مقالات

اشتباهات متداول یادگیری زبان ترکی استانبولی

اشتباهات متداول یادگیری زبان ترکی استانبولی

آیا تا حالا شنیده اید که می گویند پیشرفت درد دارد؟! یادگیری زبان جدید هم دقیقاً همین است! شما چه در حال آموزش زبان ترکی استانبولی باشید و چه بخواهید هر زبان دیگری را به جز زبان مادریتان یاد بگیرید، قطعاً به چالش هایی برخورد می کنید.

اما زمانی می توانید این چالش ها را به حداقل برسانید که آموزش حضوری یا آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی در محیط آموزشی درستی انجام شود. محیط آموزشی کاربلد = با محیطی که آموزش کاربر محور را جایگزین آموزش های عمومی و یکسان می کند!

شما تنها با آموزش کاربر محور است که می توانید از چاله اشتباهات متداول خارج شوید و به چاه نیفتید!

یادگیری زبان ترکی استانبولی

با ۴ اشتباه متداول در یادگیری زبان ترکی استانبولی آشنا شوید

اگر بتوانید این ۴ اشتباه رایج در یادگیری زبان ترکی استانبولی را کنترل کنید و آن ها را برطرف کنید، گام بزرگی در جهت پیشرفت در این زبان برداشته اید. بنابراین ما در این قسمت درباره این ۴ خطای متداول و راز و رمز حل آن ها صحبت خواهیم کرد.

● اول فکر کنید بعد سخن بگویید

این چیزی است که ما همیشه به عنوان یک درس زندگی از بزرگ ترهایمان شنیده ایم که ما دو گوش و یک دهان داریم، پس باید ابتدا یاد بگیریم که خوب گوش کنیم و سپس سخن بگوییم!

حالا این موضوع درباره یادگیری زبان ترکی هم صدق می کند. شما به عنوان یک زبان آموز به خصوص در سطح مبتدی باید بیش از این که سعی کنید کلمات ترکی را پشت سر هم ردیف کنید و حرف بزنید، سعی کنید خوب گوش دهید تا بتوانید ارتباط موثرتری با دیگران برقرار نمایید. یادتان باشد که در ابتدای مسیر یادگیری زبان ترکی باید بیشتر بشنوید و بخوانید و بعد به سراغ صحبت کردن و نوشتن بروید. البته هر چه در زبان جلوتر می روید و پیشرفت می کنید، باید بیشتر برای صحبت کردن تلاش کنید، اما همچنان اهمیت مهارت خوب گوش کردن به قوت خودش باقی است!

● بدون این که خجالت بکشید حرف بزنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج زبان آموزان ترکی این است که اتفاقاً از این ور بام میفتند! یعنی چه؟ یعنی چون می ترسند که اشتباه کنند از صحبت کردن امتناع می کنند. شما باید بپذیرید که اشتباه کردن امری✨ کاملاً طبیعی است که برای همه پیش می آید و شما تنها نیستید.

دوران کودکی خودتان را به یاد بیاورید! آیا وقتی یک کلمه را اشتباه تلفظ می کردید، دیگر از حرف زدن دست می کشیدید یا فقط به شوق و ذوق صحبت کردنتان فکر می کردید و به حرف زدنتان ادامه می دادید؟ الان هم باید بدون ترس از اشتباهاتتان صحبت کنید تا اتفاقاً ایرادات شما از دل صحبت هایتان بیرون بیاید و بتوانید آن ها را برطرف کنید و همیشه در جا نزنید!

یادتان باشد که اشتباه کردن امری کاملاً طبیعی و حتی گاهی اجتناب ناپذیر است، اما می تواند مسیر شما را روشن کند و کمکتان کند که این اشتباهات زبانی به نفع پیشرفتتان تمام شود.

یادگیری زبان ترکی استانبولی

● لزوماً نباید در کشور ترکیه باشید تا زبان یاد بگیرید

خیلی ها فکر می کنند که تا زمانی که ۲۴ ساعت با ترک زبان ها در ارتباط نباشند، هر چه قدر هم تلاش و تمرین کنند بی فایده است و نمی توانند به زبان ترکی مسلط شوند. این عقیده اشتباه است. البته ما منکر این نمی شویم که وقتی شما مثلاً در کشور ترکیه زندگی کنید و مستقیماً با مردم ترک زبان در ارتباط باشید، زبانتان تقویت می شود، اما این به این معنی نیست که راه دیگری برای یادگیری این زبان وجود ندارد و شما باید دست روی دست بگذارید و تمام موقعیت های یادگیری زبان ترکی را نادیده بگیرید.

مخصوصاً الان که همه آموزش ها به شکل آنلاین هم در دسترس شما است، دیگر آوردن بهانه هایی مثل نداشتن فرصت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری زبان ترکی، فقط گول زدن خودتان است!

پس به جای این که تنها از موبایل، تبلت یا لپ تاپتان فقط برای گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و وقت تلف کردن استفاده کنید، قدر این ابزار را بدانید و از آموزش های آنلاین زبان ترکی استانبولی استفاده کنید. شما با این کار می توانید از وقتتان نهایت استفاده را ببرید و حتی وقتی به کشورهای ترک زبان مراجعه می کنید، چندین پله جلوتر از کسانی باشید که تازه می خواهند وقتی به این کشورها سفر یا مهاجرت کردند به فکر یادگیری زبان ترکی بیفتند!

● مغزتان را برای پذیرش زبان ترکی آماده کنید

اگر شما زبان دیگری مثل زبان انگلیسی را قبل از زبان ترکی استانبولی یاد گرفته باشید، احتمالاً موقع یادگیری زبان ترکی، مدام قواعد آن ها را با هم مقایسه کنید و حتی ممکن است که احساس کنید که جمله ترکی را اشتباه می گویید. در این حالت چاره ای ندارید جز این که مغزتان را نادیده بگیرید تا بالاخره مجبور شود که درکتان کند!😁

برای این که با شیرینی ها و چالش های یادگیری زبان ترکی هم آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

 آموزش زبان ترکی استانبولی

چگونه اشتباهات متداول در یادگیری زبان ترکی استانبولی را به حداقل برسانیم؟

اگر می خواهید از سفر یادگیری زبان ترکی استانبولی خاطره خوشی در ذهنتان باقی بماند، باید محلی را برای آموزش انتخاب کنید که به تفاوت های فردی اهمیت می دهند و از طریق آموزش بر اساس همین تفاوت ها می توانند اشکالات شما را در زبان ترکی را برطرف کنند.

باشگاه اومند دقیقاً همان جایی است که فقط و فقط به آموزش کاربر محور اهمیت می دهد و می داند که آقای x قرار نیست عین خانم y یاد بگیرد، پس روش آموزش زبان ترکی استانبولی باید بر اساس شرایط و توانایی های هر فرد صورت بگیرد. چرا با اطمینان می گوییم که این باشگاه از پس این کار برمی آید؟

* تمام کاربران می توانند انتخاب کنند که در کلاس های خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۳ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) آموزش ببینند و هیچ کلاسی جمعیتی بیش از ۱۰ نفر ندارد.

* کلاس ها در فضای اختصاصی باشگاه برگزار می شوند، نه با تماس تصویری در واتس آپ یا فضایی مثل اسکای روم!

* همه کاربران به صورت آنلاین و مستقیم با استاد مربوطه در ارتباط هستند و هیچ اثری از پکیج آفلاین در این کلاس ها پیدا نمی شود.

* گروه پشتیبانی به طور مرتب پیگیر فعالیت ها و مسائل کاربران هستند تا آموزش ها به درستی پیش برود.

پس اگر به دنبال آموزشی نوین و متفاوت می گردید همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از این قسمت پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم و راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

با اومند هر آنچه برای یادگیری زبان ترکی استانبولی نیاز دارید در دستان شماست، کافیست آرزویی بنفش کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *