مقالات

آیا شرکت در کلاس شیمی کنکور ضروری است؟

شرکت در کلاس شیمی کنکور

کلاس های شیمی کنکور را نباید چشم بسته انتخاب کرد بلکه لازم است به کاوش و کشف اسرار نهفته در آن بپردازیم. درحقیقت اهمیت دنیای شیمی است که، به تمامی رمز و راز های زندگی معنا می بخش، زیرا بدون شیمی زندگی ما کسل کننده خواهد بود. پس به عنوان یک موجودی که دائما با مواد شیمیایی سر و کار دارد و شیمی که سبک زندگی ما را متحول کرده، ضروری است که به یادگیری آن را از پایه بپردازیم.

چگونه می توان شیمی را بهتر یاد گرفت؟ 🚀

عناصر شیمیایی دقیقا شبیه بلوک های اولیه ساختمان در شیمی هستند. آن ها موادی هستند که از ذرات بسیار کوچکی به نام اتم تشکیل شده اند. شما برای یادگیری شیمی باید از پایه ترین و ریشه ای ترین مباحث شروع کنید ( مثلا از جدول تناوبی ). زیرا مباحث شیمی به نوعی زنجیره وار هستند. چشم پوشی و گذر از هر مبحث می تواند در آینده شما را به دام بیندازد تا در فهم مباحث به مشکل بر بخورید. اما رسیدن به فهمی از شیمی برای کلاس های شیمی کنکور آنقدر آسان نیست که بخواهید بدون شرکت در کلاس پایه تان را قوی کنید. باید دقت کنید همان طور که مباحث شیمی به هم متصل اند و هر مبحث ریشه در مبحث قبل دارد، کلاس های شیمی هم باید به نوعی تدریس شوند که باتوجه به نقطه ضعف شما، از مسائل ریشه ای در همان موضوع شروع شود تا مرحله مرحله به درجات بالاتر برسد.

در این خصوص، به شما پیشنهاد می کنم مقاله مطالعه شیمی به سبک رتبه برتر ها را بخوانید، تا به درک کامل تری از این موضوع برسید.

تدریس شیمی کنکور

به طور کلی یادگیری شیمی چه کاربردی در زندگی خواهد داشت؟ 🌠

 دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید شیمی را یاد بگیریم و تنها نباید دید مان را محدود به بعد درسی کنیم. اگر بخواهیم از کاربرد بی کران شیمی بگوییم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • شیمی به ما می آموزد که چگونه منطقی تر فکر کنیم و چگونه مسائل را حل کنیم.
  • از طرفی، دانش اولیه شیمی به ما کمک می کند برچسب های محصولات را درک کنیم و آن ها را بخوانیم. خواندن برچسب محصولات برای اطمینان از اینکه اقلام حاوی مواد ناسالم نیستند و از چه ترکیباتی تولید شده اند واجب است.
  • شیمی به شما کمک می‌کند اخبار مربوط به آلودگی‌های محیطی و فراخوان محصولات را درک کنید.
  • حتی دانش شیمی می تواند به محافظت از شما کمک کند. مثلا: می‌دانید که کدام مواد شیمیایی خانگی را می‌توانید با خیال راحت استفاده کنید و مخلوط کردن کدام‌ یک از آن ها با یک دیگر مضر است.

ویژگی های بنفش کلاس شیمی 💫

باتوجه به اینکه لازم است نقاط قوتتان را قوی تر کنید و به تبع نقاط ضعفتان را همپای آن تقویت کنید، باید کلاسی را انتخاب کنید که به کاربرمحور بودن توجه کند. به این صورت که هدف و خواسته شما از کلاس دلیل اصلی تشکیلش باشد. به فرض اگر شما در مباحث اسید و باز ها مشکل دارید و فهم آن برایتان دشوار است، در این کلاس ها دقیقا با تکیه بر روی همین مبحث از ابتدایی ترین پیش نیاز آن شروع می کنند. لازم است بسیار دقت کنید زیرا در تدریس شیمی کنکور باتوجه به وقتی که دارید باید حداکثر یادگیری مفید را داشته باشید، که با این شیوه کاربرمحور دقیقا به همین هدف می رسید.

همچنین، حضور شما در کلاسی با ظرفیت استاندارد می تواند نقش  به شدت پر رنگی در فهم بهتر شیمی داشته باشد. مسلما وقتی جمعیت یک کلاس از حد معمول بیشتر باشد، به همان میزان توجه و رسیدگی هم کمتر می شود. برای اینکه یک پشتیبانی صحیح و رسیدگی کاملی را در کلاس شیمی تجربه کنید، لازم است به ظرفیت آن کلاس دقت کافی را بکنید.

کلاس های شیمی کنکور

به عنوان کلام آخر

همان طور که می دانید شیمی از دروس تخصصی رشته شماست و ضریب بالایی دارد. برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان در کنکور، استفاده از کلاس های شیمی می تواند نقش موثری برایتان داشته باشد. پس سعی کنید با درنظر گرفتن تمامی جوانبی که به آن ها اشاره کردیم (کاربرمحور بودن، ظرفیت استاندارد و…) در کلاس هایی شرکت کنید که منجر به تغییر و پیشرفتتان شود.

در همین راستا، تیم اومند با سیستمی بنفش در این راه آماده است تا شما را به جایی که آرزویش را دارید برساند. شما می توانید از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

 با اومند می توانید به رویا های بنفشتان سفر کنید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *