مقالات

چگونه کنکوری درس بخوانیم؟

چگونه کنکوری درس بخوانیم

احتمالاً شما هم در بین دوست و آشناهایتان افرادی را سراغ دارید که علی رغم این که در مدرسه جز شاگردان ممتاز شناخته می شدند و معدل خوبی داشته اند، اما نتوانسته اند در کنکور، آن طور که باید و شاید توانایی های خودشان را نشان دهند و به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند. از آن طرف عکس این موضوع هم صادق است، یعنی دانش آموزانی هم هستند که بر خلاف این که در مدرسه جز شاگردان تاپ به حساب نمی آمدند، اما در کنکور موفق عمل کرده اند.

چرا این اتفاق می افتد؟ بخش اعظم این ماجرا به نحوه مطالعه و آمادگی دانش آموزان برای کنکور برمی گردد. یعنی این که شما همان قدر که برای برنامه ریزی کنکور ریاضی، تجربی و انسانی حساسیت به خرج می دهید و می خواهید نظم مطالعاتی داشته باشید، باید کنکوری درس خواندن را هم یاد بگیرید؛ چرا که نحوه آمادگی برای آزمونی مثل کنکور با نحوه آمادگی برای امتحانات مدرسه، زمین تا آسمان فرق دارد!

به همین منظور شما می توانید بر روی کمک افراد متخصص در حوزه مشاوره کنکور انسانی، تجربی و ریاضی حساب باز کنید تا با صفر تا صد روش های کنکوری درس خواندن آشنا شوید.

گام های لازم برای درس خواندن به شیوه کنکوری

درس خواندن به شیوه کنکوری

شما برای قبولی در رشته و دانشگاه های خوب کشور نیاز دارید که با روش های درس خواندن به سبک کنکوری آشنا شوید؛ چرا که اولاً کنکور بیش از آن یک امتحان باشد یک مسابقه و ماراتن است که در زمانی محدود توانایی های شما را به چالش می کشد و دوماً در این آزمون پاسخ نهایی شما اهمیت دارد و بر خلاف امتحانات مدرسه به راه حل های تشریحیتان نمره ای تعلق نمی گیرد. بنابراین شما باید به تسلطی برسید که بتوانید در مدت زمانی کوتاه، جواب نهایی یک تست را پیدا کنید! پس حالا که باید خودتان را به سلاح کنکوری خواندن مجهز کنید، با ما همراه باشید تا گام های مورد نیاز آن را بهتان آموزش دهیم!

کتاب های درسی را بجوید!

منظور از جویدن کتاب های درسی این نیست که مطالب آن ها را حفظ کنید، بلکه شما باید مفاهیم آن ها را با گوشت، پوست و استخوان خود درک کنید؛ چرا که مهم ترین منبع مطالعاتی شما کتاب های درسیتان هستند! ضمناً برای این که متوجه شوید که کدام بخش های کتاب های درسی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و بیشتر مورد توجه طراحان قرار می گیرند، می توانید سری به تست های سال های قبل بزنید و آن ها را بررسی کنید! به علاوه اگر در کلاس های کنکور هم شرکت می کنید، باید آن جزوات را هم به خوبی مطالعه کنید و از بر شوید!

خلاصه نویسی را از یاد نبرید

یکی از مهم ترین راز و رمزهای موفقیت رتبه های برتر کنکور این است که هیچ گاه در هنگام مطالعه از خلاصه نویسی غافل نشده اند! در حقیقت خلاصه کردن مطالب درسی یا نکات مهم مربوط به تست ها، ضمن این که تمرکز شما را در هنگام درس خواندن افزایش می دهد، باعث می شود که مرور درس ها هم برایتان ساده تر شود.

تست های آموزشی حل کنید

بعد از مطالعه برای این که از یادگیری مباحث درسی مطمئن شوید و بتوانید به تسلط بیشتری در آن ها برسید، باید تست های آموزشی حل کنید تا ببینید که آیا آن مبحث را به خوبی یاد گرفته اید یا هنوز در آن می لنگید و به مطالعه بیشتر نیاز دارید!

مرور مطالب را جدی بگیرید

باید بدانید که شما هر مطلبی که برای بار اول می خوانید، تنها در حافظه کوتاه مدتتان ثبت می شود و طبیعتاً اگر مروری صورت نگیرد، بعد از چند روز هر چیزی که خوانده اید را فراموش می کنید! بنابراین نباید از چیدن دوره های مروری در برنامه مطالعاتیتان غافل شوید، زیرا هر چه شما خلاصه هایتان را بیشتر مرور کنید، مطالب بهتر در حافظه بلند مدت شما ثبت می شوند و در جلسه آزمون به دادتان می رسند!

تست های زمان دار بزنید

بعد از این که چند روز از مطالعه و مرور درس هایتان گذشت، می توانید خودتان را به چالش بکشید و به سراغ تست های زمان دار بروید. در واقع شما با این کار یک آزمون شبیه سازی شده برای خود می سازید که از قِبَل آن می توانید هم تا حدودی شرایط آزمون را برای خودتان تصویرسازی کنید و هم نقاط و ضعف قوت خودتان را کشف کنید، البته به شرطی که از خیر تحلیل آزمون نگذرید! چرا که شما وقتی پاسخ های خود را ارزیابی کنید و درسنامه های تست ها را مطالعه نمایید، هم نکات زیادی یاد می گیرید و هم راحت تر می توانید از پس رفع اشکالاتتان بربیایید.

چگونه کنکوری درس بخوانیم

برای رهایی از وسواس های مطالعاتی در دوران کنکور، حتماً این مطلب را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

جمع بندی از آنچه درباره درس خواندن به سبک کنکوری گفته شد

به نظر شما تاکتیک هایی که برای درس خواندن به شیوه کنکوری گفته شد، چه زمانی قابل اجرا هستند؟ دقیقاً به هدف زدید! شما زمانی می توانید این روش ها را به خوبی پیش ببرید که اولاً زیر و بم پیاده سازی آن ها را زیر نظر مشاوری حرفه ای آموزش ببینید و دوماً برنامه ریزی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی را جدی بگیرید.

حالا از آنجایی که یکی از فعالیت های آموزشی ما در باشگاه اومند به عنوان معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور، مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور انسانی، تجربی و ریاضی به شیوه کاربر محور و شخصی سازی شده است، شما می توانید با خیال راحت به مشاوران کاربلد ما اعتماد کنید و به انتخاب خودتان در کلاس های خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) ثبت نام کنید و موفقیت را در آغوش بگیرید.

پس برای بهره مندی از این خدمات و ده ها خدمت دیگر این مجموعه، یا هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با اومند تاج بنفش موفقیت روی سر شما می درخشد!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *