مقالات

مدیریت سبک تغذیه سال کنکور

تغذیه سال کنکور

تغذیه سالم در تمام طول زندگی ما تاثیر خیلی زیادی دارد و به شدت نقش مهمی دارد و نباید آن را دست کم گرفت. سال کنکور معمولاً دانش آموزان دچار تنش و استرس زیادی میشوند و همین امر باعث پرخوری عصبی و یا بی اشتهایی کاذب میشود و هر دوی اینها اصلاً خوب نیست. تغذیه سال کنکور باید مطابق اصول علم تغذیه برنامه ریزی شود تا همه چی به خوبی پیش برود.
غذای مصرفی ما بر روی تایم خواب، یادگیری بهتر مغز، خستگی و عدم خستگی تاثیر گذار است. میبینید همین تغذیه روی چه عواملی تاثیر زیادی دارد؟؟
مصرف مغزیجات هنگام درس خواندن بسیار مفید است و مغز میتواند از آنها به عنوان سوخت استفاده کند.

برای دریافت مشاوره تغذیه کنکور انسانی همین الان کلیک کن!

روزانه یک مشت آجیل خام مصرف کنید.

از خوردن غذاهای چرب و فست فود عملاً دوری کنید چونکه تمام انرژی شما را خواهد گرفت و همچنین بدن را خسته و مغز رو قفل میکنه و شما توانایی یادگیری بهینه را نخواهید داشت.
سعی کنید صبحانه مقوی و سالم بخورید و ناهار را نیز همیشه قبل از ساعت دو مصرف کنید و همچنین علاوه بر تمامی اینها شام را سبک میل کنید و دیرتر از ساعت نه شب نشود بچها.
با مشورت گرفتن از یک متخصص تغذیه یا مشاور تغذیه باید یک روتین غذایی سالم دریافت کنید تا به اندازه نیاز بدنتان بتوانید روزانه پروتئین، کربوهیدرات، چربی های سالم و فیبر دریافت کنید و بین تمامی اینها یک بالانس ایجاد شود.
کلاس های مشاور تغذیه در باشگاه اومند با متخصصین حرفه ای در این زمینه برگزار میشود که همه جوره تغذیه شما را کنترل و ذائقه شمارا اصلاح میکنند تا با یک برنامه غذایی سالم نتیجه بهتری از درس خواندن خود دریافت کنید.
با برنامه تغذیه اصولی در باشگاه اومند میتوانید راحت تر درس بخوانید، کمتر خسته شوید و تایم بیشتری سیر بمانید زیرا همه چیز اصولی و علمی برای شما برنامه ریزی خواهد شد.
سلامتی حرف اول را در زندگی تمام افراد میزند، ما زنده ایم تا سالم زندگی کنیم و این سالم زندگی کردن با مراقبت ما از بدن ارزشمندمان میسر خواهد شد😍.

سبک تغذیه سال کنکور

پس چگونه در دوران کنکور تغذیه سالمی داشته باشیم؟

  1. سعی کنید وعده های غذایی را در ساعت های مشخص و منظمی میل کنید.
  2. به جای پرخوری کردن، باید تعداد دفعات خوردن خوراکی را افزایش دهید و در عوض حجم آن ها را کمتر کنید.
  3. زمانی که غذا می خورید، فقط بر خوردن غذا تمرکز کنید، با آرامش غذا میل کنید و کتاب، جزوه، موبایل، تماشای تلویزیون و … را کنار بگذارید.
  4. یادتان باشد که هیچ وعده ای به اندازه صبحانه اهمیت ندارد، پس از آن غافل نشوید!
  5. به جای مصرف قند و شیرینی در وعده صبحانه که تنها سیری کاذب ایجاد می کنند، از مواد پروتئینی، کربوهیدرات پیچیده، چربی اشباع نشده، ویتامین و مواد معدنی استفاده کنید.

فراموش نکنید که برنامه ریزی کنکور ریاضی، انسانی و تجربی تنها به ساعات مطالعه خلاصه نمی شود، بلکه باید تغذیه سالم شما در این دوران را هم پوشش دهد.

دنیای شکلات ها🍫

در حقیقت، شکلات ها حال و هوایی عجیب و غریب را به ما می دهند. صرف نظر از حالات روانی که ما را وارد فضایی شیرین می کند؛باعث می شود آرامش و آسودگی به ما دست دهد و به نوعی یادآور خاطرات خوب می شود. کاکائو دارای بالاترین میزان فلاونوئید نسبت به سایر مواد غذایی است، به همین دلیل است که محصولات کاکائویی مانند شکلات به میزان قابل توجهی در دریافت فلاونوئید رژیم غذایی نقش دارند. مصرف محصولات کاکائویی غنی از فلاونوئید بر سلامت مغز تأثیر می گذارند. از طرفی، مطالعات دیگر نشان داده اند که مصرف کاکائو ممکن است به کاهش خستگی ذهنی، بهبود جریان خون به مغز، و افزایش حافظه و نشان دادن واکنش سریع در انجام وظایف ذهنی کمک کند. اما نکته حائز اهمیت این است که، زمانی که بی تحرک در پشت میز مطالعه هستید مصرف زیاد شکلات باعث اضافه وزن شما می شود. حالا با این شرایط، اومند تیمی را طراحی کرده تا شما بتوانید با اطمینان خاطر نسبت به عملکرد خود پیش بروید. پس با استفاده از برنامه ریزی های کنکوری ریاضی، تجربی و … می توانید سالم خوری را به همراه بازدهی بالای درسی تجربه کنید.

تغذیه سال کنکور

نحوه برگزاری کلاس های مشاوره تغذیه سال کنکور در باشگاه اومند در سامانه تخصصی به سه صورت میباشد:

  1. کلاس های خصوصی(تک نفره)
  2. کلاس های نیمه خصوصی(دو الی پنج نفر)
  3. کلاس های عمومی(پنج الی ده نفر)

همانطور که خودتان مشاهده میکنید، نهایت تعداد نفرات موجود در کلاس ها ده نفر میباشد.
ما هیچ کلاسی رو نداریم که بالای ده نفر جمعیت داشته باشد، به این علت که میخواهیم شما نهایت استفاده در این کلاس ها را ببرید‌
مشاوران تغذیه باشگاه اومند در طول دوره کنار شما هستند و هفتگی از شما گزارش میگیرند که ببینند تا چه حد برنامه غذایی خود را رعایت کردید و اگر مشکلی با برنامه داشتین آن را برای شما اصلاح خواهند کرد.
بچها اهمیت سبک تغذیه سالم را دسته کم نگیرید، همانطور که تغذیه سالم بر ذهن شما تاثیر مثبت میگذارند، بر خلاف آن هم تغذیه ناسالم و پر خوری و یا کم خوردن غذا باعث ضعیف شدن بدن و اضافه وزن یا بی وزنی میشود که در دراز مدت عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.
بعضی ازین عوامل مثل کبد چرب، فشار خون بالا، افسردگی، افتادگی کلیه (در اثر تحلیل بیش از حد چربی)

پس سبک تغذیت اصلاح کن و ورژن جدید خودت باش و سالم زندگی کن اومندی جان
ما هم در این راه کنار تو خواهیم بود.

تغذیه سال کنکور

تمامی رعایت این نکات تا روز کنکور باعث میشود که نتیجه بهتری در روز کنکور داشته باشی. میدونی چرا؟؟

چونکه تو با اصلاح عادت غذایی خودت و پیش گرفتن یک روتین غذایی سالم بدنت رو سم زدایی کردی و پر انرژی تر از همیشه به راهت ادامه دادی و این باعث شده که همیشه انرژی کافی برای درس خواندن مفید و همچنین یادگیری سریع تر را نسبت به بقیه دانش آمورزان داشته باشی، تست های بیشتری را با دقت بالاتر بزنی و در نتیجه روز کنکور با چشم باز و مغزی آزاد تر به جنگِ تن به تن با تست های کنکور خواهی رفت و یکی یکی همه رو به زمین میزنی😍💪

برای دریافت مشاوره تغذیه کنکور انسانی همین الان کلیک کن!

تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
بنفش باشید💜