مقالات

۵ گام برای حرفه ای شدن در فتوشاپ

5 گام برای حرفه ای شدن در فتوشاپ

در عصر دیجیتال امروزی به قدری فتوشاپ در حوزه ها و مشاغل مختلف رخنه کرده است که به جرئت می توان گفت که امکان ندارد که شما در این حرفه حرفی برای گفتن داشته باشید و بیکار بمانید!

پس می توان نتیجه گرفت که موفقیت شما در این حرفه از دروازه مهارت و توانایی شما عبور می کند و هر دوره فتوشاپی به درد شما نمی خورد و نمی تواند پر پرواز شما باشد!

در واقع دوره آموزش فتوشاپ نه تنها باید به شکل شخصی سازی و بر اساس توانایی ها و شرایط شما پیش برود، بلکه باید علاوه بر آموزش محیط این نرم افزار، روش های ایده پردازی خلاقانه هم به شما یاد دهد و این فرصت را در اختیارتان قرار دهد تا با پروژه های آزمایشی مختلفی دست و پنجه نرم کنید!

پس یادتان باشد فرق این که شما فتوشاپ را بلد باشید و بتوانید با آن کار کنید، با این که فتوشاپ را قورت داده باشید و در آن حرفه ای باشید از زمین تا آسمان است و تنها دسته دوم هستند که می توانند موفقیت زیادی در این حرفه درو کنند!

چگونه به یک فتوشاپ کار حرفه ای و بی نظیر تبدیل شویم؟

دوره آموزش فتوشاپ

همان طور که گفتیم این که شما صرفاً فتوشاپ را یاد بگیرید با این که در آن ماهر شوید و ترفندها و راز و رمزهای آن را قورت داده باشید، دو داستان مجزا هستند. اما گروه اول هم می توانند به کسی تبدیل شوند که در حرفه فتوشاپ موفق عمل می کند و این مهارت را مثل موم در دست خودشان دارند، البته به شرطی که گام هایی که برای حرفه ای شدن در این هنر گرافیکی می گوییم را جدی بگیرند!

● آزمون و خطا کنید

حالا که محیط فتوشاپ و ابزارهای آن را می شناسید، وقت آن رسیده که از اشتباه و آزمون و خطا در این حرفه نترسید. یادتان باشد که تا زمانی که دست به کار نشوید و چندین پروژه آزمایشی را به باد فنا ندهید، نمی توانید بگویید که من در این کار حرفه ای هستم؛ چرا که شما در مسیر اشتباهتتان تجارب زیادی کسب می کنید، پس طبیعتاً خیلی با زمانی که فتوشاپ را فقط در حد یک فعالیت کلاسی تمرین می کنید فرق می کند. بنابراین برای حرفه ای شدن در فتوشاپ دل شیر داشته باشید و از خطاهایتان نترسید تا زیروبم کار دستتان بیاید، چون در دنیای حرفه ای کسب و کار فرصت چندانی برای آزمون و خطا ندارید و ممکن است با چند اشتباه حتی کوچک، ناک اوت شوید!😉

● خودآموزی را کنار بگذارید در دوره های تخصصی شرکت کنید

ما منکر این نیستیم که در عصر اینترنت منابع رایگان زیادی برای آموزش فتوشاپ در اختیار شما هستند، اما سوال این جا است که آیا این منابع می توانند صفر تا صد کار با این نرم افزار را به شما یاد دهند و برای ایده پردازی های خلاقانه و انجام پروژه های آزمایشی و بررسی آن ها هم به شما کمک کنند؟ قطعاً خیر! پس در دنیای دیجیتال امروز فقط دنبال آموزش رایگان نگردید و سعی کنید به شکل تخصصی و در فضایی که به خلاقیت شما بال و پر می دهد آموزش ببینید تا راه خود را در این مسیر به درستی پیدا کنید و مجبور نباشید هر روز به دنبال یک منبع آموزشی یا آموزشگاه جدید بگردید تا چیزی یاد بگیرید.

ضمناً نباید فراموش کنید که جایگزینی خودآموزی با دوره های فتوشاپ حرفه ای زمان زیادی از شما می گیرد و چیزی که ممکن است شما مثلاً در طی ۶ ماه یاد بگیرید را شاید در طی ۱ الی ۲ سال به شما یاد دهد! پس اگر دوست دارید که زودتر وارد بازار کار شوید و هر روز با تجارب جدیدی دست و پنجه نرم کنید، بهتر است که حتماً از دوره های آموزشی و اساتید کاربلد این حوزه کمک بگیرید!

● از یادگیری دیگر برنامه های ادوبی غافل نشوید

اگر می خواهید پروژه های فتوشاپ را روی انگشتتان بچرخانید و کسب و کارها برای داشتن شما سر و دست بشکنند، نباید تنها به یادگیری فتوشاپ اکتفا کنید و باید برنامه هایی مانند افتر افکت هم یاد بگیرید تا به کمک آن ها بتوانید طرح های گرافیکی دو بعدی و سه بعدی جذابی خلق کنید که چشم هر بیننده ای را خیره می کنند!

حرفه ای شدن در فتوشاپ

● مجله های تخصصی فتوشاپ را بررسی کنید

برای این که به روز باشید و بتوانید از ایده هایی نوین در کار خود استفاده کنید، بهتر است که پیگیر مجله های تخصصی فتوشاپ باشید تا بتوانید از ایده ها و تجارب طراحان و متخصصان فتوشاپ بهره بگیرید. البته فراموش نکنید که قرار نیست مقلد باشید و عین ایده آن ها را بومی سازی و پیاده کنید، بلکه باید خلاقیت خودتان را هم چاشنی آن کنید و ایده جدیدی خلق کنید!

پس اگر همواره به روز باشید و هر روز به دنبال ایده پردازی های جدید باشید، اسمتان هیچ گاه از سر زبان ها نمی افتد و می توانید موفقیت شگفت انگیزی را در حوزه فتوشاپ تجربه کنید!

● سعی کنید از آخرین نسخه فتوشاپ استفاده کنید

استفاده از جدیدترین ورژن فتوشاپ باعث می شود که شما به هر ابزار و تکنیک جدیدی که می تواند شما را در خلق ایده های جدیدتر و جذاب تر یاری کند دسترسی پیدا کنید و در افکار قدیمی گیر نکنید!

برای رسیدن به پاسخ این سوال که چه کسانی به یادگیری فتوشاپ نیاز دارند، حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

برای آموزش حرفه ای فتوشاپ به کجا مراجعه کنم؟

طبیعتاً هر چه در فتوشاپ حرفه ای تر باشید درآمد بالاتری خواهید داشت و قطعاً اگر به خلاقیت و ایده پردازی های نوین ادامه دهید، می توانید بازار فتوشاپ را قبضه کنید.

از این رو ما در باشگاه اومند آموزش آنلاین فتوشاپ را به شیوه کاربر محور به شما ارائه می دهیم تا نه تنها بر اساس توانایی ها و مهارت های خودتان آموزش ببینید، بلکه علاوه بر آشنایی با محیط نرم افزار فتوشاپ بتوانید با هر نرم افزار و تکنیک کاربردی و خلاقانه دیگری که ذهن شما را پرورش می دهد و فرصت آزمون و خطا در اختیارتان قرار می دهد آشنا شوید تا بتوانید طرح های گرافیکی جذاب تری درست کنید.

به علاوه شما این فرصت را دارید که از شر پکیج های آفلاین خلاص شوید و به صورت مستقیم آنلاین با استاد خود در ارتباط باشید و صفر تا صد فتوشاپ را در کلاسی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفره) آموزش ببینید.

بنابراین دست بجنبانید و همین حالا یا با شماره تلفن باشگاه تماس بگیرید و یا اطلاعات خود از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و راهنماییتان کنیم.

با اومند هنرهای گرافیکی مثل موم در دستان شما هستند.💜