مقالات

پایه نهم و عبور از سردرگمی ها

عبور از سردرگمی های پایه نهم

پایه نهم اولین دوراهی زندگی یک نوجوان است که در آن به‌طور جدی اضطراب آینده خود را حس می کند. نمیتوان از این پایه به راحتی عبور کرد و صرفا به دلیل سن کم، آن را جدی نگرفت. اضطراب نوجوانان بی دلیل نیست و پایه نهم بسیار سرنوشت ساز است!

شما در این سن باید بدانید که با خودتان چند چند هستید و می خواهید در چه رشته ای ادامه تحصیل دهید. اما شما تنها نیستید. کمک گرفتن از یک مشاور پایه نهم تا حد زیادی می تواند در انتخاب مسیر درست به شما کمک کند. پس بیش از ظرفیت مغزتان به آن استرس وارد نکنید، چون دیگر سوت می کشد و فرمان دهی خودش را تعطیل می کند! باور کنید که با این کار حتی سنسورهای آن هم می سوزد!😁

لطفا استرس را از خود دور کنید و این مطلب را با آرامش کامل مطالعه کنید. به شما قول می دهیم که راه گذر از سردرگمی های پایه نهم را پیدا کنید.

دغدغه اصلی دانش آموزان پایه نهم

کاملاً به شما حق می دهیم که یکی از دغدغه های اصلیتان در پایه نهم انتخاب رشته باشد. این که چه رشته ای را انتخاب کنید که در آینده پشیمان نشوید و عمرتان هدر نرود. یکی از مهم ترین دلایل این سردرگمی ها ضعف مدارس در زمینه کمک به دانش آموزان برای انتخاب رشته صحیح است. در نتیجه والدین و دانش آموزان آگاهی کافی را در این زمینه ندارند و گاهی نمی توانند تصمیم درستی بگیرند. همین موضوع می تواند زمینه ساز افت تحصیلی، از دست دادن شور و اشتیاق برای مطالعه و پیدا نکردن شغل مناسب در آینده شود.

پس ما اینجا هستیم تا کمکتان کنیم که این مسئله را به خوبی مدیریت کنید. انتخاب رشته درستی انجام دهید تا بعداً با تبعات انتخابی اشتباه دست و پنجه نرم نکنید.

برنامه ریزی درسی برای پایه نهم

چگونه رشته تحصیلی درست را در پایه نهم انتخاب کنیم؟

برای این که بتوانید رشته تحصیلی مناسبی را در هنگام ورود به پایه دهم انتخاب کنید، لازم است که ۳ فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید:

● استعداد خود را در نظر بگیرید

همه ما دارای استعدادی منحصر به فرد هستیم که اگر بتوانیم آن را پیدا کنیم، می توانیم طعم موفقیت را بچشیم. حالا اگه شما بتوانید این استعداد را کشف کنید و رشته تحصیلی خود را بر مبنای آن انتخاب کنید، واقعاً برد کرده اید. در واقع وقتی شما در مسیری قرار بگیرید که حاضر هستید از دل و جان برای آن مایه بگذارید، طبیعتاً زودتر می توانید میوه و ثمره آن را بچینید و به درآمد بالاتری برسید.✨

پس صرف این که افرادی در رشته هایی مثل پزشکی به درآمدهای بالایی رسیده اند، دلیل نمی شود که اگر شما هم وارد آن رشته ها شوید، می توانید پول پارو کنید. به جای این تفکر بهتر است به دنبال مشاوری بگردید که بتواند شما را در مسیر کشف استعدادتان راهنمایی کند و از فکر و خیال الکی نجاتتان دهد.

● به علاقه خود توجه کنید

شما در کنار توجه به استعدادتان باید به علاقه خود هم توجه کنید؛ چرا که علاقه یکی از فاکتورهای الزامی برای ادامه هر مسیری است. یکی از راه هایی که می توانید متوجه شوید که به رشته ای علاقه دارید یا خیر، این است که کتاب های درسی آن رشته را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال اگر رویای مهندس شدن دارید، حتماً کتاب هایی درسی رشته ریاضی مثل حسابان، هندسه و … را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا واقعاً تا این اندازه به محاسبات علاقه دارید؟ یا صرفاً چیزی است که در ذهنتان پرورش داده اید.

از طرف دیگر اگر شما رشته تحصیلی خود را تنها به دلیل خواست والدینتان و یا تبلیغاتی که برای آن می شود انتخاب کنید، اصلاً عجیب نیست که خیلی زود از آن خسته شوید و حتی آن را نیمه کاره رها کنید.

پس اگر نمی خواهید در آینده خودتان را آزار دهید و هر روز صبح با زور در محل کار حاضر شوید، حتماً در هنگام انتخاب رشته، چشم قلب خود را به کار بگیرید و به علایقتان توجه کنید.🌟

مشاوره تحصیلی پایه نهم

● بازار کار رشته‌ها را بررسی کنید

واقعیت این است که شما از همان زمانی که قصد دارید رشته های نظری (تجربی، ریاضی، انسانی و معارف) را انتخاب کنید و یا وارد شاخه های فنی و حرفه ای یا کار و دانش شوید، یا هنر را انتخاب کنید، باید از فردی که در امر مشاوره تحصیلی نهم متخصص است کمک بگیرید. در این صورت می‌توانید از همان ابتدا رشته ای را انتخاب کنید که در آینده بازار کار مناسبی داشته باشد.

البته همان طور که می‌بینید ما محبث بازار کار را بعد از استعداد و علاقه مورد بررسی قرار دادیم، چون این موارد نسبت به بازار کار از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. به عنوان مثال اگر شما بدون علاقه، توانایی و استعداد کافی و تنها به دلیل این که بازار کار رشته های پزشکی و پیراپزشکی خوب است وارد رشته تجربی شوید، قطعاً به آینده تحصیلی و کاری خود ضربه می زنید.

برخی از والدین تصور می‌کنند که رشته های نظری و به خصوص رشته علوم تجربی برتر از سایر رشته ها هستند، بازار کار بهتری دارند و فرزندانشان می‌توانند در این رشته ها موفق تر عمل کنند. اگر والدین شما نیز چنین تصوری دارند، پاراگراف بعدی این مقاله را به آن ها نشان دهید. این پاراگراف مخصوص والدین شماست!😁

تصور کنید که وارد رشته علوم تجربی شده اید. اگر بتوانید به این رشته علاقه مند شوید و با اشتیاق برای کنکور درس بخوانید، دوران متوسطه دوم را با موفقیت پشت سر می‌گذارید. آن‌گاه می‌توانید وارد دانشگاه علوم پزشکی شوید. تصور می‌کنید گذراندن رشته های دانشگاهی علوم پزشکی چگونه باشد؟ دنیایی از جذابیت ها، پرستیژها و سلفی‌ها با چاشنی روپوش سفید؟؟😍 یا پر از عذاب های روزانه هنگام رفتن به کلاس و بیمارستان، تحمل صحنه های حساسی که دوست ندارید، کشیک های شلوغ شبانه، افتادن فشار خون حین دیدن عمل جراحی شکم باز در اتاق عمل، بیهوش شدن هنگام کالبدشکافی جسدی با بدن و صورت کبود شده، انصراف از دانشگاه و خسارت هایش، ادامه دادن دانشگاه و افسردگی هایش، گذراندن طرح اجباری و سختی های ناخواسته و مسئولیت های حقوقی‌اش و … ؟؟ 😵

تصور می‌کنید کدام‌یک درست تر است؟ باید بگوییم که این موضوع کاملا به علاقه شما بستگی دارد! دنیای رشته تجربی و علوم پزشکی پر از سختی ها و جذابیت هاست! اما جذابیت هایش را فقط به کسانی نشان می‌دهد که با میل خودشان واردش شده باشند.

پس اگر اصلا به ماهیت رشته علوم تجربی علاقه ندارید با خیال این که در آینده به این رشته علاقه مند می‌شوید با آینده خود بازی نکنید!

این موضوع درباره دیگر رشته ها نیز صدق می‌کند و رشته تجربی تنها یک مثال برای نشان دادن عمق ماجرا بود.

آگاهانه انتخاب کنید تا هیچ سدی مانع موفقیت و درخشش شما نشود و حسرتی به دل شما نماند.

برای این که بیشتر با تاثیر مشاوره پایه نهم در آینده نوجوان آشنا شوید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

برنامه ریزی پایه نهم

برنامه ریزی در پایه نهم 💫

برای اینکه در این سال از پرتگاه ناکامی ها سقوط نکنید لازم است یک برنامه ریزی اصولی داشته باشید. یک برنامه اصولی طبق اهداف چیده شده براساس علاقه و استعداد شماست.

موفقیت در برنامه ریزی به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما از مهمترین عوامل آن داشتن تخصص و مهارت بالا در طراحی یک برنامه کاربردی است. حال برای اینکه در این راه، جایگاه مناسبی پیدا کنید بهتر است که در برنامه ریزیتان از یک مشاوره تحصیلی پایه نهم کمک بگیرید. این برنامه ها نقاط ضعف شما را تا سطح زیادی ارتقا میدهند، یعنی دیگر در سیکل تحصیلی پایه نهم شما نقاط ضعفی وجود نخواهد داشت.

همچنین، این برنامه ها به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل تشخیص دهید که از آینده خود چه می خواهید، به چه چیز علاقه دارید، چگونه استعدادتان را شکوفا کنید و… . با این حساب، حضور یک مشاور کارآمد که بتواند این برنامه را به درست ترین شکل ممکن برایتان تدوین کند بسیار حائز اهمیت است.

جمع بندی

اگر دلتان می خواهد بی گدار به آب نزنید با خیال راحت روی کمک ما در باشگاه اومند حساب باز کنید.

پرونده سازی برای کاربران، پشتیبانی قوی، برنامه ریزی تحصیلی بر اساس نقاط ضعف و قوت دانش آموز و بهره مندی از جلسات مشاوره آنلاین پایه نهم در سامانه آنلاین و اختصاصی این باشگاه، از جمله خدماتی هستند که شما در هنگام همراهی با تیم اومند از آن ها برخوردار می شوید.😉

پس برای برقراری ارتباط با این باشگاه، همین حالا با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ تماس بگیرید. همچنین می‌توانید اطلاعات خود را از طریق فرم مشاوره باشگاه اومند در اختیار ما قرار دهید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

بنفش ترین رشته و سال تحصیلی را با اومند تجربه کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *