مقالات

درس خواندن در تابستان پایه دهم برای تجربی ها

برنامه ریزی کنکور تجربی

آیا می دانید بهترین زمان برای برنامه ریزی کنکور تجربی از همان پایه دهم شروع می شود و شما با استفاده از این زمان طلایی می توانید چندین قدم از هم قطاران خود در کنکور جلو بیفتید؟

همه ما خوب می دانیم که قبولی در رشته ها و دانشگاه های تاپ رشته تجربی به این راحتی ها هم نیست و نمی توان یک چوب جادویی را در هوا چرخاند و به این آرزو رسید.😁

پس برای این که شما بتوانید به این آرزو جامعه عمل بپوشانید و با دیدن رتبه کنکورتان اشک شوق بریزید، لازم است که از همان پایه دهم دست به کار شوید و درس خواندن اصولی را شروع کنید.

فراموش نکنید که اگر در این مسیر از افراد خبره ای که مشاوره کنکور تجربی را انجام می دهند کمک بگیرید، می توانید مطالعه هدفمندتری داشته باشید و راحت تر طعم موفقیت را بچشید.

برنامه جمع بندی دهم تجربی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

داشتن برنامه ای جامع برای درس خواندن سال دهم موجب عدم انتقال اشکالات درسی به سال های بعد می شود و بنابراین شما با انبوهی از درس ها و اشکالات تلنبار شده در سال دوازدهم مواجه نمی شوید.

● برنامه ریزی درست و اصولی

مهم ترین ابزاری که در یک سفر مطالعاتی کنکوری به آن نیاز دارید چیست؟ آفرین، برنامه ریزی!🌟 پس با ما همراه باشید تا در این قسمت نکات یک برنامه خوب را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱- در هر کاری از جمله درس خواندن باید برنامه خود را به صورت مکتوب در یک دفتر یادداشت کنید تا جزئیات آن را در زمان اجرا فراموش نکنید و سردرگم نشوید.

۲- هر برنامه درسی باید کاملاً منحصر به فرد باشد و دقیقاً بر اساس شرایط و نقاط ضعف و قوت شما طراحی شود. بنابراین بدیهی است که شما نمی توانید از برنامه درسی که برای فرد دیگری تنظیم شده، استفاده کنید، حتی اگر آن برنامه توسط تیم حرفه ای اومند حاضر شده باشد.😉

۳- شما باید کاملاً منطقی برنامه ریزی کنید، یعنی اگر مثلاً تا دیروز ۱ ساعت درس می خواندید، برای فردا روی ۵ ساعت درس خواندن برنامه ریزی نکنید، چون ممکن است چند روز آن را تحمل کنید، اما قطعاً به زودی آن را رها خواهید کرد. پس آهسته و پیوسته پیش بروید و یک دفعه یک سنگ بزرگ برای نشانه رفتن انتخاب نکنید.

۴- برنامه درسی باید طوری تنظیم شود که انعطاف داشته باشد تا اگر در هر کجای مسیر به چالشی برخورد کردید و خواستید آن را تغییر دهید، بتوانید.

۵- برنامه درسی باید تنوع داشته باشد. یعنی نباید مثلاً یک روز فقط دروس تخصصی و یک روز فقط دروس عمومی بخوانید یا این که دروسی که به آن ها علاقه دارید را در یک روز و دروسی که از خواندن آن ها لذت نمی برید را در روز دیگر قرار دهید.

کار درست این است که اولاً تعادل مابین دروس عمومی و تخصصی را رعایت کنید و دوماً زمان هایی مثل صبح ها که انرژی بیشتری دارید را به خواندن دروسی که برایتان سخت تر هستند اختصاص دهید.

۶- حتماً در برنامه تان ایستگاه های جبرانی، مروری و جمع بندی قرار دهید. ایستگاه جبرانی به شما کمک می کند تا اگر جایی عقب افتادید، بتوانید آن را جبران کنید. ایستگاه مروری برای تکرار و تمرین بیشتر است و ایستگاه جمع بندی هم که به منظور جمع بندی مطالب خوانده شده در یک روز یا یک بازه زمانی مشخص صورت می گیرد تا مطمئن شوید که یک مبحث را به خوبی یاد گرفته اید و می توانید مبحث بعدی را شروع کنید.

۷- نهایتاً باید بدانید که برنامه شما باید طوری تنظیم شود که وقتی بعد از مدتی روند خود را بررسی می کنید، پیشرفتتان محسوس باشد، در غیر این صورت مشخص می شود که نقشه راه شما اشتباه بوده و باید آن را اصلاح کنید.

پس اگر می خواهید برنامه ریزیتان طوری باشد که آینده تان را دگرگون کند، باید از مشاوری آگاه و حرفه ای کمک بگیرید تا با شناخت روحیات و نیازهای شما بهترین برنامه ممکن را برایتان تدوین کند.

برنامه ریزی کنکور تجربی

در تابستان سال دهم تجربی چه درس هایی و چند ساعت مطالعه کنیم؟

در تابستان سال دهم رشته تجربی بهتر است که مباحث مثلثات، تابع و معادله از درس ریاضی، فصل ۱ تا ۵ از درس زیست زیست شناسی، مباحث دما، گرما و قانون گازها از درس فیزیک و مباحث آرایش الکترونی و استوکیومتری از درس شیمی را مطالعه کنید تا آن ها را در همان سال دهم به خوبی رفع اشکال کنید و ایراداتتان را به سال بعد منتقل نکنید.

برای دروس عمومی هم می توانید مباحثی مثل آرایه های ادبی از ادبیات، قواعد عربی و گرامر زبان انگلیسی را مورد مطالعه قرار دهید.

درباره ساعات مطالعه هم بهتر است که از ۲ الی ۳ ساعت درس خواندن در روز شروع کنید و کم کم آن را به حدود ۶ ساعت در روز برسانید. فراموش نکنید که در این ساعات باید مطالعه مفید و متمرکز داشته باشید و وقتتان را هدر ندهید.

برای پاسخ به این سوال که چگونه در کنکور تجربی موفق شویم، پیشنهاد می کنیم که این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

برنامه ریزی کنکور تجربی

چگونه می توان با استفاده از برنامه ریزی کنکور تجربی به موفقیت رسید؟

برنامه ریزی کنکور تجربی

از قدیم الایام این ضرب المثل رایج بوده که می گویند هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.😉 حالا ما به شما می گوییم که اگر می خواهید کنکور تجربی را با موفقیت پشت سر بگذارید، باید لباس رزم بپوشید و برنامه ریزی و درس خواندن را از سال دهم آغاز کنید.

به همین منظور شما می توانید از کلاس های برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی باشگاه اومند که به صورت شخصی سازی شده و کاربر محور برگزار می شوند، استفاده کنید تا از همان ابتدا بتوانید به کمک مشاوری متخصص نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و بر اساس آن ها برنامه ای جامع دریافت کنید و از پشتیبانی همه جانبه بهره مند شوید.

به همین منظور شما می توانید از کلاس های برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی باشگاه اومند که به صورت شخصی سازی شده و کاربر محور برگزار می شوند، استفاده کنید تا گرفتار نسخه های واحدی که برای برنامه ریزی های درسی پیچیده می شود نشوید!

در واقع همه کاربران از همان ابتدای ورود به این باشگاه دارای پرونده ای اختصاصی هستند که نقاط ضعف و قوت، مهارت ها و توانایی های فردیشان در آن درج شده تا مشاور بتواند متناسب با این شرایطی برنامه ای مناسب شما طراحی کند و از همین طریق نتیجه نهاییتان را تضمین کند.

به علاوه مشاور تحصیلی شما به کمک همین پرونده می تواند به شما کمک کند تا اگر بنا به شرایطتتان به کلاس درسی مثل زیست شناسی، فیزیک یا ریاضی احتیاج داشتید در آموزشگاه های مختلف سرگردان نشوید و بتوانید نیاز خود را در باشگاه اومند برطرف کنید. پس اگر می خواهید از شر پکیج های آفلاین خلاص شوید و در فضای اختصاصی این باشگاه و در کلاسی با جمعیت حداکثر ۱۰ نفره با مشاور خود در ارتباط باشید و در کنار آن از پشتیبانی همه جانبه کارشناسان ما بهره مند شوید، کافیست به تخصص “اومند” که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین در کشور است اعتماد کنید.

پس حالا که فقط یک قدم تا اومندی شدن فاصله دارید، فرصت را غنیمت بشمارید و همین حالا با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا از طریق این قسمت فرم مربوطه را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و به سوالاتتان پاسخ دهند. با اومند مسیری بنفش در انتظار توست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *