مقالات

عبور از سردرگمی های پایه نهم

عبور از سردرگمی های پایه نهم

پایه نهم را میتوان اولین دوراهی زندگی یک نوجوان به حساب آورد که بطور جدی اضطراب آینده خود را حس می کند. نمیتوان از این پایه به راحتی عبور کرد و صرفا به دلیل سن کم، آن را جدی نگرفت؛ زیرا این پایه بسیار سرنوشت ساز است و اضطراب نوجوانان بی دلیل نیست.

شما در این سال باید بدانید که با خودتان چند چند هستید و می خواهید در چه رشته ای ادامه تحصیل دهید؛ اما شما تنها نیستید، کمک گرفتن از فردی که کار مشاوره پایه نهم را انجام می دهد تا حد زیادی می تواند در انتخاب مسیر درست به شما کمک کند و شما را از سردرگمی نجات دهد.

پس بیش از ظرفیت مغزتان به آن استرس وارد نکنید، چون دیگر سوت می کشد و فرمان دهی خودش را تعطیل می کند! باور کنید که با این کار حتی سنسورهای آن هم می سوزد!😁

پس استرس را از خود دور کنید و این مطلب را با آرامش کامل مطالعه کنید. به شما قول می دهیم که راه گذر از سردرگمی های پایه نهم را پیدا کنید.

دغدغه اصلی دانش آموزان پایه نهم

کاملاً به شما حق می دهیم که یکی از دغدغه های اصلیتان در پایه نهم این باشد که باید چه رشته ای انتخاب کنید که در آینده پشیمان نشوید و عمرتان هدر نرود. یکی از مهم ترین دلایل این سردرگمی ها این است که بعضی مدارس در زمینه کمک برای انتخاب رشته صحیح، ضعیف عمل می کنند و در نتیجه والدین و دانش آموزان آگاهی کافی در این زمینه ندارند و گاهی نمی توانند تصمیم درستی بگیرند.

همین موضوع می تواند زمینه ساز افت تحصیلی، از دست دادن شور و اشتیاق برای مطالعه و پیدا نکردن شغل مناسب در آینده شود.

پس ما اینجا هستیم تا کمکتان کنیم که این مسئله را به خوبی مدیریت کنید و انتخاب رشته درستی انجام دهید تا بعداً با تبعات انتخابی اشتباه دست و پنجه نرم نکنید.

 عبور از سردرگمی های پایه نهم

چگونه رشته تحصیلی درست را در پایه نهم انتخاب کنیم؟

برای این که بتوانید رشته تحصیلی مناسبی را در هنگام ورود به پایه دهم انتخاب کنید، لازم است که ۳ فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید.

● استعداد خود را در نظر بگیرید

همه ما دارای استعدادی منحصر به فرد هستیم که اگر بتوانیم آن را پیدا کنیم، می توانیم طعم موفقیت را بچشیم. حالا اگه شما بتوانید این استعداد را کشف کنید و رشته تحصیلی خود را بر مبنای آن انتخاب کنید، واقعاً برد کرده اید.

در واقع وقتی شما در مسیری قرار بگیرید که حاضر هستید از دل و جان برای آن مایه بگذارید، طبیعتاً زودتر می توانید میوه و ثمره آن را بچینید و به درآمد بالاتری برسید.✨

پس صرف این که افرادی در رشته هایی مثل پزشکی به درآمدهای بالایی رسیده اند، دلیل نمی شود که اگر شما هم وارد آن رشته ها شوید، می توانید پول پارو کنید. به جای این تفکر بهتر است به دنبال مشاوری بگردید که بتواند شما را در مسیر کشف استعدادتان راهنمایی کند و از فکر و خیال الکی نجاتتان دهد.

● به علاقه خود توجه کنید

شما در کنار توجه به استعدادتان باید به علاقه خود هم توجه کنید؛ چرا که علاقه یکی از فاکتورهای الزامی برای ادامه هر مسیری است. یکی از راه هایی که می توانید متوجه شوید که به رشته ای علاقه دارید یا خیر، این است که کتاب های درسی آن رشته را مورد بررسی قرار دهید.

برای مثال اگر رویای مهندس شدن دارید، حتماً کتاب هایی درسی رشته ریاضی مثل حسابان، هندسه و … را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا واقعاً تا این اندازه به محاسبات علاقه دارید و یا صرفاً چیزی است که در ذهنتان پرورش داده اید.

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که اگر شما رشته تحصیلی خود را تنها به دلیل خواست والدینتان و یا تبلیغاتی که برای آن می شود انتخاب کنید، اصلاً دور از ذهن نیست که خیلی زود از آن خسته شوید و حتی آن را نیمه کاره رها کنید.

پس اگر نمی خواهید که در آینده خودتان را آزار دهید و هر روز صبح با ضرب و زور از خواب بیدار شوید و در محل کار حاضر شوید، حتماً در هنگام انتخاب رشته چشم قلب خود را به کار بگیرید و به علایقتان توجه کنید.🌟

مشاوره تحصیلی پایه نهم

● بازار کار رشته مورد نظرتان را بررسی کنید

واقعیت این است که شما از همان زمانی که قصد دارید رشته تجربی، ریاضی و انسانی را انتخاب کنید و یا وارد شاخه های فنی و حرفه ای یا کار و دانش شوید، باید از فردی که در امر مشاوره تحصیلی نهم متخصص است، کمک بگیرید تا بتوانید از همان ابتدا رشته ای انتخاب کنید که در آینده بازار کار مناسبی داشته باشد.

البته همان طور که می بینید ما محبث بازار کار را بعد از استعداد و علاقه مورد بررسی قرار دادیم، چون این ها به نسبت بازار کار از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. به عنوان مثال اگر شما بدون علاقه، توانایی و استعداد کافی و تنها به دلیل این که بازار کار رشته های پزشکی و پیراپزشکی خوب است وارد رشته تجربی شوید، قطعاً به آینده تحصیلی و کاری خود ضربه می زنید.

پس آگاهانه انتخاب کنید تا هیچ سدی مانع موفقیت و درخشش شما نشود و حسرتی به دل شما نماند.

برای این که بیشتر با تاثیر مشاوره پایه نهم در آینده نوجوان آشنا شوید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

برنامه ریزی در پایه نهم

برنامه ریزی در پایه نهم 💫

برای اینکه در این سال از پرتگاه ناکامی ها سقوط نکنید و برای پیوستن به سطوح بالاتر ارتقاء پیدا کنید لازم است یک برنامه ریزی اصولی داشته باشید. در حقیقت، برنامه ریزی شما باید در راه کسب پیروزی و موفقیت باشد. موفقیت در برنامه ریزی به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما از مهمترین عوامل آن داشتن تخصص و مهارت بالا در طراحی یک برنامه کاربردی است. حال برای اینکه در این راه، جایگاه مناسبی پیدا کنید بهتر است که در برنامه ریزیتان از یک مشاوره تحصیلی پایه نهم کمک بگیرید. از آنجایی که تصمیماتی که در برنامه ریزی پایه نهم می گیرید بیش از هرچیزی اهمیت دارد، خالی از لطف نیست که یکسری اصول و قوانین را سرلوحه کارتان قرار دهید. این برنامه ها نقاط ضعف شما را تا سطح زیادی ارتقا میدهند، یعنی دیگر در سیکل تحصیلی پایه نهم شما نقاط ضعفی وجود نخواهد داشت. همچنین، این برنامه ها به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل تشخیص دهید که از آینده خود چه می خواهید، به چه چیز علاقه دارید، چگونه استعدادتان را شکوفا کنید و… . با این حساب، حضور یک مشاور کارآمد که بتواند این برنامه را به درست ترین شکل ممکن برایتان تدوین کند بسیار حائز اهمیت است. 💜

جمع بندی

اگر دلتان می خواهد بی گدار به آب نزنید و یکی از مهم ترین چالش های دوران تحصیلتان یعنی انتخاب رشته پایه نهم را با موفقیت پشت سر بگذارید، با خیال راحت روی کمک ما در باشگاه اومند حساب باز کنید.

پرونده سازی برای کاربران، پشتیبانی قوی، برنامه ریزی تحصیلی بر اساس نقاط ضعف و قوت دانش آموز و بهره مندی از جلسات مشاوره آنلاین پایه نهم در سامانه آنلاین و اختصاصی این باشگاه، از جمله خدماتی هستند که شما در هنگام همراهی با تیم اومند از آن ها برخوردار می شوید.😉

پس برای برقراری ارتباط با این باشگاه، همین حالا با شماره تلفن موجود در انتهای صفحه تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم و پاسخگوی نیازتان باشیم.

بنفش ترین رشته و سال تحصیلی را با اومند تجربه کن.💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *