مقالات

۶ راهکار عالی برای فراموش نکردن کلمات زبان فرانسه

کلمات زبان فرانسه

زبان فرانسه جز زبان هایی است که افراد زیادی تمایل به یادگیری آن دارند و به همین دلیل کلاس های آموزش زبان فرانسه متقاضیان زیادی دارند. اما آیا تنها با رفت و آمد به کلاس های حضوری یا شرکت در دوره های آنلاین زبان فرانسه می توان به این زبان شیرین مسلط شد؟ قطعاً خیر!

شما برای این که بتوانید زبان فرانسه را کاملاً مسلط و مثل بلبل حرف بزنید، خوب بشنوید و بنویسید، باید علاوه بر دانستن نکات گرامری و …، دایره لغات گسترده ای هم داشته باشید؛ چرا که شما حتی برای ساخت ساده ترین عبارات و جملات فرانسوی هم به این لغات نیاز دارید. پس حالا سوال مهم این است که دایره واژگان زبان فرانسه چگونه تقویت می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید خودتان را به تاکتیک ها و سلاح هایی مجهز کنید که ما در این مطلب به آن ها می پردازیم! پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی با ۶ تکنیک موثر برای به خاطر سپردن کلمات فرانسوی

کلمات فرانسوی

طبیعتاً اگر تمایل دارید که لغات فرانسوی را به ذهن خود منگنه کنید و هر روز درگیر فراموشی انواع و اقسام این کلمات نباشید باید به جای این که دنبال لقمه آماده بگردید، به دنبال راهکارهای مناسب باشید تا با تلاش خودتان موفق شوید که واژگان فرانسوی را در ذهنتان حک کنید! حالا این راهکارها چه هستند؟ دنبال ما بیاید تا تک تک آن ها را مورد بررسی قرار دهیم:👇🏻

یادگیری متداول ترین لغات فرانسوی

به جای این که از همان ابتدای مسیر آموزش زبان فرانسه کار خود را سخت کنید و به دنبال یادگیری همه واژگان آن باشید، ابتدا بر روی یادگیری رایج ترین لغات آن مثل Bonjour، Merci، Pardon، Aider و … سرمایه گذاری کنید؛ چرا که هر چه لغات رایج بیشتری بلد باشید، در مدت زمان کمتری می توانید مفهوم کلی یک جمله را درک کنید. در واقع اگر شما ۱۰۰۰ کلمه فرانسوی را یاد بگیرید، ۹۰ درصد بار خودتان در زبان گفتاری فرانسوی بسته اید! پس فراموش نکنید که چون این لغات رایج به وفور در مکالمات روزمره، فیلم و سریال ها و … گفته و شنیده می شوند، به راحتی در ذهن شما ثبت می گردند!

به خاطر سپاری لغات با جمله سازی

یکی از راه هایی که برای ماندگار کردن لغات در ذهن، در هر زبانی از جمله فرانسوی توصیه می شود، این است که لغات را به تنهایی حفظ نکنید، بلکه سعی کنید که آن ها در قالب ساخت جملات مختلف تمرین کنید و به خاطر بسپارید. حالا اگر بخواهیم یک قدم فراتر برویم، می توانیم به شما بگوییم که جمله سازی هر لغت را در زمینه مربوط به خودش انجام دهید! یعنی چه؟ یعنی اگر قصد دارید لغات مربوط به آب و هوا را در مغز خود ماندگار کنید، سعی کنید جملاتی با همان موضوع آب و هوا برای این لغات بسازید تا تاثیر شگرف آن را در فراموش نکردن کلمات فرانسوی به چشم خود ببینید!

ماندگاری سازی لغات فرانسوی با تکنیک تکرارهای فاصله دار

آقای گراست جمله ای دارد که می گوید: “به خاطرسپاری مطالب زیاد در زمان اندک، توانایی تفکر نقادانه و نیز استفاده موثر خلاقانه از دانش فراگرفته شده را از ما سلب می کند.” این جمله درباره به خاطر سپردن لغات فرانسوی هم کاربرد دارد؛ چرا که شما نمی توانید حجم زیادی از واژگان فرانسوی را به یکباره حفظ کنید و بعد هم انتظار داشته باشید که آن ها را به سرعت برق و باد فراموش نکنید! بنابراین یکی از بهترین راهکارها این است که دست به دامان این تکنیک شوید و برای تکرار لغات فواصل زمانی ۱ روزه، ۵ روزه، ۲۵ روزه، ۴ ماهه و … در نظر بگیرید تا کلمات را در مغز حک کنید! یادتان باشد که تکرار مادر همه یادگیری ها است، پس آن را پشت گوش نیندازید!

خاطره سازی با لغات فرانسوی

وقتی شما با لغات فرانسوی که یاد گرفته اید، خاطره ای را می نویسید و در واقع آن را در ذهن خود زنده می کنید، احساساتتان وارد عمل شده و به دلیل آزاد شدن برخی مواد شیمیایی از مغز، یادگیریتان را دو چندان می کند؛ چرا که این کار باعث می شود که آن کلمه یا کلمات با خاطره شما گره بخورند و در نتیجه در ذهنتان جاودانه شوند!

افزایش مطالعه مطالب فرانسوی

هر چه شما کتاب های داستانی، مقالات، مجلات و … بیشتری به زبان فرانسوی بخوانید، بهتر می توانید لغات را به خاطر بسپارید؛ چرا که خواندن مطالب فرانسوی باعث می شود که هم شما لغات مختلف را به طور مرتب ببینید و هم آن ها را در قالب متون مختلف درک کنید! پس فراموش نکنید که هر چه درک بهتری از کلمات داشته باشید، امکان فراموش کردن آن ها کمتر می شود!

بازی کردن با لغات فرانسوی

بازی در هر سنی انسان را شاد و سرحال می کند. بنابراین اگر برای به خاطرسپاری واژگان این زبان، بازی های رومیزی یا گفتاری انجام می دهید، قطعاً راحت تر می توانید از پس یادآوری کلمات بربیایید! مثلاً شما می توانید بازی کلمه زنجیره ای را انجام دهید و با آخر هر کلمه ای که دوستتان می گوید، لغت دیگری بگویید. این کار نه تنها برای یادآوری کلمات فرانسوی کاربردی است، بلکه باعث می شود که شما واژگان جدیدی هم یاد بگیرید.

لغات فرانسوی

برای این که با روش های تقویت مهارت گفتاری در زبان فرانسه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که مطالعه این مطلب را از طریق لینک آن از دست ندهید.

جمع بندی از آنچه درباره راهکارهای فراموش نکردن کلمات زبان فرانسه گفته شد

همه این ۶ تکنیک به شرطی که به صورت اصولی انجام شوند، می توانند تضمینی برای شما برای اطمینان از فراموش نکردن لغات فرانسوی باشند! اما قطعاً شما برای یادگیری زبان فرانسه نمی توانید تنها به لغات و روش های به خاطرسپاری آن ها اکتفا کنید، بلکه باید در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان فرانسه هم شرکت کنید تا زبان فرانسه تان را به خوبی تقویت کنید.

به همین منظور ما برای دسترسی شما به بهترین سطح یادگیری این زبان، باشگاه اومند را پیشنهاد می کنیم که آموزش کاربر محور و شخصی سازی شده را سرلوحه کار خود قرار داده و این امکان را فراهم کرده تا همه کاربران در فضای آنلاین و اختصاصی باشگاه به صورت مستقیم با استاد خود در ارتباط و تعامل باشند.

پس اگر شما هم به دنبال روشی نوین و متفاوت برای یادگیری زبان فرانسه هستید، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا مشخصات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی نیازتان باشیم.

با اومند فرصت های بنفش زندگیت را کشف کن!💜