مقالات

خودآموزی زبان های خارجه برای چه کسانی مناسب است؟

خودآموزی زبان های خارجه

همه ما وقتی تصمیم می گیریم که زبان دومی مثل انگلیسی، فرانسه، ترکی و … را یاد بگیریم کوهی از سوالات مختلف در ذهنمان شکل می گیرد که حالا باید از کجا شروع کنیم؟ آیا به کلاس آموزش انگلیسی، آلمانی و غیره بروم یا زبان دوم را به شکل خودآموز یاد بگیرم؟

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد به سمت آموزش های خودآموز زبان های خارجه مثل آموزش زبان آلمانی کشیده می شوند، این است که تجربه ناخوشایندی از دوره های آموزشی قبلی خود داشته اند و چون نمی خواهند از یک سوراخ چندین بار گزیده شوند به آموزش خودآموز روی می آورند! حالا چرا این نارضایتی به وجود می آید؟

شما فرض کنید در کلاسی که حداقل ۱۵ دانش آموز وجود دارد، چطور ممکن است که استاد بتواند همه افراد حاضر در کلاس را هندل کند و آموزشی کاربردی ارائه دهد؟ قطعاً در کلاس های شلوغ راهی جز آموزش عمومی وجود ندارد و دقیقاً به همین علت است که افراد از خیر یادگیری زبان دوم در آموزشگاه می گذرند و ترجیح می دهند که سر خود را با منابع آموزشی خودآموز گرم کنند!

راهکارهایی برای یادگیری خودآموز زبان های خارجه در منزل

یادگیری خودآموز زبان

برای این که بتوانید زبان دوم خود را به صورت خودآموز یاد بگیرید، باید لباس رزم بپوشید و بر طبق راهکارهای زیر عمل کنید؛ چرا که یادگیری خودآموز زبان چندین پله سخت تر از زمانی است که شما به صورت حضوری یا آنلاین آموزش می بینید.

چرایی و هدف خود را شناسایی کنید

قدم اول در یادگیری هر مهارتی از جمله زبان های خارجی، پیدا کردن چرایی و هدفی است که از یادگیری آن ها دنبال می کنید. مثلاً باید بدانید که هدفتان از یادگیری زبانی مثل زبان انگلیسی جیست؟ آیا قصد دارید مدرک آیلتس بگیرید یا صرفاً هدفتان از یادگیری انگلیسی این است که بتوانید فیلم و سریال های زبان اصلی تماشا کنید؟ یا مثلاً اگر دوست دارید در زبان فرانسه تسلط پیدا کنید، باید ابتدا دلیل و هدفتان را تعیین کنید. به عنوان مثال هدفتان می تواند مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان یا صرفاً مکالمه با دوستی فرانسوی باشد.

پس تعیین چرایی و هدفتان می توانید چراغ راه مسیر شما باشد تا راحت تر بتوانید این زبان ها را به صورت خودآموز یاد بگیرید.

خودتان را در اقیانوس بی پایان زبان های خارجه غرق کنید!

در عصر تکنولوژی غوطه ور کردن خودتان در زبان های خارجی، اصلاً چیز عجیب و غریبی نیست؛ چرا که حتی اگر شما نتوانید به کلاس زبان بروید و آن جا به مکالمه بپردازید، کافیست که دست به دامان اینترنت شوید و از طریق فضاهایی مثل اسکایپ با یک فرد فرانسوی زبان، ترک زبان و … به مکالمه بپردازید. به علاوه شما به انواع فیلم و سریال ها، موسیقی ها، پادکست ها و کتاب ها دسترسی دارید و به کمک این ها می توانید به مرور زمان هر زبانی که بخواهید را یاد بگیرید.

خودآموزی زبان های خارجه

خودتان را به زبان و آداب و رسوم کشوری که دوست دارید علاقه مند کنید

یکی از راه هایی که می تواند باعث شود که شما با علاقه بیشتری به یادگیری زبان های خارجه بپردازید این است که به فرهنگ و هنر یک کشور عشق بورزید. مثلاً فرض کنید که شما دوست دارید زبان ترکی استانبولی را به شکل خودآموز یاد بگیرید، اما از خواندن منابع مطالعاتی آن به تنهایی لذت نمی برید و خیلی زود خسته می شوید. در این حالت بهتر است که کمی به مطالعه خود تنوع ببخشید! چگونه؟ به عنوان مثال شما می توانید دستور پخت انواع غذاهای ترکی را در اینترنت پیدا کنید و با پخت این غذاها خودتان را به یادگیری این زبان علاقه مند کنید. یا مثلاً می توانید در اینترنت درباره دیدنی های ترکیه مثل مسجد ایا صوفیه استانبول تحقیق کنید و مطالبی که به زبان ترکی روان این مکان های دیدنی را توصیف کرده اند مطالعه کنید.

از یادگیری گرامر غافل نشوید

در بیشتر مواقع وقتی شما به گرامر یک زبان خارجی مسلط باشید، راحت تر می توانید کلمات و عبارات را در کنار هم بچینید و جمله ای جدید خلق نمایید. پس اگر قرار است خودتان به تنهایی به زبان های خارجی مسلط شوید، باید از منابعی که برای آموزش گرامر هستند کمک بگیرید تا این مهارت خود را تقویت کنید و بتوانید ثمره و میوه آن را بچینید!

ترسی از اشتباه کردن به دل خودتان راه ندهید!

طبیعتاً در ابتدای راه یادگیری زبان های خارجی ممکن است که اشتباهات فاحشی داشته باشید که حتی بعداً خودتان به آن ها بخندید. اما ساده بگوییم، اگر از رو نروید قطعاً به مرور زمان می توانید این اشتباهات را کاهش دهید و حتی اعتماد به نفس بیشتری برای صحبت کردن پیدا کنید. حتی اگر اوایل کار صحبت کردن با دیگران برایتان سخت است، می توانید جلوی آینه بایستید و بلند بلند با خودتان صحبت کنید تا کم کم هم ترستان از حرف زدن و اشتباه کردن بریزد و هم به حدی برسید که دیگر به زور از منبر پایین بیایید!😁

برای این که با یادگیری زبان خارجه در سریع ترین زمان ممکن آشنا شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

آیا واقعاً یادگیری خودآموز زبان های خارجی می تواند شما را به تسلط ۱۰۰ درصدی برساند؟

شکی در این نیست که بسیاری از افراد می توانند روش یادگیری خود را کشف کنند و به جای شرکت در کلاس های زبان های خارجه به صورت خودآموز این زبان ها را یاد بگیرند.

اما این نسخه ای نیست که بتوان برای همه پیچید؛ چرا که قطعاً کلاس های آنلاینی که به شیوه کاربر محور کار می کنند، می توانند موثرتر از کلاس های حضوری شلوغ یا روش های خودآموز باشند.

در همین راستا باشگاه اومند هم کلیه آموزش های آنلاین زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ترکی استانبولی را به همین شیوه دانش آموز محور پیش می برد و بر اساس توانایی ها و مهارت های شما، روشی که مختص یادگیری شخص شما است را تعیین می کند و آموزشتان را بر همان اساس پیش می برد.

ضمناً کلاس های این باشگاه به سه صورت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۳ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می شوند تا همه کاربران بتوانند در کلاس مشارکت فعال داشته باشند و استاد و پشتیبانان نیز روند آموزش شخصی سازی شده آن ها را رصد کنند.

پس اگر شما هم می خواهید هر یک از زبان های خارجه ای که به آن علاقه دارید را از بر شوید، همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

با آموزش های آنلاین اومند یادگیری بنفش طور زبان های خارجه برای هیچ کس ناممکن نیست.💜