مقالات

بعد از بد دادن کنکور آینده چه رنگی است؟

بعد از کنکور

قطعا بعد از اینکه نتیجه دلخواه تان را در برنامه ریزی کنکور تجربی یا ریاضی… بدست نیاوردید، آشفته و سردرگم هستید. اما دوست عزیز حتی افراد موفق هم مثل آلبرت انیشتین، در امتحان ورودی مدرسه مردود شده اند. 😅 همه گاهی در زندگی شکست خورده اند،  فرض کنید در یک مسابقه بوکس شرکت کرده اید و زمانی شکست اعلام می شود که دوباره ایستادن و ادامه دادن را رد کنید. ولی مهم این است که بایستید و برای موفقیت های پیش رو آماده شوید، چون تمام زندگی شما در کنکور خلاصه نمی شود و تازه وارد زمین بازی شده اید.

بعد از کنکور مسیر باز هم بنفش خواهد بود! 💜

با اینکه از کنکور خود راضی نیستید اما هر شکست مقدمه یک پیروزی خواهد بود. در حال حاضر بهترین کاری که می توانید انجام بدهید تصمیم گیری و انتخاب درست برای آینده است! تمام تمرکز تان را روی موضوعات درسی نگذارید بلکه به دنبال یادگیری مهارت های جدید باشید. یعنی به طور هم زمان از دو و یا چند بعد برنامه های شغلی و تحصیلی تان را دنبال کنید. سعی داشته باشید یک لایف استایل متفاوتی را نسبت به قبل انتخاب کنید. از طرفی از شما انتظار می رود، مثل کسی که انتخاب رشته دارد، در مورد رشته هایی که به آن ها علاقه مندید و در آن ها مهارت دارید اطلاعات کسب کنید. بهتر است در هر زمینه ای که می دانید مهارت دارید به دنبالش بروید و روی آن بیشتر کار کنید تا از این تایمی که دارید مفید ترین استفاده را داشته باشید.

با این شیوه بهتر میتوانید درباره پشت کنکور ماندن یا انتخاب رشته کردن تصمیم بگیرید.

برنامه ریزی کنکور

پس یادتان باشد که قرار نیست با خراب کردن کنکور دنیا به پایان برسد، به خصوص حالا که قرار است این شانس هم در اختیار شما قرار داده شود که دو مرتبه در کنکور شرکت کنید و اگر بار اول نتوانستید نتیجه قابل قبولی کسب کنید، خودتان را مهیای بار دوم کنید. پس اگر به دلایلی مثل ضعف در برنامه ریزی کنکور ریاضی، انسانی یا تجربی یا هر دلیل دیگه ای از پس کنکور برنیامدید، به جای این که زانوی غم بغل کنید، حداقل برای مدتی خودتان را از هر آنچه که شما را یاد کنکور می اندازد مثل جزوه، کتاب درسی و … دور کنید و مثلاً چند روزی به مسافرت بروید تا بتوانید تجدید قوا کنید و برای آینده خودتان تصمیم درستی بگیرید!

بعد از کنکور

هدف نهایی از پشت کنکور ماندن چیست؟

در درجه اول از شما می خواهم، مشخص کنید کنید چه چیز برای شما مفید و ارزشمند است؟ هدف تان فقط تحصیل است یا به دنبال آینده شغلی خوبی هستید؟ همان طور که در بالا گفتیم باید در مورد رشته مورد علاقه تان سرشار از اطلاعات باشید، بعد از این اگر درآمد برایتان اهمیت دارد، باید آینده شغلی را نگاه کنید و تمام نکات ریز و درشت آن را متوجه شوید، یعنی از میزان حقوق تا ساعت کاری و … را بفهمید. حالا بهتر درک می کنید که یک سال پشت کنکور ماندن ارزشش را دارد یا خواسته واقعی شما با چیز دیگری هم می تواند بر طرف شود. درست است که موفقیت در کنکور با کلاس های خصوصی فیزیک و شیمی و… است، اما گاهی تمام موفقیت آینده شما در یک بخش دیگری از استعداد هایتان نهفته است. بنابراین یک سال مجددا وقت گذاشتن برای این دروس را با مهارت های جدید همراه کنید تا بازدهی تان بالاتر برود. مثلا اگر خواسته شما از تحصیل، مهاجرت کردن است می توانید از طریق تقویت مهارت های مختلف و با یادگیری زبان به آن برسید.

استراحت های پر بار پس از کنکور 🌠

چنانکه گفتیم، هم زمان که به مطالعه می پردازید لازم است مهارت آموزی هم داشته باشید. این کار باعث می شود وقت استراحت تان همراه با موفقیت آینده تان گره بخورد. بسیاری از دانش آموزان زمان زیادی از روز خودشان را در خانه مشغول به مطالعه دروس می پردازند، و این منجر می شود که عده ای از آن ها افسرده شوند و میل برای ادامه درس خواندن نداشته باشند. اگر شما از درس خواندن و رقم زدن یک آینده تحصیلی بی نظیر هدف نداشته باشید، پس این حقیقت برای شما صادق است که این روز ها پول در درس نیست، بلکه در داشتن مهارت های خفن است! مثل: موشن گرافیک، دوره های فتوشاپ و حتی یادگیری یک زبان جدید انگلیسی یا فرانسوی می تواند از خارق العاده ترین مهارت ها برای تقویت و یادگیری باشند. در اصل این مهارت ها به تنهایی می توانند به شکلی آینده شما را تأمین کنند، چه از لحاظ بار علمی و چه از لحاظ جایگاه شغلی.

بعد از کنکور

در نتیجه

فرصت همیشه برای کسانی که سخت کوش هستند وجود دارد، و شکست در کنکور فقط تمرینی برای موفقیت های بزرگ آینده است. پس با آرامش خاطر هدف تان راتعیین کنید و به دنبال بهترین راه ها برای رسیدن به آن باشید. باشگاه اومند هم در این مسیر کنار شماست تا از چند روشه شدن و سردرگمی شما جلوگیری کند. فقط کافیست مشخص کنید چه می خواهید، از کلاس های درسی و مشاوره های تخصصی تا تقویت مهارت های گرافیکی و زبان شما و… را همه و همه توسط اومند حمایت می شوند. پرونده سازی شما باتوجه به علایقتان ونوع مهارتی که یاد می گیرید تشکیل می شود، که در نحوه برنامه ریزی تحصیلی شما نقش پر رنگ تری را پیدا می کند.

پس با باشگاه اومند تماس بگیرید (شماره تلفن در انتهای صفحه وجود دارد) و یا از این قسمت مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند.

اومند در کنار شماست تا بنفش ترین مسیر تحصیلی و شغلی را برای خود انتخاب کنید.💜