مقالات

زبان ترکی استانبولی و مهاجرت

زبان ترکی استانبولی و مهاجرت

آموزش زبان ترکی استانبولی امروزه در کشورمان بسیار فراگیر شده است. کشور ترکیه یکی از مقصد هایی است که بسیاری از افراد به آن مهاجرت می کنند یا به دلایل مختلف به آن جا سفر می کنند. شرایط مساعد فرهنگی، اقتصادی و کاری در آن کشور سبب شده است تا بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصدی مناسب برای زندگی (در مهاجرت دائم) یا سفر انتخاب کنند. افراد مختلف از مهاجرت به ترکیه اهداف متفاوتی دارند و این اهداف مشخص می کنند که هر فرد تا چه اندازه و تا چه سطحی به یادگیری زبان ترکی استانبولی نیاز دارد.

بر همین اساس، نوع آموزش نیز ممکن است برای افراد مختلف، متفاوت باشد. به عنوان مثال افرادی که قصد مهاجرت دائم به ترکیه را دارند، باید زبان ترکی استانبولی را بصورت کامل یاد بگیرند و به مهارت های مختلف شنیداری، مکالمه، نوشتن و خواندن زبان ترکی استانبولی مسلط باشند. اما افرادی که به قصد سفر و گردشگری به ترکیه می روند نیازی ندارند که بطور کامل به زبان ترکی مسلط باشند. بنابراین واضح است که نحوه یادگیری زبان ترکی استانبولی به منظور مهاجرت یا سفر در افراد مختلف باید متفاوت باشد.

آموزش زبان ترکی استانبولی

اهداف گوناگون از مهاجرت به ترکیه

 مهاجرت میتواند به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند اهداف گوناگونی دارند مانند: تحصیل در مدرسه یا دانشگاه های معتبر ترکیه، شرکت در دوره های آموزشی و مهارتی، شرکت در همایش های بین المللی معتبر، گسترش کسب و کار، سفر و گردشگری، فرصت های پژوهشی و مطالعاتی، زندگی دائم و  … .

شما باید با توجه به هدف خود با مدرس زبان ترکی خود مشورت کنید تا نوع آموزش مناسب شما انتخاب شود و مدرس بر همان اساس برای شما برنامه ریزی کند. شیوه آموزش در باشگاه اومند بر اساس آموزش های کاربر محور و شخصی سازی شده برای هر فرد می باشد. کاربران در باشگاه پرونده های آموزشی مخصوص به خود را نیز دارند تا روال آموزش آن ها و اهدافی که باید به آن برسند، با دقت رصد شود.

نوع آموزش مورد نیاز با توجه به هدف

اگر به قصد سفر و گردشگری به کشور ترکیه سفر می کنید نیازی ندارید که زبان ترکی استانبولی را به طور کامل فرا بگیرید. در این حالت حتی فهمیدن منظور کلی افرادی که به زبان ترکی استانبولی صحبت میکنند نیز برای شما بسیار مفید است. علاوه بر آن می‌توانید جملات مهم و پر کاربرد در سفر را یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

اگر در آموزش زبان انگلیسی نیز سطح بالایی را کسب کرده اید و به این زبان مسلط هستید، در بسیاری از موارد میتوانید از پس موقعیت های گوناگون در هتل، حمل و نقل، فرودگاه، رستوران، بازدید از مکان های معروف، مکان های تفریحی و  … بر آیید.

کلاس آنلاین آموزش زبان ترکی استانبولی

حالا موقعیت دیگری را فرض کنید. تصور کنید اهداف شما از مهاجرت یا سفر به ترکیه از نوع کاری است. اگر شغل شما به گونه ای باشد که مکالمه با افراد گوناگون یا سخنرانی کردن در جمع های مختلف از وظایف اصلی شما باشد، در این صورت تسلط به صحبت کردن، استفاده صحیح از زبان بدن در فرهنگ ترکی و همچنین داشتن لهجه مناسب از ضروری ترین نیازهای آموزشی شما در آموزش زبان ترکی استانبولی است.

کاربرانی که در کلاس آنلاین آموزش زبان ترکی استانبولی باشگاه اومند ثبت نام می کنند، در اولین جلسه با مدرس خود به طور کامل درباره هدف و شرایط خود صحبت می کنند. سپس مدرس بر این اساس برای جلسات آموزشی برنامه‌ریزی می‌کند و سپس روال آموزش آغاز می شود.

برای ارتباط با باشگاه و دریافت پاسخ پرسش هایتان درباره این کلاس می توانید با تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید و یا در این صفحه فرم را تکمیل کنید تا با شما تماس گرفته شود.

اومند با این شیوه به شعار آموزش کاربر محور جامه عمل پوشانده است و برای تمام فراگیران آرزوی موفقیت می کند. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *