مقالات

بایدها و نبایدهای ۱۰۰ زدن زیست کنکور

100 زدن زیست کنکور

در این که پاسخ به صد در صد سوالات زیست کنکور با ضریب ۱۲ می تواند وسوسه کننده و سکوی پرتاب شما به سمت موفقیت باشد شکی نیست، اما به چه بهایی؟!

آیا صرف این که شما در کلاس زیست کنکور شرکت کرده اید دلیل می شود که بتوانید به همه سوالات این درس در کنکور پاسخ دهید؟ قطعاً خیر! زیرا علاوه بر این که کیفیت و طریقه تدریس زیست کنکور اهمیت دارد، ممکن است سوالات به نحوی طراحی شده باشند که شما هر چه قدر هم به محتوای این درس تسلط داشته باشید، باز هم یک پای قضیه بلنگد و نتوانید ۱۰۰ درصد آن ها را پاسخ دهید. قطعاً وقتی به دانش خود اعتماد دارید، اما می بینید که سوالات در سطح بسیار بالایی طرح شده اند و واقعاً به پاسخ بعضی از آن ها شک دارید، نباید ریسک نمره منفی را به جان بخرید و برای ثابت کردن خود و اطلاعاتتان به همه تست ها پاسخ دهید!

فراموش نکنید که وقتی سطح سوالات برای شما سخت است، برای دیگران هم همین طور است، پس صرف این که مشاور، استاد یا خانواده تان به اشتباه در مغز شما فرو کرده اند که شما در زیست شناسی بی نظیر هستید و کسب درصد ۱۰۰ در این درس در مشت شما است، نباید جوگیر شوید و فقط به دنبال سیاه کردن پاسخنامه باشید! به شما قول می دهیم که اگر بر دانش و مهارت خود در این درس بد چغر و بد بدن تکیه کنید و تنها به سوالاتی که از جواب آن ها مطمئن هستید پاسخ دهید، می توانید درصد بسیار خوبی به دست بیاورید و سربلند باشید!🤩

توصیه هایی برای کسب موفقیت حتمی در زیست کنکور

سوالات زیست شناسی کنکور

با وجود این که نباید به هر ضرب و زوری که شده به همه سوالات زیست شناسی کنکور پاسخ دهید تا شاید به درصد ۱۰۰ در این درس برسید، نباید هم این گونه فکر کنید که آن هایی که به همه سوالات این درس در کنکور پاسخ می دهند از فضا آمده اند و شما امکان ندارد که بتوانید به این مهارت برسید. به همین دلیل در این بخش توصیه هایی در اختیارتان قرار می دهیم تا در صورت اجرای دقیق آن ها بتوانید شانس خود را در این زمینه افزایش دهید.

کتاب درسی را در راس مطالعه خود قرار دهید

تا زمانی که شما خط به خط مفاهیم کتاب درسی خود را از بر نباشید و مهم تر از آن نکات این کتاب را درک نکرده باشید، نمی توانید بگویید که به تسلط کافی در این درس رسیده اید. البته قطعاً باید از منابع کمک آموزشی هم کمک بگیرید، اما تا زمانی که بر نکات مهم کتاب درسی، قیدهایی مثل اغلب، برخی، بعضی، اشکال آن، خلاصه ها و یادداشت برداری ها از محتوای کتاب و … مسلط نباشید، هر اندازه هم که تست بزنید، نمی توانید ادعا کنید که به صورت اصولی برای زیست شناسی وقت گذاشته اید، اما نتیجه ای که باید را نگرفته اید، زیرا منبع اصلی مطالعه شما کتاب درسی است و بس!

زیست را هر روز مطالعه و مرور کنید

برای این که بتوانید در زیست شناسی حرفی برای گفتن داشته باشید، باید اولاً این درس را به صورت ترکیبی و مفهومی بخوانید و دوماً مطالعه و مرور روزانه آن را در برنامه مطالعاتی خود بگنجانید. در واقع بهترین مطالعه درس زیست شناسی این است که مثلاً مباحث جانوری را با هم و به صورت ترکیبی مطالعه و خلاصه نویسی کنید تا بتوانید از پس سوالات ترکیبی و مفهومی این درس بر بیایید. به علاوه باید مرورهای روزانه و هفتگی داشته باشید تا بتوانید مطالب این درس را در ذهنتان تثبیت کنید و به این راحتی ها فراموش نکنید!

بررسی تست های تالیفی و تست های سال های گذشته کنکور را از یاد نبرید

فراموش نکنید یکی از بهترین راهکارها برای این که متوجه شوید که کدام قسمت ها را خوب یاد گرفته اید و در کدام بخش ها ضعف دارید، این است که تست های زیادی حل کنید. برای تست زنی به همان اندازه که تسلط به تست های تالیفی اهمیت دارد، به همان اندازه هم مسلط بودن به تست هایی که در سال های گذشته کنکور مطرح شده اند مهم و حیاتی است، زیرا می تواند دید بهتری از نوع سوالات به شما دهد.

ضمناً به خاطر داشته باشید که بعد از تست زنی باید هم سوالاتی که بلد بودید و هم سوالاتی که برایتان سخت بوده اند را بررسی کنید و نکات آن ها را به دقت مطالعه نمایید تا ملکه ذهنتان شوند!

برای این که بدانید رتبه برترها چگونه زیست را قورت می دهند، حتماً مقاله ای با عنوان مطالعه زیست به سبک رتبه برترها را بخوانید.

100 زدن زیست کنکور

چگونه احتمال ۱۰۰ زدن زیست کنکور را افزایش دهیم؟

شما در صورتی می توانید به آرزوی ۱۰۰ زدن زیست شناسی جامه عمل بپوشانید که علاوه بر مطالعه و تست زنی اصولی، در کلاس زیستی شرکت کنید که صفر تا صد مهارت ها و نقاط ضعف و قوت شما را می شناسد و نه بر اساس توانایی های عمومی، بلکه بر اساس توانایی های شخص شما به تدریس زیست کنکور می پردازد.

ما در اومند دقیقاً به همین شیوه پیش می رویم و برای این که بتوانیم آموزش های کاربر محور را به تحقق برسانیم، در هیچ کدام از کلاس های زیست شناسی خود بیش از ۱۰ دانش آموز قرار نمی دهیم تا استاد بتواند بر همه کاربران نظارت داشته باشد و بر اساس نیاز آن ها عمل کند.

به علاوه در این دوره کلیه کاربران در فضای اختصاصی باشگاه به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند و از پشتیبانی های همه جانبه تیم متخصص اومند بهره مند می شوند.

پس برای اومندی شدن همین الان گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید. با اومند نه تنها رویای ۱۰۰ زدن زیست کنکور، بلکه هیچ رویایی دست نیافتنی باقی نمی ماند، کافیست که آرزویی بنفش کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *