مقالات

آینده، کاربرد و مزایا موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک

در بین رشته های طراحی، رشته و شغل نوپا و جدیدی که در سراسر دنیا به سرعت مخاطب های زیادی رو به خودش جلب کرده، رشته طراحی موشن گرافیک است. کاربرد و مزایا موشن گرافیک بسیارند که در ادامه توضیح می دهیم.

طراحی تصاویر متحرک یکی از جدید ترین انواع طراحی ست.
امروزه انواع مختلفی از طراحان وجود دارند، از طراحان گرافیک گرفته تا طراح وب سایت، طراح تجربه کاربری، طراح رابط کاربری و بسیاری دیگر.
همه اینها به لطف تکنولوژی های جدید ایجاد شده است.
از وقتی که فیلم سازان خلاق، تخیلات و بودجه خود را صرف طراحی و تکنولوژی میکنند تا اثر گذاری بیشتری داشته باشند، طراحان موشن هم جایگاه ویژه ای در تیم پیدا کرده اند.
بدون آن ها، گرافیک هایی که در وب سایت ها، اپلیکیشن ها و فیلم های محبوبتان میبینید، وجود نداشتند.

ابزار طراحی موشن گرافیک

انواع اصلی و پرکاربرد موشن گرافیک

۱٫ ویدئو موشن تبلیغاتی
۲٫ طراحی رابط کاربری اپلیکیشن ها
۳٫ اینفوگرافی
۴٫ لوگوموشن
۵٫ استاپ موشن

یک موشن گرافیک علاوه بر آموزش های لازم باید ذهنی خلاق برای بوجود آوردن و ساختن ایده های جدید و نو داشته باشد.
اما نکته اصلی این است که آن ها ابتدا قوانین و تکنیک ها را به خوبی یاد گرفتند و در بهترین شکل از آن استفاده کرده اند، در نتیجه تا زمانی که استفاده از یک تکنیک را در ساخت تیزر های تبلیغاتی و یا انواع موشن گرافیک ها کاملا یاد نگرفته اید از آنها در پروژه های خود استفاده نکنید . به طور مثال اگر هنوز، کاملا در حرکت دادن کارکتر های انیمیشنی ماهر نشده اید سعی کنید از کارکتر ها زیاد استفاده نکنید تا باعث برخورد منفی کارفرما و در نتیجه واکنش منفی بر روی یادگیری و اعتماد به نفس شما نداشته باشد.

طراحی موشن گرافیک علاوه بر اینکه بسیار محبوب و اگر کار خوبی داشته باشید درآمد خوبی دارد، بسیاز مقرون به صرفه است.
از مزایا موشن گرافیک مقرون به صرفه بودن آن است. برای ایجاد گرافیک حرکت، شما فقط نیاز به یک کامپیوتر، اتصال به اینترنت و رویکرد خلاق دارید. یک دسته از پویانمایی‌های سازگار با محیط کاربری و ویدیو سازی وجود دارد. که می‌توانید برای ایجاد یک گرافیک تبلیغاتی و فیلم برای خود و حتی رایگان به استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، با استفاده از قالب ویدئویی تبلیغی محصول یا المنت‌های پیش‌ساخته در دفتر افکتش و گرافیک متحرک تبلیغاتی برای محصول خود یک تیزر را فقط در ۳۰ دقیقه ایجاد کنید. به‌استثنای اینکه شما ویدیو را در وضوح HD می‌خواهید، پس از پایان کار، می‌توانید ویدیو را آزاد کنید. این ویدیو می‌تواند در تلویزیون نشان داده شود و سپس در وب‌سایت شرکت شما، شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و سایر رسانه‌های دیجیتال منتشر شود.
در جهان امروزی همه چیز بر پایه تکنولوژی های جدید است. اینستاگرام بازار گرم سرگرمی و کسب و کار شده است.
شما به راحتی میتوانیدکسب و کار و تبلیغات کاری خودتان را در پیج اینستاگرامی خود راه اندازی کرده و پیشرفت و رونق کاری خود را دوبرابر کنید‌‌

طراحی موشن گرافیک

چطور موشن گرافیک میتواند بیزینس شما را ارتقا دهد ؟

 • یکی از مزایا موشن گرافیک انتقال سریع پیام است. امروزه روش های بسیار زیادی برای انتقال پیام به مخاطب هست یکی از آنها تصاویر متحرک یا انیمیشن است. تصاویر متحرک حاصل تلفیق چندین تصویر است که به یک تصویر تبدیل شده و حس حرکت را ایجاد میکند.بیزینس های زیادی از این راه برای جلب توجه مخاطبان و مشتری های بالقوه استفاده میکنند تکنولوژی های جدید نحوه استفاده از رسانه و انتقال اطلاعات را متحول کرده اند. افراد با یک کلیک موس اطلاعاتی که نیاز دارند را به صورت آنلاین دریافت میکنند و تبلیغ کنندگان با استفاده از اینترنت به راحتی و به سرعت برند خود را معرفی میکنند.
  این مورد به این معنی نیست که روش های دیگر تبلیغات دیگر استفاده نمیشود. تبلیغ در رادیو، روزنامه، تلویزیون میتواند بسیار موثر باشد مخصوصا اگر این روش ها در کنار رسانه های دیگر استفاده شود بعضی کسب و کارها لینک وب سایت خود را روی تبلیغات چاپی خود قرار میدهند.همچنین استفاده از ویدئو برای تبلیغات بسیار اثر گذار است.
  مزایا موشن گرافیک بسیارند
  باعث میشوند تبلیغات جلب توجه کننده باشند.
 • این تصاویر باعث میشود مخاطبان بیشتری را جذب کنید.
 • نسبت به ویدئو ها حجم بسیار کمتری دارند و این موضوع باعث میشود صفحاتی که در آنها از این تصاویر استفاده شده سریعتر لود شوند.
 • پتانسیل بالایی برای به کاربردن خلاقیت دارن
 • از کلیپ های موشن گرافیک می توان در انواع و اقسام پلتفرم های دیجیتال مثل شبکه های اجتماعی، وب سایت، یوتیوب و … استفاده کرد.
 • موشن گرافیک ها می توانند مثل یک کال تو اکشن یا دعوت به عمل، کار کنند؛ چرا که مخاطب با دیدن کلیپ های خلاقانه و جذاب موشن گرافیک به خرید محصول شما تشویق می شود.
 • این کلیپ ها در عرض چند دقیقه کوتاه، بیننده را درگیر می کنند و باعث به اشتراک گذاری آن و در نتیجه یک تبلیغ رایگان برای یک کسب کار می شوند.

پس با توجه به این مزایا می توان نتیجه گرفت که هر چه جلوتر می رویم، موشن گرافیک به غول بزرگ تری در دنیای بیزینس تبدیل می شود و کسی برنده است که یادگیری و آموزش موشن گرافیک را جدی بگیرد!

تیم اومند و اساتید برجسته آن در این راه به شما کمک میکنند. یادگیری موشن گرافیک به صورت اصچلی از صفر تا صد.
کافیه وقت بزاری،تا نتیجه اش رو خودت مشاهده کنی.
همه چیز به زمان،تلاش،علاقه خودت برمیگرده
ماهم در کنارت مسیر رو برایت هموار تر میکنیم.
این کار علاوه بر کسب در آمد باعث سرگرمی شماهم میشود و خستگی آن کمتر حس میشود زیرا بسیار شیرین و جذاب میباشد.

تو میتوانی یک موشن گرافیک ماهر شوی،کافیه که خودت بخوای
موفق و بنفش باشید