مقالات

بایدها و نبایدهای ۱۰۰ زدن ریاضی کنکور

100 زدن ریاضی کنکور

هوس ۱۰۰ زدن درس ریاضی کنکور، چیزی است که شاید آرزوی همه داوطلبان کنکور است، اما قطعاً رسیدن به آن یادآور شعر حافظ است که می گوید که عشق آسان نمود اول/ ولی افتاد مشکل ها! البته هیچ غیر ممکنی برای اومندی ها وجود ندارد، اما به شرطها و شروطها!🤔

قطعاً یکی از مهم ترین شرط های آن این است که شما در انتخاب فردی که برای مشاوره و برنامه ریزی کنکور ریاضی، تجربی و انسانی انتخاب می کنید، دقت به خرج دهید تا به کمک او بتوانید قدم به قدم به رسیدن به درصد ۱۰۰ در کنکور نزدیک تر شوید.

اما از آنجایی که زدن حتی یک سوال اشتباه باعث گرفتن نمره منفی در این درس شده و می تواند این آرزو را برای شما محال کند، لازم است که تکنیک هایی را یاد بگیرید تا از طریق آن ها بتوانید به این آرزو جامه عمل بپوشانید! پس با ما همراه باشید تا شما هم از این روش های کاربردی سر دربیاورید!✨

تکنیک بنفش که برای ۱۰۰ زدن ریاضی کنکور به آن ها نیاز دارید!

100 زدن ریاضی کنکور

در این که درس ریاضی به خصوص حالا که قرار است از کنکور ۱۴۰۲ دروس عمومی از این آزمون حذف شوند، جز دروس سخت به حساب می آید، شکی نیست! اما این دلیل نمی شود که شما هم نتوانید مثل خیلی از رتبه برترها، به کمک متخصصین مشاوره کنکور تجربی، ریاضی و انسانی و تکنیک هایی که در این مطلب یاد می گیرید، به درصد ۱۰۰ در درس ریاضی کنکور برسید! پس به جای این که این آرزو را دست نیافتنی ببینید و ناامید باشید، این قسمت را با دقت مطالعه کنید!

باید از بودجه بندی مباحث ریاضی مطلع باشید

پیش از هر کاری برای موفقیت در کنکور باید درباره بودجه بندی مباحث مختلف درس ریاضی چه در رشته ریاضی- فیزیک و چه در رشته تجربی اطلاعات داشته باشید؛ چرا که این مسئله باعث می شود که از کنار هیچ مبحث و نکته ای به سادگی عبور نکنید. از جمله مهم ترین مباحث درس ریاضی در کنکور می توان به حد و پیوستگی، مشتق و تابع و مثلثات اشاره کرد که تسلط بر این ها می تواند شما را به ۱۰۰ زدن این درس در کنکور نزدیک تر کند؛ چرا که وقتی بر این مباحث که مشکل تر هستند مسلط شوید، احتمال این که از پس مابقی سوالات هم بربیایید بیشتر می شود!

همه مباحث این درس را عمیق بخوانید؛ نه سطحی!

اگر می خواهید در ریاضی کنکور موفق عمل کنید، باید به جای حفظ کردن، دست به قلم شوید و تمرین حل کنید تا زیر و بم مفاهیم هر مبحث را درک کنید. چون اگر قرار باشد که این درس را به شکل حفظی مطالعه کنید، قطعاً نمی توانید راه به جایی ببرید!

100 زدن ریاضی کنکور

در کلاس حضور فعال داشته باشید و نت بردارید

حضور فعال در کلاس با این که صرفاً جسم شما در کلاس حاضر باشد فرق می کند. حضور فعال یعنی شما با شش دانگ حواستان در کلاس حضور داشته باشید و از تمام نکات مهمی که گفته می شود نت بردارید تا هم دقت بیشتری در حین یادگیری داشته باشید و هم بتوانید در زمان مرور مطالب به آن ها متوسل شوید. به علاوه باید هر جا سوالی برای شما پیش می آید از معلم یا استادتان بپرسید و اجازه ندهید که چیزی در ذهنتان بی جواب باقی بماند!

از کتاب درسی غافل نشوید!

اگر دوست دارید به درصد ۱۰۰ در درس ریاضی برسید، باید بدانید که هیچ منبعی مهم تر از کتاب درسی نیست. یعنی شما باید اول از همه مطالب کتاب درسی ریاضی را یاد بگیرید و به تمرین های آن مسلط شوید و بعد به سراغ سایر منابع مثل جزوه اساتید و منابع کمک آموزشی بروید.

از اشتباه کردن نترسید و صبوری به خرج دهید!

هیچ کس نمی تواند ادعا کند که ریاضی درس ساده ای است، اما به جرئت می توان گفت که اگر شما از تمرین زیاد و اشکالاتی که ممکن است در حل سوالات مختلف ریاضی داشته باشید خسته نشوید، به خودتان مسلط باشید و اتفاقاً سرسخت تر شوید، می توانید به مرتبه ای برسید که به ۱۰۰ درصد سوالات این درس در کنکور جواب دهید!

در زمان مطالعه ریاضی، تمرکزتان را به اوج خودش برسانید!

شما زمانی می توانید مباحث درس ریاضی را بهتر درک کنید و عملکرد بهتری در حل سوالات این درس داشته باشید که ریاضی را با دقت و تمرکز کامل مطالعه کنید و حتی در حین تست زنی سعی کنید کلمه کلیدی هر سوال را پیدا کرده و با تمرکز بر آن از پس حل سوال بر بیایید. بنابراین به کمک کاربلدهای حوزه مشاوره کنکور ریاضی، تجربی و انسانی بر راهکارهای افزایش تمرکز مثل دور کردن موبایل و کامپیوتر از خود در حین مطالعه، یادداشت عوامل حواس پرتی، انتخاب مکانی مناسب برای درس خواندن و … مسلط شوید تا همانی رخ دهد که منتظرش هستید!😊

فرمول های ریاضی را حفظ نکنید!

برای این که به جای حفظ کردن فرمول ها بتوانید آن ها را درک کنید، راهی جز حل تمرین های زیاد ندارید! اما بهتر است که در این مسیر از حل تست های تیپ بندی شده غافل نشوید تا کم کم دستتان بیاید که هر سوال ریاضی به چه طریقی حل می شود و وقتی به سراغ تست های مختلط یا کنکورهای سال های قبل می روید، چشم بسته بتوانید فرمول سوال را پیدا کنید و آن را حل کنید!

خلاصه نویسی از نان شب هم واجب تر است!

چه در درس ریاضی و چه در درس های دیگر، خلاصه نویسی یکی از مهم ترین روش های مطالعاتی و یادگیری به حساب می آید؛ چرا که کار مرور شما را آسان می کند، البته به شرطی که همیشگی باشد و انجام آن را تنها به روزهای آخر نزدیک به کنکور موکول نکنید! اگر واقعاً تمایل دارید که به درصد ۱۰۰ در درس ریاضی برسید، باید همیشه در حین مطالعه دست به قلم باشید و نکات و فرمول های مهم را یادداشت کنید. حتی شما می توانید تست های چالش برانگیز و نکات آن ها را هم در دفتر خلاصه نویسیتان بنویسید تا در زمان مرور مطالب، آن ها را هم دوره کنید.

ریاضی به تمرین روزانه نیاز دارد

برای این که قدم به قدم به رسیدن به درصد ۱۰۰ ریاضی کنکور نزدیک شوید، باید روزانه و به طور مستمر برای مطالعه آن وقت بگذارید و حداقل ۵ مسئله ریاضی حل کنید، چون ریاضی درسی است که به تمرین زیاد نیاز دارد، پس نمی توان آن را هر چند روز یک بار مطالعه کرد!

سوالات کنکورهای سال های قبل را چندین بار حل کنید

از آنجایی که یکی از مهم ترین منابع تستی برای داوطلبان کنکور، سوالات سال های قبل کنکور است، پس شما باید آن ها را بارها و بارها حل کنید تا هم همه نکاتشان را استخراج کنید و هیچ نقطه مبهمی درباره آن ها در ذهنتان باقی نماند و هم شیوه طرح سوالاتی که طراحان به آن علاقه دارند دستتان بیاید و در جلسه آزمون اصلی غافلگیر نشوید!

در جلسه آزمون در زیر نکات اصلی هر سوال خط بکشید

برای این در جلسه کنکور در دام طراح سوال نیفتید، اولاً باید سعی کنید که سوالات را دو بار با دقت بخوانید و دوماً لازم است که زیر نکات اصلی آن ها خط بکشید؛ چرا که گاهی کلماتی مثل

درست یا نادرست و … جواب سوال را عوض می کنند و شما به همین راحتی سوالی را از دست می دهید!

در کنکور از سوالات ساده ریاضی شروع کنید

برای این که هم انرژیتان از دست نرود و هم به درستی بتوانید زمانتان را مدیریت کنید، بهتر است که ابتدا از سوالات آسان درس ریاضی کنکور شروع کنید و بعد به سراغ سایر سوالات بروید تا درصد ۱۰۰ ریاضی را برای خود تضمین کنید! ضمناً برای این که از جواب های خود مطمئن شوید، حتماً در انتها همه پاسخ هایتان را یک بار دیگر بررسی کنید.

100 زدن ریاضی کنکور

برای این که بدانید چگونه به جای ترسیدن از ریاضی با آن دوست شوید، کافیست که این مطلب را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

با مشاورین متخصص اومند به درصد ۱۰۰ در ریاضی کنکور برسید!

همان طور که گفتیم کمک گرفتن از مشاوری که بتواند تکنیک های لازم برای رسیدن به درصد ۱۰۰ در ریاضی کنکور را به شما یاد دهد، برای مطالعه و تست زنی اصولی آن برایتان برنامه ریزی کند، شما را از نظر روحی ساپورت کند تا لحظه ای به هدفتان شک نکنید و … از اوجب واجبات است!

بنابراین کلاس های مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی، ریاضی و انسانی باشگاه اومند که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور است و تمام روند مشاوره را بر اساس مهارت ها و توانایی های فردی شما پیش می برد و حداکثر ۱۰ کاربر در هر کلاس حضور دارد، می تواند برای شما مناسب باشد.

پس برای اومندی شدن از طریق تکمیل فرم مشخصات از طریق این قسمت یا تماس با شماره تلفن باشگاه با ما در ارتباط باشید.

با اومند ریاضیت را بنفش کن!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *