مقالات

حرفه ای شدن در زبان آلمانی در ۶ مرحله

حرفه ای شدن در زبان آلمانی

اکثر مردم اعتقاد دارند که زبان آلمانی، زبان سختی است و حتی بنی لوئیس که گردشگر معروفی است در تجربه یکی از سفرهایش به کشورهای خارجی می گوید که:

از نظر مردم زبان آلمانی، زبان دشواری است و اکثر افراد به دنبال روش های سریع و آسان برای یادگیری و آموزش زبان آلمانی می گردند.

اما قطعاً حرفه ای شدن در زبان آلمانی یا هر زبان خارجه دیگری زمانبر است و مثل آب خوردن نیست! شما نمی توانید انتظار داشته باشید که با چند جلسه شرکت در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان آلمانی به این زبان مسلط شوید، بلکه باید در کنار کلاستان، خودتان هم دست به کار شوید و تکنیک های حرفه ای شدن در زبان آلمانی را به کار بگیرید تا هر روز شاهد پیشرفتتان در این زبان باشید. اما اگر نمی دانید این تکنیک ها چه هستند، اصلاً نگران نباشید، چون ما این جا هستیم تا آن ها را به شما یاد دهیم! کافیست که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

چگونه با ۶ تکنیک بنفش در زبان آلمانی حرفه ای شویم؟

حرفه ای شدن در زبان آلمانی

با وجود این که زبان آلمانی، زبان سختی به نظر می رسد، اما اگر شما سه مولفه زمان، پشتکار و تعهد را داشته باشید، می توانید از پس این زبان بربیایید و به قولی افسار آن را به دست بگیرید!😁 پس دنبالمون بیاین تا چند قدم لازم برای کسب مهارت در زبان آلمانی را بهتان یاد دهیم:👇

تمرین روزانه زبان آلمانی را از یاد نبرید

همان طور که گفتیم اگر شما سه مولفه زمان، پشتکار و تعهد را داشته باشید، هیچ چیز نمی تواند مانع تسلط شما به زبان آلمانی شود! پس تمرین روزانه زبان آلمانی به روش های مختلف را فراموش نکنید! البته نیازی نیست که دست و بال خودتان را برای تمرین ببندید، بلکه همین روزانه نویسی ها به زبان آلمانی، همخوانی کردن با یک آهنگ آلمانی، خواندن رمان های آلمانی زبان و … به شرطی که با ۶ دونگ حواستان انجام شوند، می توانند نوعی تمرین برای افزایش مهارت شما در این زبان باشند!

زبان گوشی و برنامه های خود را آلمانی کنید

برای این که خودتان را درگیر یادگیری این زبان کنید، یکی از بهترین راهکارها این است که زبان گوشی و همچنین برنامه هایی مثل یوتیوب، برنامه های موسیقی و … را بر روی زبان آلمانی تنظیم کنید. به این طریق چه زیرنویس ها و چه دوبله های صوتی و کپشن ها را به این زبان می بینید و می شنوید و به نوعی خودتان را در این زبان شیرین غرق می کنید تا در نهایت به تسلط در زبان آلمانی برسید!

با یک آلمانی زبان صحبت کنید

اگر واقعاً هدفتان این است که در زبان آلمانی حرفه ای شوید، باید ترس را کنار بگذارید و با یک آلمانی زبان مکالمه کنید! در عصر ارتباطات نیازی نیست که شما حتماً در یکی از کشورهای آلمانی زبان ساکن باشید تا بتوانید با یک فرد آلمانی حرف بزنید، بلکه کافیست در شبکه های اجتماعی مثل اسکایپ، تلگرام، اینستاگرام و … یک دوست آلمانی پیدا کنید و کم کم چت هایتان را به سمت مکالمه صوتی یا تصویری سوق دهید تا بتوانید با راحتی با او حرف بزنید و با یک تیر، چند هدف را نشانه بگیرید!🎯 یعنی با این کار، هم مهارتتان در حرف زدن را افزایش می دهید و هم اشکالات گرامری و تلفظیتان را پیدا می کنید.

اما این را هم به خاطر داشته باشید که اگر به هر دلیلی نتوانستید دوستی آلمانی زبان پیدا می کنید، می توانید این مکالمات را با یکی از دوستانتان که زبان آلمانی را از بر است، انجام دهید و مهارت خودتان در این زبان را از این رو به آن رو کنید!

حرفه ای شدن در زبان آلمانی

با خودتان حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید

برای انجام این کار کافیست که جلوی آینه، حین آشپزی و … با خودتان به زبان آلمانی حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید تا بعداً با گوش کردن به آن بتوانید اشکالاتتان را از دل آن بیرون بکشید و آن ها را به کمک کسی که به این زبان مسلط است رفع کنید. یادتان باشد که خودگفتاری باعث می شود که شما هر چیزی که یاد گرفته اید را تکرار کنید، تلفظ خودتان را تقویت نمایید و خودتان را محک بزنید! به علاوه این کار باعث می شود که به مرور ترس شما از حرف زدن به زبان آلمانی بریزد و بتوانید با اعتماد به نفس صحبت کنید.

بازی را چاشنی یادگیری کنید

هر چه شما بتوانید فرآیند یادگیری و آموزش زبان آلمانی را برای خودتان سرگرم کننده تر و شیرین تر کنید، قطعاً مهارتتان هم در این زبان بیشتر می شود! بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که بازی را چاشنی یادگیری زبان آلمانی کنید! مثلاً انجام بازی مثل Bundesländer-Puzzle online که به تقویت درک مطلب آلمانی کمک می کند یا بازی مانند Sprech-Reaktionsspiel که به صورت گروهی بوده و مختص افراد مبتدی است، باعث می شوند انگیزه شما برای یادگیری و کسب مهارت در این زبان افزایش پیدا کند.

از تماشا و شنیدن منابع تصویری و صوتی غافل نشوید

منابع صوتی و تصویری، در واقع همان پادکست ها، آهنگ ها و فیلم و سریال هستند که همیشه و همه جا بر تاثیر آن ها بر تقویت زبان های خارجه از جمله زبان آلمانی تاکید می شود؛ چرا که از طریق وقت صرف کردن برای تماشای فیلم و سریال های آلمانی زبان و گوش دادن به فایل های صوتی این زبان می توان تلفظ دقیق کلمات، نکات گرامری، لهجه ها و گویش های مختلف را یاد گرفت و دایره لغات این زبان را تقویت کرد. پس اصلاً دور از ذهن نیست که تماشا و شنیدن منابع تصویری و صوتی موجب پیشرفت شما در زبان آلمانی شوند!

حرفه ای شدن در زبان آلمانی

به شما توصیه می کنیم که مطالعه مقاله اشتباهات متداول در یادگیری زبان آلمانی را از طریق لینک آن از دست ندهید.

برای حرفه ای شدن در زبان آلمانی در چه کلاسی ثبت نام کنیم؟

در این که اگر همه این روش ها را به کار بگیرید، مهارتتان در زبان آلمانی زیر و رو می شود، هیچ شکی نیست! اما در کنار این ها نباید از حضور استاد و راهنمایی کاربلد هم غافل شوید؛ چرا که اگر شما از بیس، زبان آلمانی را به درستی یاد نگیرید، با این تکنیک ها هم نمی توانید تغییر اصولی در مسیر پیشرفتتان در این زبان ایجاد کنید!

پس پیشنهاد ما به شما دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی باشگاه اومند است که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور است و کلاس های آن بر اساس مهارت ها و اهداف فردی هر کاربر پیش می رود و دقیقاً به دلیل این که بتواند کلاس های کاربر محور خود را به بهترین شکل ممکن اداره کند، دوره ها را به سه شکل خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می کند تا امکان تعامل و مشارکت در درس برای همه کاربران وجود داشته باشد و کلاس زبان آلمانی از حالت مدرس محور بودن خارج شود!

بنابراین اگر شما هم می خواهید از پشتیبانی همه جانبه تیم اومند برخوردار شوید، از طریق شماره تلفن باشگاه یا پر کردن فرم مشخصات از طریق این لینک، با ما در ارتباط باشید.

بنفش و پیروز باشید.💜