاوری که مهارت های لازم را ندارد و می خواهد از همان شیوه کلیشه ای قدیمی برای مشاوره و برنامه ریزی درسی استفاده کند از زمین تا آسمان است!

برای این که بیشتر با ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی آشنا شوید، حتماً این مطلب را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی

کجا مطمئن ترین مسیر را برای مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی ارائه می دهد؟

به جرئت می توان گفت که با انتخاب مشاوری توانمند که می تواند برنامه ریزی کنکور ریاضی را به شیوه ای نوین و کاربر محور انجام دهد، حداقل نیمی از مسیر موفقیت را طی می کنید.

باشگاه اومند دقیقاً به همین شیوه کاربر محور همراه با جمعیتی کنترل شده (حداکثر ۱۰ نفر) پیش می رود! یعنی شما با ثبت نام در کلاس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور رشته های مختلف از جمله ریاضی می توانید در فضای اختصاصی باشگاه و به شکل آنلاین و مستقیم با مشاور خود در ارتباط باشید و برنامه ای شخصی سازی و مختص به خودتان که مرتب هم بر اساس روند پیشروی شما که در پرونده تان درج می شود، به روزرسانی می شود بهره مند شوید.

به علاوه شما با شرکت در کلاس های مشاوره ما می توانید متوجه شوید که به تقویت کدام یک از درس های تخصصی رشته ریاضی نیاز دارید و سپس بدون سردرگمی برای پیدا کردن آموزشگاه مناسب، همان کلاس را در اومند ثبت نام کنید.

پس برای اومندی شدن و برخورداری از پشتیبانی همه جانبه ما، یا همین الان گوشی تلفن را بردارید و شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند بنفش ترین روزهای تحصیلیت را تجربه کن.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *