مقالات

۷ نکته شروع کنکور انسانی از مهر ماه

شروع کنکور انسانی از مهر ماه

همیشه دانش آموزانی که به هر دلیلی تایم طلایی تابستان برای دروس کنکور انسانی را از دست داده اند به این فکر می کنند که آیا اگر از مهر ماه شروع کنند و برنامه ریزی کنکور انسانی را به مشاوری کاربلد بسپارند، می توانند سری در سرهای رتبه های برتر این رشته دربیاورند یا خیر؟

قطعاً نمی توان منکر این شد که داوطلبانی که مطالعه خود را از تابستان شروع کرده اند و حداقل تعدادی از دروس پایه کنکور را جمع بندی کرده اند، چندین پله از کسانی که می خواهند مطالعه خود را از مهر ماه استارت بزنند جلوتر هستند، اما این دلیل نمی شود که اگر کسی که از مهر ماه شروع کند، پس محکوم به شکست در کنکور انسانی است! قطع به یقین این طور نیست!

فرض بر این که همه کسانی که از تابستان درس خوانده اند، همه دروس مورد مطالعه خود را به شکل اصولی و با کیفیت جمع بندی و مرور کرده اند، باز هم شما نباید خودتان را ببازید؛ چرا که شما فرصت این را دارید که به کمک فردی که در امر مشاوره کنکور انسانی متخصص است، خودتان را در مسیر جاری موفقیت قرار دهید و جز رتبه های برتر کنکور انسانی باشید!

۷ راهکار بنفش برای موفقیت داوطلبان کنکور انسانی و شروع مطالعه از مهر ماه

شروع کنکور انسانی از مهر ماه

اگر می خواهید تابستانی که برای مطالعه دروس کنکور انسانی از دست داده اید را جبران کنید و با انرژی مضاعفی از مهر ماه درس بخوانید و مدال طلای موفقیت را به گردن خودتان بیندازید، باید گذشته را در همان گذشته خاک کنید و تنها مواظب باشید که از مسیر پیش رویتان نهایت استفاده را ببرید! از این رو ما در این بخش راهکارهایی در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید نتیجه مطلوبی از استارت مطالعه خود از مهر ماه بگیرید.

برنامه ریزی اصولی کنکور انسانی

وقتی از برنامه ریزی اصولی صحبت می کنیم، منظور برنامه ای است که علاوه بر این که می تواند عقب ماندگی های شما را جبران کند، بر اساس توانایی ها و نقاط ضعف و قوت شخص شما طراحی شود. به بیان ساده تر نباید برنامه مطالعاتی خانم x با آقای y یکسان باشد؛ چرا که قطعاً این دو از نظر شرایط، مهارت ها و ضعف هایشان تفاوت هایی با همدیگر دارند، پس نمی توان نسخه واحدی برای آن ها در نظر گرفت.

ضمناً این برنامه نباید فقط شامل ساعات مطالعه شما باشد، بلکه باید ریز جزئیات مطالعه و مرور و حتی تفریح و استراحت شما را هم در بر بگیرد.

برنامه ریزی اصولی کنکور انسانی

ساعات متعادل مطالعه

یکی از نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که نباید چون تابستان را از دست داده اید، فکر کنید که یک دفعه باید روزی ۲۰ ساعات از این سر اتاق به آن سر اتاق بروید و از کتاب درسیتان جدا نشوید، بلکه باید به کمک مشاورتان ساعت مطالعه مناسبی را برای شروع مطالعه در نظر بگیرید و آن را به مرور افزایش دهید تا گیرپاژ نکنید!😄

فراموش نکردن خلاصه نویسی و نت برداری

ممکن است بعضی از داوطلبان کنکور انسانی از ترس این که زمان کم بیاورند از خیر خلاصه نویسی و یادداشت برداری بگذرند. اما باید بدانید هیچ چیز به اندازه خلاصه نویسی و نکاتی که هایلایت کرده اید، نمی تواند در برنامه مروری شما به خصوص در روزهای نزدیک به کنکور که مرور درس ها اهمیت دو چندان پیدا می کند، به شما کمک کند.

شرکت در آزمون های آزمایشی

شما چه مطالعه درس های اقتصاد، عربی، جامعه شناسی و … را از تابستان شروع کرده باشید و چه بخواهید مطالعه آن ها را از مهر ماه استارت بزنید، نباید شرکت در آزمون های آزمایشی که می توانند نقاط ضعف و قوت شما را به چالش بکشند و شما را مهیای موفقیت در کنکور انسانی کنند را فراموش کنید.

کم کردن برنامه های تفریحی

برای جبران عقب ماندگی های خود باید زمان تفریحتان را کاهش دهید. مثلاً اگر پیش از این ۴ تا ۵ ساعت در روز را به بیرون رفتن و تفریح با دوستانتان می گذراندید، حالا باید آن را به مثلاً ۱ ساعت در روز برسانید. فراموش نکنید که قرار نیست خودتان را در اتاق حبس کنید و فقط عین یک ربات درس بخوانید! شما انسان هستید به تفریح و استراحت نیاز دارید، بنابراین قرار است که برنامه های تفریحیتان را با کمک فردی مجرب در زمینه مشاوره کنکور انسانی مدیریت کنید، نه این که آن ها را به طور کامل حذف کنید!

تنظیم زمان خواب و بیداری

برای این که بتوانید نتیجه بهتری از مطالعه در مهر ماه برای کنکور انسانی بگیرید، لازم است که ساعات خواب و بیداری خود را تنظیم و مدیریت کنید. البته این مسئله تا حدودی با شروع مدارس برطرف می شود، ولی برای روزهای تعطیل و یا اصلاح تایم خواب و بیداری کسانی که پشت کنکور مانده اند، لازم است که از مشاوری کاربلد کمک بگیرید تا به مرور بتوانید ساعات خواب و بیداری خود را تنظیم نمایید.

عدم حضور فعال در شبکه های اجتماعی

هیچ کس در عصر ارتباطات نمی تواند منکر این شود که یکی از تفریحات همه ما گشت و گذار در شبکه های اجتماعی است، اما در زمان کنکور قضیه فرق می کند! زیرا شما وقتی برای چند دقیقه گوشی موبایل را به دست می گیرید، غرق محتواهای جذاب آن ها می شوید و ضمن این که ممکن ساعات طلایی مطالعه خود را از دست دهید، ذهن و چشمتان هم خسته می شود و در نتیجه بازدهیتان کاهش پیدا می کند. بنابراین بهترین کار این است که در دوران کنکور انسانی با شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام خداحافظی کنید و بر روی درستان متمرکز شوید و تفریحات دیگری را جایگزین این شبکه ها کنید!

برای این که با باورهای غلط کنکور انسانی آشنا شوید، حتماً این مقاله را از طریق لینک مربوطه مطالعه کنید.

چگونه مطمئن شویم که روند مطالعه از مهر ماه برای کنکور انسانی را به درستی پیش می بریم؟

قدم اول برای این که بتوانید از استارت مطالعه در مهر ماه برای کنکور انسانی نتیجه مساعدی بگیرید، این است که از سرزنش کردن خودتان دست بردارید و در قدم بعدی باید مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور انسانی را به مشاوران کاردان ما در باشگاه اومند بسپارید.

شما با شرکت در کلاس های مشاوره ما می توانید برنامه ای شخصی سازی شده دریافت کنید که در آن تمام شرایط و توانایی های شخص شما لحاظ شده و می تواند شما را به موفقیت برساند. ضمناً کار ما در اومند تنها به مشاوره درسی برای کنکور انسانی خلاصه نمی شود، بلکه شما برای مسائل روانشناسی، تغذیه مناسب دوران کنکور و … نیز می توانید از متخصصان ما کمک بگیرید.

پس برای بهره مندی از این خدمات و استفاده از پشتیبانی همه جانبه تیم ما، یا همین الان با شماره تلفن باشگاه تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را از طریق این قسمت با ما به اشتراک بگذارید و گوش به زنگ کارشناسان ما بمانید.

با اومند، تک تک لحظات کنکور انسانی را برای خود شیرین و بنفش کنید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *