مقالات

معرفی ۳ آزمون معتبر زبان انگلیسی

آزمون زبان انگلیسی

بسیاری از افراد علاوه بر علاقه شخصی با هدف ادامه تحصیل در خارج از کشور، تجارت و بیزینس، مهاجرت، مسافرت و … به دنبال آموزش زبان انگلیسی هستند. بنابراین این دسته افراد نیاز دارند که مهارت های ۴ گانه زبان انگلیسی خود یعنی Speaking، Writing، Listening و Reading را با شرکت در آزمون های معتبر این زبان بسنجند تا در صورت کسب نمرات لازم موفق به اخذ مدارک قبولی در آن ها شوند.

اما از آنجایی که آزمون های معتبر زبان انگلیسی مثل تافل، آیلتس و … تفاوت هایی در نوع برگزاری، هزینه، نمره دهی و کاربردشان با یکدیگر دارند، پس لازم است که زبان آموزانی که در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی شرکت می کنند، ابتدا مشخص کنند که هدفشان از شرکت در آزمون های زبان و گرفتن مدرک آن ها چیست؟ چرا که ممکن است که مثلاً مدرکی که به درد گرفتن ویزای تحصیلی می خورد، چندان برای پیدا کردن کاری مناسب در یک کشور انگلیسی زبان به کارتان نیاید!

آشنایی با ۳ آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی

 آزمون زبان انگلیسی

قطعاً بهتر از ما می دانید که یکی از رایج ترین روش ها برای سنجش مهارت های شما در زبان انگلیسی که محبوب ترین زبان دوم در سراسر جهان است، همین آزمون های بین المللی هستند. بنابراین با ما همراه باشید تا با زیر و بم ۳ مورد از این آزمون ها آشنا شوید و بتوانید در آن ها خوش بدرخشید!

● آزمون آیلتس

به جرئت می توان گفت که آزمون آیلتس که زیر نظر دانشگاه کمبریج انگلستان و سازمان IDP برگزار می شود، یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی است که برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان کاربرد دارد. لازم است بدانید که این آزمون هر ۴ مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن شما را مورد سنجش قرار می دهد. البته از آنجایی که این آزمون دو شکل جنرال و آکادمیک دارد، کسانی که به قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان در آزمون آکادمیک شرکت می کنند، در هر ۴ مهارت سنجیده می شوند، اما افرادی که در آزمون جنرال آن و به قصد مهاجرت به یک کشور دیگر در این امتحان ثبت نام می کنند، تنها در دو بخش ریدینگ و رایتینگ مورد ارزیابی قرار می گیرند. شما با ثبت نام در آزمون آیلتس که مدرک قبولی آن ۲ سال اعتبار دارد، این فرصت را دارید که در دو قالب کامپیوتری یا کاغذی و به مدت ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه در امتحان شرکت کنید تا مهارت خودتان در ۴ زمینه زبان انگلیسی را به اثبات برسانید! ضمناً به خاطر داشته باشید که حداکثر نمره قبولی زبان آموزان نمره ۹ است که به این معنی است که شما در زبان انگلیسی همه فن حریف هستید و در همه کشورها جا دارید و در مقابل حداقل نمره آن ۶ است که نشان دهنده این است که شما در بسیاری از مسائل پیچیده زبان لنگ می زنید و سخت تر می توانید پذیرش بگیرید!

آیا تمایل دارید که بدانید که چگونه باید زبان انگلیسی را برای آزمون آیلتس بخوانید؟ پس مطالعه این مطلب را از طریق لینک آن از دست ندهید.

آزمون تافل

تافل هم یکی دیگر از آزمون های معتبر زبان انگلیسی است که البته تنها در قالب دانشگاهی یا همان آکادمیک و به دو شکل اینترنتی و کاغذی توسط موسسه ETS برگزار می شود. شما اگر بتوانید به حداقل نمره ۸۰ از ۱۲۰ امتیاز این آزمون دست پیدا کنید و در واقع از پس سوالات آن که هر ۴ مهارت Lisening، Writing، Reading و Speaking شما را در مدت ۳ ساعت مورد ارزیابی قرار می دهد بربیایید، این شانس را دارید که در بسیاری از دانشگاه های سراسر دنیا از جمله استرالیا، کانادا، نیوزلند، آمریکا، بریتانیا و غیره پذیرش تحصیلی بگیرید و آینده تان را دگرگون کنید!

آزمون کمبریج

آزمون کمبریج را می توان یکی از قدیمی ترین و معتبرترین آزمون های انگلیسی در سراسر جهان دانست که مدارک آن در سطح بین المللی و در بیش از ۱۳۰۰ سازمان و موسسه آموزشی به رسمیت شناخته می شود. این آزمون هم همانند دو آزمون آیلتس و تافل، مهارت های ۴ گانه زبان انگلیسی را مورد سنجش قرار می دهد، با این تفاوت که آزمون زبان انگلیسی کمبریج در ۵ سطح زیر برگزار می گردد:👇🏻

* KET

سطح این آزمون مبتدی است و قبولی و اخذ مدرک در آن نشان دهنده این است که شما می توانید از عبارات و اصطلاحات پایه استفاده کنید، رایتینگ های ساده را درک کنید، خودتان را معرفی کرده و به سوالاتی ساده درباره خودتان پاسخ دهید و با افرادی که مثل شما در سطح مبتدی زبان انگلیسی قرار دارند، ارتباط برقرار کنید.

* PET

سطح این آزمون متوسط بوده و موفقیت در آن به این معنی است که شما از بخش های ابتدایی زبان به خوبی عبور کرده اید و حالا می توانید مطالب ساده انگلیسی را بخوانید، درباره موضوعات روزانه تان بنویسید و اطلاعات را به درستی درک کنید.

* FCE

اگر از پس این آزمون بربیایید یعنی برای برقراری ارتباط با افراد در یک محیط انگلیسی زبان حاضر هستید و می توانید با قدرت از آنچه می دانید استفاده کنید! در واقع شما به حدی از مهارت رسیده اید که رو در رو با دیگران بحث و تبادل نظر کنید، اخبار را دنبال کنید، جزئیات بیشتری را به نوشته هایتان بیفزایید و متن هایی مثل داستان یا گزارش انگلیسی بنویسید.

* CAE

کسب این مدرک یعنی راه شما برای ورود به مجامع علمی، دانشگاهی و حرفه ای باز و هموار شده است! پس در این حالت می توانید دوره های آکادمیک را در دانشگاه ها بگذرانید، با دیگران به صورت حرفه ای ارتباط برقرار کنید و در سمینارها و آموزش های آکادمیک شرکت نمایید.

* CPE

شما با داشتن این مدرک می توانید مهارت بی بدیلتان در زبان انگلیسی را به نمایش بگذارید و همه را حیرت زده کنید! در حقیقت کسب مدرک CPE آزمون کمبریج زبان انگلیسی به شما فرصت ادامه تحصیل در رشته های بسیار سخت مقطع ارشد و دکترا را می دهد، این شانس را بهتان می دهد که در جلسات بیزینسی از پس متقاعد کردن مخاطب بربیایید، مفهوم مطالب پیچیده انگلیسی را به خوبی درک کنید و راحت و مسلط با دیگران حرف بزنید و به سوالاتشان پاسخ دهید.

 آزمون زبان انگلیسی

راه قبولی ۱۰۰ درصدی در آزمون های معتبر زبان انگلیسی چیست؟

از آنچه که گفته شد می توان نتیجه گرفت که اگر شما تمایل دارید که درب مهاجرت تحصیلی و کاری به کشورهای انگلیسی زبان به رویتان باز باشد، باید در آزمون های معتبر زبان انگلیسی موفق عمل کنید!

این موفقیت چگونه حاصل می شود؟ قطعاً شما باید در کنار مطالعه و تمرین های مداوم خود از هدایت و تدریس استادی کاربلد برخوردار باشید تا آموزش زبان انگلیسی را به شیوه های روز دنیا یعنی به شکل کاربر محور و بر مبنای توانایی ها و اهداف فردی شما پیش ببرد. بنابراین دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند همان چیزی است که شما برای موفقیت به آن نیاز دارید؛ چرا که این کلاس ها علاوه بر کاربر محور بودن، امکان ارتباط مستقیم و آنلاین با استاد را در فضایی اختصاصی و با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) فراهم می کنند تا همه کاربران بتوانند صفر تا صد زبان انگلیسی را بر اساس نیازشان آموزش ببینند.

پس برای اومندی شدن کافیست که یا همین الان با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسانمان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با اومند به آرزوهایتان رنگ واقعیت ببخشید!💜