مقالات

معرفی ۳ آزمون معتبر زبان آلمانی

آزمون زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی یکی از پردرخواست‌ترین زبان برای دانشجویان و همچنین جویندگان کار برای داشتن یک شغل درخشان است. این به این دلیل است که دانشگاه های آلمان استاندارد بالایی از آموزش را با امن ترین محیط برای دانشجویان فراهم می کنند. کسانی که در زبان انگلیسی سطح خوبی دارند می‌توانند با حضور در کلاس های آموزش زبان آلمانی از این فرصت -که این دو زبان مانند خواهر هستند- استفاده کنند. 😁

از آنجایی که دروس تدریس در دانشگاه‌های معروف آلمان به زبان آلمانی ارائه می‌شود، آزمون‌های واجد شرایط آلمانی برای دانشجویان ضروری است.

آیا با فکر کردن به اینکه کدام آزمون آلمانی بهتر است گیج شده اید؟ پس، باید پیش بروید و این صفحه را بخوانید تا در مورد آزمون آلمانی به طور دقیق بدانید. داشتن ایده دقیق در مورد آزمون های آلمانی به شما کمک می کند تا تصمیم بهتری در مورد اینکه کدام آزمون برای ادامه تحصیل یا جستجوی شغل در آلمان مناسب است، بگیرید.

آزمون های آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان

آزمون های آلمانی Goethe-Institut

انستیتو گوته در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در مونیخ قرار دارد. این یک شرکت کاملاً غیر انتفاعی است که کمک مالی خود را از دولت آلمان دریافت می کند. همچنین با هزینه های به دست آمده از آزمون و دوره های آن اجرا می شود. 💫

سطوح آزمون Goethe-Institut

شش سطح از این آزمون بر اساس) CEFR چارچوب مرجع مشترک اروپایی) برای زبان ها وجود دارد. سطوح از A1 که برای مبتدی است شروع می شود و به C2 که برای تسلط یا تخصص است ختم می شود. در واقع برای نوجوانان (۱۰ تا ۱۶ سال) یک آزمون جداگانه وجود دارد. سطوح برای این شامل امتحان برای نوجوانان از A1 تا B2 است.

آزمون زبان آلمانی

رویکرد عمومی امتحان

این آزمون اساساً به چهار دسته تقسیم می شود:

 • گوش دادن
 • خواندن
 • صحبت کردن
 • نوشتن

 پیچیدگی های این آزمون با افزایش سطوح افزایش می یابد. سطوح B1 و C2 چندبخشی هستند. برای شکستن این سطوح، باید در هر سطح حداقل ۶۰% امتیاز کسب کنید. در سطوح A2،B2 و C1، شما باید ۴۵ درصد از نمره کل را در شنیدن، نوشتن و خواندن و حداقل ۱۵ درصد در مهارت گفتاری حفظ کنید. در سطح A1، ۳۵٪ برای آزمون کتبی برای واجد شرایط بودن برای viva ضروری است.

گواهینامه های آزمون آلمانی موسسه گوته

گواهینامه آزمون آلمانی انستیتو گوته تاریخ انقضا ندارد. گواهی A1 برای زوجینی که مایل به تحصیل در آلمان هستند مفید است در حالی که گواهی B1 برای افرادی است که در مدت زمان کوتاهی مانند شرکت در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی تحصیل خود را به پایان خواهند رساند. اعتبار این گواهینامه به مدت ۱ سال می باشد.

Großes Deutsche Sprachdiplom که به گواهی Goethe C2 نیز معروف است، عموماً برای پذیرش در یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های آلمان مورد نیاز است.

امتحانات  Telc

آزمون های آلمانی  Telc

Telc یک گواهینامه زبان اروپایی است که گواهینامه را به ۱۰ نوع زبان از جمله آلمانی ارائه می دهد. حدود ۲۰۰۰ مرکز آزمون برای شرکت در آزمون Telc در ۲۰ کشور مختلف موجود است.  تست های Telc گواهینامه های بین المللی شناخته شده‌ای هستند و به طور گسترده در آلمان برای تابعیت، اجازه اقامت و درخواست ویزا پذیرفته شده‌اند.

سطوح آزمون Telc

امتحانات استاندارد Telc نیز با سطوح زبان CEFR مطابقت دارد. آزمون های Telc در تمرکز بر موضوعاتی مانند زبان برای پرستاران و مراقبان، پزشکی، پذیرش دانشگاه و محل کار تخصصی هستند.

رویکرد عمومی امتحان

رویکرد این آزمون کاملاً مشابه رویکرد انستیتو گوته است. آزمون Telc برای بزرگسالان شامل چهار مرحله است، یعنی

 • خواندن
 • صحبت کردن
 • نوشتن
 • گوش دادن

اما مدت زمان هر مرحله با افزایش سطوح این امتحان افزایش می یابد. این آزمون شامل بخش های دستور زبان و گفتاری اضافی در سطوح  B1  و B2 است. تمام سطوح به جز سطح C2 شامل آزمون شفاهی می‌باشد. واجد شرایط بودن هر چهار مرحله به صورت جداگانه برای شکست دادن این آزمون ضروری است. مهم است که در کلاس های آموزش زبان آلمانی به این ۴ مرحله دقت زیادی داشته باشید.

اعتبار سنجی گواهینامه های آزمون Telc آلمان

گواهینامه Telc B1 که با نام Zertifikat Deutsch شناخته می شود، گواهی‌ است که برای ارائه درخواست شهروندی آلمان و برای پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی کشور آلمان ضروری است. با این حال، موسسات آموزشی سوئیسی و اتریشی متعددی وجود دارند که این مدرک را به عنوان مدرک صلاحیت زبان آلمانی می پذیرند.

TestDaF (Test Deutsch als Fremdsprache)

آزمون های آلمانی TestDaF

این آزمون عموماً برای دانشجویان خارج از کشور است که مایل به ادامه تحصیلات عالی خود در دانشگاه های درجه یک آلمان هستند. این گواهی معمولاً به عنوان مدرکی برای صلاحیت زبان آلمانی دانشجویان خارجی شناخته می‌شود.

سطوح آزمون TestDaF

با وجود اینکه یک آزمون واحد وجود دارد، اما نمره گذاری این آزمون از سطح ۳ تا ۵ است. دانش آموزانی که مایل به حضور در این آزمون هستند می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی، در آزمون تعیین سطح آنلاین شرکت کنند. این آزمون آنلاین به دانش آموزان کمک می کند تا موقعیت فعلی خود را بدانند تا بتوانند روی نقاط ضعف خود کار کنند. مثلا نکته‌ای که در آموزش زبان آلمانی باید روی آن کار کنید و ممکن حین امتحان یادتان برود، نوشتن تمامی اسامی با حروف بزرگ است. 😉

آزمون زبان آلمانی

رویکرد عمومی آزمون TestDaF

این آزمون به چهار بخش تقسیم می شود که شامل ۴ توانایی است:

 • گفتاری
 • خواندن
 • شنیدن
 • نوشتن

گواهی این آزمون برای آموزش عالی بسیار مهم است. امتحان شفاهی کاملاً بر اساس صداهای ضبط شده است و هیچ آزمون گرامری وجود ندارد.

اعتبار سنجی گواهینامه های امتحانی آلمانی TestDaF

اعتبار این گواهی مادام العمر است. گواهی این آزمون نمرات شما را در هر آزمون فرعی به همراه نمره کلی نمایش می‌دهد. سطح ۴ این آزمون برای رفع نیازهای زبانی دانشگاه های آلمان کافی است. برخی از دانشگاه ها در آلمان وجود دارند که در هر آزمون فرعی حداقلِ درصد را خواستارند، در حالی که برخی از دانشگاه های دیگر فقط به نمره کلی نگاه می کنند.

به طور کلی، این ها بهترین آزمون مهارت آلمان برای تحصیل یا کار در آلمان هستند. هر امتحانی شرایط خاص خود را دارد، بنابراین پیش بینی اینکه کدام یک بهترین است بسیار دشوار است. با توجه به نیاز و ترجیحات خود، بهتر است امتحان مناسب خود را انتخاب کنید با توجه به وجود کوید- ۱۹، بهتر است برای آمادگی برای این آزمون ها از کلاس های آموزش آنلاین زبان آلمانی استفاده کنید. کلاس های آنلاین باشگاه اومند بهترین انتخاب هستند.

نگران چی هستید؟ نگران امتحان زبان آلمانی؟ نگران کنکور؟ نگران تافل یا آیلتس؟ با باشگاه اومند نگران هیچی نباشید. ما با حضور بهترین اساتید و مشاوران سراسر کشور به کمک شما زبان آموزان گم‌گشته و خسته آمده‌ایم. تنها کاری که باید انجام بدید این است که گوشی را بردارید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ –  باشگاه اومند تماس بگیرید و یا با مراجعه به این لینک با ما ارتباط بگیرید. در این صورت با بهترین کلاس های انلاین از جمله با تدریس آنلاین زبان آلمانی مواجه خواهید شد. به شما قول می‌دهم با باشگاه اومند ازاین بنفش‌تر نخواهید شد.

با باشگاه اومند تسلط به زبان آلمانی را بنفش طور به دست آورید💜