0
logo
0

متفاوت ترین و تاثیرگذار ترین شیوه کلاس زیست کنکور به سبک اومند

آرزو کن، هدفت بساز

کلاس زیست کنکور، به شیوه ی خلاقانه، تاثیر گذار و مهم تر از همه، بسیار متفاوتی در باشگاه اومند ارائه میشه!

 

واسه درک این تفاوت همین ابتدا یه جلسه رایگان خیلی عالی برگزار میکنیم که اولین قدم اومندی شدن شماست!!

راستی! میدونستی که بیلی آیلیش، امینم، برد پیت،، بیل گیتس ، لئوناردو دیکاپریو، آلپاچینو، دکتر سمیعی، لئوناردو داوینچی، بچه های سریال فرندز، لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، سعدی، حافظ، بهترین وکلا،دکتر ها، مهندسا،هنرمندا

همه و همه از همین جلسه رایگان اومند شروع کردن!!😂😂😂

پس توام معطل نکن و همین الان جلسه رایگان اومند رو ثبت نام کن

تازه تو این جلسه میتونی ده سال آینده خودت رو ببینی

پس همین الان ثبت نام کن و فقط یه آرزو کن

در این جلسه متوجه میشی اومند چه تفاوت هایی داره و چطور تو رو به متفاوت ترین شیوه به اوج میرسونه

از این قسمت ثبت نام کنید

دوره و جلسه رایگان کلاس زیست کنکور

دوره و جلسه رایگان کلاس کنکور

تدریس زیست کنکور و باشگاه اومند...

کلاس زیست کنکور، کلاسیه که بچه های کنکور تجربی کاملا باهاش آشنایی دارن و یه جورایی شب و روزشون شده زیست! البته دلیلش کاملا واضحه. دانش آموزان رشته تجربی برای اینکه بتونن در رشته های مورد علاقه و یکسری رشته های برجسته و مشخص مثل پزشکی قبول بشن، باید در درس زیست کنکور درصد بالایی رو کسب کنن. پس درس زیست نقش تعیین کننده ای برای این بچه ها داره. طبیعتا در همه جلسات مشاوره کنکور تجربی روی این درس تاکید خاصی وجود داره.

اما با وجود همه این تاکید ها و اهمیت دادن به این درس، چرا همچنان میانگین درصد زیست دانش آموزان کنکور تجربی پایینه؟!

خوب شاید فکر کنید که بچه ها در کلاس زیست شناسی شرکت نمیکنن. اما دقیقا برعکسه! حدود ۸۰ درصد داوطلبان حداقل ۱ بار تجربه شرکت در کلاس زیست کنکور رو دارن. پس با وجود هزینه کردن و شرکت در کلاس های مختلف، چرا همچنان میانگین درصد ها اینقدر پایینه و بچه ها به اون چیزی که از زیست کنکور میخوان نمیرسن؟!

خب خیلی راحته که ما صورت مسئله رو پاک کنیم و بگیم که کلاس های تدریس زیست کنکور هیچ مشکلی ندارن و همه تقصیرها رو به گردن دانش آموزان بندازیم. فرض میکنیم که همه این کلاس ها درجه یکه، اما چون حداقل 30 تا 40 درصد داوطلبان کنکور تجربی فقط حضور فیزیکی در کلاس دارن و اون طور که باید مطالعه نمیکنن، پس نمیتونن درصد بالایی از سوالات مفهومی این درس رو پاسخ بدن! پس با این اوصاف تکلیف مابقی داوطلبانی که علاوه بر شرکت در این کلاس ها، مطالعه زیادی هم دارن چی میشه؟ کجای کار میلنگه که اون ها هم در این درس به مشکل برمیخورن؟ دنبالمون بیاین تا بهتون بگیم اشکال از کجاست؟!

کلاس زیست کنکور

بریم چند تا سوال بپرسیم و سوالتونو با سوال جواب بدیم

در ابتدا آیا زمانی که میخواید هر کجا در کلاس زیست کنکور شرکت کنید، آیا از شما میپرسن هدفتون چیه؟

آیا شده براتون یک جلسه کامل هدفگذاری و روانشناختی بذارن و به شما کمک کنن که بتونین اهداف خودتون رو از دادن کنکور تجربی و شرکت در کلاس زیست کنکور پیدا کنید؟

آیا تا کنون در هنگام تدریس زیست کنکور‌، معلم ها به ریز ترین خواسته های دانش آموزانشون توجه کردن؟

لطفا برداشت بد نکنید! شاید بگید بعضی وقتا شده. اما بذارید واضح بگم که غالبا جلسات به صورت معلم محور دنبال میشه. به این صورت که معلم مباحث رو آموزش میده، تکنیک هایی رو که لازم دونسته توضیح میده و این ها رو در قالب زیست کنکور به دانش آموزان تجربی آموزش میده.

شاید بپرسید که این معلم محور بودن کلاس های زیست چه ایرادی داره؟

مهم ترین ایرادش اینه که اگر کلاس های معلم محور اثرگذار بودن که دیگه اینقدر درصد زیست کنکور بچه ها پایین نبود! در این صورت باید از هر ۱۰ نفری که در کلاس شرکت میکنن ۷ نفر نکات رو فرا میگرفتن و درصد بالایی رو در درس زیست کسب میکردن.

اما می بینیم که اینطور نیست! پس دلیلش چیه؟ دلیلش اینه که هرکس تفاوت هایی داره که در کلاس بهش توجه نمیشه.

آهااان!!

پس همین تفاوت ها میشه دلیل باشگاه اومند برای یه آموزش متفاوت! یعنی چی؟

بذارید با پرسیدن چند تا سوال، آموزش اومندی رو براتون توضیح بدیم.

مگه غیر از اینه که هرکسی که میخواد در کلاس زیست کنکور شرکت کنه باتوجه به اهدافش یکسری نقاط قوت و ضعف شخصی داره؟

مگه غیر از اینه که هرکسی یک سبک یادگیری معین داره و به شیوه خاص خودش اون درس رو فرا میگیره؟

یه نفر تو مباحث تحلیلی توانایی بیشتری داره و یه نفر تو مباحث حفظی! هرکس منحصر به فرده.

اما در کلاس های معلم محور به این نکات توجه نمیشه‌.

آهااان!

پس حالا متوجه شدیم که چرا میانگین درصدها اینقدر پایینه. الان درک کردیم که چرا از هر ۱۰ نفری که در کلاس زیست کنکور تجربی شرکت میکنن نهایتا ۲ نفر به درصد بالای زیست میرسن.

خب حالا اگه کلاسا کاربر محور باشه چی میشه؟

معلم نقاط قوت و ضعف شما رو در نظر میگیره و بر این اساس به شما آموزش میده.

ممکنه بگید که وقتی ما در کلاس زیست کنکور شرکت میکنیم برای ما رفع اشکال میشه و نقاط ضعفمون برطرف میشه‌.

اما اومندی های گرامی! توجه کنید که کاربر محور بودن کلاس به همین سادگی نیس و اصول خاصی داره.

در ابتدای کار و قبل از شروع آموزش، باید از شما شرح حالی گرفته بشه تا مدرس بصورت علمی به نقاط قوت و ضعف شما پی ببره. بعد از این فرآیند، مدرس سرفصل های جلسات رو طوری میچینه که با شرایط شما مطابقت داشته باشه.

در اینصورت هر آموزشی که به شما داده میشه یه برنامه ریزی محکم پشتش هست! مثلا با توجه به اینکه مبحث مورد نظر نقطه قوت شما باشه یا نقطه ضعفتون، شیوه آموزش متفاوت میشه.

پس منظور از کلاس کاربر محور اینه!

موضوع مهم دیگه ای که در کلاس های کاربر محور اهمیت داره، تعداد افراد شرکت کننده در کلاس هست.

در بسیاری از موارد کلاس های کنکور با جمعیت بالا برگزار میشن. با توحه به توضیحاتی که بهتون دادیم، بنظرتون اصلا متد کابرمحور بودن در کلاس های پرجمعیت (چه در حالت آفلاین و چه در حالت آنلاین) امکانپذیره؟!

در این کلاس های پرجمعیت در حالت حضوری که حداقل ۱۵ الی ۲۰ نفر حضور دارن.  در کلاس های آنلاین هم که نگم براتون تعداد افراد خیلی بیشتر از این هم میشه(بیش از صد نفر) و این کلاس بجای اینکه شبیه کلاس آنلاین باشه به لایو اینستاگرامی شبیهه(عملا انگار یه پکیج آفلاین خریداری کردید و ارتباط مستقیم و زنده با معلم رو حس نمیکنید)😁

قطعا در این کلاس ها نمیشه شیوه ای رو اجرا کرد که پاسخگوی نیاز همه کاربران باشه و ناچارا کلاس بصورت معلم محور اداره میشه. اتفاق بدی که در بسیاری از موارد برای کاربران این کلاس ها میفته اینه که فقط  تعداد کمی از دانش آموزان میتونن با اون آموزش ها و شیوه ها به انتظارات خودشون از تدریس زیست کنکور پاسخ بدن و فقط همون چند نفر مباحث و نکات زیست شناسی رو از کلاس یاد میگیرن.

در این حالت عده زیادی از بچه ها درس رو اونطور که باید یاد نمیگیرن. در حالیکه فقط کافی بود این دانش آموزان براساس نقاط قوت و ضعف خودشون آموزش ها رو دریافت میکردن و به راحتی مباحث رو یاد میگرفتن. همونطور که در ابتدا هم توضیح دادیم، یادگیری زیست کنکور بصورت کاربرمحور اتفاق میفته و شاخ و دم نداره! 😂

از این قسمت ثبت نام کنید

دوره و جلسه رایگان کلاس زیست کنکور

دوره و جلسه رایگان کلاس کنکور

پادکست رمزگشایی زیست کنکور در کلاس های اومند

نمایش ویدیو درباره پادکست رمزگشایی زیست کنکور در کلاس های اومند

مباحث زیست شناسی رو چطوری یاد بگیرم؟

درس زیست شناسی پر از مفاهیم ریز و درشته و پیچیدگی های خودش رو داره. ممکنه بعد از تدریس یک مبحث در کلاس زیست کنکور شما فکر کنید که اون مبحث رو کاملا یاد گرفتید و بهش مسلط هستید؛ اما وقتی میرید سراغ تست زدن متوجه میشید که اینطور نیست!

خوب این موضوع کاملا طبیعیه. چرا؟! چون مفاهیم ریز و جزئی و ترکیبی توی درس زیست شناسی تمومی ندارن. یکی از طبیعی ترین اتفاقاتی که موقع تدریس زیست کنکور میفته، سوتفاهم یا همون کج فهمیه! چون مفاهیم درس زیست شناسی پیچیدگی های زیادی دارن و اجازه نمیدن که شما توی همون مرحله اول یادگیری بهشون مسلط بشید. شما وقتی میخواید یک مطلب زیست رو یاد بگیرید، باید چندین بار توضیح اون مطلب رو بشنوید و بخونید تا حسابی بهش مسلط بشید و بتونید نکات پنهانش رو هم استخراج کنید. بعد از یادگیری اولیه این درس شما باید به مقدار زیاد تست آموزشی حل کنید. در این مرحله باید به یاد داشته باشید که این تست ها صرفا برای یادگیری بیشتر و افزایش تسلط شما روی مبحث مربوطه هستن. بعد از حل هر تست آموزشی حتما پاسخ تشریحی رو به طور کامل بررسی کنید. همچنین کتاب درسی هم کنار شما باشه و حتما به تمام نکات پاسخ تشریحی توی کتاب توجه کنید و موارد مهم رو هایلایت کنید؛ حتی میتونید از حاشیه نویسی برای نوشتن نکات پنهان کتاب استفاده کنید تا جلوی چشمتون باشه!

جمعیت حاضر در کلاس زیست کنکور در باشگاه‌ اومند…

همونطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، اولین اعتقادمون درمورد کاربرمحور بودن،جمعیت کلاسها بود.پس قاعدتا ما باید در باشگاه یک شیوه‌ی در واقع مناسب رو جهت مدیریت جمعیت کلاس زیست کنکور تدارک ببینیم.خب!

کلاس‌های باشگاه به سه صورت برگزار می‌شه:

 • صورت اول خصوصی،
 • صورت دوم نیمه خصوصی(دو الی پنج نفر حاضر در کلاس زیست‌کنکور)،
 • و حالت سه کلاس عمومی( پنج الی ده نفر حاضر در کلاس زیست کنکور).

این به این معنیه که نهایت تعداد افرادی که در کلاس زیست کنکور در باشگاه اومند شرکت می‌کنند ده نفر هستن. خب ما وقتی که مجموعا ده نفر رو در یه کلاس جا می‌دیم، به سادگی می‌تونیم کاربرمحور بودن کلاس‌ها رو محقق کنیم. هر چند هر چقدر جمعیت کلاس کمتر باشه مدیریت و کنترل تعداد کلاس‌ها برای مجموعه آموزشی سخت‌تره؛ چون بالاخره به جای اینکه بیان یه کلاس تشکیل بدن در یک ساعت مشخص با پنجاه نفر صد نفر و سر و ته قضیه رو هم بیارن،میان همون پنجاه الی صد نفر رو در پنج الی ده کلاس مختلف جا میدن، پس قطعا کنترل نظم و  کیفیت کلاس سخت میشه.اما آرمان باشگاه اومند بهم نمی‌ریزه!! آرمان ما چی بود؟! آرمان ما کلاس های کاربرمحور بود دیگه! پس ما با این تعداد کاربر موجود در کلاسمون چندتا تفاوت ویژه با دیگر آموزشگاه‌های تدریس زیست کنکور ایجاد می‌کنیم. خب قبل تر هم اشاره کردم که اولین تفاوت باشگاه،  برگزاری کلاس‌های کاربرمحوره که باعث میشه کلاس‌های شما مطابق با نقاط ضعف و قوت و اهداف شما پیش برده بشه(در مورد کلاس کاربرمحور هم که قبلا بسیار صحبت کردیم😅).

تفاوت دوم،ارتباط مستقیم با مدرس کلاس. این تفاوت بسیار مهمه! توجه داشته باشید که حداقل در کلاس‌های آنلاین با توجه به جمعیت زیاد حاضر در کلاس آنلاین مثلا همین کلاس زیست کنکور، شما این امکان رو ندارید که بتونید مستقیم با معلم ارتباط بگیرید و هرموقع خواستید ازش سوالتون رو بپرسید. چون همونجور که گفتیم تعداد زیادی کاربر در کلاس هاست و همه وقت نمیکنن سوال بپرسند و عملا میشه مثل لایو اینستاگرام..!و شما عملا نمی‌تونید سوال خاصی رو هر زمانی که به ذهنتون اومد بپرسید.

اگر هم بشه معمولا بعد از کلاس در واتس اپ بپرسید یا چند نفر به یک سوال مشترک برسن و اونو به عنوان نمونه بپرسن یا هم در بهترین حالت چند نفر برن به صورت حضوری سر کلاس بشینن؛ این راهکارها در هر صورت نمی‌تونه تمام سوال‌های کاربرهای حاضر در جلسات تدریس زیست کنکور رو پوشش بده و ما رو به اون هدف کاربر محور بودن نمی‌رسونه و فقط یه ارتباط به ظاهر زنده هستش و صرفا داریم خودمون و گول می‌زنیم. اما در باشگاه وقتی که جمعیت اینقدر محدوده ، شما هر زمان خواستید میتونید از مدرس کنکورتون سوال بپرسید اونو به چالش بکشد، مسایلی که پیش میاد رو بپرسید و در مجموع یک ارتباط مستقیم و زنده رو باهاش داشته باشید.

و میشه گفت که  این یک کلاس کاربرمحوره😉.وگرنه اگه قرار باشه ما اسم کلاس‌های پرجمعیت صد نفر دویست نفر هزار نفره رو بذاریم کلاس آنلاین و زنده‌ی زیست کنکور،پس چه فرقی با پکیج‌های آفلاین و آماده داره؟؟

در اون‌ها مدرس زیست کنکور داره صحبت می‌کنه و حرف میزنه شما یاد می‌گیری، نکته‌ برداری می‌کنی و سوالات احتمالی هم که پیش میاد دیگه میمونه به امون خدا😅!! کلاس آنلاین زیست کنکور درواقع به کلاسی میگن که شما زنده با معلم ارتباط بگیری.مزیت کلاس آنلاین  دقیقا باید همین باشه که معلم داره زنده بهتون تدریس میکنه، معلم رو می‌بینید و با معلم مستقیم ارتباط می‌گیرید و در همون لحظه سوالاتتون می‌پرسید.وگرنه چه کاریه خب میریم سراغ پکیج های افلاین!! پس عملا از نظر باشگاه نمیشه اسم کلاس‌های دیگه رو هر چند هم  که به ظاهر زنده باشه کلاس مستقیم و آنلاین نامگذاری کرد چون کلاس آنلاین یعنی توانایی برقراری ارتباط با مدرس‌ با وجود مکان های مختلف.

تدریس زیست کنکور

شرایط برگزاری کلاس زیست کنکور در باشگاه اومند چطوریه؟

تدریس زیست کنکور در باشگاه اومند، دقیقاً به شیوه کاربر محور دنبال میشه که در بالا سعی کردیم کاملاً شما رو متوجه کنیم که کاربر محور بودن کلاسا به چه معناست. خب بچه ها بریم ببینیم کلاس ها چجوری دنبال میشه.

در ابتدای ثبت نام در کلاس زیست کنکور باشگاه اومند، یک هدف گذاری برای شما انجام میگیره که ما اصلاً بدونیم قصد و برنامه شما از شرکت در این کلاس چیه؟! یعنی به طریقی متوجه بشیم که آقا اصلاً چرا داری در کنکور تجربی شرکت میکنی تا متوجه کلیت هدفتون بشید، چون حتی توی یک کلاس ساده هم این کلیت مهمه! چون مطمئن باشید کسی که انگیزه ای پشت هدفی گذاشته باشه، باید حتی در زمینه آموزش هم اون انگیزه خاص رو قلقلک بده!😉 متوجه منظورم هستی دیگه؟! ببین یعنی در حین تدریس، حتی در زبان و لحن تدریس معلم هم باید اهداف شما گنجونده بشه. اگه شما هدف قبولی در رشته پزشکی یا دندانپزشکی رو دارید، در هر کدوم از این موارد لحن معلم در هنگام تدریس میباست با همدیگه متفاوت باشه. پس به همین دلیله که در ابتدای کار هدف شما مهمه.

بعد از هدف گذاری میریم سراغ شرح حال! شما در جلسه اول، در ابتدا یک شرح حال رو طی میکنید که مختص باشگاه اومنده! یعنی به این صورت دنبال میشه که نقطه ضعف شما در کلاس زیست چیه؟ نقاط قوتتون چیه؟ و غیره. حالا این شرایط رو خود متخصصین باشگاه تعیین میکنن. یک سری سوالات روانشناختی، یک سری سوالات تحصیلی و درسی و غیره، همه اینا توی همون جلسه اول مشخص میشه، لذا ما در جلسه اول با توجه به شرایط باشگاه، سوالات، آزمون ها و در واقع تشخیص متخصص، شما رو طوری میسنجیم که متوجه بشیم نقاط ضعف و قوت شما چیه؟! اصلاً اهدافتون چیه و بعد بر اساس شرایط شما، تدریس زیست در باشگاه اومند شروع میشه.

بریم سراغ جلسه دوم! از جلسه دوم که تدریس ها پیگیری میشه، سرفصل ها در ابتدای کار مشخصه که قراره چی کار بشه. اما ببینید همه اون سرفصل های مشخص رو مطالعه میکنن و شکی در این نیست که این ها باید بر اساس ضریب ها مطالعه بشن، اما چیزی که یک دانش آموز خوب رو از یک دانش آموز متوسط جدا میکنه، شیوه مطالعه، شیوه تست زنی و در کل شیوه انجام کار هستش. در واقع ما در جلساتمون سعی میکنیم بر اساس: یک؛ اهداف و شرح حال شما و دو؛ تجربه های جلسات قبلیتون، هر جلسه رو با یک شیوه خاص و متناسب خودش دنبال کنیم. لذا شما در جلسات قرار نیست که خسته بشید یا قرار نیست دنبال ربط جلسات به همدیگه بگردید یا قرار نیست نکاتی رو که میدونید با توجه به هدفتون براتون نیازه رو هی عقب بندازیم و هی آموزش داده نشه بهتون، یا به صورت جزئی بخوایم از روشون رد بشیم، خیر؛ تمامی این ها با توجه به انعطاف پذیر بودن شیوه تدریس زیست کنکور در باشگاه اومند و اهداف کاربر به بهترین شیوه انجام میگیره.

از این قسمت ثبت نام کنید

دوره و جلسه رایگان کلاس زیست کنکور

دوره و جلسه رایگان کلاس کنکور

کلاس زیست کنکور

و اما امکان جادویی باشگاه اومند!!…

ما در این مقاله  سعی کردیم که تفاوت های باشگاه اومند رو در زمینه تدریس زیست کنکور به شما نشون بدیم.

و اما مهم ترین مزیتی که باشگاه اومند در این زمینه به شما میده،خود باشگاه اومنده.یعنی چی؟

ببینید اومندی های گرامی،باشگاه اومند یک مرکز کامل و معتبر در زمینه به هدف رسانیه‌، اولاً وقتی که میگیم کامل  منظورمون چیه؟ یعنی در هر زمینه ای که مرتبط با هدف شما باشه،به شما خدمات عرضه میکنه.واضح تر بگم، هدف باشگاه  ارائه یک کلاس ساده بدون در نظر گرفتن کلیت هدف شما نیست .

بلکه هدف ما اینه که ببینیم شما چه رشته ای رو میخواین ادامه بدین مثلا یک نفر میخواد پزشک بشه یا دندون پزشک بشه.هرکسی هدفش از کلاس زیست کنکور بالاخره یکی از این اهداف آینده و نهاییشه..ما این رو در میاریم و سعی میکنیم در این زمینه به شما خدمات رسانی کنیم.

مثالی براتون میزنم که متوجه مزیت کامل این قضیه بشید.

فکر کنید که در کلاس زیست کنکور یک مجموعه دیگه ای شرکت کردین و حالا بعد از مدتی متوجه میشوید که استرس دارید، یا تمرکزتون پایینه و یا در کنارش به کلاس شیمی کنکور هم احتیاج دارین و باید اون رو هم یادبگیرید.

خب در این حالت مجبورید چیکارکنید؟

مجبورید که به دنبال معلم دیگه ای یا دنبال موسسه دیگری برید و کلی سر بزنید تا بتونید در واقع مشکلات خودتون رو (که مسئله استرس،مشاوره کنکور تجربی،شیمی کنکور تجربی)  در مجموعه های دیگه برطرف کنید.

اما باشگاه اومند به این شیوه عمل نمیکنه.باشگاه اومند در تمام زمینه های تحصیلی،روانشناختی، و حتی غیر تحصیلی(مثل زبان خارجه و….) به طور کامل و تخصصی به شما خدمات رسانی میکنه.

خب حالا این چه فرقی میکنه با اینکه خودمون بریم در مجموعه های مختلف دنبال کلاس های مختلف بگردیم؟

شما یک زنجیری برای رسیدن به قله موفقیت در کنکور احتیاج دارین و وقتی از مجموعه های مختلف خدمات میگیرید، این زنجیر به جای اینکه شمارو مستقیم بکشه،یک بار به چپ میکشه و یکبار به راست و یک بار مستقیم و یکبار به عقب..خب حالا چرا؟؟؟

چون شما خدمات ناهماهنگی گرفتید، واضح تر بگم اون مدرس شیمی کنکور تجربی نمیدونه زیست کنکور شما به چه صورت پیش رفته یا اون مشاور نمیدونه معلمتون چطوری داره بهتون تدریس میکنه، لذا هرکسی یه حرفی میزنه و چالشی رو پیش روی شما میذاره. خب در این شرایط شما هی به اینور اونور میرید.ما نمیگیم که تدریس زیست و شیمی و مشاوره در مجموعه های دیگه غیر علمی باشه ،خیر به هیچ وجه اما زنجیر وار بودن بسیار اثر گذاره و این موضوع در سایر مجموعه ها دیده نمیشه.

بالاخره کلاس های زیست کنکور یک راه حلی داره که از حجم سختی و پیچیدگیش کم کنه. خب بیایین با تغییر دیدگاهمون شروع کنیم، زیست مباحث خیلی هیجان انگیزی داره، که باعث میشه ما به جواب خیلی از سوالاتمون راجع به دنیای اطرافمون برسیم. و از طرفی اینکه داریم توی محیط زندگیمون اونا رو تجربه می کنیم هم شیرینش می کنه. اما خب تنها تغییر دیدگاهمون جوابگو نیست. باید روش خوندنمون، نحوه آموزش دیدنمون و… رو هم اصلاح کنیم. در حقیقت اومند با روش هایی که داره، زیست رو کاملا دوست داشتنی طور تدریس می کنه. پس بزن بریم! 🚀

بذارید مثال بزنم واستون

شیرکاکائو بسیار خوشمزه اس و قرمه سبزی هم همینطور اما اگر این دوتا رو باهم بخوری،حالتون بد میشه ولی این دلیل بر بد بودن شیرکاکائو یا قرمه سبزی نیست بلکه اینا باهمدیگه خورده بشن بد میشه😁

لذا این هم مثل همونه،شما دارین از چندتا چیز متفاوت در یک راستا استفاده میکنید..خب چه کاریه؟!😮

شما باید در یک مسیری قرار بگیرید که مدرس شیمی،مدرس زیست و مشاورتون همه از یک مدل مسیر پیروی کنند و همه باهم هماهنگ باشن.ما در باشگاه اومند دقیقا همین موضوع رو ساپورت میکنیم.چجوری؟؟

به این صورت که در پرونده شما هر جلسه که مدرس زیست کنکور مثلا باهاتون کار میکنه،قید میکنه که شما در اون جلسه چه شرایطی داشتین،چه صورت آموزش دیدید ،وضعیتتون به چه صورت هست و چقدر پیشرفت کردین و این پرونده برای شما در باشگاه اومند وجود داره اگر مدرس دیگه ای و مشاوری هم با شما کار بکنه اون پرونده رو داره و اون هم موارد خودش رو به پرونده اضاف میکنه.لذا این هماهنگی بین مدرسین و مشاورین شما در باشگاه اومند به وجود میاد و این زنجیر شمارو به سمت مستقیم میکشه(این اصلی ترین شالوده باشگاه اومنده  یعنی هماهنگی  در به هدف رساندن کاربر)

خب در این قسمت متوجه گستردگی باشگاه اومند در همه زمینه ها و پرونده سازی باشگاه اومند برای کاربرانش شدید.

گستردگی باعث این میشد که شما هر خدماتی که نیاز داشته باشید هماهنگ با دیگر خدماتتون دریافت کنید و نخواید  به چند جای مختلف سر بزنید و چند روشه طور😄 بشید.

پرونده سازی هم دقیقا همین هدف رو برای ما براورده میکنه که وقتی پرونده باشه هر مدرس و هر مشاور میفهمه این کاربر در چه وضعیتیه و در هر جلسه چقدر پیشرفت داشته و چه تغییراتی کرده و اینها همه تاثیر گذاره.

علاوه بر این باشگاه اومند روی شیوه و روش بسیار تاکید داره. اینکه چه مباحثی رو باید برای کلاس زیست کنکور بخونید و جهت زیست کنکور تجربی آمادگی داشته باشید،یه چیز واضحیه ولی خوب همه رقیبای شما اینو میدونن!! پس این نیست که شما رو متمایز و موفق میکنه،بلکه شیوه ی مطالعه و شیوه ی تست زنی همون مباحثه که شمارو میتونه نسبت به بقیه رقبا متفاوت بکنه. ما در باشگاه روی همین شیوه ها کار میکنیم! به این صورت که ما در هر ماه دنبال این هستیم که با توجه به نوع کلاسمون حداقل ده روش مطالعه یا تست رو به کاربر کلاس آنلاین زیست کنکور باشگاه اومند،آموزش بدیم.

علاوه بر این  مسئله ای که گفتیم در مورد یادگیری شیوه ها که بسیار برای باشگاه مهمه چون شیوه ی شماست که شمارو متفاوت میکنه.باشگاه چندین مدل  مختلف برای برگزاری کلاس داره.واضح تر بگم شما در هر مجموعه ای ،غالبا با کلاس تستی یا کلاس رفع اشکال و کتابی و تشریحی رو به رو میشین.اما ما در باشگاه حداقل پنج مدل کلاس داریم. 

کلاس های ما شامل کلاس رفع اشکال و کلاس تستی میشه که با هر دو آشنایی دارید.اما سه مدل کلاس دیگه هم داریم در باشگاه! یکی کلاس در طول سال که با توجه به کتاب شما پیش میره  و طبق کتابتون بهتون تدریس میشه و همچنین دو کلاس بسیار مهم دیگه در باشگاه، یکی کلاس پیشرفته که با توجه به هدفی که دارید مثلا در همین رشته تجربی میخواید پزشک بشید،دندون پزشک بشید یا هرچیز دیگه ای پیشرفته تر از حالت کتاب به شما آموزش داده میشه و بالاتر از مقطعی که دارید آموزش ها برای شما انجام میشه

باشگاه اومند خلاقانه ترین، کامل ترین و متفاوت ترین مسیر رو برای رسیدن به هدف تدریس زیست کنکور را به شما نشان می دهد. مسیری که متخصصین برجسته باشگاه اومند، تدریس زیست کنکور را به شما هدیه می دهند و با پکیج های تخصصی برنامه ریزی، منتورینگ و دیگر مسائل مورد نیاز برای رسیدن به قبولی زیست کنکور را در اختیار شما می گذارند. باشگاه اومند کامل ترین و تخصصی ترین شیوه تدریس زیست کنکور را به شما منتقل خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در اسرع وقت با کارشناسان اومند، تماس بگیرید، شماره تماس ما: ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ و یا حتی می توانید برای خرید دوره اینجا کلیک کنید. برای اینکه در رشته مورد نظر پیشرفت بیشتری داشته باشبد می توانید از پکیج های ویژه باشگاه اومند استفاده کنید برای دیدن پکیج ها اینجا کلیک کنید. 

پادکست شیوه تدریس زیست کنکور در باشگاه اومند

نمایش ویدیو درباره تدریس زیست کنکور
از این قسمت ثبت نام کنید

دوره و جلسه رایگان کلاس زیست کنکور

دوره و جلسه رایگان کلاس کنکور

کلاس های مهارتی

کلاس های مهارتی، کلاس هایی هستن که به صورت خلاقانه در باشگاه وجود دارن. مثلا در کلاس زیست کنکور، کلاس مهارتی به چه صورت اجرا میشه؟

به این صورت که مثلا یک سری مهارت ها رو که لازمه و در آینده به اون نیاز دارید رو بهتون یاد میدن.

مثلا اگر هدفتون پزشکیه، یک سری مهارت‌های خاص در اون راستا لازمه که برای دوران دانشگاه باید ازشون استفاده کنید، پس ما اون مهارت‌ها رو در حد لزوم با شما کار میکنیم.

مثلا در درس ریاضی، یک سری مباحث ممکنه در آینده نیازتون بشه، مثل محاسبات سریع ریاضی، برای حل تست های مختلفی که در آینده باهاش رو به رو میشین‌. این‌ها در کلاس‌های مهارتی باشگاه باهاتون کار میشه. مطمئن باشید کلاس‌ها در باشگاه اومند از تنوع بالایی برخورداره.

فراموش نکنید شمایی که تصمیم گرفتید با اعتماد به نفس کامل در رقابت کنکور پا بذارید تا آخرش عقب نکشید و محکم پیش برید. فراموش نکنید که فقط بار زنده‌اید و اگر تصمیم گرفتید که برای کنکور تجربی آماده بشید، پس روی تصمیمتون پافشاری کنید و پا پس نکشید. شما لیاقت زندگی بسیار بسیار والایی رو دارین و این زندگی والا به راحتی به دست نمیاد.

با تنبلی کردن، با دوری از اتفاقات هیجان‌انگیز، زندگی سطح بالا به دست نمیاد. برای یک زندگی خوب باید تلاش کرد، باید جنگید، باید آموزش دید و تسلیم نشد. پس لذا حتما جدی بگیرید و نگذارید نا‌امیدی بر شما چیره بشه. یادتون باشه ناامیدی و عدم تلاش شمارو از هدفتون دور میکنه. یادتون باشه شما کلی وقت پیش‌رو دارید.

ده سال دیگه بیست سال دیگه هم زنده اید و باید برای اون موقع هم پیشرفت کنید و به اهدافتون برسید. کم‌کاری و عقب انداختن کار‌ها شمارو از هدفتون دور میکنه. کسی که در مسیر هدفش تلاش نکنه زندگی که می‌خواد رو نمی‌تونه داشته باشه. در واقع هر عملی یک عکس العملی داره. اگر عمل شما تلاش و کوشش جهت رسیدن به هدفتون باشه، براتون اتفاقات خوب میفته اگر نه مطمئن باشید در ده سال آینده شما تغییر مثبتی ایجاد نمیشه.

کلاس زیست کنکور
تدریس زیست کنکور

چرا کلاس  آنلاین زیست کنکور در باشگاه اومند

.
.
.

 چرا کلاس حضوری نه؟؟!!

در یکی دو سال اخیر با توجه به وضعیت  کرونا، کلاس های آنلاین در بین مردم بیشتر جا افتاد و به دنبال این قضیه یه عده حال کردن و دوست داشتن و کلی  موقعیت و مهارت های خفن یاد گرفتن.

 عده ای هم نه، مثل سابق به رفت و آمدشون و کلاسای حضوری ادامه دادن.

خوب صد البته نظر هر کس محترمه ولی بعضی وقتا یه چیزایی به آگاه تر شدن آدم کمک می‌کنه مثل همین مقاله که میخواد بهت نشون بده خودتو پاسوز و محدود به منطقه و جغرافیایی که توش هستی نکن چون تمام امکاناتی که برای اتصال به کل دنیا لازم داری، توی دستته.

اینجا میخوایم بهتون بگیم که چرا کلاس های آنلاین به کلاس های حضوری ارجحیت دارن(البته نظر و دلایل افراد حضوری پسند هم کاملاً قابل احترامه ولی فعلاً قصد داریم از کلاس آنلاین دفاع کنیم،باعرض پوزش 😁)

چندین مزیت بسیار مهم در مورد کلاس آنلاین وجود داره ، قبل از اینکه بریم سراغ مزیت ها، بهتره اینم بگم خیلیا بر حسب تجربه ای که از سیستم آنلاین مدارسشون دارن از کلاس آنلاین بیزارن، چرا؟ چون برای اونا کلاس آنلاین یعنی ویدیو کال تو واتس اپ یا شاد و نهایتاً اسکای روم که طبق تجربه خودتون هیچکدوم چنگی به دل نمیزنه و شما اگه به خود مارک زاکر برگ(مدیر واتس اپ)بگی تو پلتفرم شما دارن کلاس آنلاین برگزار میکنن ، خندش میگیره؛ پس واتس اپ یا این مدل نرم افزارها برای کلاس آنلاین به هیچ عنوان مناسب نیست ، پس وقتی میگیم کلاس آنلاین منظورمون نرم افزارای پیام رسان نیست بلکه داریم از یک شبکه قدرتمند کلاس آنلاین حرف می‌زنیم که انگار تو خود کلاس نشستی و داری با معلم و همکلاسیات کاملاً زنده وقتتو به بهترین شیوه ممکن میگذرونی.

پادکست دلیل یاد نگرفتن درس زیست چیه؟!

نمایش ویدیو درباره پادکست دلیل یاد نگرفتن درس زیست چیه؟!

خب بریم سراغ مزیت ها

 1_اولاً باید به این نکته واقف باشید که آموزش آنلاین با بیماری به وجود نیومده که بخواد با برگشتن شرایط به حالت عادی از بین بره ، پس این تصور که الان چون اوضاع بهتر شده پس قراره آموزش آنلاین کمرنگ بشه، بدون شک اشتباهه،

#اومندی_ها توجه کنید ؛ آنلاین شدن یا آنلاین بودن در هر زمینه ای که وارد شد دیگه خارج نشده .

مثلاً شما انتخاب رشته‌های دانشگاهی ببین ، آنلاین شدن ، انتخاب واحد رو نگاه کن ، آیا بعد از گذر زمان کسی پشیمون شد و قضیه رو  به حالت اول برگردوند؟خیر .

چرا؟ چون تمام جهان داره به این سمت کشیده میشه و تو چه بخوای چه نخوای توی این ماتریکس محکوم به همرنگ شدن با ورژن جدید دنیای هستی.

 لذا موندگاری این فضا اصلا جای بحثی نداره و افرادی که تونستن باهاش ارتباط بگیرن و کارشون رو راه بندازن 10پله جلو تر از عزیزانی هستن که همچنان کلاسای حضوریشون رو دنبال میکنن، چون در نهایت همین عزیزان مجبورن یه آنلاین شدن  رو بیارن و در این لحظه قطعاً کسی که تو این روش قدیمی تره ، آگاه تر و کار بلد تر شده پس قطعاً حریف قدریه و نمیشه راحت بهش رسید .

2_ اما مهم ترین و ارزشمند ترین مزیت فضای آنلاین؛ از بین رفتن محدودیت های جغرافیایی.

 همونطور که یکم پیش خدمتتون عرض کردم یکی از مهم ترین ویژگی های فضای آنلاین ارتباط راحت تر و بدون دردسر با اساتید و مجموعه های حرفه ای، با استاندارد های کشوری یا جهانی در سطح کشور یا حتی دنیاست.

قدیما(در واقع همین قبل از پاندمی کرونا)شما برای یادگیری هر چیزی(چه مهارت های پایه یا هنری یا فنی چه دروس مختلف تحصیلی چه زبان های خارجه و…) باید به موجودی و ظرفیت منطقه یا شهرستان خودتون، اکتفا میکردید. هر کسی هم به میزان همون معلومات و دانسته های اساتیدش، رشد میکرد و آموزش میدید. حتی اواخر(سال ۹۴ تا ۹۷ مثلا) سطح رقابت یا آموزش مهارت ها بالا رفته بود و در حق خیلی ها بی انصافی میشد. چند تا مثال بزنم یکی تحصیلی-رقابتی و یکی هم آموزشی-مهارتی؛ مثلا در کنکور ها سطح سوالات و رقابت هی بالا تر میرفت و افرادی که در پایتخت یا کلان شهر ها زندگی میکردن، به مراتب در اون رقابت دست بالا رو داشتن و سایر افراد هم دست پایین رو. (زیاد هم شنیده بودید اون موقع ها که آره امکانات فلان شهر یا فلان منطقه ی تهران مثلا، از ما بیشتره بخاطر همین اون ها شانس بیشتری دارن) یا مثلا مهارت مدرنی رو میخواستید آموزش ببینید اما در شهرستان شما یا منطقه ای از تهران که زندگی میکردید، پیدا نمیشد و باید مسافتی رو طی میکردید تا بتونید صرفا اون مهارت رو آموزش ببینید!! یا حتی مثلا در خود تهران یا کلان شهر ها، آلودگی هوا پیش میومد و خیلی ها از آموزش دیدن عقب میفتادن(خلاصه داستانی بود😄)

اما بعد از کرونا و جا افتادن  فضای آنلاین دیگه شما صرفا با چند تا کلیک با بهترین اساتید کشوری، بدون در نظر گرفتن مکان زندگیتون، کار میکنید. در واقع شما دیگه این دغدغه رو ندارید که ، وای استاد فلانی توی شهر یا منطقه ی ما نیست، منطقه خیلی دوریه یا توی این محل یا شهرستان، اصلا استاد مد نظر من پیدا نمیشه یا مثلا چی میشد استاد فلانی از انگلستان یا استاد بهمانی که سرش خیلی شلوغه از فلان منطقه تهران، به من آموزش میدادن! با خیال راحت با چندتا کلیک میتونی بهترین هارو واسه خودت سوا کنی .

دیگه تموم شد دورانی که بگن نههه من به فلان مجموعه یا استاد دسترسی ندارم یا نه امکاناتم خوب نبود و از این حرفا! چاره ش صرفا دو تا کلیکه!!

3_حالا شاید یه عده همچنان بگن نه ما حضوری بهتر یاد میگیریم، آنلاین خوب نیست(مثل اون موقع که تازه اتومبیل اختراع شده بود مردم میگفتن نه بابا اسب بهتره همیشه هست این تیکه آهن چیه😂😂) خوب این مگه اشکالی داره کسی حضوری رو ترجیح بده؟؟ خیر اما دنباله متن رو بخون شاید بفهمی چرا ما موافق کلاس حضوری توی این شرایط مدرن فعلی نیستیم….

تدریس زیست کنکور
از این قسمت ثبت نام کنید

دوره و جلسه رایگان کلاس زیست کنکور

دوره و جلسه رایگان کلاس کنکور

ببینید، این یه حقیقت انکار ناپذیره که فضای آنلاین جا افتاده ، راحت بگم از هر ده نفر چهار نفر دیگه داره از کلاس آنلاین استفاده میکنه، خوب اونوقت چی میشه؟؟؟ هیچی، شما  رقیب ها و دیگر همسن هاتون رو میبینید که توی این فضای آنلاین دارن آموزش میبینن

تدریس زیست کنکور

خوب ببینیم مگه چه اتفاقی میفته؟

چه سوال خوب و بجایی واقعاً😄؛رقبا و هم هدف های  شما دارن با تکنیک ها و استانداردهای روز دنیا رشد میکنن و مهارت های بیشتری برای ارائه یاد میگیرن و قطعاً چند پله جلوتر از شما خودشون رو قرار میدن. در واقع اونی که کلاس حضوری رو ترجیح میده،  داره به امکانات محله و اطراف  خودش اکتفا میکنه و کلی وقت و هزینه رفت و آمد رو به جون میخره !  همچین فردی نباید انتظار داشته باشه که بتونه با همه رقابت کنه. چرا؟؟ چون گفتیم آقا جان این یه حقیقتهههه وقتی محدود نباشی به چند تا اسم و منطقه ی خاص، خوب مسلما دستت باز تره برای انتخاب استاد، نیازی نیست تو خودت رو با جغرافیا و منطقه ای که در اون هستی وفق بدی و بگی خوب دیگه چاره چیه استاد فلانی هست، حالا درسته به پای بهترین اساتید فلان منطقه یا شهر نمیرسه  اما بالاخره تنها کسیه که تو منطقه ی ما حرف اول رو میزنه!!! تموم شد اون دوران…(پس لطفاً عقب نمون و نذار این حسو تجربه کنی که به شدت چندش اوره،(از ما گفتن بود ))

پس به این نتیجه میرسیم کلاسای آنلاین مثل ویروس میمونن اگه تو استفاده نکنی، رقبا میان استفاده میکنن و سطحشون بالا تر میره به همون نسبت سطح رقابتی بالا تر میره و کلا داستانی میشه ، کلا این ویروس آنلاین شدن وقتی میاد هر موجودی رو گرفتار میکنه شاید سرعت همه گیر شدنش شما رو متحیر نکنه ولی مطمئن باشید چند مدت دیگه از دیدن نتیجه مغزتون سوت میکشه.

پس فکر میکنم الان تا حدودی میدونید که چرا آنلاین بیش از حد خوبه ؛خلاصش میشه ، کیفیت بالاتر ، استانداردهای جهانی ، صرفه‌جویی در تایم و هزینه‌های اضافی و…

فکر میکنم دیگه لازم نیست بگم که هر کلاس حضوری به اندازه 3تا کلاس آنلاین ازشما تایم میگیره، چجوری ؟فکر کن یه کلاس رزرو کردی از 1شب قبل درگیر این میشی که کی بیدارشم ،کی آماده شم ،کی راه بیفتم ، با کی برم ،با چی برم ،فضای اونجا که میرم چطوره آیا میتونم باهاش ارتباط بگیرم و مغزم رو آزاد کنم ، که بتونم چیزی یاد بگیرم اصلا؟ می‌بینید حتی فکر کردن بهش هم خسته کننده ست ولی هنوز یه سریا بیخیال نمیشن، البته اومند برای همه آرزوی موفقیت میکنه حالا به هر شیوه ای که دارن آموزش میبینن .

در میان این همه هیاهو از بحث پررنگ هزینه ها نگذریم که ماشالله این روزا سر به فلک کشیده و توی این دوره زمونه همه جا سرگردنه محسوب میشه .

توی این شرایط باید زرنگ باشی ؛ تا هم بتونی پس انداز کنی ، هم مهارت کسب کنی هم کار رویاییتو باهاش بسازی پس خداروشکر فضای آنلاین به موقع وارد عمل شد تا بیشتر هزینه های اضافی رو حذف کنه خیلی جاها شما میبینید که هزینه یک دوره عمومی کامل تو فضای مجازی با دو جلسه کلاس حضوری برابری می‌کنه پس چرا نیایم و از فرصت  استفاده نکنیم ، تک تک ماها پتانسیل بهترین شدن و داریم فقط کافیه فکرت رو به کار بندازی.

در ادامه باید به این نکته مهم اشاره کنم که فضای آنلاین فرصت فکر کردن رو به استاد میده

تدریس آنلاین زیست کنکور

یعنی چی ؟یعنی مدرسِ شما حوصله و وقت بیشتری برای تمرکز و پیش بردن کلاس با مدل شما داره چیزی که در کلاس حضوری نمی‌تونید پیداش کنید ولی در فضای آنلاین معلم در مکانی که هست تمام منابع رو آماده کرده و در شرایطی کاملاً مطلوب چه از لحاظ فیزیکی چه روحی شما رو هندل می‌کنه .

ما در قرنی زندگی میکنم که باید به تکنولوژی تن بدیم و تکنولوژی در اینجا کلاسای آنلاین رو به ما معرفی کرده پس مطمئن باشید مثل هرچیز دیگه ای که آنلاین شد ، (از خرید کارت شارژ بگیر تا انتخاب رشته کنکور، آموزش آنلاین هم از این قاعده جدا نیست و روز به روز قوی تر پیدا میشه) .

در تمام مباحث زیست کنکور، تقویت حافظه بصری و دقت به جزئیات تصاویر یکی از ضروری ترین مهارت هایی هست که همه شما اومندی ها باید یاد بگیرید. مهارت الزامی بعدی تسلط به واو به واو متن کتاب درسی هست؛ به این شکل که شما باید تمام متن کتاب درسی رو با جزئیات، مثل قیدهای جملات حفظ باشید. حتی در بعضی از جملات اگر به جای “و”  از  “یا” استفاده بشه ممکنه جمله اشتباه از آب دربیاد!

به همین دلیل در کلاس های آنلاین زیست کنکور در باشگاه اومند، این دو مهارت همیشه محور اصلی تدریس برای تمام‌ مباحث هستن تا شما بتونید با توجه به سبکی که خودتون باهاش راحت هستید، این سطح از دقت و یادسپاری رو در خودتون ایجاد کنید و تست های کنکور رو بنفش کنید.

پادکست نحوه برگزاری کلاس زیست کنکور در باشگاه اومند

نمایش ویدیو درباره پادکست نحوه برگزاری کلاس زیست کنکور در باشگاه اومند

کلاس زیست کنکور

باشگاه اومند خلاقانه ترین، کامل ترین و متفاوت ترین مسیر رو برای رسیدن به هدف تدریس زیست کنکور را به شما نشان می دهد. مسیری که متخصصین برجسته باشگاه اومند، تدریس زیست کنکور را به شما هدیه می دهند و با پکیج های تخصصی برنامه ریزی، منتورینگ و دیگر مسائل مورد نیاز برای رسیدن به تدریس زیست کنکور را در اختیار شما می گذارند. باشگاه اومند کامل ترین و تخصصی ترین شیوه تدریس زیست کنکور را به شما منتقل خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در اسرع وقت با کارشناسان اومند، تماس بگیرید، شماره تماس ما: ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ و یا حتی می توانید برای خرید دوره اینجا کلیک کنید. برای اینکه در رشته مورد نظر پیشرفت بیشتری داشته باشید می توانید از پکیج های ویژه باشگاه اومند استفاده کنید برای دیدن پکیج ها اینجا کلیک کنید.

تدریس زیست کنکور

تعداد سوالات زیست و مدت پاسخگویی

در کنکور تجربی ۱۴۰۲ مجموعا ۵۰ سوال از درس زیست شناسی طرح میشه که ۴۰ دقیقه فرصت پاسخ دارید. این سوالات در یک دفترچه جداگانه همراه با سوالات ریاضی ارائه میشه. برای این که تو مدت زمان ۴۰ دقیقه بتونید به ۵۰ تست زیست شناسی جواب بدید باید تکنیک های خاص تست زنی درس زیست رو بلد باشید. همچنین باید بدونید که تست های درس زیست کاملا ترکیبی هستن و باید به مباحث مختلف مسلط باشید تا بتونید درصد مناسبی رو در این درس کسب کنید.

بودجه بندی زیست کنکور

بودجه بندی دروس در کنکور های سال های مختلف متفاوته و همواره یک میزان دقیق و معین وجود نداره. اما براساس میانگین کنکور های گذشته میشه گفت که هر پایه حدود ۳۰ تا ۳۴ درصد از سوالات رو به خودش اختصاص میده. از اونجایی که سوالات زیست کنکور کاملا ترکیبی هستن، باید به طیف وسیعی از مباحث زیست کنکور مسلط باشید. 

مهم ترین مباحثی که همواره جزء پایه ثابت سوالات زیست کنکور هستن و در بسیاری از سوالات ترکیبی بهشون احتیاج دارید این موارد هستن: گوارش و جذب مواد، گردش مواد در بدن، دستگاه حرکتی، تنظیم شیمیایی، تولید مثل، تولید مثل نهان‌دانگان (در زیست گیاهی)، جریان اطلاعات در سلول و انتقال اطلاعات در نسل ها، از ماه به انرژی و از انرژی به ماده (در زیست گیاهی)

البته یادتون باشه که قرار نیست که از خیر خوندن بقیه مباحث زیست شناسی بگذرید و فقط به این ها بچسبید، چون این کار در درسی مثل زیست شناسی که اکثر سوالات اون مفهومی و ترکیبی هستن ریسک بزرگیه!

به علاوه این قضیه، حذف کردن بعضی از مباحث زیست شناسی که ممکنه کم اهمیت بنظر بیان و حتی در برخی از کلاس های زیست کنکور هم به اون ها اهمیت چندانی داده نمیشه، ممکنه باعث بشه که شما به راحتی شانس پاسخگویی به چند سوال آسون و چند درصد طلایی رو از دست بدید!

پس یادتون باشه که میدان کنکور، میدان ریسک کردن نیست و شما باید عاقلانه تصمیم بگیرید و تا جایی که امکان داره هیچ مبحثی رو حذف نکنید!

تست خیزترین فصول زیست شناسی در کنکور 1402

بر اساس قانون احتمالات و سوالاتی که از هر فصل زیست شناسی در آزمون کنکور سال های گذشته مطرح شده، میتونیم بگیم که مهم ترین و تست خیزترین مباحث زیست شناسی کنکور 1402 که در کلاس های زیست کنکور هم به اون ها توجه ویژه تری میشه شامل موارد زیر هستن:👇🏻

 1. تست خیز ترین فصول زیست دهم شامل گوارش و جذب مواد، گردش مواد در بدن و از یاخته تا گیاه هستن.
 2. در زیست یازدهم، فصول تنظیم عصبی، حواس و تولید مثل مهم و تست خیز هستن.
 3. در زیست دوازدهم هم فصل های انتقال اطلاعات در نسل ها، جریان اطلاعات در یاخته و مولکول های اطلاعاتی خیلی مهم و تست خیز هستن.

شناخت فصول ترکیبی درس زیست شناسی

همونطور که بارها و بارها گفتیم زیست شناسی یک درسیه که از اون سوالات ترکیبی زیادی مطرح میشه و اصلاً یکی از دلایل شلوغ بودن کلاس های تدریس زیست کنکور هم همین موضوعه که داوطلبان کنکور میخوان بتونن از پس این سوالات بربیان! حالا عمدتاً این فصولی که ازشون تست ترکیبی طرح میشه چیا هستن؟🤔 اگه دنبال جواب میگردید، پس جدول زیر رو نگاه کنید:👇

 روش های فعال مطالعه زیست💫

 توی کلاس زیست کنکور شما میتونید با تکیه بر ترفندهای بنفش خیلی بهتر و با کیفیت تر از همیشه زیست رو یاد بگیرید. 

نقشه برداری:🌟

برای اینکه زیست رو فول شید بد نیست که مفاهیم متصل بهم رو نقشه برداری کنید. سعی کنید ببینید که چجوری موضوعات متفاوت به هم مرتبط هستن؟ چجوری یک مفهوم یا فرآیند با یک تصویر بزرگتر پیوند می خوره؟ چجوری مطالب جدید از مباحث قبلی ساخته میشن؟ در نهایت این مفهوم بعداً به چی ربط پیدا میکنه؟

وقتی که میخاین توضیحات و ارتباطات یک مبحث رو متوجه شین، مهمه که یک زنجیره منطقی و کافی از ارتباطه بین علت اولیه و معلول نهایی رو ایجاد کنید! به عنوان مثال، اگر از شما بخوایم توضیح بدید که چرا مونوکسید کربن کشنده­س، ممکنه جوابتون به این شکل باشه:

 “چون تنفس رو متوقف می کنه.” 

این ممکنه توی مکالمه‌های بین خودتون با همکلاسیاتون گاه به گاه کافی باشه، اما معمولاً برای امتحان کفایت نمیکنه. چون سوالات اکثراً به این نوع طرح نمیشن، بلکه شما رو توی دل بحث می‌کشونند.

 مثلاً “CO چگونه تنفس رو مهار می کنه و چرا توقف تنفس باعث مرگ میشه؟”

 در این صورت سوالاتتون بی جواب باقی می‌مونن چون شما فقط کلیاتی از مبحث رو درک کردید و بطور سطحی قادر هستین تا به سوالات جواب بدید. پس بسته به مبحثی که دارید میخونید برید به دنبال جزئیاتی که معمولاً توی اون مفهوم به کار میرن؛ و ریز به ریز این جزئیات رو مثل یک پازل کنار هم قرار بدین. در نتیجه شما یک نقشه کامل و جامعی از یک بحث در دست دارید که هرجا به مشکل خوردید با خیال راحت می تونید به آسونی از همون بخش نقشه‌تون استفاده کنید.

4 اصل مهم برای انتقال مفاهیم زیست شناسی به حافظه بلند مدت

قطعاً شما هم خیلی خوب میدونید که علاوه بر شرکت در کلاس های تدریس زیست کنکور، باید خودتون هم جوری این درس رو مطالعه کنید که مطالب اون در ذهنتون حک بشن و بتونید از پس تست های مفهومی اون بربیاید! پس دنبالمون بیاید تا بهتون بگیم که چطور میتونید مفاهیم این درس رو در حافظه بلند مدت خودتون موندگار کنید:👇

خلاصه نویسی زیست به روش نموداری

از اونجایی که زیست ذاتاً خیلی دست به فرار خوبی داره و زود از ذهن آدم میپره، باید علاوه بر شرکت در کلاس های تدریس زیست کنکور و مطالعه زیاد اون، حتماً خلاصه نویسیش رو با روش های جذابتری ادغام کنید تا مرورش براتون راحت تر بشه و در نتیجه مطالبش رو کمتر فراموش کنید. حالا برای این که خلاصه نویسی این درس رو به شکل نموداری انجام بدید باید چند تا کار زیر رو انجام بدید:👇🏻

 1. اول از همه باید محتوای اصلیتون رو که نقش تنه درخت رو داره با یک خودکار یا ماژیک رنگی وسط صفحه دفترچه یادداشتتون بنویسید. مثلاً اگر راجع به ویژگی های یاخته گیاهی مطالعه میکنید، همین میشه محتوای اصلیتون!
 2. حالا شاخه های اصلی تنه درخت رو بسته به اهمیتشون با یک ضخامت خاص و فاصله مناسب از محتوای اصلی میکشید و مفاهیم مربوط بهشون رو مینویسید. یادتون نره که شاخه های اصلی نباید از 7 تا بیشتر بشه!
 3. بعدش باید نکات اصلی رو با کلید واژه اش توی هر شاخه فرعی بیارید.
 4. آخر سر هر پیکان و شکلی که نیاز داره بهش اضافه کنید و یک راهنما مثل راهنمای خوندن نقشه گنج هم براش بکشید تا بدونید راه و رسم خوندش چطوریه!

یادتون نره که این خلاصه نویسی زیست شناسی قرار نیست گوشه اتاقتون خاک بخوره، بلکه باید به طور مرتب مرور بشه! مثلاً بهترین تایم های مروریش به ترتیب میتونه بعد از اتمام خلاصه نویسی، یک روز بعد، یک هفته بعد، یک ماه بعد و … باشه!

روزمرگی با زیست: 🌟

باید سعی کنید خوندن درس مهمی مثل زیست رو به یک روتین واسه خودتون تبدیل کنید تا پیوسته مطالب رو یاد بگیرید. اینکه شما بخواید قبل هر امتحان و آزمون شروع به خوندن مفاهیم کنید مسلمه که یادگیری‌تون بی کیفیت میشه و در نتیجه بازدهی‌تون کم میمونه. در واقع نباید به حافظه کوتاه مدتتون تکیه کنید. با خوندن مباحث توی شب امتحان فقط حافظه کوتاه مدت شما سنجیده میشه نه چیزی بیشتر! 

روتین زیست از شما می خواد که فاصله زمانی بین مطالعه و خودآزمایی رو به حداقل برسونید، یعنی به جای اینکه شب امتحان کتاب رو دست‌تون بگیرید، هر روز کتاب زیست رو توی دست‌تون بگیرید، این کار رو انقدر ادامه بدید تا زمانی که اگه یک روز اینکار رو نکردید واستون عجیب باشه. پس اگر از کلاس زیست کنکورتون نتیجه بنفش میخواید، باید از موکول کردن زیست به شب امتحان جداً دوری کنید چون عواقب خوبی نداره. 😉💜

ضمناً یک کار جالب دیگه هم واسه بخش روزمرگی زیست میتونید انجام بدید و اون هم اینه که بدن خودتون رو به یک موش آزمایشگاهی تبدیل کنید!😁 یعنی مثلاً مباحثی از زیست شناسی که درباره بدن انسانه روی خودتون بررسیش کنید. البته منظورمون این نیست که خودتون رو کالبد شکافی کنیدها!😄 بلکه منظورمون اینه که مثلاً اگه امروز در کلاس زیست کنکور، چیزی راجع به مبحث گوارش یاد گرفتید، بیاید بررسی کنید که این روند در بدن شما چجوری انجام میشه. به همین راحتی میتونید یک تصویرسازی جذاب برای یادگیری بهتر زیست شناسی داشته باشید!

نقش و اهمیت اشکال کتاب درسی در کنکور زیست تجربی🌟

هممون می دونیم که توی برنامه ریزی کنکور تجربی، زیست چه جایگاه والایی داره. واسه همین واجبه که ریز به ریزش رو فول باشیم و تو مسیرش هیچ چیزی رو از قلم نندازیم. خب واسه همینه که نباید قدرت جادویی شکل های کتاب زیست رو دست کم بگیریم! مثلاً یک عکس به ظاهر ساده رو در نظر بگیرین، تو دل این عکس کلی تحلیل و بحث ووجود داره که نمی تونیم ازش بگذریم. ممکنه یکم بد عادت شده باشیم چون همیشه از زیبایی های یک عکس لذت بردیم و از کنارش رد شدیم، اما اشکال کتاب زیست به ما دنیای جدیدی رو نشون میدن که توی پس و پیش هر عکس پر از تحلیل های متفاوته. در واقع با دیدن عکس، فهم ما نسبت به موضوع دو برابر میشه و بهتر می تونیم تصورش کنیم. همچنین، این عکس‌ها یک پیش فرض صحیحی رو از فرایندهای مختلف تو ذهن ما می‌سازه که بسیار می تونه بهمون کمک کنه. پس چرا عاشق عکس های کتاب زیست نباشیم!؟ 😉🚀

یکی دیگه از کارهای جادویی که میتونید توی یادگیری اشکال و ارتباطاتشون به کار ببرین، اینه که خودتون شروع کنید به رسم همون شکل! در واقع وقتی که ذهنتون رو درگیر کشیدن اون شکل می کنین، کنجکاو میشید که توی اثر هنریتون چی میگذره و چه مفهومی داره. 😂 توی این روش شما به نوعی یک استراحت فعال هم دارید، چون هم زمان که دارید زیست رو یاد میگیرید در حال طراحی هم هستید که میتونه یک نوع استراحت هم باشه. حالا وقتی که شکل رو کامل کشیدید، به طور تخصصی راجع به هر بخش توضیحاتی رو کنارش بنویسید. این شرح دادن میتونه نکات بنفش اون بخش باشه که نیازه بهتر و بیشتر از بقیه بخش ها یادش بگیرید. اگه از این ترفند توی کلاس زیست کنکورتون استفاده کنید خیلی زود بهش وابسته میشید، چون جواب خوبی پس میده. با این وجود، خودتون و استعدادهاتون رو دست کم نگیرید، چون با کوچک ترین کارها میتونید ازشون لذت ببرید. 💜

بین کتاب های درسنامه و تست زیست شناسی پایه به پایه و جامع برای هر سه پایه کدوم بیشتر به کار میاد؟

این که بین کتاب های پایه به پایه و جامع زیست شناسی کدوم یک رو انتخاب کنید، به نقاط ضعف و قوت شما و زمان باقی مانده تون تا کنکور بستگی داره! یعنی چی؟ یعنی اگه فقط 2 ماه تا کنکور زمان دارید، طبیعتاً نمیتونید خودتون رو با کتاب های پایه به پایه زیست شناسی سرگرم کنید و باید به سراغ کتاب های جامع این درس برید و نکات و تست های اون رو مرور کنید! ولی اگه دانش آموز دهمی یا یازدهمی هستید، هنوز این فرصت رو دارید که علاوه شرکت در کلاس های زیست کنکور، حسابی به نکات و تست های کتاب های پایه به پایه مسلط بشید! ضمناً دانش آموزان دوازدهمی که پایه های قبل این درس رو خوب جمع کرده باشن، میتونن کتاب های جامع رو بخونن تا با یک تیر دو نشان بزنند! یعنی هم تست های ترکیبی و مفهومی پربارتری حل کنند و هم مباحث سال های قبل را که حتی ممکن است در اون ها بلنگند رو به خوبی مرور کنند!

کلاس زیست کنکور
تدریس زیست کنکور

تدریس صفر تا صد زیست کنکور

در باشگاه اومند صفر تا صد زیست کنکور به شما آموزش داده میشه اما درواقع شما مشخص می کنید که صفر تا صد یعنی چی!

چرا؟! چون همون طور که توضیح دادیم آموزش در باشگاه اومند کاربر محوره. بنابراین هم صفر و هم صد رو کاربر میشخص میکنه هرکس سطح متفاوتی در درس زیست کنکور داره. هرکس نقاط قوت و نقاط ضعف متفاوتی در این درس داره. پس صفر یک کاربر با صفر یک کاربر دیگه متفاوت هست؛ بنابراین صفر یک نفر ممکنه برای یک نفر دیگه ۵۰ باشه! در اینصورت کلاس واقعا برای شما شخصی سازی میشه و بهره‌وری کلاس هم بالاتر میره چون فقط چیزی رو یاد میگیرید که بهش احتیاج دارید. 

منظور ما از آموزش کاربرمحور در باشگاه اومند اینه

مباحث زیست شناسی در کلاس زیست کنکور میتونه از موجودات میکروسکوپی شروع شه و تا ماموت های عظیم الجثه ادامه پیدا کنه.😂 حالا وقتی مباحث رو میخونید، برای اینکه گیج نشید بیاید از این روش استفاده کنین: هر بخشی رو که میخونین، اطلاعات اون بخش رو خلاصه نویسی کنین. حالا بعضیا با برگه های نت گوشه هر مبحث اینکارو میکنن. اما بهتره برای اینکه زنجیره بهم نخوره، و بتونین پیوسته مباحث رو بفهمین، برای خودتون توی یک برگه یا دفتر جدا خلاصه نویسی کنین. اینکار باعث میشه خودتون رو توی چالشی مثل امتحان قرار بدین، و اینجوری متوجه میشین کدوم بخش از درس رو کامل یاد نگرفتین. از این دسته نکات کلیدی برای فهم بیشتر مباحث زیست خیلی جوابگو بوده و هست.

البته درنظر داشته باشید که سبک خلاصه نویسی و حاشیه نویسی درس زیست باید تفاوت عمده ای با بقیه دروس تخصصی داشته باشه. توی درس زیست شناسی شما نمیتونید همه مباحث یک فصل یا درس رو خلاصه کنید چون تمام جزئیات مهمن! اما میتونید یکسری از مباحث جزئی رو حاشیه نویسی کنید تا بهتر توی ذهنتون طبقه بندی بشن، مثل ویژگی های یک جاندار خاص.😉🚀

هر کسی می تونه زیست رو یاد بگیره، اما این یادگیری همیشه هم آسون نیست. درسته که زیست شناسی به اندازه فیزیک به ریاضیات نیاز نداره؛ اما یادگیریش هنوز هم می تونه برای درک سیستم ها و فرآیندهای بیولوژیکی چالش برانگیز باشه.  یکی از کلیدهای یادگیری موثر کلاس زیست کنکور اینه که قبل از اینکه بخوایم به مفاهیم خاص و جزئی بپردازیم، باید مفاهیم کلی تر رو بلد باشیم. به عنوان مثال، قبل از اینکه بتونیم چرخه کربس رو درک کنیم، باید به درک اولیه ای از ساختار سلول های حیوانی برسیم.

 همچنین قبل از رفتن به سطح بعدی، باید یک مرور کلی روی هر مفهومی که تو اون زمینه کاربرد داره داشته باشیم. روند یادگیری زیست شناسی تجمعیه، یعنی هر مفهوم بیولوژیکی جدیدی که یاد می گیرین بر اساس دانش قبلی شماست. پس این نکته رو فراموش نکنین که آموزش سطحی زیست هیچ کاربردی نداره. آماده یه سفر عمیق و طولانی با اومند هستین؟ 😍🚀

چه کسانی بیشتر از بقیه به شرکت در کلاس های زیست کنکور نیاز دارن؟

خب در این که اگه تدریس زیست کنکور به شکل اصولی و شخصی سازی شده انجام بشه به درد همه دانش آموزها میخوره شکی نیست، ولی به هر حال در این میان بعضی داوطلبان کنکور بیش از بقیه به این کلاس ها نیاز دارن و میتونن ازش بهره ببرن! اونا کیان؟🤔

 1. دانش آموزهایی که یا در مدارس خیلی محروم تحصیل کردن یا به دلایلی مثل عدم تدریس مناسب معلم یا کم کاری خود دانش آموز، خیلی توی این درس می لنگن!
 2. دسته دوم کسایی هستند که پشت کنکور موندن و هم از محیط پویای مدرسه دور افتادن و هم دیگه درگیر رقابت نیستن که نسبت به درس خوندن ترغیب بشن!
 3. از اونجایی که کنکور، میدان سنجش همزمان علم و مهارته، پس اونایی هم که تکنیک هایی مثل روش های تست زنی و مرور زیست رو بلد نیستن، لازمه که علاوه بر شرکت در کلاس های زیست شناسی، از مشاورین متخصص هم کمک بگیرند.

در نهایت ما سعی کردیم بهترین شیوه برای تدریس زیست کنکور در اختیار شما قرار بدیم. ممنون که تا به اینجای کار مقاله رو خوندید.

حتما در جلسه توجیهی رایگان باشگاه اومند شرکت کنید تا اطلاعات تکمیلی رو داشته باشید و بدونید که در باشگاه در زمینه کلاس آنلاین زیست کنکور چی میگذره و علاوه بر اون برای کسب اطلاعات بیشتر هم میتونید با شماره‌

 ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ 

داخلی یک تماس بگیرید

قوی باشید و یه آرزو کنید💜

کلاس زیست کنکور

سوالات متداول

بله؛ چون آموزش های آنلاین باشگاه اومند در سامانه اختصاصی کلاس آنلاین اومند برگزار میشه و تفاوتی با کلاس حضوری نداره.

آموزش براساس هدف و نقاط ضعف و قوت کاربر، آموزش آنلاین در سامانه اختصاصی کلاس آنلاین اومند، تشکیل پرونده و ثبت روند پیشرفت کاربر، جمعیت محدود کلاس ها و … ویژگی های بنفش ترین آموزش زیست در باشگاه اومندن!

قدم اول بنفش کردن زیست کنکور، یادگیری عمیق هرمبحث و قدم دوم ترکیب کردن مباحث مختلف و فهم ارتباط بین اوناست.

از این قسمت ثبت نام کنید

دوره و جلسه رایگان کلاس زیست کنکور

دوره و جلسه رایگان کلاس کنکور

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.