مقالات

بایدها و نبایدهای ۱۰۰ زدن فیزیک کنکور

بایدها و نبایدهای ۱۰۰ زدن فیزیک کنکور

قطعاً ۱۰۰ زدن درس فیزیک چه در رشته ریاضی و چه در رشته تجربی می تواند سکوی پرتاب شما به سمت موفقیت های استثنایی بشناسد، اما سوال این جا است که چگونه باید به این درصد رویایی رسید؟ آن هم در درسی مثل فیزیک که علی رغم وجود انواع و اقسام کلاس های فیزیک کنکور، هنوز هم میانگین درصدهای آن چنگی به دل نمی زند!

بدون شک رسیدن به این درصد در درس فیزیک غیر ممکن نیست، کما این که افرادی هم پیش از این با شرکت در کلاس های تدریس فیزیک کنکور توانسته اند که به این درصد برسند، پس چرا شما نتوانید؟!🤔

اما آنچه که مهم است این است که رسیدن به درصد ۱۰۰ در فیزیک کنکور راه و چاه خاص خودش را دارد که اگر در این مطلب با ما همراه باشید، شما هم آن ها را یاد خواهید گرفت.

۵ ترفند بنفش برای رسیدن به درصد ۱۰۰ در فیزیک کنکور

فیزیک کنکور

همان طور که گفتیم این که دیگران توانسته اند ۱۰۰ درصد سوالات فیزیک کنکور را به درستی پاسخ دهند، یعنی شما هم می توانید. اما حتی اگر کسی هم تا به حال نتوانسته بود به این درصد برسد، به این معنی نبود که شما هم نمی توانید؛ چرا که شما می توانستید اولین نفری باشید که این چراغ را روشن می کند! پس خودتان را دست کم نگیرید و روش های زیر را مو به مو انجام دهید تا درصد پاسخ دهی خودتان را به سوالات فیزیک کنکور نزدیک به ۱۰۰ درصد برسانید.

برنامه مطالعاتی بی عیب و نقصی بچینید

اگر شما بتوانید از مشاوری کاربلد کمک بگیرید که بتواند برنامه ای متناسب با شرایط و نقاط ضعف و قوت شما در درس فیزیک طراحی کند، چند هیچ از رقیبان خود جلو می افتید! زیرا در این برنامه که بر اساس توانایی های شخص شما در این درس پایه ریزی شده، زمان مطالعه، زمان کافی برای شرکت کردن در کلاس خصوصی فیزیک در صورت لازم، مرور و حتی استراحت و تفریح نیز درج می شود تا هر چیز سرجای خودش پیش برود و شما بتوانید به رویای ۱۰۰ زدن فیزیک کنکور جامه عمل بپوشانید!

هیچ منبعی به اندازه کتاب درسی مهم نیست!

به جای این که سر خودتان را با انواع منابع مطالعاتی مختلف گرم کنید و از مطالعه کتاب درسی فیزیک به عنوان اصلی ترین و مهم ترین منبع مطالعاتی غافل شوید، ابتدا بر مفاهیم و مثال های کتاب درسی هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت ترکیبی و مفهومی مسلط شوید و بعد از منابع دیگر کمک بگیرید. چرا که اگر شما بتوانید بر خط به خط مفاهیم کتاب فیزیک تسلط پیدا کنید، راحت تر می توانید مفهوم سوالات تستی دیگر را هم درک کنید و از پس حل آن ها بربیایید.

نت برداری و خلاصه نویسی را به دست فراموشی نسپارید!

حتماً در زمان مطالعه درس فیزیک، دفترچه ای داشته باشید که تمام فرمول ها و نکات مهم را در آن یادداشت کنید تا در زمان مرور مجبور نباشید درس را از ب بسم الله تا انتها بخوانید، بلکه بتوانید مطالب را به صورت چکیده و طبقه بندی شده دوره کنید.

کار مهم دیگری که  می توانید انجام دهید این است که وقتی مفاهیم مرتبط با هم را از هر سه پایه فیزیک مطالعه و از آن ها نت برداری می کنید، نموداری مثل نمودار درختی طراحی کنید و نکات مهم آن ها را در این نمودار یادداشت کنید. از آنجایی که نمودار نوعی تصویرسازی است، به شما کمک می کند که مطالب را بهتر به خاطر بسپارید.

تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید

در کنار این که باید برای تسلط در درس فیزیک تست های سال های گذشته کنکور و تست های تالیفی زیادی حل کنید و نکات مربوط به همه سوالات چه آن هایی که درست می زنید و چه آن هایی که چالش برانگیز هستند را مطالعه نمایید، لازم است که تکنیک هایی هم برای تست زنی بهتر و سریع تر این درس یاد بگیرید. از جمله این تکنیک های جادویی باید به مطالعه قبل از تست زدن، علامت زدن تست های نکته دار و مرور چند باره آن ها، حل تست های زمان دار و … اشاره کرد که اگر مشاور یا استادی حرفه ای داشته باشید، می توانید فوت کوزه گری این روش ها را از بر شوید و مدال طلای فیزیک کنکور را به گردن بیندازید!🤩

در آزمون های آزمایشی شرکت کنید

به هیچ عنوان از ترس این که آزمون آزمایشی را چه در درس فیزیک و چه در درس های دیگر خراب کنید، از شرکت در این آزمون ها طفره نروید! اتفاقاً شما باید در این آزمون ها اشتباه کنید و بعد به بررسی اشکالاتتان و رفع آن ها در کلاس فیزیک کنکور بپردازید تا بتوانید آن ها را به نقاط قوتتان تبدیل کنید. این دقیقاً همان کاری است که رتبه برترها انجام می دهند!

پیشنهاد ما به شما این است که مطالعه مطلب بایدها و نبایدهای یادگیری فیزیک کنکور را هم از دست ندهید.

کلاس فیزیکی

چه کلاس فیزیکی ما را به ۱۰۰ زدن این درس در کنکور نزدیک تر می کند؟

همان طور که حتماً می دانید و احتمالاً دیده اید در اکثر کلاس های کنکوری که برای درس فیزیک برگزار می شوند، جای سوزن انداختن هم پیدا نمی شود و این دقیقاً همان علتی است که باعث می شود شما نتوانید نتیجه دلخواهی از این کلاس ها بگیرید و به درصد ۱۰۰ این درس فکر کنید. در واقع در چنین کلاسی استاد وقت سر خاراندن هم پیدا نمی کند، چه برسد به این که بخواهد شما را به درصد ۱۰۰ برساند!

اما در کلاس های تدریس آنلاین فیزیک کنکور اومند قضیه فرق می کند؛ چرا که کلاس های این باشگاه به شکل کاربر محور و با جمعیت حداکثر ۱۰ نفره برگزار می شوند تا استاد بتواند آموزش را بر اساس توانایی ها و هدف های شخصی سازی شده هر فرد پیش ببرد و از هیچ یک از دانش آموزان غافل نشود!

پس اگر هدفتان این است که به درصد ۱۰۰ در درس فیزیک برسید، می توانید روی کمک باشگاه اومند که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور است، در کلاس های آن خبری از پکیج های آفلاین نیست و شما به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستید، حساب باز کنید.

بدین منظور کافیست که همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید و گوش به زنگ کارشناسان ما بمانید.

با اومند تنها به اندازه یک قدم با درصدهای بنفش فیزیک کنکور فاصله دارید، کافیست که بخواهید!💜