مقالات

نقد و بررسی آموزش آفلاین در هنرهای گرافیکی

نقد و بررسی آموزش آفلاین در هنرهای گرافیکی

آیا لحظاتی را که میخکوب تیزرهای تبلیغاتی می شوید و گاها آن ها را با انیمیشن اشتباه می گیرید به یاد می آورید؟! این هنر همان هنر موشن گرافیک است که همچون نگینی ارزشمند در میان هنر های مدرن خودنمایی می کند!

هنرهای گرافیکی تنوع زیادی دارند و به دلیل ترکیب بصری جذابشان می توانند مخاطبان زیادی را با خود همراه کنند. در این بین هنر موشن گرافیک یا همان طراحی های متحرک از ارزش زیادی برخوردار است. بنابراین با توجه به گسترش آن در دنیای دیجیتال، شرکت در کلاس های آموزش موشن گرافیک می تواند پلی برای پیشرفت شما به جلو باشد.

همچنین یکی از ابزارهای کاربردی برای ساخت انواع طرح های گرافیکی، نرم افزار فتوشاپ است. شما با ثبت نام در دوره های آموزشی فتوشاپ می توانید مهارت های خودتان را در ساخت انواع طرح های گرافیکی از جمله اینفوگرافیک ها، کارت پستال ها و کاتالوگ ها افزایش دهید.

پس یادگیری این نوع هنرها در دنیای امروز امری ضروری است، چون می تواند توجه انسان های زیادی را به سمت شما جلب کند.

مزایا و معایب یادگیری هنرهای گرافیکی به صورت آفلاین

احتمالاً شما هم این جمله را شنیده اید که محتوا پادشاه است. پس با توجه به این کلام می توان به اهمیت بالای محتواهای گرافیکی در دنیای امروز پی برد، چون اگر این محتواها با چاشنی خلاقیت ساخته شوند، می توانند در پیشرفت یک کسب و کار تاثیر زیادی داشته باشند.

بنابراین لازم است که بدانیم اگر هنرهای گرافیکی را به صورت آفلاین یاد بگیریم چه مزایا یا معایبی دارد.

● مزایا آموزش آفلاین

  1. شما با شرکت در کلاس های آفلاین می توانید در هر ساعت از شبانه روز که فرصت کافی داشته باشید، مطالب و کلیپ های آموزشی را بدون نیاز به اینترنت مطالعه و مشاهده کنید.
  2. شما تنها با یک بار دانلود محتوای آموزشی می توانید آن را در هر مکان و زمانی مورد مطالعه قرار دهید.
  3. بعضی از دوره های آفلاین امکان برگزاری آزمون و صدور کارنامه دارند که از این طریق می توانید دانش خود را در زمینه هنرهای گرافیکی محک بزنید.

● معایب آموزش آفلاین

۱- این روش ممکن است که کمی کسل کننده باشد و گاهی باعث شود که شما یادگیری خود را پشت گوش بیندازید. در واقع چون در روش آفلاین، در فضای کلاس قرار نمی گیرید و نمی توانید در محیطی پویا به بحث و تبادل نظر با استاد و هم کلاسی های خودتان بپردازید، ممکن است که برای شما بر خلاف کلاس های آنلاین و یا حضوری جذابیت چندانی نداشته باشد و به همین دلیل پس از مدتی یادگیری آن را کنار بگذارید.

۲- درست است که در روش آفلاین هم آزمون هایی برگزار می شود و نتیجه آن ها در اختیار شما قرار می گیرد، اما امکان تقلب در آن زیاد است. علت این امر هم این است که هیچ نظارتی در هنگام پاسخ دهی به آزمون وجود ندارد و ممکن است که شما برای جواب دادن به سوالات از جزوات آموزشی کمک بگیرید.

پس در کل اگر نیاز به نیرویی محرک برای مطالعه مباحث کلاس ندارید و حتماً آن ها را در زمان های مشخصی مطالعه و مشاهده می کنید، کلاس های آفلاین می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند، اما در غیر این صورت بهتر است که در دوره های آموزشی آنلاین یا حضوری ثبت نام کنید.

 کلاس های آموزش موشن گرافیک

شرکت در دوره های آنلاین آموزش هنرهای گرافیکی چه خوبی ها و بدی هایی دارد؟

از آنجایی که هنرهای گرافیکی حوزه وسیعی را شامل می شوند، لازم است که درباره مزایای آموزش آنلاین موشن گرافیک، فتوشاپ و دیگر بخش های این هنر اطلاعاتی داشته باشیم.

● ویژگی های مثبت کلاس های آنلاین

۱- با شرکت در کلاس های آنلاین می توانید در زمان و هزینه های خودتان صرفه جویی کنید؛ چرا که دیگر نیاز نیست که برای یادگیری یک هنر گرافیکی از یک استاد برجسته از این سر شهر به آن سر شهر بروید و وقت و هزینه زیادی را صرف رفت و آمد کنید. شما تنها با داشتن وسایلی مثل موبایل می توانید در این کلاس ها شرکت کنید و زمان بیشتری به تمرین اختصاص دهید تا در آن حرفه موفق شوید.

۲- اگر دوره های آنلاین گرافیکی را در موسسات معتبر بگذرانید و در انتهای دوره مدرک آن را اخذ کنید، می توانید آن را در محیط های کاری ارائه دهید و بر ارزش دانش خود در محل کارتان بیافزایید.

البته اگر این مدرک ها به اندازه ای معتبر باشند که در سایر کشورهای دنیا هم پذیرفته شوند، شما می توانید آن ها را ترجمه کنید و به عنوان امتیازی مثبت برای مهاجرت ارائه دهید.

۳- در کلاس های آنلاین امکان بحث و گفتگو در رابطه با موضوع دوره وجود دارد که این باعث یادگیری بیشتر شما می شود. برای مثال اگر شما در دوره های آنلاین فتوشاپ شرکت کنید، می توانید هر سوالی که دارید، به راحتی از استاد خود بپرسید و همان جا مطلب را یاد بگیرید، اما در آموزش آفلاین، شما باید سوال را از طرق مختلف از استاد خود بپرسید و صبر کنید تا او هر زمان که فرصت داشت به سوال شما پاسخ دهد. به علاوه حتی ممکن است که پس از پاسخ دهی استاد، باز مطلب برای شما جا نیفتاده باشد و مجبور باشید که از منابع دیگر کمک بگیرید.

۴- اگر فردی خجالتی هستید، اتفاقاً این کلاس ها می توانند برای شما مفید باشند، چون اگر اساتید آن مجموعه انسان های متعهدی باشند، کاری می کنند که شما در بحث های مختلف شرکت کنید و همین عامل باعث می شود که به مرور حس خجالت شما کمتر شود.

۵- هر چه شما ارتباط صمیمانه تری با تکنولوژی برقرار کنید، در هنرهای گرافیکی هم یکی از محل های اصلی انتشار آن ها در فضای آنلاین و دیجیتال است، موفق تر خواهید بود.

آموزش موشن گرافیک

● اشکالات کلاس های آنلاین

  1. یکی از مهم ترین معایب کلاس های آنلاین به مشکلات موجود در اینترنت برمی گردد که گاهی ممکن است مانع از استفاده بهینه شما از کلاس شود. پس اگر قصد شرکت در کلاس های آنلاین هنرهای گرافیکی را دارید، حتماً سعی کنید که از اینترنت هایی که سرعت بهتری دارند استفاده کنید.
  2. با وجود این که دوره های آنلاین در بسیاری از موارد باعث کاهش هزینه ها می شوند، اما شما باید هزینه بسته هایی که باید برای شرکت در این کلاس ها خریداری کنید هم محاسبه نمایید و سپس برای ثبت نام دوره های حضوری یا آنلاین اقدام کنید. البته در بیشتر مواقع هزینه رفت و آمد بیشتر از هزینه خرید بسته اینترنت می شود.
  3. یکی از مشکلات کلاس های آموزش آنلاین صفر تا صد موشن گرافیک، فتوشاپ یا دیگر هنرهای گرافیکی این است که چون کاربران باید از صفحه مانیتور یا گوشی خود استفاده کنند، ممکن است دچار خستگی و ضعف چشم ها شوند. البته این مشکل در کلاس های آفلاین هم به چشم می خورد؛ چرا که هر دو نوع آموزش با لپ تاپ یا موبایل سر و کار دارند.

البته این مشکل با استفاده از عینک های دارای عدسی بلوکات یا بلوکنترل قابل حل است.

 برای این که بدانید یادگیری موشن گرافیک چه چالش ها و سختی هایی دارد، حتماً مطلب درجه سختی یادگیری موشن گرافیک را مطالعه کنید.

 کلاس های آموزش موشن گرافیک

جمع بندی

با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتال، اهمیت یادگیری هنرهای گرافیکی بر هیچ کسی پوشیده نیست. در همین راستا ما در باشگاه اومند همراه با تیمی قدرتمند در کنار شما هستیم که تا شما بتوانید دوره فتوشاپ و موشن گرافیک را به صورت آنلاین طی کنید و کاملاً آماده و حرفه ای وارد بازار کار شوید.

پس برای این که شما هم یکی از اعضای باشگاه اومند شوید و مسیر آموزش را به درستی طی کنید، همین حالا بدون لحظه ای تردید از طریق شماره تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) با ما تماس بگیرید و یا مشخصات خود را از این قسمت وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

با آموزش های بنفش­طور اومند میتوانید حرفه ای شدن را تجربه کنید! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *