مقالات

حرفه‌ ای شدن در زبان استانبولی در ۶ مرحله

حرفه‌ ای شدن در زبان استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی فوق العاده است و با وجود ۸۰ میلیون سخنران در سراسر جهان، صحبت روان آن قطعا برای شما مفید خواهد بود. اما، چگونه می خواهید ترکی یاد بگیرید؟ اولین قدم های شما برای یادگیری زبان ترکی استانبولی چیست؟ ترکی برای مبتدیان می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد. به همین دلیل است که ما به این راهنمای نهایی برای نحوه یادگیری ترکی رسیدیم. شما به راحتی می توانید به توانایی صحبت روان داستن دست پیدا کنید فقط کافی است این ۶ مرحله را دنبال کنید.

دوره آموزش زبان ترکی استانبولی چقدر طول می کشد؟

هیچ عددی برای مدت زمان یادگیری یک زبان وجود ندارد. همه چیز به شما بستگی دارد. انگیزه شما، زبان مادری و روش یادگیری زبانی که استفاده می کنید. زبان ترکی یک زبان رده چهارم است که باید ۴۴ هفته یا ۱۱۰۰ ساعت طول بکشد.

آنچه در این تخمین به حساب نمی آید شما هستید. انگیزه و اشتیاق شما برای رسیدن سریعتر به زبان ترکی بسیار مفید است. و اگر ۶ مرحله زیر را دنبال کنید، مطمئناً سریعتر به زبان ترکی تسلط خواهید داشت.

حرفه‌ ای شدن در زبان استانبولی

مزایای دوره آموزش زبان ترکی استانبولی

یادگیری یک زبان خارجی مزایای بی شماری دارد اما دلایل زیادی برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد. اینها فقط دلایل کوچکی از مزایای بسیاری از یادگیری زبان ترکی استانبولی است:

 • حوزه کاریتان تقویت می‌شود: صحبت کردن به زبان دوم در یک رزومه عالی به نظر می رسد. شما یک دارایی برای شرکت‌تان خواهید بود و همچنین شانس دریافت دستمزد بالاتر را خواهید داشت. از آنجایی که زبان ترکی منحصر به فرد است، می توانید با دانش ترکی خود در محل کار نقش پررنگ‌تری داشته باشید.
 • به راحتی سفر خواهید کرد: ترکیه کشوری زیبا با فرهنگی غنی است. از بازارهای عجیب و غریب گرفته تا سواحل خیره کننده، ترکیه بهشتی برای کسانی است که فراتر از مرزهای اروپا سفر می کنند. دانستن زبان ترکی در سفرهای شما در شب و روز تفاوت ایجاد می کند. بدون شک صحبت با مردم محلی هر مشکلی را که ممکن است داشته باشید حل می کند. پس از همین الان شرکت در دوره آنلاین آموزش زبان ترکی استانبولی اومند را شروع کنید.
 • مغز خود را تقویت می‌کنید: افراد دوزبانه شانس بیشتری برای مبارزه با زوال عقل و آلزایمر دارند. بنابراین، برای تقویت حافظه خود، یادگیری زبان ترکی استانبولی یک تمرین عالی است.

نکاتی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

با این ۱۰ مرحله، مطمئناً به تسلط ترکی خواهید رسید و شما می توانید آن را به تنهایی انجام دهید. از آسایش خانه خود سریع به زبان ترکی برسید.

بهترین راه برای یادگیری زبان ترکی استانبولی را برای خود پیدا کنید

در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه ها برای نحوه یادگیری زبان ترکی آورده شده است. همه اینها عالی هستند. اما بهترین راه برای یادگیری ترکی با روشی است که برای شما از همه مفیدتر است. از درس های خود لذت ببرید و با هر یک از این موارد به سرعت پیشرفت کنید:

 • به کلاس های درس بپیوندید: این شاید سنتی ترین روش یادگیری زبان دوم باشد. تنظیم کلاس درس می تواند راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی باشد، اما پیدا کردن زمان برای شرکت در کلاس ها برای کسانی که مشغله زیادی دارند مشکل ساز است و همکلاسی های شما نیز می توانند پیشرفت شما را کاهش دهند.
 • یک معلم خصوصی استخدام کنید: یادگیری انفرادی قطعا می تواند مفید باشد، به خصوص اگر مشتاق هستید که در دوره آموزش زبان ترکی استانبولی شرکت کنید.
 • یک کتاب درسی بخرید: حتی اگر مبتدی هستید، می توانید ترکی را خودتان یاد بگیرید و اگر می‌خواهید درس‌های گرامر واضحی برای هدایت سفر خود داشته باشید، کتاب‌های درسی برای آن عالی هستند.
 • دانلود برنامه ترکی: برنامه های یادگیری زبان بسیار راحت هستند. شما می توانید درس های خود را در جیب خود حمل کنید و در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید. بهترین برنامه ها نیز بر اساس روش های علمی اثبات شده ساخته می شوند، بنابراین می توانید برای هدایت درس های خود به آنها اعتماد کنید و همچنین، برنامه ها نیز بسیار ارزان تر از هر یک از گزینه های دیگر هستند.
حرفه‌ ای شدن در زبان استانبولی

بر الفبای ترکی مسلط شوید

اولین قدم یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مبتدیان باید یادگیری الفبا باشد. خوشبختانه الفبای ترکی برای انگلیسی زبانان بومی بسیار آشنا به نظر می رسد. زبان ترکی از حروف لاتین استفاده می کند، بنابراین الفبای آن تقریباً مشابه انگلیسی است. تقریبا …

چند حرف وجود دارد که کمی متفاوت هستند مانند:‌ Ö، ü و ç نمونه هایی از این کاراکترهای خاص هستند. این لهجه ها و اصلاحات وجود دارد تا به شما نشان دهد که باید آنها را متفاوت تلفظ کنید. به این دلیل که ترکی یک زبان آوایی است.

مبتدیان باید ترکی بخوانند

خواندن ترکی فوق العاده آسان است. از آنجایی که به صورت آوایی نوشته می شود، هر حرف با یک صدا مطابقت دارد و به طور جداگانه تلفظ می‌شود. الفبای ترکی ۲۹ حرف دارد. در ترکی حروف بی‌صدای دوتایی وجود ندارد و فقط چند بی‌قاعدگی وجود دارد. برخی از قوانین خواندن آسان وجود دارد که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

 • حروف صدادار با ادغام آن‌ها مانند آنطور که در زبان آلمانی کار می‌کنند.
 • Ş  که «ش» است.
 • Ç  یک «چ» است.
 • C  یک «ج» است.

یادگیری زبان ترکی استانبولی در مراحل اولیه مزیت خوبی به شما می دهد. شما می توانید روزنامه ها، وبلاگ‌های ترکی و کتاب‌های درسی را بسیار سریع‌تر بخوانید.

با گرامر ترکی آشنا شوید

درک دستور زبان ترکی استانبولی بسیار آسان است زیرا بسیار منطقی است و فقط چند بی‌قاعدگی وجود دارد. صرف افعال یکجور است، جنسیت وجود ندارد و در ترکی نیز حروف تعریف مانند: the ،a  و  anای وجود ندارد.

تطبیق صدادار

ترکی یک زبان چسبنده و ترکیبی است. این بدان معنی است که شما باید ریشه کلمه را بگیرید و پسوندها را به آن اضافه کنید. در آموزش زبان ترکی باید به یاد داشته باشید که کدام پسوندها با ریشه‌ها مطابقت دارند، باید نگاهی به تطبیق حروف صدادارد بیندازید. در ملودی کلمات خواهید شنید. همانطور که به سمت تسلط بر زبان ترکی پیش می‌روید، احساس طبیعی‌ای برای تطبیق حروف صدادار در شما ایجاد می‌شود.

افعال و زمان‌ها

بخش بسیار مهم یادگیری گرامر ترکی تسلط بر افعال است. شما باید یاد بگیرید که چگونه افعال را در زمان حال، آینده و گذشته به هم متصل کنید تا به شیوایی برسید. با استفاده از مهم ترین افعال ترکی، مطمئناً هنگام صحبت کردن شبیه یک محلی خواهید بود.

بر انواع ساختار جمله مسلط شوید

حرفه‌ ای شدن در زبان استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی با انگلیسی بسیار متفاوت است و باید به آن عادت کنید. انگلیسی یک زبان(فاعل-فعل-مفعول) است. با این حال، ترکی ساختار جمله ای (فاعل-مفعول-فعل) دارد. بیایید از طریق یک مثال سریع به این موضوع نگاهی بیندازیم:

Mary eats an apple – Mary bir elma yiyor.

“مریم” فاعل است، او کسی است که عمل را انجام می دهد. “می خورد (yiyor) فعل است که به عنوان عمل نیز شناخته می شود. و «سیب» (بیر الما) مفعول است که از فعل متأثر می شود. همانطور که می بینید، ساختار جمله ترکی اول مفعول و سپس فعل را قرار می دهد. تسلط بر این غیرممکن نیست، اما کمی طول می کشد تا به آن عادت کنید البته در زبان فارسی هم مانند ترکی فاعل، مفعول و فعل است که یادگیری زبان ترکی استانبولی را برای ما فارسی‌زبانان بسیار آسان می‌کند.

 •  Nere = Where
 •  Li = from
 •  Sin = you
 • به پسوندهای ترکی عادت کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردم، ترکی یک زبان چسبنده و ترکیبی است. بنابراین، شما باید قطعات ترکی را بردارید و کلمات را خودتان بسازید. شما باید به ریشه فعل نگاه کنید و پسوندهایی را به مکان سیگنال، حروف اضافه و جمع‌گرایی اضافه کنید (با در نظر گرفتن تطبیق حروف صدادار.)

گاهی اوقات پسوندها اسم‌ها را به صفت تبدیل می‌کنند یا حرفه یک فرد را توصیف می‌کنند. تغییرات زیادی وجود دارد، اما نگران نباشید. تسلط بر این اجزای سازنده زبان ترکی نیز غیرممکن نیست. برای مبتدیان ترکی، بهترین توصیه این است که کلمات را به ریشه تقسیم کنند و تمام پسوندهایی را که روی هم انباشته شده‌اند تجزیه و تحلیل کنند. بیایید مثالی بزنیم:

عبارت “از کجا هستی؟” به “nerelisin” ترجمه می‌شود. وقتی آن را تجزیه می کنید بسیار ساده می شود. نری لی سین.

 • Ne   = چه
 • Re  =پسوند مکان
 • Nere = کجا
 • Li = از
 • Sin = تو
 • روی کلمات رایج ترکی تمرکز کنید

برای یک مبتدی، یادگیری زبان ترکی استانبولی می تواند کار بزرگی به نظر برسد. تخصیص هزاران کلمه جدید به حافظه یک فکر ترسناک است. به خصوص وقتی متوجه می شوید که نیازی به انجام آن ندارید، ترسناک‌تری هم می‌شود. بسیاری از زبان آموزان وقت خود را برای یادگیری واژگان غیر ضروری تلف می کنند!

در این راه از فیلم و سریال‌های ترکی غافل نشوید. آن‌ها منبع خوبی برای یادگیری زبان هر کشوری هستند. بهتراست با همین روش‌های ساده به یادگیری زبان بپردازید.

حرفه‌ ای شدن در زبان استانبولی

با استفاده از کلاس آنلاین آموزش زبان ترکی استانبولی اومند می توانید بهترین این راه ها را برای یادگیری ترکی ترکیب کنید. صرفاً راحت نیست که دروس خود را در جیب خود داشته باشید. همچنین بسیار ارزان تر از پیوستن به یک کلاس یا استخدام یک معلم به صورت حضوری است.

اومند موثر است و شما را به سرعت به تسلط می رساند. اساتید حاضر در اومند رایج ترین عبارات ترکی را به شما آموزش می‌دهد می دهد، بنابراین شما دقیقاً یاد می گیرید که مردم محلی چگونه صحبت می کنند. آن‌ها تکنیک‌هایی به شما یاد می‌دهند تا درس های خود را بهتر به خاطر بسپارید. باید بدانید با اومند ناممکن‌ها ممکن می‌شود.

باشگاه اومند یکی از بهترین، بروز‌ترین و پیگیر‌ترین سامانه آموزشی آنلاین کشور است که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند.

کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.
موفق و بنفش باشید💜