مقالات

واقعیت های جذاب درباره زبان آلمانی که تا امروز نمی دانستید!

واقعیت درباره زبان آلمانی

از آلبرت انیشیتین؛ دانشمند مشهور گرفته تا فروید که علم روانشناسی را زیر و رو کرد، همه جز انسان های معروف آلمانی بوده اند که باعث شده اند جمعیت علاقه مندان به آموزش زبان آلمانی، روز به روز بیشتر شود!

اما شاید خیلی ها وقتی با سختی ها و چالش های یادگیری این زبان مواجه می شوند، بیخیال یادگیری آن و شرکت در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان آلمانی شوند و به قولی عطای آن را به لقایش ببخشند! اما به جرئت می توان گفت که اگر این افراد اطلاعاتی درباره حقایق جذاب زبان آلمانی داشته باشند، به این راحتی ها از یادگیری این زبان نمی گذرند! به علاوه دانستن این واقعیت ها به قدری جذاب است که حتی می تواند افرادی که با سختکوشی در حال یادگیری این زبان هستند را هم بیشتر تشویق به یادگیری کند!

پس با ما همراه باشید تا این حقایق را برای شما بشکافیم و دنیای آموزش این زبان را برای شما شیرین تر کنیم!😍

۱۰ واقعیت بنفش درباره زبان آلمانی که ذهنیت شما را درباره این زبان زیر و رو می کند!

واقعیت درباره زبان آلمانی

وقتی زبان آلمانی روی سختش را به شما نشان می دهد، ممکن است که شما از یادگیری آن پشیمان شوید و پا پس بکشید! اما دانستن واقعیت های جذاب درباره زبان آلمانی به شما یادآوری می کند که این زبان ارزش یادگیری و تلاش کردن را دارد. برای همین ما قصد داریم که حقایقی درباره این زبان به شما بگوییم که شاید تا امروز از آن ها بی اطلاع بوده اید. پس محکم بنشینید که رمزگشایی های جالبی داریم!🚀

آیا می دانید زبان آلمانی به عنوان متداول ترین زبان در اتحادیه اروپا شناخته می شود؟

از آنجایی که زبان اصلی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در جهان، زبان آلمانی است، گفته می شود که این زبان متداول ترین زبان اتحادیه اروپا به خصوص در امر کسب و کار و تجارت است. البته اصلاً این ماجرا عجیب نیست، چون زبان آلمانی، تنها زبان کشورهای آلمان، اتریش و لیختن اشتاین است و از طرف دیگر در سه کشور سوئیس، لوکزامبورگ و بلژیک هم به عنوان زبان رسمی شناخته می شود.

آیا می دانید بسیاری از واژگان زبان آلمانی و انگلیسی با هم مشترک هستند؟

بسیاری از لغات از قبیل Kindergarten و Strudel در هر دو زبان آلمانی و انگلیسی مشترک هستند و به همین دلیل اگر شما آموزش زبان انگلیسی را گذرانده باشید، راحت تر از پس یادگیری زبان آلمانی برمی آیید. اما ماجرا به همین سادگی ها هم نیست و چالش هایی هم در بین وجود دارد! در واقع کلماتی به نام False frinds یا دوستان غلط انداز وجود دارند که املای آن ها در هر دو زبان مشابه همدیگر است، اما معانی آن ها با هم فرق می کند. مثلاً کلمه Still در زبان انگلیسی به معنی “هنوز” و در زبان آلمانی به سکوت است.

آیا می دانید گویش ها و لهجه های زبان آلمانی در کشورهای آلمانی زبان فرق می کند؟

همان طور که زبان انگلیسی، لهجه هایی مثل امریکن و بریتیش دارد، زبان آلمانی هم لهجه های مختلفی دارد که در این میان لهجه آلمانی اتریشی خیلی به آلمانی رسمی یا استاندارد (Hochdeutsche) نزدیک است و مثلاً فرق زیادی با آلمانی سوئیسی دارد. به عنوان مثال در آلمانی استاندارد برای هر تکنولوژی جدید یک کلمه نو هم ساخته می شود ولی در آلمانی سوئیسی، اغلب از همان کلمات انگلیسی ولی با لهجه ای متفاوت استفاده می شود.

آیا می دانید زبان آلمانی قابلیت ساخت کلمات و افعال مرکب را دارد؟

ساختار اسامی و افعال در زبان آلمانی شرایطی را فراهم می کند که شما بتوانید از ترکیب دو کلمه، یک واژه یا فعل جدید بسازید. دقیقاً به همین دلیل است که این زبان به عنوان یک زبان انعطاف پذیر شناخته می شود. حالا اگر بخواهیم با مثالی این قضیه را بیشتر برای شما جا بیندازیم، می توانیم به ترکیب اسم der Abend به معنی عصر و اسم die Schule به معنی مدرسه اشاره کنیم که با هم اسم مرکب die Abendschule به معنی مدرسه شبانه اشاره کرد.

آیا می دانید آلمانی دارای حرف اختصاصی به نام Sharp S است؟

زبان آلمانی حرف ویژه ای شبیه به حرف B دارد که در واقع فرم کوتاه شده دو صامت sz است و به آن Eszett گفته می شود. بد نیست بدانید که تا پیش از سال ۲۰۱۷ این حرف خاص به شکل  ß و به صورت بزرگ نوشته می شد. البته ناگفته نماند که مثل بتا تلفظ نمی شد!

آیا می دانید مابین زبان آلمانی و انگلیسی ارتباط تنگانگی وجود دارد؟

با توجه به این که این دو زبان، هر دو از زبان قدیمی ژرمن ها نشئت گرفته اند، در بسیاری از ساختارهای دستور زبان و کلمات شبیه یکدیگر هستند و تفاوت های جزئی در آن ها وجود دارد. مثلاً کلمه مادر در زبان آلمانی به شکل Mutter و در زبان انگلیسی به شکل Mother نوشته می شود یا کلمه خانواده در زبان آلمانی به صورت Family و در زبان انگلیسی به صورت Familie نوشته می شود. البته نباید منکر تفاوت های این دو زبان هم شد! به عنوان مثال کلمه Gift در زبان انگلیسی به معنی هدیه و در زبان آلمانی به معنی سم است.

واقعیت درباره زبان آلمانی

آیا می دانید برخی از حروف الفبا در زبان آلمانی، تلفظ متفاوتی دارند؟

جالب است بدانید که حرف W در زبان آلمانی شبیه به حرف V، حرف V به شکل حرف F، حرف S به صورت z، s یا sh تلفظ می شوند. ضمناً حرف G هم بنابر جایگاهش می تواند صدای متفاوتی داشته باشد. مثلاً اگر کلمه به ترکیب حرف صدادار و g ختم شود، مثل حرف K تلفظ می شود.

آیا می دانید که باید اسامی زبان آلمانی را به حروف بزرگ یا کپیتال بنویسید؟

هیچ استثنایی در این مورد وجود ندارد و حرف اول تمام اسامی آلمانی در هر کجای جمله که باشند، باید با حروف بزرگ نوشته شود. البته این نکته را هم فراموش نکنید که ضمایر این زبان بر خلاف اسامی آن با حروف بزرگ نوشته نمی شوند، مگر در ابتدای جمله قرار بگیرند!

آیا می دانید که همیشه ساعت در زبان آلمانی، ۳۰ دقیقه جلو است؟

اگر ساعت ۸:۳۰ باشد و شما از یک آلمانی زبان ساعت بپرسید، او به شما عبارت halb neun is 8:30 را می گوید که یعنی ۳۰ دقیقه مانده به ۹٫ اما در زبان انگلیسی از عبارت ۳۰ دقیقه از ۸ گذشته استفاده می شود. پس می توان نتیجه گرفت که در زبان آلمانی باید به ساعتی فکر کنید که در آینده به آن می رسید، نه زمانی که گذشته و از آن رد شده اید!

آیا می دانید زبان آلمانی سرشار از عبارات محاوره ای سرگرم کننده است؟

از جمله این عبارات سرگرم کننده و جذاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:👇

  1. عبارت ich verstehen nur Banhof به این موضوع اشاره دارد که یک نفر به قدری آلمانی می داند که بتواند به مقصد برسد.
  2. عبارت  Alles hat ein Ende, nur die Wurst hat zwei استعاره از این است که همه چیزهای خوب به پایان می رسند.
  3. عبارت Haare auf den Zähnen haben در کارهای خرده فروشی و درباره مشتریان سرسخت به کار می رود.
واقعیت درباره زبان آلمانی

با خواندن مقاله ای با عنوان پر چالش ترین مباحث زبان آلمانی را بشناسید، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

چگونه بنفش طور به زبان آلمانی مسلط شویم؟

اگر حالا که با واقعیت های جذاب زبان آلمانی آشنا شده اید، برای یادگیری این زبان تشنه تر و مشتاق تر هستید، پس لازم است که زیر و بم این زبان را در جایی یاد بگیرید که آموزش را به شکل کاربر محور و شخصی سازی شده پیش ببرد! از این رو پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس های آموزش آنلاین زبان آلمانی باشگاه اومند است که از همان بدو ورود برای شما پرونده ای بر اساس نقاط ضعف و قوتتان تشکیل می دهد و روند پیشرفتتان را هم در آن درج می کند تا تک تک موارد آموزش را بر مبنای همین موارد پیش ببرد.

پس اگر شما هم می خواهید زبان آلمانی را در کلاسی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) و در ارتباط مستقیم با استادی کاربلد یاد بگیرید، هر چه سریعتر از طریق شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه یا تکمیل فرم مشخصات از طریق این قسمت با ما در ارتباط باشید.

بنفش ترین اتفاقات را با اومند رقم بزن!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *