مقالات

معرفی بهترین منابع زبان آلمانی

منابع زبان آلمانی

بر خلاف تصور عموم، آموزش زبان آلمانی در یک سری از شرایط بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود! در صورتی که ما با منابع بنفش آموزش زبان آلمانی آشنا باشیم، می توانیم از شدت پیچیدگی این زبان کم کنیم.

ویکتور هوگو می گوید:

شخصی که با سایر زبان ها آشنایی نداشته باشد در ایده های خود نقص دارد، مگر اینکه نابغه باشد.

 از همین رو، آشنایی با زبان آلمانی می تواند سبک زندگی شما را از هر جهتی رشد و پروش دهد. در حقیقت زبان آلمانی از آن دسته زبان هایی است که هنگام یادگیری آن لازم است هیچ پیچ و خمی در راهمان نباشد. ما برای یادگیری هر چیزی با کوله باری از منابع مختلف مواجه می شویم، درست است که تشخیص بهترین منبع با توجه به هدفمان ممکن است دشوار باشد؛ اما این شرایط برای همه یکسان است و هیچ استثنایی را نمی پذیرد. پس نگران نباشید و فکر نکنید تنها شمایید که در اول این راه سردرگم مانده اید. در ابتدا احتمالاً شما هم با انبوهی از سوالات در ذهنتان به این مسئله فکر می کنید که چگونه می توان بهترین منابع را برای یادگیری این زبان کشف کرد.

انتخاب منبع با توجه به هدف شما 💫

هر کدام از ما برای شروع یادگیری هر زبانی از جمله زبان آلمانی هدفی را مد نظر داریم و برای دنبال کردن اهدافمان دست به یادگیری این زبان می زنیم. منبع مناسب برای یادگیری هر شخص منبعی است که بیشترین همخوانی را با اهداف او داشته باشد. این منبع می تواند کتاب آموزشی، کتاب داستان، یک فیلم خاص، واژه نامه عمومی یا تخصصی و یا هر منبع دیگر باشد!

 اگر شما قصد مهاجرت کاری دارید لازم است دوره هایی از زبان آلمانی را بگذرانید که مخصوص حیطه کاری شما باشد. یعنی در این دوره از آموزش،  شما با تمام بخش هایی مثل مکالمات، دایره لغات و… ای که امکان دارد در حوزه کاریتان با آن ها رو به رو شوید را یاد می گیرید. همچنین اگر قصد دارید برای تحصیل در بهترین دانشگاه ها به آلمان مهاجرت کنید، بهترین منبعی که می تواند در کم ترین زمان ممکن به شما کمک کند آموزش آنلاین زبان آلمانی است. در واقع این آموزش باید باتوجه به خواست و هدف شما شکل بگیرد که این ویژگی تنها در کلاس‌های کاربرمحور دیده می شود. کاربرمحور بودن یک کلاس از آن جهت معنا می شود که کلاس حول محور خواسته و هدف شما می چرخد. برای مثال اگر شما می خواهید برای رشته پزشکی و… آمادگی پیدا کنید در این کلاس ها تمام فاکتورهای مورد نیاز در این زمینه به شما آموزش داده می شود تا با قدرت بتوانید در این عرصه گام بردارید.

منابع کمکی جهت تقویت زبان آلمانی: 🌠

منابع زبان آلمانی

برای بهبود سطحتان در زبان آلمانی می توانید از راهکارها و ترفندهای مختلفی استفاده کنید تا هم مروری بر اطلاعاتتان داشته باشید و هم تنوعی در روند یادگیریتان ایجاد کنید. از جمله این راه ها که به عنوان استراحت فعال هم می توانیم از آنها یاد کنیم؛ استراحتی که همراه با تکنیک های یادگیری و سرگرمی است. این منابع تقویتی در گوش دادن به موسیقی ، اخبار، فیلم و سریال، پادکست، کتاب و رمان ها وجمع شده است. در همین خصوص به شرح هر کدام خواهیم پرداخت.

فیلم و سریال:

دیدن فیلم و سریال به طرز شگفت انگیزی به ما کمک می کند تا با اصطلاحات رایج در زبان آلمانی آشنا شویم. همچنین تماشای فیلم و سریال به این زبان، ما را هدایت می کند تا مکالمات رسمی و غیر رسمی در هر محیطی را یاد بگیریم. از طرفی شما در انتخاب فیلم می توانید هوشمندانه عمل کنید، به طوری که آن ها را باتوجه به حیطه کاری یا تحصیلیتان انتخاب کنید تا بتوانید با فضا و کلمات تخصصی و… سازگاری بیشتری پیدا کنید.

پادکست و موسیقی:

اینکه شما سعی کنید در حین انجام کارهایتان حتی در زمانی که تمرکزتان بر روی چیز دیگری است؛ موسیقی و یا پادکست های زبان آلمانی را گوش دهید کمک بزرگی به تقویت زبانتان کرده اید. شاید فکر کنید این روش نمی تواند چندان کاربردی باشد، اما با گذشت زمان متوجه جادوی این روش خواهید شد. درنهایت شما شاهد خواهید بود که مهارت شنیداری یا همان لیسنینگتان تا چه حدی پیشرفت کرده است.

کتاب و رمان:

خواندن کتاب ها و رمان های زبان آلمانی شاید مقداری سخت و پیچیده بنظر بیاید، اما اگر شما می خواهید ریدینگ و رایتینگ خوبی داشته باشید لازم است به این روش تکیه کنید. نکته حائز اهمیت در این شیوه این است که نیازی به فهم کامل مطالب نیست و شما نباید خودتان را محدود کنید که حتما تمام مفاهیم را ریز به ریز درک کنید. بلکه در درجه اول صرفاً به طور روزنامه وار مطالب را بخوانید و به یک مفهوم کلی از آن دست پیدا کنید. رفته رفته همانطور که روزنامه وار مطالعه می کنید می توانید ریز به ریز جزئیات را هم درک کنید.😁

هر بخش از زبان آلمانی قلق خاص خودش را دارد:

منابع زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی هم همانند سایر زبان ها از بخش های متفاوتی مثل گرامر، مهارت نوشتاری، مهارت شنیداری و… تشکیل شده است. برای هر بخش هم منابع مشخصی وجود دارد که شما برای تقویت هر کدام به طور تخصصی می توانید از آنها استفاده کنید.معمولاً زبان آموزان بطور هم زمان نمی توانند در همه این مهارت ها تاپ باشند، و حداقل در یادگیری یکی از آنها ضعف دارند. تقریباً می توان گفت گرامر این زبان پیچیدگی هایی را دارد که افراد را سردرگم می کند.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می دهم تا مقاله ۴ روش ساده برای تسلط به گرامر زبان آلمانی را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از اهمیت این موضوع پی ببرید.

نتیجه گیری از منابع زبان آلمانی

برای یادگیری زبان آلمانی لازم است مسیری هموار بسازید که بتواند موفقیت شما را تضمین کند. در این مسیر باید از همه فراز و نشیب ها خبر داشته باشید و با آگاهی کامل به راه خود ادامه دهید. همچنین، پیدا کردن منابع یکی از مشکلاتی هست که احتمالا با آن مواجه خواهید شد اما با نکاتی که بیان شد در انتخاب متبع سردرگمی زیادی نخواهید داشت.💫

 در همین راستا اومند تیمی را تشکیل داده تا شما تجربه متفاوتی از یادگیری زبان آلمانی داشته باشید. تجربه ای که می تواند دستان شما را بگیرد و تا رسیدن به اهدافتان حمایتتان کند. در هنگام ثبت نام در باشگاه اومند برای شما پرونده آموزشی تشکیل می شود که تمامی اهداف و شرایط شما برای یادگیری در آن درج می شود و مدرس بر همین اساس روال یادگیری شما را هدایت می کند.

همچنین دوره های زبان آلمانی باشگاه اومند در کلاس هایی با جمعیت محدود برگزار می شود.

پس برای اومندی شدن شما می توانید از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

موفقیت بنفش را از اومند بخواهید! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *