مقالات

درونگرا بودن کودک چه تاثیری در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

تاثیر درون گرایی در یادگیری زبان کودک

کودک در دوسالگی شروع به تشخیص تمام حرکات و عوامل بیرونی که در اطرافش است می‌کند، به هر صدایی واکنش نشان می‌دهد، سعی می‌کند که ومعنی و مفهوم هر صدا را یاد بگیرد و در برابر آن عکس العمل نشان دهد. به همین علت است که والدین می‌توانند از این سن طلایی کودک بهترین استفاده را کرده و آموزش زبان انگلیسی کودک را شروع کنند و آینده‌ی روشنی برای او رقم بزنند.

اولین مسئله ای که وجود داره این است که کودک با رفتارهایی که از خودش بروز میدهد درونگرا یا برونگرا بودن خودش را به ما اعلام میکند. یک نکنه در مورد درونگرایی به شما بگویم آن هم این است که درونگرایی با خجالتی بودن بسیار متفاوت است. شخصی که درونگرا است از تنهایی و وقت گذاشتن برای خودش لذت می‌برد و  بعد از مدتی از محیط شلوغ و آدم‌ها فراری میشود. اما فرد خجالتی علاقه دارد که با دیگران ارتباط برقرار و در گفتگوها شرکت کند اما کم رو و سربه‌زیری مانع از این‌کار می‌شود.

مهمتر از سن، استعداد، گوش نوازی، معاشرت و غیره، نگرش زبان آموز نسبت به زبان، نسبت به خود، و نسبت به خود فرآیند یادگیری زبان است. کودکتان باید زبان را دوست داشته باشد. در آموزش زبان انگلیسی به کودک مهمتر از همه این باور است که او از پس این کار برمی‌آید و در این راه باید وقت گذاشته شود.

درونگرا بودن کودک

ویژگی‌های یک کودک درونگرا

مقالات زیادی در مورد درونگرایی وجود دارد، بنابراین به طور خلاصه، یک درونگرا شخصی است که دارای این ویژگی ها یا گرایش ها باشد:

  • خلق و خوی آرام و انعکاسی
  • نیاز به تنها بودن برای مدتی برای شارژ مجدد انرژی: بودن طولانی مدت با دیگران می تواند انرژی آنها را تخلیه کند.
  • تمایل کمتری برای قرار گرفتن در یک محیط با انگیزه بالا در مقایسه با افراد برونگرا (مثلاً یک درونگرا می تواند از یک گفتگوی خوب با دوستانش تحریک کافی دریافت کند، در حالی که یک برونگرا ممکن است با رفتن به یک مهمانی بزرگ به دنبال تحریک بیشتر باشد). هر کدام به دنبال سطوح متفاوتی از تحریک بیرونی هستند.
  • درونگراها به دنیای درونی افکار و عقاید خود کشیده می شوند و بسیاری از متفکران، هنرمندان و نویسندگان مشهور درونگرا بوده اند.
  • تمایل به گذراندن وقت با یک یا چند دوست در مقایسه با گروه های بزرگتر
  • به گفته برخی از محققان، درونگراها اطلاعات را سریعتر در مغز پردازش می کنند، به همین دلیل است که ممکن است در یک محیط با محرک بالا بیش از حد غرق شوند.

درونگرا بودن و برون گرا بودن هردو خصوصیات مثبت زیادی دارد. کودکان نیاز به توجه و تحسین از طرف خانواده را دارند تا در مسیرشان ثابت قدم باشند و آموزش زبان انگلیسی برای کودکان یکی از مسیرهایی هست که پیشرفت و موفقیت فرد را تضمین می‌کند. والدین باید درونگرا بودن یا برونگرا بودن کودک خود را شناسایی کنند و با دبیر کودکان در میان گذاشته تا بهترین روش تدریس برای آنها اعمال شود.
هیچوقت یک کودک درونگرا را نباید مجبور به انجام کاری کرد زیرا آنها ازین کار متنفر هستند و دلشان میخواهد هر زمان که فرصت را مناسب دیدند کارهای‌شان را انجام دهند. آنها را مجبور نکنید به کلاس بروند،همه چیز باید به خواست خود کودک انجام شود.

آموزش زبان انگلیسی کودک

انتخاب دبیر متخصص و آگاه برای کودکان یکی از قدم های مهم است.

اگرچه هر معلمی سبک خاص و منحصربه‌فرد خودش را دارد، اما هنوز ویژگی‌های خاصی وجود دارد که باید آن‌ها را داشته باشیم تا به عنوان یک معلم انگلیسی مؤثر شناخته شویم. ویژگی های شخصی مهم معلمان انگلیسی شامل:

  • دانش در مورد موضوع،
  • در دسترس بودن،
  • ایجاد روابط دلسوزانه با دانش آموزان،
  • منصفانه، محترمانه و پرشوربودن است.

مسلما در این مسیر تلاش معلم زبان برای آموزش زبان انگلیسی کودک بسیار مهم است. چرا؟

زیرا باتوجه به شخصیت هردانش‌آموز هر کدام رفتار، نحوه آموزش و نحوه شرکت در بحث مخصوص به خودشان را دارند و انتظار داشتن بازدهی یکسان از همه دانش‌آموز‌ها کار اشتباهی است. کم‌کاری دانش‌آموز در أمور کلاسی می‌تواند به علت درونگرا بودن کودک باشد و معلمی با درک و روانشناسی بالا است که می‌تواند باعث شود یک معلم همچین موضوعی را متوجه بشود. در این موقع است که معلم به هیچ‌عنوان نباید به دانش‌آموز خردسالش فشار بیارد و سخت بگیرد.

یک کودک درونگرا با علاقه شدیدی که به جنبه‌های زبان و فرهنگ یک کشور دارد، با اختصاص زمان لازم، بسیار سریع‌تر از یک برونگرا یاد میگیرد. درونگرایی یک ویژگی شخصیتی منحصربه‌فرد است که به مراتب بیشتر جنبه‌های مثبت را نسبت به موارد منفی پرورش می‌دهد، اما از آنجایی که آموزش (به‌ویژه در زبان‌ها) ناخودآگاه به سمت برون‌گرایان هدایت می‌شود، بسیاری از کودکانی که به درون‌گرایی تمایل دارند، این فرصت را ندارند که آنطور که باید بدرخشند.

والدین گرامی کودکان شما همانند طلای ناب با ارزش و گرانقدر هستند و ما میدانیم که آرزوی هر پدر و مادری این است که جاده ی زندگی دلبندش هموار و سرسبز باشد و با سلامتی و موفقیت به مقصد و آرزوهای دلشان برسند،ما در اومند با تیم حرفه ای و اساتید برجسته در رشته ها و گرایش های مختلف این امکان را فراهم کردیم تا کودکان شما در محیط آموزشی مفرح و جذاب زبان را شروع کنند و در این مسیر استادانه موفق شوند.
دپارتمان اومند یکی از کاملترین ،بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.
موفق و بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *