مقالات

کنکور دو مرحله ای به سود دانش آموزان است یا خیر؟ (قسمت دوم)

کنکور دو مرحله ای

همان طور که در قسمت اول این مطلب گفته شد، آنچه که امروز ذهن داوطلبان کنکور پیش رو را به خود درگیر کرده است، همین ماجرای دو مرحله ای شدن کنکور و مصوبات و قوانین آن است.

حالا این وسط نقش کسی که در امر مشاوره کنکور ریاضی، تجربی و ریاضی متخصص است پر رنگ تر شود؛ چرا که دانش آموزان برای مدیریت این شرایط چه از نظر بعد روانی و چه از نظر بعد تحصیلی و همچنین کسب اطلاعات درباره زیر و بم قوانین این آزمون، به راهنمایی افرادی نیاز دارند که در حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی حرفی برای گفتن دارند و می توانند به آن ها کمک کنند که به جای توجه به حواشی، بر روی چه مواردی تمرکز کنند تا موفقیت از آن آن ها باشد!

به همین منظور از شما دعوت می کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید با توصیه هایی که در این نوشته به آن ها اشاره می کنیم این دوران را به خوبی پشت سر بگذارید و موفقیت را بغل کنید!

۵ توصیه مهم باشگاه اومند به داوطلبان کنکور دو مرحله ای

از آنجایی که اومند آرزویی جز موفقیت تک تک دانش آموزان این سرزمین ندارد، در این قسمت توصیه هایی را با شما به اشتراک می گذاریم تا بدانید که چه کنکور دو مرحله ای باشد و چه تک مرحله ای، شما باید تمرکزتان را بر روی چه مواردی بگذارید تا بتوانید همانند رتبه های برتر کنکورهای سال های گذشته، به رتبه های خوبی دست پیدا کنید و در دانشگاه های مطرح کشور درس بخوانید. پس شش دانگ حواستان را به ما بدهید!

ذهنتان را بر روی برنامه ریزی و مطالعه متمرکز کنید

به جای این که در این دوران حساس و سرنوشت ساز برای خودتان دغدغه ذهنی درست کنید و به آزمونی فکر کنید که هنوز جزئیات آن، آن طور که باید و شاید مشخص و شفاف نیست، زمانتان را برای برنامه ریزی و مطالعه اصولی بگذارید. به شما قول می دهیم که اگر برنامه ریزی شخصی سازی شده را جدی بگیرید و درس ها را به خوبی مطالعه و مرور کنید، حتی آزمون دو مرحله ای کنکور هم نمی تواند مانع موفقیت شما شود؛ چرا که شما به قدر کافی مسلط و توانمند هستید و می توانید بذری که در دوران مطالعه کاشته اید را به راحتی درو و برداشت کنید!🌟

بر روی هدفتان متمرکز شوید

فراموش نکنید که اگر شما جنگجو و تلاشگر باشید و حاضر باشید که برای هدفتان که قبولی در رشته و دانشگاهی معتبر است، بجنگید و زحمت بکشید، کنکور به هر شکلی که برگزار شود، نمی تواند روی آن سایه بندازد و مانع رسیدن شما به هدفتان شود!

تکنیک یاد بگیرید

همان طور که یکی از اصول موفقیت در کنکورهای پیشین، یادگیری و استفاده از تکنیک هایی همچون تکنیک های تست زنی، مدیریت زمان، افزایش تمرکز، مدیریت استرس و غیره بوده است، در کنکور دو مرحله ای هم شما باید بر این ترفندها مسلط شوید تا به موفقیت برسید؛ چرا که کنکور تنها ماراتن مقایسه علم و دانش نیست، بلکه کسی در این میدان پیروز است که بتواند علم و مهارت را همگام با هم پیش ببرد!

از استراحت و تفریح غافل نشوید

شاید فکر کنید که دو مرحله ای شدن کنکور و این که برای شرکت در دور اول این آزمون، زمان کمتری در اختیار دارید، به این معنی است که باید از هر نوع تفریح و استراحتی اجتناب کنید و تنها به کتاب هایتان بچسبید و ربات وار درس بخوانید! اما لازم است بدانید که همان قدر که مطالعه و برنامه ریزی کنکور انسانی، ریاضی و تجربی اهمیت دارد، به همان اندازه هم استراحت مغزی شما مهم است؛ چرا که مطالعه با ذهن خسته بی فایده است و نمی توان انتظار بازدهی چندانی از آن داشت! بنابراین بپذیرید که شما انسان هستید و برای تجدید قوا به استراحت و تفریح نیاز دارید، البته تفریحی متعادل و برنامه ریزی شده که با همراهی شما و مشاورتان تنظیم شده باشد!

ورزش هایی مثل یوگا انجام دهید

اگر دوست دارید که به اصطلاح انرژیتان نیفتد و سرحال و شاداب باشید، نباید در دوران کنکور، ورزش کردن را فراموش کنید. البته منظور از ورزش این نیست که در باشگاه، وزنه های سنگین بزنید، بلکه بهتر است ورزشی مثل یوگا انجام دهید تا هم انرژی از دست رفته تان را بازیابی کنید و هم ذهنتان را به آرامش برسانید تا دیگر درگیر ماجراها و حواشی کنکور دو مرحله ای نباشد و بر اصل موضوع یعنی درس خواندن متمرکز شود.

برای اطلاع از مزایا و معایب کنکور دو مرحله ای، توصیه می کنیم که مطالعه بخش اول مقاله کنکور دو مرحله ای به سود دانش آموزان است یا خیر را از دست ندهید.

برای قبولی و پیروزی در کنکور دو مرحله ای از چه مشاوری کمک بگیریم؟

در کنکور دو مرحله ای همانند کنکورهای سالیان قبل، حضور مشاوری آگاه و کاربلد که می تواند فرآیند رسیدن شما به هدفتان را هموار کند، اهمیت دارد. از آنجایی که کلاس های مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی، ریاضی و انسانی باشگاه اومند به شکل کاربر محور برگزار می شود و شما این شانس را دارید که به انتخاب خودتان در یکی از کلاس های خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) این مجموعه شرکت کنید، پس انتخاب چنین مجموعه ای می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. ضمناً هیچ یک از کلاس های آنلاین ما در فضایی مثل واتس آپ و با تماس تصویری برگزار نمی شود، بلکه ما سامانه ای اختصاصی برای کاربران خود طراحی کردیم که اساتید و کاربران بتوانند هر جلسه به صورت مستقیم و آنلاین با هم در ارتباط باشند و به تعامل بپردازند.

پس برای بهره مندی از این خدمات و ده ها خدمت دیگر باشگاه اومند کافیست که همین حالا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل کنید یا این که از طریق شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه با ما در ارتباط باشید.

با اومند رنگ بنفش به آرزوهات بزن!💜