مقالات

فراموش نکردن کلمات آلمانی با ۷ راهکار ساده

فراموش نکردن کلمات آلمانی

طبیعتاً یادگیری و آموزش زبان آلمانی که یکی از مهم ترین زبان های زنده دنیا است، مثل هر زبان دوم دیگری سختی های خاص خودش را دارد، اما قطعاً غیر ممکن نیست و نیازمند وقت صرف کردن و تلاش شبانه روزی است!

پس اگر شما هم می خواهید کلمات آلمانی را به خوبی از بر شوید، کافیست که در کنار شرکت در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان آلمانی، دست روی زانوهای خودتان بگذارید و تمرین را به روش هایی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم جدی بگیرید!

یادتان باشد که هر معمایی چو حل شود آسان شود! پس با ما همراه باشید تا با چند تکنیک ساده به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید کلمات آلمانی را در ذهن خودتان حک کنید و آن ها را فراموش نکنید!

۷ روش کلیدی برای به خاطر سپردن کلمات آلمانی

فراموش نکردن کلمات آلمانی

یکی از چالش هایی که افرادی که به دنبال یادگیری زبان آلمانی می روند با آن مواجه می شوند این است که به سختی می توانند کلمات آلمانی را به خاطر بسپارند. بنابراین در این قسمت چند تکنیک کاربردی را به شما معرفی می کنیم تا دیگر به خاطر این چالش از خیر یادگیری زبان آلمانی نگذرید!

تکنیک تصویرسازی

یکی از بهترین روش های برای یادگیری هر چیزی از جمله کلمات آلمانی این است که تصویر هر کلمه را در ذهن خود بسپارید تا آن ها را فراموش نکنید؛ چرا که در این حالت پردازش و یادآوری آن ها برای مغز راحت تر است.

یادگیری واژه های جدید

بر خلاف این که بعضی ها فکر می کنند که چون در یادگیری همین میزان کلماتی که آموزش دیده اند گیر کرده اند، پس نباید سراغ لغات جدید بروند، باید گفت که اتفاقاً شما باید به طور مداوم خودتان را در معرض یادگیری لغاتی که برایتان کاربرد دارند قرار دهید.

چرا این را می گوییم؟ چون شما با این کار می توانید جملات بهتری بنویسید و ارتباط ما بین کلمات مترادف و متضاد متنی که مطالعه می کنید را بهتر و راحت تر درک کنید!

ساخت جملات جدید

یکی از بهترین راهکارها برای این که بتوانیم کلمات جدید زبان آلمانی را به خاطر بسپاریم این است که هر کلمه را در جملات مختلف به کار ببرید تا هم مغزتان به چالش بکشید و هم این لغات را به مرور در ذهن خود تثبیت کنید!

به خاطر سپردن کلمات آلمانی

شبکه سازی کلمات

به جای این که هر لغت آلمانی را جدا جدا یاد بگیرید و زمان زیادی را تلف کنید، سعی کنید شبکه سازی کنید و کلمات را از طریق ارتباطشان با همدگیر یاد بگیرید. مثلاً هر کلمه ای که یاد می گیرید، حتماً مترادف، متضاد و هم خانواده های آن را هم یاد بگیرید تا به مشکل برنخورید!

مرورهای متناوب کلمات

اگر می خواهید نتیجه مطلوبی را از مرور لغات آلمانی بگیرید و آن ها را به خاطر بسپارید، باید سه مرحله را طی کنید. ابتدا ۲۴ ساعت بعد از یادگیری لغات جدید، آن ها را مرور کنید تا در حافظه کوتاه مدتتان ثبت شود. در مرحله دوم باید ۷ روز پس از مطالعه و مرور اولیه، یک بار دیگر کلمات را مرور کنید و با آن ها جمله بسازید تا به حافظه بلند مدت منتقل شوند. در مرحله آخر که ۳۰ روز پس از مطالعه اولیه انجام می شود باید ضمن مرور کلمات از خودتان آزمون هم بگیرید تا لغات راحت تر و بهتر به حافظه بلند مدتتان منتقل شده و در آنجا جاودانه شوند!🤩

دسته بندی اشکالاتتان

راه دیگری که می توانید به آن متوسل شوید این است که هر بار جمله سازی را تمرین می کنید یا از خودتان آزمون می گیرید، کلمات را در سه بخش املا، ترجمه آلمانی به آلمانی و کاربرد دسته بندی کنید و بعد با یک هایلایت یا ماژیک شبرنگ لغاتی که آن ها را به اشتباه نوشته اید یا مثلاً مفهومشان را به درستی درک نکرده اید مشخص کنید تا آن ها را دوباره در دوره های ۷ و ۱۵ روزه تمرین کنید و بالاخره درست آن ها را یاد بگیرید.

حرف زدن به جای شخصیت فیلم و سریال های آلمانی

 وقتی فیلم یا سریالی با زیرنویس آلمانی تماشا می کنید باید دیالوگ های آن ها را بنویسید و به خاطر بسپارید و بعد خودتان را در قالب یک بازیگر تصور کنید و این دیالوگ ها را به کار ببرید تا واژگان جدید به صورت ناخودآگاه در ذهنتان ثبت شود و تلفظ درست آن ها را هم یاد بگیرید.

برای این که بدانید یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد، از طریق لینک مربوطه اقدام کنید و این مقاله را تا انتهای آن مطالعه نمایید.

با شرکت در کدام کلاس می توان کلمات آلمانی را بهتر و اصولی تر یاد گرفت؟

برای این که بتوانید لغات زبان آلمانی را یاد بگیرید، باید علاوه بر تکنیک هایی که در این مقاله به آن ها اشاره شد، در کلاس های آموزش زبان آلمانی که به شیوه کاربر محور فعالیت می کنند و توانایی های فردی هر کاربر را در راس آموزش قرار می دهند شرکت کنید!

باشگاه اومند هم دقیقاً به همین شیوه عمل می کند! یعنی شما از زمانی که در کلاس های زبان آلمانی این باشگاه شرکت می کنید، پرونده ای اختصاصی خواهید داشت که مهارت ها و نقاط ضعف و قوت شما و همچنین روند پیشرویتان در آن درج می شود تا استاد بتواند آموزش خود را نه بر اساس توانایی های جمعی بلکه بر اساس توانایی های هر نفر پیش ببرد!

به علاوه شما با شرکت در این دوره ها می توانید به صورت مستقیم و آنلاین در فضای اختصاصی باشگاه با استاد خود در ارتباط باشید و این زبان را با توجه به اهداف فردی خود یاد بگیرید.

پس شما هم می توانید با پر کردن فرم مشخصات از طریق این قسمت یا تماس با شماره تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) یکی از شاگردان خوش شانس اومند باشید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

با اومند یادگیری هر مهارتی را بنفش کنید!💜