مقالات

چگونه زبان آلمانی را برای آزمون گوته بخوانیم؟

آزمون گوته

آیا قصد ادامه تحصیل یا کار در کشور آلمان را دارید و به دنبال آزمونی معتبر می گردید تا با گذراندن دوره های آموزش زبان آلمانی و تسلط در این زبان بتوانید در آن امتحان شرکت کنید و با کسب نمره قبولی در آن مسیر مهاجرتتان را تسهیل کنید؟ آیا می خواهید مدرکی داشته باشید که اعتبار آن برای اقامتتان همیشگی باشد؟

اگر پاسختان به این سوالات مثبت است، آزمون گوته که از سطح A1 تا C2 این زبان را تحت پوشش خود قرار می دهد، می تواند انتخاب مناسبی برای شما زبان آموزان باشد تا به راحتی به کشورهای آلمانی زبان مثل آلمان، اتریش، لیختن اشتاین مهاجرت کنید و زندگی نویی را تجربه کنید.

این نکته را هم فراموش نکنید که برای کسب نمره قبولی در این آزمون باید مهارت های چهارگانه خود در این زبان را در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان آلمانی ارتقا دهید تا آزمون گوته را به راحتی پشت سر بگذارید و مدال موفقیت در آن را به گردن خود بیاندازید!✨

چگونه بر مهارت های ۴ گانه زبان آلمانی برای موفقیت در زبان آلمانی مسلط شویم؟

زبان آلمانی

همان طور که گفتیم در این آزمون ۴ مهارت درک مطلب، شنیداری، نوشتن متن و صحبت کردن شما به زبان آلمانی مورد سنجش قرار می گیرد. بنابراین قطعاً کسی برنده است که بتواند هر ۴ مهارت خودش را در دوره های آموزش زبان آلمانی تقویت کند تا از پس این آزمون بربیاید! پس در این بخش با هم بررسی می کنیم که برای کسب نمره بالا در آزمون گوته زبان آلمانی باید چگونه هر یک از مهات های خواندن، شنیداری، نوشتاری و صحبت کردن را تقویت کنیم؟

روش های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب

دو مورد از کاربردی ترین روش ها برای درک بهتر مطالب به زبان آلمانی شامل تقویت دایره لغات و گرامر این زبان هستند. برای یادگیری و افزایش دایره واژگان زبان آلمانی می توانید فلش کارت درست کنید و هر دسته از کلماتی که به یکدیگر ارتباط دارند را در یک دسته قرار دهید. مثلاً کلمات مربوط به سلام و احوالپرسی را در یک گروه، کلمات مربوط به غذا را در گروه دیگر و … طبقه بندی کنید و آن ها را مرتب مرور کنید تا در ذهنتان حک شوند. البته اگر بتوانید کلمات را در قالب جملات مختلف یاد بگیرید و حفظ کنید، ماندگاری آن ها در ذهنتان بیشتر می شود.

برای بهبود مهارت گرامری زبان آلمانی نیز لازم است که چند مورد زیر را به خوبی یاد بگیرید تا در جلسه آزمون گوته به مشکل برنخورید:

  1. افعال در زبان آلمانی به جز در موارد ساخت جملات سوالی در جایگاه دوم قرار می گیرند.
  2. همیشه اسامی زبان آلمانی در هر کجای جمله که قرار بگیرند با حروف بزرگ نوشته می شوند.
  3. زبان آلمانی به جای دو جنسیت دارای ۳ جنسیت مذکر، مونث و خنثی است که عموماً به ترتیب با حروف تعریف der، die و des نشان داده می شوند.
  4. برای جمع بستن کلمات در زبان آلمانی علاوه بر حرف s از پسوندهای en، er و غیره استفاده می شود.

روش های تقویت مهارت شنیداری

یکی از سخت ترین بخش های آزمون گوته مربوط به بخش شنیداری آن است که شما باید در عرض ۵ دقیقه با توجه به درک شنیداریتان به سوالات پاسخ دهید. پس طبیعتاً اگر دوست دارید این بخش را هم با موفقیت پشت بگذارید نباید از تمرین های مداوم و شنیدن روزانه انواع و اقسام پادکست ها مثل German LingQ Podcast، آهنگ ها، کتاب های صوتی و فیلم و سریال های آلمانی غافل شوید تا خوب شنیدن و درک آنچه به زبان آلمانی گفته می شود را یاد بگیرید و در خود بهبود ببخشید!

روش های تقویت مهارت نوشتاری

برای پشت سر گذاشتن این بخش از آزمون گوته باید در دوران کلاس های آموزشی و مطالعه برای این آزمون، هم مطالب زیادی به زبان آلمانی بخوانید و هم دست به قلم باشید و از نوشتن نترسید. برای نوشتن می توانید از ایده های مختلفی مثل نوشتن خاطرات روزانه تان کمک بگیرید. البته نباید از بررسی آنچه که نوشته اید هم غافل شوید و باید هر چیزی که می نویسید را به کمک استاد یا دوستی که در این زبان مهارت دارد، بازبینی کنید تا اشکالاتتان را متوجه شوید و مجبور نباشید که سر جلسه آزمون با همان اشکالات دست و پنجه نرم نکنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به روش های تقویت مهارت نوشتاری در زبان آلمانی از طریق لینک مربوطه اقدام کنید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

روش های تقویت مهارت صحبت کردن و مکالمه

اگر تمایل دارید که بتوانید زبان آلمانی را مثل بلبل حرف بزنید و در این بخش از آزمون گوته هم به راحتی پذیرفته شوید، باید انجام چند کار زیر را جدی بگیرید:👇

  1. شما می توانید علاوه بر مکالمه ای که در کلاس زبان انجام می دهید، با دوستی آلمانی زبان در برنامه هایی مثل اسکایپ ارتباط برقرار کنید و با او حرف بزنید تا هم ترستان از حرف زدن بریزد و قدرت صحبت کردنتان تقویت شود و هم بهتر با تلفظ کلمات و لهجه آن ها شوید.
  2. گاهی با خودتان بلند بلند به زبان آلمانی حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید و بعد آن را گوش بدهید تا اشکالات گرامری یا تلفظیتان را کشف کنید.
  3. تماشای فیلم و سریال برای تقویت تمام بخش های زبان آلمانی از جمله مهارت خوب صحبت کردن آن موثر است. پس از دیدن فیلم و سریال های زبان اصلی غافل نشوید!
آزمون گوته

برای کسب آمادگی کامل برای قبولی در آزمون گوته زبان آلمانی در کدام کلاس ثبت نام کنیم؟

قطعاً اگر شما بتوانید به کمک استادی قدر و کاربلد، مهارت های ۴ زبان آلمانی خود را تقویت کنید، احتمال قبول شدنتان در این آزمون هم بیشتر می شود. بنابراین ما در باشگاه اومند با کلاس های آموزش آنلاین زبان آلمانی به کمک شما آمدیم تا این زبان را به شیوه کاربر محور و بر اساس اهداف و توانایی های شخصیتان، به شما یاد دهیم تا دیگر مجبور نباشید دردسرهای رفت و آمد به کلاس های حضوری را به جان بخرید و با روش های قدیمی آموزش ببینید.

پس برای بهره مندی از آموزش های نوین این باشگاه در فضای اختصاصی باشگاه با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) هر چه سریعتر از طریق شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) با ما تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما بگذارید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

بنفش طور موفق باش!💜