مقالات

درس خواندن در تابستان سال دهم برای انسانی ها

برنامه ریزی کنکور انسانی

معمولاً دانش آموزان کنکوری در رشته های مختلف از جمله انسانی از همان تابستان سال دهم، نسبت به برنامه ریزی کنکور انسانی، تجربی و ریاضی اقدام می کنند.

شاید پیش خودتان بگویید که فرصت زیاد است و بعداً مطالعه می کنم، اما باید بگوییم که زمان عین برق و باد می گذرد و شما در صورتی موفق می شوید که شکارچی زمان باشید و حتی لحظه ای را از دست ندهید.

تجربه ثابت کرده است که کسانی در کنکور موفق می شوند که به جای سیاحت و خوش گذرانی بیش از حد در تابستان، وقت خودشان را به درس خواندن و تقویت مهارت تست زنی اختصاص می دهند. البته ما منکر این نیستیم که شما باید ساعاتی هم به تفریح اختصاص دهید، اما زمان بندی و چگونگی آن بسیار اهمیت دارد. به قول معروف هر چیز به جای خود نیکو است.

بنابراین اگر شما هم دوست دارید که در کنکور انسانی خوش بدرخشید و در رشته های تاپ آن مثل روانشناسی، حقوق و مدیریت قبول شوید، باید در کنار استفاده از کلاس ها و مشاوره کنکور انسانی از همان تابستان سال دهم لباس رزم بپوشید و خودتان را برای مطالعه و تمرین آماده کنید.

یادتان باشد که موفقیت از آن کسانی است که حاضر هستند سختی ها را به جان بخرند و در راه آنچه که به آن علاقه دارند، سفت و سخت تلاش کنند.

چه درس هایی باید در تابستان سال دهم انسانی خوانده شود؟

وقتی صحبت از درس خواندن و برنامه ریزی کنکور انسانی در تابستان می کنیم، به این معنی نیست که باید به کتاب هایتان بچسبید و از آن ها جدا نشوید، بلکه به این معنی است که درس خواندن را به صورت اصولی و همراه با برنامه ریزی در برنامه روزانه تان بگنجانید.

طبیعتاً کسانی که درس خواندن برای کنکور انسانی را از تابستان سال دهم شروع می کنند، چندین پله جلوتر از کسانی هستند که این کار را دیرتر شروع می کنند.

افراد برای مطالعه در تابستان به دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول کسانی هستند که تنها در یک یا دو درس مشکل دارند، اما گروه دوم شامل افرادی است که در بیش از دو درس ایراد دارند و نتوانستند دروس را به خوبی یاد بگیرند.

برنامه ریزی کنکور انسانی

نحوه مطالعه گروه اول

در صورتی که جز گروه اول به حساب می آیید و مشکلات درسی کمی دارید، بهتر است که ابتدا مطالعه خود را با دروس تخصصی که در آن ها ایرادات جزئی دارید، شروع کنید و در ادامه به سراغ مرور درس هایی بروید که اولاً اهمیت بیشتری در کنکور انسانی دارند و دوماً پیش نیاز دروس سال یازدهم هستند.

ضمناً بد نیست که شما در کنار مطالعه دروس تخصصی، به دروس عمومی هم نگاهی بیندازید. این کار باعث می شود که شما در آینده بتوانید این درس ها را راحت تر خلاصه کنید و به ذهن بسپارید.

● نحوه مطالعه گروه دوم

اگر شما جز گروه دوم هستید، باید مطالعه خود را با دروس تخصصی که در آن ها مشکل دارید و پیش نیاز دروس یازدهم هستند، شروع کنید. علت این موضوع هم این است که اگر شما درسی مانند تابع را به خوبی یاد نگرفته باشید، بالطبع نمی توانید مباحث مرتبط با آن مثل حد، مشتق و … را هم به خوبی یاد بگیرید.

حالا وقتی مطالعه دروسی که در آن ها ایراد داشتید به پایان رسید، می توانید خواندن درس های تخصصی دیگر را استارت بزنید.

فراموش نکنید که قرار نیست که شما کل مباحث کنکور انسانی را در تابستان سال دهم بخوانید، بلکه قرار است پیش از شروع سال یازدهم، اشکالات درسیتان را برطرف کنید و مروری بر نکات مهم داشته باشید.

پس اگر بخواهیم توصیه ای برای خواندن دروس تخصصی انسانی داشته باشیم، باید بگوییم که بهتر است خواندن دروس ریاضی و آمار عربی تخصصی، اقتصاد، منطق و علوم و فنون ادبی را در اولویت قرار دهید.

مبحث تابع ریاضی، قواعد عربی تخصصی، دروس ۲، ۳، ۵، ۸ و ۹ منطق جز مواردی هستند که بهتر است که حتماً در تابستان سال دهم مطالعه شوند و اشکالات مربوط به آن ها به سال یازدهم منتقل نشود.

همچنین با توجه به این که بسیاری از بچه های رشته انسانی در درس اقتصاد ضعیف هستند، مطالعه و یادگیری این درس در تابستان می تواند سکوی پرتاب شما باشد و رتبه کنکور شما را بهبود دهد.

جمع بندی درس خواندن در تابستان سال دهم برای انسانی ها

طبیعتاً قبولی در رشته های برتر کنکور سراسری نیازمند تلاش و پشتکار فراوان است و هیچ کس نمی تواند برای شما معجزه کند و مباحث کنکور انسانی را با شیوه ای شگفت انگیز در ذهنتان ثبت کند. معجزه شما تلاش شما است.

اما اصلاً نیازی نیست که استرس داشته باشید، چون شما در این مسیر تنها نیستید! ما در باشگاه اومند با شیوه های خیلی بنفش مثل پرونده سازی، جلسه های انلاین با مشاور، برنامه هایی که شامل حداقل ۵ ایتم مختلف هستند و… کنار شما هستیم تا به کمک آن ها بتوانیم برنامه ریزی آنلاین کنکور انسانی را برای شما انجام دهیم و قدم به قدم همراهتان باشیم.

پس شما می توانید از هر نقطه از کشور در این کلاس ها شرکت کنید و بار خودتان را برای مطالعه صحیح و قبولی در رشته های مطرح ببندید.

حالا اگر آماده یک سفر بنفش هستید، کافیست ابتدا یک آرزو کنید و سپس با شماره تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا مشخصات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. 🚀

بنفش باشید! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *