مقالات

تکنیک های تست زنی که در کنکور نجاتتان می دهد! (قسمت دوم)

تکنیک های تست زنی

همان طور که در قسمت اول این مطلب گفتیم راه نجات شما از سردرگمی در سر جلسه کنکور برای این که چه طور زمانتان را مدیریت کنید، چه سوالاتی را پاسخ دهید و از چه سوالاتی عبور کنید و… این است که به کمک افراد خبره در حوزه مشاوره کنکور تجربی، ریاضی و انسانی، تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید!

پس به جای این که دنبال یک چوب جادویی بگردید تا آرزوی قبولی شما در فلان رشته و فلان دانشگاه مطرح کشور را برآورده کند، کافیست که علاوه بر درس خواندن بر طبق برنامه ریزی کنکور ریاضی، تجربی یا انسانی، مهارت های تست زنی را از بر شوید! این تکنیک ها اگر به شکل اصولی اجرا شوند به قدری توانمند هستند که می توانند رتبه کنکور شما را از این رو به آن رو کنند! پس فراموش نکنید که شما به کمک اجرای درست این میانبرها می توانید حتی از دانش آموزانی که بیشتر از شما درس خوانده و تلاش کرده اند، اما خودشان را به این تکنیک ها مجهز نکرده اند هم جلو بزنید و با آمادگی بهتری در جلسه کنکور حاضر شوید!✨

آشنایی با تکنیک های تست زنی برای برخی از مهم ترین دروس کنکور

تکنیک های تست زنی

قطعاً شما برای تثبیت موفقیت خود در ماراتنی همچون کنکور به ابزاری فراتر از اطلاعات و درس خواندن هم نیاز دارید و آن ابزار چیزی نیست جز تکنیک های تست زنی کنکور! از این رو ما در این بخش به نکات و روش هایی که برای پاسخ دهی به سوالات دروسی مثل ریاضی، فیزیک و … نیاز دارید اشاره می کنیم تا شما به خوبی بتوانید از پس حل تست های این درس ها بربیایید و موفقیت را در آغوش بگیرید!

تکنیک های لازم برای پاسخ دهی به سوالات ریاضی کنکور

 1. از آنجایی که یکی از مشکلات دانش آموزان در حل مسائل ریاضی این است که مفهوم سوال را متوجه نمی شوند، شما باید صورت سوال را با دقت و ریزبینی مطالعه کنید تا بتوانید مفهوم آنچه از شما خواسته شده است را مو به مو درک کنید!
 2. برای این که اطلاعات مسئله را با هم قاطی نکنید، مفروضات سوال را در یک سمت و مجهول مسئله را در طرف دیگر بنویسید.
 3. اگر سوال برای درک بهتر و حل راحت تر به شکل یا نمودار نیاز دارد، حتماً این کار را انجام دهید.
 4. وقتی به جواب رسیدید، مراقب باشید که گزینه را اشتباه وارد نکنید، چون گاهی در درس های محاسباتی مثل ریاضی ممکن است که جواب عدد ۲ باشد، اما این عدد در گزینه ۱ آمده باشد. برای همین شما باید مواظب باشید که اشتباهاً گزینه ۲ را در پاسخنامه علامت نزنید.

تکنیک های لازم برای جواب دادن به سوالات فیزیک کنکور

 1. با توجه به این که درس فیزیک دارای مباحث متعدد و متنوعی است باید از قبل بدانید که تسلطتان در کدام بخش ها بیشتر و در کدام بخش ها کمتر است و در جلسه کنکور هم باید ابتدا کار را با حل سوالاتی که بر آن ها مسلط تر هستید شروع کنید.
 2. باید حسابی در تشخیص مفاهیم نزدیک به هم مثل جابجایی و مسافت، شتاب متوسط و شتاب لحظه ای، بازه زمانی و لحظه، توان مفید و توان تلف شده و … دقت کنید تا در دام گزینه های مشابه طراح نیفتید!
 3. مراقب تبدیل واحدها باشید تا در نهایت بتوانید سوالات فیزیک را با موفقیت پشت سر بگذارید.

تکنیک های مورد نیاز برای حل سوالات شیمی کنکور

 1. علاوه بر مطالعه دقیق صورت سوالات، بهتر است که ابتدا به سراغ پاسخ دهی به تست های توصیفی درس شیمی بروید.
 2. در حل سوالات دیگر درس شیمی دقت کنید که آیا حل سوال یک مرحله ای است یا دو مرحله ای؟
 3. اگر سوال به اثبات و حل مسئله نیاز داشت که باید در انتخاب فرمول آن، دو چشم دیگر هم قرض کنید و با حواس جمع انتخاب کنید. اما یادتان باشد که اگر در تست شک داشتید بهتر است که مسئله را با حدس و گمان حل نکنید!
 4. تکنیک شباهت در این درس می گوید که برای حل سوالات شیمی بدون فرمول، اگر بین ۴ گزینه تست، قوانین و نکات مشترکی وجود داشت، باید آن ها را یادداشت کنید و در نهایت احتمالاً گزینه ای که در تمام موارد مشترک باشد جواب سوال است.

تکنیک های مورد نیاز برای پاسخ دادن به تست های زیست شناسی در کنکور

 1. در تست های زیست شناسی که ۴ گزینه طولانی دارند باید خیلی مراقب باشید، چون معمولاً طراحان، سوال را طوری طرح می کنند که قسمت های غلط هر گزینه به نوعی انگار به چشم نیایند تا در شما در دام بیفتید! پس علاوه بر دقت به صورت سوال، به تک تک واژه های گزینه ها هم توجه کنید.
 2. برای حل تست های شمارشی، اگر حتی از درست یا غلط بودن یک مورد آن هم مطمئن نبودید باید از خیر سوال بگذرید، چون برای پاسخ دهی به آن ها باید از درستی یا نادرستی همه موارد اطمینان داشته باشید.
 3. یک وقت هایی ممکن است که طراح از پس زمینه ای که در ذهن شما است استفاده کند و شما را به دردسر بندازد! مثلاً امکان دارد که با دیدن یک سوال احساس کنید که مربوط به فلان فصل است و گزینه ای انتخاب کنید که در ظاهر درست اما در باطن اشتباه است. پس شش دانگ حواستان را به پس زمینه ذهنیتان جمع کنید تا در چاله ای که طراح سوال کنده است گیر نیفتید!
 4. اگر نسبت به مبحثی از زیست شناسی تسلط کافی ندارید، به تست های آن پاسخ ندهید.
تکنیک تست زنی

اگر دوست دارید با تکنیک های تست زنی در کنکور بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنیم که مطالعه بخش اول این مطلب را از طریق لینک آن دست ندهید.

جمع بندی از آنچه درباره تکنیک های تست زنی که در کنکور نجاتتان می دهد گفته شد

قطعاً برای این که شما بتوانید نتیجه مطلوبی از کنکور بگیرید، باید علاوه بر درس خواندن، مهارت آموزی هم انجام دهید تا همانی رخ دهد که شما دوست دارید! به همین منظور ما در باشگاه اومند با تیمی متخصص در حوزه مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور انسانی، تجربی و ریاضی در کنار شما هستیم تا با کلاس هایی کاربر محور، شما را قدم به قدم به آرزویتان که موفقیت در کنکور است نزدیک تر کنیم. لازم به ذکر است که در کلاس های مشاوره کنکور ریاضی، تجربی و انسانی ما خبری از پکیج های آفلاین نیست و همه کاربران به صورت مستقیم و آنلاین و در فضای اختصاصی باشگاه با استاد خود در ارتباط هستند.

پس برای این که شما هم یکی از اومندی های موفق باشید، کافیست که یا همین حالا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل کنید یا این که از طریق تماس با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) با ما در ارتباط باشید.

با اومند تنها خواب رویاهایت را نمیبینی، بلکه آن ها را در دنیای واقعی بغل میکنی!💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *