مقالات

کلاس فن بیان، راهی جذاب برای تقویت حافظه کودک

تقویت حافظه کودک

آیا می دانید یکی از فواید کلاس های فن بیان کودکان این است که از طریق فعالیت بیشتر مغز باعث تقویت حافظه در بچه ها می شود؟ مگر غیر از این است که خوب صحبت کردن با تقویت دایره کلمات کودکان گره خورده و طبیعتاً راه یادگیری و به خاطر سپردن واژه ها و عبارات هم این است که کودک حافظه قوی داشته باشد؟

در واقع همان طور که فعالیت های بدنی نوعی ورزش برای سلامت جسم ما محسوب می شوند، راه های بهبود فن بیان هم می توانند نوعی ورزش برای تقویت ذهن و مغز ما به حساب بیایند. پس بدیهی است که اگر فرزندنتان را از همان سنین کم در دوره های فن بیان برای کودکان ثبت نام کنید و تمرینات مرتبط با بهبود این مهارت را شروع کنید، زودتر شاهد تاثیر آن ها بر مغز و حافظه کودک خود خواهید بود!

۴ تمرین برای تقویت فن بیان کودک که بر حافظه او تاثیر گذار است!🧠

 تقویت حافظه کودک

همان طور که می دانید فن بیان کودکان تنها موجب خوب صحبت کردن، برقراری روابط اجتماعی بهتر، یادگیری قدرت نه گفتن و … نمی شود، بلکه باعث عملکرد بهتر مغز و در نتیجه تقویت حافظه او نیز می گردد. پس اگر شما هم دوست دارید که با یک تیر نه دو نشان، بلکه چند نشان بزنید، این قسمت را با دقت مطالعه کنید تا با آموزش چند مورد کاربردی به شما یاد دهیم چگونه از طریق تقویت مهارت های کلامی فرزندتان، حافظه او را نیز تقویت کنید!

ساعات تماشای تلویزیون کودک را به حداقل برسانید!

درست است که تا حدی تماشای انواع و اقسام برنامه های کودکانه، بار آموزشی برای بچه ها دارند، اما اثرات مخرب تماشای تلویزیون در ساعات طولانی، به مراتب بیشتر از فواید آن است. در حقیقت هر چه کودکان کمتر برای تماشای تلویزیون وقت صرف کنند، ذهنشان برای پیدا کردن سرگرمی های خلاقانه فعال تر می شود و در نتیجه حافظه شان هم تقویت می شود. به علاوه چون خیلی اوقات برای عملی کردن فعالیت های خلاقانه ای که در ذهنشان جرقه زده است، به ارتباط با دیگران نیاز دارند، پس مهارت های ارتباطی و فن بیانشان نیز تقویت می گردد و این دقیقاً به همان معنی با یک تیر، چند نشان زدن است!🎯

از کودک سوالاتی با پایان باز بپرسید

از آنجایی که کودک در هنگام پاسخ به این نوع سوالات باید دست به دامن مغز خود شود و از قدرت خلاقیت و استدلال خود برای پاسخگویی استفاده کند، پس این تمرین که نوعی بازی به حساب می آید، می تواند همزمان مهارت های کلامی و حافظه او را تقویت کند. حالا چه سوالاتی می توانید بپرسید؟ مثلاً می توانید به او بگویید امروز اردو کجا رفتید؟ آن جا چه چیزهایی دیدی؟ آیا از رفتن به آن جا خوشحالی؟ و غیره. البته این را هم فراموش نکنید که نباید فرزندتان را با این سوالات بمباران کنید، بلکه باید اجازه دهید او حرفش تمام شود و بعد با همراهی خودش، سوالات را ادامه دهید.

واژه ها را زیاد تکرار کنید تا ملکه ذهن بچه ها شوند!

همان طور که گفتیم هر چه کودکی، واژگان بیشتری بلد باشد، فن بیان و حافظه بهتری هم دارد. بنابراین برای تقویت دایره کلمات کودک باید واژه ها را بسیار تکرار کنید تا در ذهن آن ها ثبت شوند. البته اصلاً منظورمان از تکرار این نیست که مثل یک فرد سخت گیر بالای سر کودک بایستید و از صبح تا شب به او بگویید فلان کلمه را تکرار کند تا یاد بگیرد، چون این کار تنها وقت تلف کردن است و فایده ای هم ندارد! درست ترین کار این است که شما هر واژه ای که قرار است کودکتان یاد بگیرد را در قالب های مختلف تکرار کنید. یعنی در حین بازی، قصه گویی و … مرتب از آن کلمه استفاده کنید تا به صورت ناخودآگاه در ذهن فرزندتان حک شود!

بازی تند تند صحبت کردن راه بیندازید!

یکی دیگر از تمریناتی که در کنار افزایش هوش کلامی، کودک را وادار می کند که به حافظه خودش رجوع کند، همین بازی تند تند صحبت کردن است! شما در این بازی باید از کودک خود بخواهید که درباره ۱ تا ۳ وسیله مثل توپ، عروسک، جارو به مدت ۱ دقیقه با تمام سرعتش صحبت کند و و سعی کند که در همه جملات هم هر سه کلمه را به کار ببرد. علاوه بر این که مغز کودک با این تمرین تقویت می شود، یاد می گیرد که هر گاه در صحبت کردن، کلمه ای را کم آورد، سریعاً برای آن جایگزین پیدا کند و بدون وقفه و فراموشی به حرف زدنش ادامه دهد.

 تقویت حافظه کودک

به شما پیشنهاد می کنیم که مطالعه مطلبی با عنوان نقش آموزش فن بیان در پرورش خلاقیت کودکان را از طریق لینک آن از دست ندهید.

چه کلاس فن بیانی می تواند هم مهارت های کلامی و هم حافظه کودکم را تقویت کند؟

اگر شما هم به دنبال راهی می گردید که عملکردهای ذهنی کودک خود را بهبود ببخشید، باید بدانید کلاس های فن بیان، همان چیزی است که به آن نیاز دارید! اما آیا هر کلاسی می تواند چنین دستاوردی برای کودک شما داشته باشد؟ قطعاً خیر! پس باید به دوره هایی اعتماد کنید که آموزش فن بیان را بر اساس مهارت ها و توانایی های فردی کودک شما پیش می برند، نه توانایی های جمعی!

از این رو ما با اطمینان به شما می گوییم که کلاس های آنلاین فن بیان کودک باشگاه اومند، بهترین انتخاب برای شما است؛ چرا که ما پیش از شروع فرآیند آموزش، برای هر کودک پرونده ای اختصاصی تشکیل می دهیم و تمام نقاط ضعف و قوت و توانایی های او را در آن درج می کنیم تا  تمام روند یادگیری مهارت فن بیان او بر اساس خصوصیات نوشته شده در همین پرونده پیش برود. به علاوه برای این که عملی کردن آموزش کاربر محور برای ما و بچه ها ساده تر باشد، در هیچ از یک کلاس ها بیش از ۱۰ کاربر قرار نمی دهیم.

پس حالا که فرصتی فراهم شده تا مهارت های کلامی و عملکرد مغزی کودک خود را بهبود دهید، فرصت را غنیمت شمارید و از طریق شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه یا تکمیل فرم مشخصات از طریق این قسمت با ما در ارتباط باشید.

یادگیری بنفش طور را با اومند تجربه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *