مقالات

۸ نکته ی طلایی که برای آزمون تافل به دردتان می‌خورد

نکته طلایی آزمون تافل

آزمون زبان انگلیسی TOEFL یک آزمون استاندارد برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد غیر بومی است که مایل به ثبت نام در کالج ها یا دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان هستند. این آزمون توسط بیش از ۱۱۰۰۰ دانشگاه معتبر در بیش از ۱۵۰ کشور پذیرفته شده است. دو نوع آزمون تافل وجود دارد. تافل iBT که مبتنی بر کامپیوتر است و دیگری آزمون تافل کاغذی است.

تافل بیشتر توسط دانشجویانی انجام می شود که هنگام شرکت در دوره زبان انگلیسی قصد دارند تحصیلاتشان را در خارج از کشور دنبال کنند. اولین راه برای آماده شدن، شرکت در کلاس های آموزش زبان مخصوص به تافل است و دومین قدم شرکت در تافل آزمایشی تا خودتان را محک بزنید. آزمون‌های آزمایشی تافل همان غول‌های قبل از غول مرحله آخر هستند که برای دست‌گرمی باید از ان ها عبور کنید! اما اگر شماهم قصد دارید برای تحصیل به خارج کشور بروید توصیه میکنم نکاتی که در ادامه مقاله آمده است را هم مطالعه کنید.

آزمون تافل
 • قالب آزمون تافل را یادبگیرید و درک کنید. چهار بخش امتحان بیشترین اهمیت را دارند. شما باید اطلاعات کاملی در مورد پروسه، نوع سوالات هر بخش و در آخر انواع تکالیف داشته باشید.
 • با برنامه ریزی، زمان خود را مدیریت کنید. وقتی در خانه تمرین می‌کنید، یک تایمر برای خود تنظیم کنید تا یک دنده تا ته کتاب نروید و سپس به تمرین بپردازید. آزمون تافل به دلیل زمان کم و سوالات بیشتری که دارد بسیار چالش برانگیز است.
 • روی ساختن واژگان عالی تمرکز کنید. شما باید به کلمات خوبی که معمولا در زندگی روزمره استفاده نمی‌شوند تسلط داشته باشید. وقتی نوشته‌تان را با واژگان خوب پیش‌نویس می‌کنید، امتیاز عالی به شما می‌دهند.
 • مطمئن شوید که جواب‌هایتان کاملاً دقیق است و هیچ اشتباه گرامری چه جزئی یا عمده در آن وجود ندارد. این یک آزمون مهارت زبان انگلیسی است، بنابراین مطمئن بشید که خطاهای گرامری در نوشته‌هایتان پرسه نزنند.
 • بخش امتحان مستقل از شما می‌خواهد که در مورد خود، نظر و تجربیاتتان بنویسید. اطمینان حاصل کنید که از بهترین ایده‌ها، حقایق و تجربیات نتیجه بخشی استفاده می‌کنید که یک مقاله برنده را می‌سازد.
 • موضوعات عمومی و دانشگاهی را تمرین کنید. شما عناوین را از عصاره واحدهای دانشگاهی و موضوعات مورد علاقه عمومی دریافت خواهید کرد؛ پس مطمئن شوید که قبل از حضور در آزمون، چنین موضوعات نوشتاری‌ را تمرین کرده باشید.
 • متن های خواندنی را اسکن و مرور کنید. قسمت‌هایی طولانی خواهد بود، پس با خواندن کل قسمت، زمان را از دست ندهید. برای اطلاعات و حقایق مربوطه، متن را به سرعت مرور کنید.
 • هنگام شرکت در آزمون اسپیکینگ، سلیس و روان صحبت کنید و تلفظ صحیح را حفظ کنید. شما باید اطلاعات، نظر و حقایق درست را بدون اشتباه گرامری ارائه دهید.
آزمون TOEFL

روز قبل از امتحان چه باید کرد و چگونه آماده شد

چه شش ماه باشد که آماده سازی برای تافل را شروع کرده باشید یا یک هفته قبل از امتحان، توصیه ما برای روز قبل از امتحان یکسان است. مهم‌ترین کاری که می توانید برای آمادگیتان در روز قبل از آزمون تافل انجام دهید، این است که استراحت کنید، بیخیال باشید و کمی بخوابید.  اگر کاملاً برای امتحان آماده نیستید، با تلاش برای یادگیری اطلاعات جدید یا عجله در انجام تمرینات، خودتان را اذیت نکنید.

 اگر در این مرحله اشتباه کنید یا گیج شوید، فقط نگرانی شما بیشتر می‌شود. یک روز قبل از آزمون تافل توصیه می‌کنیم مطالعه و شرکت در کلاس انلاین زبان انگلیسی را کنار بگذارید و شب زود بخوابید. اگر می خواهید خودتان را آماده کنید، می‌توانید به سادگی ساختار آزمون را دوباره بخوانید یا استراتژی زمان‌بندی خود را مرور کنید.

 

آیا آزمون تافل سخت است؟ نکاتی برای سنجیدن دشواری آن

دشواری تافل کاملاً به توانایی و اعتماد به نفس هر دانش آموز در درک و استفاده از زبان انگلیسی بستگی دارد. یکی از مزیت های تافل این است که نیازی به دانش خاصی از یک موضوع خاص ندارد، بنابراین برای همه شرکت‌کنندگان آزاد است. با این حال، چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از روز آزمون به خاطر داشت:

امتحان طولانی است

یکی از نکاتی که باید در نظر گرفت مدت زمان تافل است. این آزمون تقریباً چهار ساعت طول می‌کشد و آن را به یک آزمون استقامتی در کنار چالش‌های زبان تبدیل می‌کند. چیزهای زیادی برای کاورکردن وجود دارد، بنابراین به هیچ عنوان حوصله‌تان سرنخواهد رفت اما بخاطر خستگی، باید از انجام اشتباهات غیر ضروری اجتناب کنید.

شما باید چندین مهارت را با هم ترکیب کنید

اگرچه تافل به چهار بخش تقسیم می‌شود که مهارت‌ها و نکات Listening، Reading، Writing  و Speaking شما را آزمایش می‌کند، اما بسیاری از بخش‌های آزمون نیاز به ترکیب این مهارت‌ها برای تکمیل سوالات دارد. این موضوع چیزی است که در کلاس آموزش زبان انگلیسی زیاد از آن صحبت نمی‌شود. به عنوان مثال، در سوال مربوط به رایتنیگ، قبل از نوشتن پاسخ، شما باید یک قطعه را بخوانید و به یک قطعه ضبط شده گوش دهید. این امر تافل را از برخی آزمون‌های زبان دیگر متمایز می‌کند، زیرا برای جابه‌جایی بین مهارت‌های‌تان، به چابکی خاصی نیاز دارد.

نوارها فقط یک بار پخش می‌شوند

مشکل دیگر تافل این است که ضبط‌های بخش Listening فقط یک بار پخش می‌شوند. این کمی سخت است، زیرا به این معنی است که به طور همزمان باید به معنای کلی و جزئیات خاص آن دقت کنید. ترفند غلبه بر این موضوع، تکمیل مهارت‌های یادداشت برداری است.

 • مدیریت زمان کلیدی است

تافل علاوه بر اینکه یک آزمون طولانی است، در مورد مدیریت زمان نیز هست. برای اینکه آزمون را کامل کنید و تمام سوالات را به طور منظم پشت سر بگذارید، باید با پیشروی در آزمون سرعت حرکتتان را ثابت نگه دارید. هرازگاهی سر مبارکتان را از روی برگه دربیاورید و به ساعت نگاه کنید. 😁 شما باید یاد بگیرید که به سرعت از سوالاتی که نمی‌توانید به آنها پاسخ دهید رد شوید تا از اتلاف وقت برای یک سوال از دست رفته جلوگیری کنید.

آزمون تافل

به غیر از دانشگاه های سراسر جهان، نمرات تافل توسط سازمان ها نیز برای اهداف مختلف پذیرفته می شود. به گفته ETS، نمرات تافل توسط مقامات مهاجرت برای صدور ویزای کار یا ویزای اقامت استفاده می‌شود. آژانس‌های پزشکی و صدور مجوز از نمرات تافل برای اهداف صدور گواهینامه استفاده می کنند. داوطلبان از نمرات تافل برای سنجش میزان پیشرفت خود در زبان انگلیسی استفاده می کنند.

 پس تمام افرادی که در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت می‌کنند می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند و چه برای درس باشد و یا چه برای کار از آن نهایت استفاده را ببرند. به یاد داشته باشید شما در این مسیر تنها نخواهید بود.

با کمک باشگاه اومند برای تافل آماده شوید

هنوز در این فکر هستید که چطوری برای تافل آماده بشید؟ جوابتان باشگاه اومند است. آماده شدن برای تافل با کلاس آنلاین زبان انگلیسی ما از این نمی‌تواند آسان‌تر باشد. باشگاه اومند یک پلتفرم آموزش آنلاین است که شما عزیزان را در تمام بخش‌های تحصیلی اعم از کنکور، آزمون‌های زبان، تافل، مهاجرت و غیره همراهی می‌کند. کلاس‌های باشگاه اومند با پرونده سازی، کلاس های کاربر محوری که توجه مدرس را به خوبی به شما اختصاص می دهد، هدف گذاری تحصیلی و شغلی، جمعیت کنترل شده کلاس ها و هزینه مقرون به صرفه به شما این امکان را می‌دهد تا در مورد عملکرد خود پیشرفت بالایی داشته باشید.

پس منتظر چی هستی؟ اگر دوست داری به ما بپیوندی و یکی از عزیزان خوش‌شانس ما باشی با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند فاتح نبرد آزمون تافل باشید!💜

1 دیدگاه در “۸ نکته ی طلایی که برای آزمون تافل به دردتان می‌خورد

 1. ناشناس گفت:

  خییییلی کامل بود ممنون

نظرات بسته شده است.