مقالات

پر چالش ترین مباحث زبان انگلیسی را بشناسید

مباحث زبان انگلیسی

درست است که زبان انگلیسی جز محبوب ترین زبان های دنیا است و به همین دلیل همه برای آموزش زبان انگلیسی سر و دست می شکنند، اما آیا این به معنی است که یادگیری این زبان بین المللی که به راحتی آب خوردن است؟ قطعاً خیر!

اصولاً آموزش و یادگیری زبانی مثل انگلیسی به دلایلی مثل این که مغز ما باید چارچوب های شناختی جدید بسازد و به هر حال تفاوت هایی بین این زبان و زبان مادری ما وجود دارد، قطعاً چالش های خاص خودش را در بخش های گرامری، لغت و … دارد، اما اگر قرار باشد ما با هر سختی پا پس بکشیم که سنگ روی سنگ بند نمی شود!

به جای این کار باید اولاً از دوره هایی که برای همه زبان آموزان یک نسخه آموزشی واحد می پیچند فاصله بگیریم و در عوض کلاس هایی را برای آموزش حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی انتخاب کنیم که تدریس خودشان را همگام با مهارت ها و توانایی های فردی ما پیش می برند و دوماً مباحث چالش برانگیز زبان انگلیسی را بشناسیم تا راحت تر بتوانیم از پس یاد گرفتن آن ها بربیاییم!

مهم ترین چالش ها برای زبان آموزان زبان انگلیسی شامل چه مواردی هستند؟

مباحث زبان انگلیسی

احتمالاً همه کسانی که با زبان انگلیسی سروکار دارند یا با ثبت نام در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی دوست دارند که به این زبان مسلط شوند، تا به حال در یک یا چند مبحث زبان انگلیسی به چالش برخورد کرده اند. از این رو ما هم در این بخش به مهم ترین مباحثی که می تواند زبان آموزان را کمی به دردسر بیندازد صحبت می کنیم تا راحت تر بتوانیم آن ها را مدیریت کنیم.

دستور زبان یا گرامر

یکی از مباحثی که همیشه زبان آموزان زبان های خارجه از جمله زبان انگلیسی از آن می نالند، گرامر این زبان است. دقیقاً به همین دلیل است که خیلی وقت ها شما نمی توانید متوجه مکالمات انگلیسی شوید و خودتان هم در ساخت جملات و رساندن منظورتان به دیگران به مشکل برمی خورید. اما باید در یادگیری گرامر زبان انگلیسی سرسخت باشید و ناامید نشوید. یعنی چه؟ یعنی همان طور که وقتی می خواهید رانندگی یاد بگیرید، برایتان اهمیت ندارد که حتی ۱۰ بار هم ماشین را به در و دیوار بکوبید و تصادف کنید، این جا هم باید سخت تلاش کنید و از هیچ چیز نترسید تا کم کم بر قواعد این زبان مسلط شوید و آن را عین موم در دستتان بگیرید!😉 از جمله کارهایی هم که برای تقویت گرامر این زبان می توان انجام داد، باید به توجه کردن به صحبت کردن دیگران، دیدن فیلم و شنیدن فایل های صوتی، روزانه نویسی انگلیسی و به کار بردن قواعد در آن، مرور روزانه نکات گرامری و … اشاره کرد.

مباحث زبان انگلیسی

واژگان انگلیسی

طبیعتاً تا شما دایره لغات خوبی در زبان انگلیسی نداشته باشید، نه تنها نمی توانید خوب صحبت کنید و منظورتان را به دیگران منتقل کنید، بلکه ممکن است که حتی پیامی اشتباه به افراد دهید که تاثیرات مخربی بر روابطتان بگذارد. پس می توان نتیجه گرفت که یکی دیگر از چالش های زبان آموزان، همین ماجرای یادگیری لغات انگلیسی است که به نوعی پایه و اساس این زبان را شکل می دهند. البته نیازی نیست نگران باشید، چون اگر فردی پر تلاش باشید و روش های مثل یادگیری لغات در قالب جملات، تصویرسازی برای هر واژه، انجام بازی های مثل جدول کلمات و … را سرلوحه یادگیری خود قرار دهید، می توانید از این چالش هم سربلند بیرون بیایید!

[elementor-template id=”36625″]

اصطلاحات و عبارات عامیانه زبان انگلیسی

از آنجایی که عبارات و اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی به معنای واقعی کلمه نیستند یا به عبارت ساده تر نمی توان معنای آن ها را از ترجمه لغت به لغت متوجه شد، خب بدیهی است که می توانند شما را به چالش بکشند و ارتباطتان با بومی های انگلیسی زبان را سخت کنند. اما این موضوع یک جنبه مثبت هم دارد و آن هم این است که اگر شما با تمرین کردن این عبارات، آن ها را یاد بگیرید، نه تنها به مرور به استفاده از آن ها عادت می کنید، بلکه می توانید همانند یک فرد حرفه ای به زبان انگلیسی صحبت کنید. از جمله این عبارات و اصلاحات عامیانه انگلیسی می توان به عبارت Hit the books که ظاهراً به معنی مشت زدن به کتاب است اشاره کرد که وقتی مثلاً دانشجویان از این عبارت استفاده می کنند، منظورشان زیاد مطالعه کردن است. بنابراین توصیه ما این است که حتماً فیلم و سریال های انگلیسی ببینید؛ چرا که در آن ها زیاد از این اصطلاحات استفاده می شود، و آن ها به نوعی می توانند همیار شما در مسیر یادگیری این عبارات عامیانه باشند.

تلفظ و گویش های مختلف زبان انگلیسی

یکی دیگر از مواردی که می تواند شما را به دردسر بیندازد، تلفظ کلمات انگلیسی و گویش های مختلف آن است که باعث می شود اکثر اوقات متوجه آن چه که می شنوید نشوید. اگر چه تسلط بر این موضوع هم کمی سخت است، اما خوشبختانه غیر ممکن نیست! مثلاً شما می توانید وقتی با یک فرد بومی زبان حرف می زنید، به شکل صحیح زبان و دهان آن دقت کنید و سعی کنید آن ها را در آینه تقلید کنید. یا راهکار دیگر این است که با خودتان بلند بلند حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید و بعد با گوش کردن به آن سعی کنید اشکالاتتان را از دل آن بیرون آورده و رفع نمایید.

مباحث زبان انگلیسی

برای این که بیشتر با روش های تسلط بر زبان انگلیسی آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که مطالعه مقاله حرفه ای شدن در زبان انگلیسی در ۷ مرحله را از دست ندهید.

چگونه زیر و بم زبان انگلیسی را از بر شویم؟

با توجه به این که امروزه بلد بودن زبان انگلیسی، نوعی علم به حساب می آید، پس بهتر است که به جای بهانه گیری از چالش های یادگیری آن، هر چه زودتر دست به کار شوید و در کلاسی ثبت نام کنید که صفر تا صد زبان انگلیسی را نه بر مبنای توانایی های جمعی، بلکه بر اساس مهارت ها و اهداف فردی خودتان به شما آموزش دهند که این دقیقاً همان تعریف کلاس های آنلاین و کاربر محور باشگاه اومند است. در واقع شما با ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی این مجموعه، این شانس را دارید که هر جلسه در فضای اختصاصی باشگاه با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) با استاد خود در ارتباط باشید و با او به تعامل بپردازید.

پس تا فرصت باقیست گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اومند، انتخاب موفق ترین ها!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *