مقالات

چگونه همزمان برای امتحانات نهایی دوازدهم و کنکور درس بخوانیم؟

امتحانات نهایی دوازدهم

بسیاری از دانش آموزان وقتی وارد پایه دوازدهم می شوند به این فکر می کنند که چطور باید همزمان هم برای کنکور و هم امتحانات نهایی پایه دوازدهم آماده شوند. گاهی این دغدغه به قدری جدی می شود که وقتی داوطلبان به کلاس های مشاوره کنکور تجربی، ریاضی و انسانی مراجعه می کنند، کاملاً مضطرب هستند و مدیریت شرایط از دستشان در رفته است.

اگر شما هم جز این افراد هستید و هجوم افکاری مثل این که نکند از کنکور عقب بمانید، ذهنتان را درگیر کرده و آزارتان می دهد، نگران نباشید؛ چرا که ما این جا هستیم تا با ذکر چند نکته طلایی به شما توضیح دهیم که چگونه می توانید از دست این افکار مزاحم خلاص شوید و هم امتحانات نهایی و هم کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید!✨

اقدامات لازم برای مدیریت همزمان امتحانات نهایی پایه دوازدهم و کنکور

امتحانات نهایی دوازدهم

یکی از دلایل سردرگمی دانش آموزان در چنین برهه ای این است که از تاثیر معدل پایه دوازدهم در نتیجه کنکورشان می ترسند و نمی دانند که چطور باید برای موفقیت در امتحانات نهایی و کنکور برنامه ریزی کنند. درست همین جا است که نقش کاربلدهای حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی، تجربی و انسانی پر رنگ تر می شود؛ چرا که باید به آن ها توضیح دهند که معدل فقط تاثیر مثبت دارد و قرار نیست که نتیجه کنکورتان را خراب کند، پس حتی اگر نتوانستید به خوبی از پس امتحانات نهایی بربیایید، خودتان را نبازید و روی کنکور اصلی سرمایه گذاری کنید.

اما حالا چه اقداماتی باعث می شود که شما بتوانید از پس هر دو آزمون بربیایید و موفقیت را بغل کنید؟ کافیست که این قسمت را با دقت مطالعه کنید تا به پاسختان برسید.

برنامه ریزی و مدیریت زمان را از همان ابتدا جدی بگیرید

برای این که در فاصله امتحانات نهایی دوازدهم تا کنکور، کاسه چه کنم چه کنم دست نگیرید، باید از همان ابتدا درس هایتان را با برنامه ریزی و مدیریت زمان مطالعه کنید تا در بازه زمانی امتحانات دوازدهم این فرصت را داشته باشید که هم برای خواندن سوالات تشریحی و هم خواندن سوالات تستی وقت بگذارید و مرور و جمع بندی کنید. بنابراین اولاً از همان ابتدا از گروه های کاربلد مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی، ریاضی و تجربی برای طراحی یک برنامه شخصی سازی شده کمک بگیرید و دوماً به جای این که این تایم طلایی را با استرس و نگرانی بگذرانید، آن را به چشم اهرم بالابری ببینید که به شما کمک می کند که درس های مورد نیاز برای کنکور را هم بهتر جمع بندی کنید!🚀

به صورت ترکیبی مطالعه کنید

مطالعه ترکیبی یعنی چه؟ یعنی مثلاً شما می توانید در روزهای باقیمانده به امتحانات نهایی، هم حداقل ۳ درس عمومی مربوط به امتحانات نهایی مدرسه که در کنکور ۱۴۰۲ از آن ها سوالی طرح نمی شود را بخوانید و هم دست کم ۲ درس تخصصی که در کنکور می آیند را مرور کنید تا مطالب در ذهنتان حک شوند و همزمان با یک تیر دو نشان بزنید، یعنی هم روی دروس امتحانی مسلط شوید و هم برای کنکور آمادگی کسب کنید.

زمان هایی را به تقویت دروس مهم تر یا آن هایی که ضعیف هستید اختصاص دهید

بهترین کار این است که یا هر روز بین ۱ الی ۲ ساعت برای تقویت درس های ضعیفتان وقت بگذارید یا این که در این زمان به مطالعه دروسی بپردازید که می دانید در کنکور از ضریب بالاتری برخودار هستند. مثلاً شما می دانید که درس زیست شناسی در کنکور تجربی، ضریب ۱۲ دارد، بنابراین اگر بتوانید برای مطالعه و مرور این درس در ایام امتحانات وقت صرف کنید، حتماً برنده خواهید بود!

خلاصه نویسی را مطالعه و کامل تر کنید

یکی از درست ترین روش های مطالعه این است که در روزهای نزدیک به امتحانات نهایی و کنکور، مجدداً خلاصه نویسی هایتان را مطالعه کنید. اما بهتر است که باز هم خلاصه هایتان تکمیل تر شوند، چطور؟ کافیست که حتماً در زمان مطالعه تان در این دوران به هر نکته مهم و جدیدی که برخورد کردید، آن را هم به یادداشت هایتان اضافه کنید تا در زمان دوره نهایی مطالب، مرور پربارتری داشته باشید!🤩

به شما پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی با فواید خلاصه نویسی برای کنکور بر روی لینک مربوطه بزنید و این مطلب کاربردی را هم مطالعه کنید.

امتحانات نهایی دوازدهم

از آزمون های جامع غافل نشوید

بسیاری از مشاورین معتقد هستند که در امتحاناتی که فرجه چند روزه دارند، باید برای جمع بندی بهتر حداقل یک آزمون جامع گنجانده شود. حالا اگر شما از قبل از شروع امتحانات به فکر بوده اید و آزمون های جامع را با سوالات کنکورهای سال های قبل شروع کرده اید که می توانید به سراغ آزمون های جامع تالیفی بروید، اما در غیر این صورت باید در فرجه های امتحانیتان، سوالات کنکورهای سال های قبل را به شکل آزمون های جامع حل کنید تا هم دید بهتری نسبت به آزمون اصلی پیدا کنید و هم روی مدیریت زمان، مدیریت استرس و … مسلط تر شوید.

امتحانات نهایی دوازدهم

چگونه موفقتیمان در آزمون های نهایی پایه دوازدهم و کنکور را تضمین کنیم؟

همان طور که گفتیم در ایام امتحانات نهایی نباید نه از درس خواندن برای این امتحانات و نه از درس خواندن برای کنکور غافل شویم! بنابراین برای این که بتوانیم مدیریت این شرایط را به خوبی به دست بگیریم، بهتر است که روی کمک مشاورین حرفه ای این حوزه حساب باز کنیم.

از این رو ما به شما کلاس های مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور ریاضی، تجربی و انسانی باشگاه اومند را پیشنهاد می کنیم؛ چرا که شما با ثبت نام در این کلاس ها علاوه بر بهره مندی از برنامه مطالعاتی شخصی سازی شده، می توانید هر جلسه با مشاور خودتان در سامانه اختصاصی باشگاه به شکل خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) یا عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) در ارتباط باشید و با او به تعامل بپردازید تا قدم به قدم به موفقیت نزدیک تر شوید.

پس برای اومندی شدن هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

بنفش و پیروز باشید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *