مقالات

بین آموزش زبان فرانسه و آلمانی کدام یک را انتخاب کنیم؟

انتخاب زبان فرانسه و آلمانی

اگر ذهن شما هم درگیر این سوال است که از بین آموزش زبان فرانسه و آموزش زبان آلمانی کدام یک را انتخاب کنید، باید بدانید که هر دو کشور آلمان و فرانسه، جز محبوب ترین کشورها برای مهاجرت هستند. به علاوه قضیه به همین جا ختم نمی شود؛ چرا که صحبت کردن به دو زبان فرانسوی و آلمانی به جز در کشور فرانسه و آلمان در بسیاری دیگر از بخش های جهان نیز رایج است. به عنوان مثال مردم در اتریش، سوئیس، استرالیا، ایتالیا و غیره به زبان آلمانی و در کشورهایی مثل کانادا، بلژیک، سنگال و … به زبان فرانسوی حرف می زنند.

حالا از آنجایی که هر کدام از این کشورها دارای موقعیت های مناسبی هم برای مهاجرت تحصیلی، کاری و غیره هستند، بسیاری از زبان آموزان مابین یک دوراهی برای انتخاب دوره های زبان فرانسه یا آلمانی قرار می گیرند. بنابراین اگر شما هم در انتخاب گیج شده اید، این متن را تا انتها مطالعه کنید تا جوابی درخور برای تردیدتان پیدا نمایید!

برای انتخاب مابین یادگیری دو زبان فرانسوی و آلمانی به چه مواردی توجه کنیم؟

انتخاب زبان فرانسه و آلمانی

زبان فرانسه یا آلمانی، مسئله این است!😁 از آنجایی که ما همیشه به دنبال راهی برای آسان تر کردن کار مخاطبانمان می گردیم، در این بخش چند معیار اساسی برای انتخاب صحیح مابین یادگیری این دو زبان اروپایی و محبوب را بیان می کنیم تا تصمیم گیری برای شما ساده تر شود.

هدفتان را از یادگیری مشخص کنید

برای این که بتوانید درست تصمیم بگیرید، پیش از هر کاری باید مشخص کنید که با خودتان چند چند هستید و چه هدفی از یادگیری یکی از این دو زبان خارجه دارید؟ باید بدانید که زبان فرانسه دومین زبان رایج در بسیاری از کشورها از قبیل کانادا (شهر کبک) و بلژیک به شمار می رود و اگر قصد شما مهاجرت تحصیلی، کاری یا سفر به این کشورها است، بهتر است که همان زبان فرانسه را انتخاب کنید. اما در مقابل اگر قصدتان رفتن به آلمان، اتریش، سوئیس و … است، باید به دنبال یادگیری زبان آلمانی باشید. پس مبدا و هدف شما می تواند تعیین کننده این موضوع باشد که چه زبانی به کارتان می آید.

موقعیت ها و فرصت های شغلی را بررسی کنید

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، لازم است در جریان باشید که فرانسه در مشاغلی همچون داروسازی، هوانوردی، تولید انرژی، هنر و آشپزی و … پیشگام است. به علاوه پاریس به عنوان پایتخت مد جهان شناخته می شود. بنابراین بدیهی است که اگر قصد کار در این زمینه ها را دارید، یادگیری زبان فرانسه به آلمانی ارجحیت دارد. اما از طرف دیگر از آنجایی که کشور آلمان در صنعت اینترنت بسیار پیشرفته و موفق است، پس برای کارهایی مثل بازاریابی آنلاین یا تجارت در بستر اینترنت، زبان آلمانی بیشتر به دردتان می خورد. همچنین یادگیری زبان آلمانی به کسانی که در حوزه مهندسی، ماشین آلات، کشتی سازی، برقکاری و روانشناسی مشغول به کار هستند، برای مهاجرت کاری به آلمان یا کشورهای آلمانی زبان توصیه می شود تا بتوانید از طریق این زبان به درآمدهای عالی برسید.

سطح سختی یادگیری این دو زبان را در نظر بگیرید

هر دو این زبان در بخش های فنی و گرامری سختی های خودشان را دارند. مثلاً درست است که هم زبان آلمانی و هم زبان فرانسه دارای سه جنسیت هستند، ولی از آنجایی که گاهی می توان به کمک حروف اضافه، جنسیت را در زبان فرانسوی مشخص کرد، می توان گفت این زبان از این نظر ساده تر از آلمانی است. اما مثلاً در بخش تلفظ کلمات، زبان آلمانی راحت تر است؛ چرا که زبان آلمانی همان طور که نوشته شده خوانده می شود، در حالی که زبان فرانسوی چالش های زیادی در بخش تلفظ کلمات دارد.  اما در کل بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که بر خلاف زبان فرانسوی، هر چه در یادگیری زبان آلمانی جلوتر می روید، کارتان راحت تر می شود و حتی کسانی که قبلاً زبان انگلیسی را یاد گرفته اند، ساده تر می توانند به آلمانی مسلط شوند. پس اگر این مسئله برایتان اهمیت دارد، باید بدانید که گرامر زبان آلمانی چالش های کمتری نسبت به زبان فرانسه دارد.

جذابیت های فرنگی هر زبان را در نظر بگیرید

فرهنگ هم نقش تعیین کننده ای در انتخاب زبان دارد. چرا این را می گوییم؟ چون اگر شما فردی هستید که به هنر، معماری و فرهنگ فرانسه علاقه دارید و عاشق بزرگان فرانسوی مانند مولیر و دکارت هستید، بهتر است به دنبال یادگیری زبان فرانسوی بروید، ولی چنانچه دنبال کشف نظریه های علمی، مهندسی و تفکر تحلیلی هستید و به افرادی همچون انیشتین و نیچه علاقه دارید، زبان آلمانی گزینه مناسب تری برای شما است.

انتخاب زبان فرانسه و آلمانی

برای مطالعه مطلبی با عنوان مقایسه یادگیری زبان فرانسه و آلمانی، کافیست از طریق لینک آن اقدام کنید.

چگونه زبان فرانسه یا آلمانی را فوت آب شویم؟

چه انتخاب شما برای یادگیری زبان جدید، زبان فرانسه باشد و چه زبان آلمانی، ما در باشگاه اومند مسیر شما را هموار کرده ایم. یعنی شما با ثبت نام در کلاس های آنلاین زبان آلمانی و فرانسه این مجموعه می توانید از آموزش های کاربر محور ما که مبتنی بر توانایی ها و اهداف فردی هر نفر پیش می روند بهره مند شوید. به علاوه برای این که اهداف کلاس های شخصی سازی شده ما به درستی اجرا شود، کلاس ها به سه صورت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می شوند.

پس برای این که شما هم یکی از شاگردان خوش شانس اومند باشید و از پشتیبانی همه جانبه تیمی متخصص بهره مند شوید، همین حالا با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

شاداب و بنفش باشید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *