مقالات

۵ نکته برای تقویت لهجه فرانسوی

تقویت لهجه فرانسوی

قطعاً شما هم با ما هم عقیده هستید که زبان فرانسه یکی از جذاب ترین و محبوب ترین زبان های جهان است که باعث می شود افراد بسیاری با شور و اشتیاق در کلاس های آموزش زبان فرانسه شرکت کنند تا به آرزوی قدم زدن در خیابان شانزلیزه، عکس گرفتن کنار برج ایفل و … دست پیدا کنند!

اما لازم است بدانید که اگر می خواهید به این آرزو جامه عمل بپوشانید، باید به کمک دوره های زبان فرانسه لهجه فرانسوی خود را تقویت کنید؛ چرا که اگر لهجه مناسبی نداشته باشید، نمی توانید ارتباط موثری با فرانسوی زبان ها برقرار کنید و از زندگی در این کشور یا مسافرت به آن لذت ببرید.

پس با ما همراه باشید تا با ذکر چند نکته کلیدی به شما یاد دهیم که چگونه می توانید لهجه فرانسوی خود را از این رو به آن رو کنید و این زبان را عین بلبل صحبت کنید!

۵ روش طلایی برای تقویت لهجه فرانسوی

تقویت لهجه فرانسوی

اگر دلتان می خواهد که بتوانید با بومی های فرانسوی زبان ارتباط برقرار کنید و سلیس و روان حرف بزنید، باید بر روی لهجه خود کار کرده و آن را تقویت کنید. از این رو ما در این بخش روش هایی به شما یاد می دهیم تا به کمک آن ها بتوانید از شر این دغدغه خلاص شوید و لهجه فرانسوی خود را تقویت کنید.

جملات فرانسوی پر کاربرد را زیاد تمرین کنید

یکی از راه هایی که به تقویت لهجه فرانسه شما کمک می کند این است که تعدادی از عبارات و جملات پر کاربرد فرانسوی مثل il est quelle heure? به معنی ساعت چند است را یاد بگیرید و آن ها را به طور مداوم تمرین کنید تا بالاخره از پس تلفظ صحیح آن بربیایید! حتی برای این که کارتان ساده تر شود، می توانید ابتدا هر آوا را به صورت جداگانه تلفظ کنید و بعد تلفظ کلی جمله را یاد بگیرید. به علاوه فراموش نکنید که وقتی کمی پیشرفت کردید باید به سراغ جملات سخت تر بروید و با تکرار و تمرین آن ها، روز به روز لهجه شیرین تری پیدا کنید!

فوراً به سراغ reading نروید

به خاطر داشته باشید که لهجه شما با خواندن کتاب های مختلف فرانسوی زبان تغییر چندانی نمی کند؛ چرا که ممکن است شما کلمات و عبارات آن ها را اشتباه تلفظ کنید و همان اشتباهات در ذهنتان شکل بگیرند و لهجه شما را خراب کنند. بنابراین برای این که به چنین روزی دچار نشوید، از همان ابتدا متن های فرانسوی را با فایل های صوتی آن ها بخوانید.

به ریتم و افت و خیز بیان کلمات فرانسوی دقت کنید

جالب است بدانید که ریتم ادای جملات در زبان فرانسه می تواند بیانگر شروع و پایان کلام باشد. یعنی مثلاً در زبان فرانسه اول جمله با خیز صدا شروع می شود و افت صدا می تواند نشان دهنده پایان جمله باشد. به علاوه گاهی در این زبان ممکن است ریتم به گونه ای باشد که انگار فاعل و فعل آن با هم یکی و ادغام شده اند. پس اگر شما هم می خواهید چم و خم ریتم بیان زبان فرانسه را یاد بگیرید کافیست که وقتی فیلمی فرانسوی نگاه می کنید یا مثلاً پادکستی فرانسوی گوش می کنید به تک تک مکث ها و نفس گیری های آن ها دقت کنید و ریتم آن ها را تقلید کنید!

از تمرین کردن خسته نشوید!

تقویت لهجه فرانسوی

یکی از مهم ترین راز و رمزهای موفقیت شما در تقویت لهجه فرانسوی این است که از ۱۰، ۲۰، ۳۰ و … بار تمرین لیستنینگ و تکرار لغات خسته نشوید تا با آهنگ ادای هر کلمه به خوبی آشنا شوید و لهجه تان را قوی کنید.

صدای خودتان را ضبط کنید و آن را چندین بار گوش کنید

برای این که تلفظ و لهجه خود را تقویت کنید، می توانید بلند بلند به زبان فرانسه صحبت کنید و یا متن های فرانسوی زبان را با صدای بلند بخوانید و صدای خودتان را ضبط کنید. ضبط صدا به شما کمک می کند که متوجه شوید آیا ادای کلمات را به درستی انجام داده اید یا خیر؟ البته اگر خودتان آن قدر حرفه ای نیستید که بتوانید این موضوع را تشخیص دهید باید از استاد یا دوست خود که به این زبان مسلط است کمک بگیرید و اشتباهاتتان را اصلاح کنید.

برای این که بتوانید چالش های گفتار در زبان فرانسه را به خوبی پشت سر بگذارید، توصیه می کنیم که مقاله تقویت مهارت گفتاری در زبان فرانسه را هم مطالعه نمایید.

برای یادگیری اصولی زبان فرانسه و لهجه آن به کجا مراجعه کنم؟

۵ روشی که ما در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم مثل مکمل های دارویی عمل می کنند و شما باید در کنار آن ها از آموزش های حضوری یا آموزش های آنلاین زبان فرانسه هم کمک بگیرید.

بدین منظور ما در اومند با تیمی متشکل از استادان حرفه ای و پشتیبانان کاربلد در کنار شما هستیم تا آموزشی متفاوت و نوین را تجربه کنید. چرا ادعا می کنیم که می توانیم زبان فرانسه را نه به روال همیشگی و در کلاس هایی شلوغ، بلکه به شیوه ای متفاوت به شما آموزش دهیم؟

  • در کلاس های آنلاین ما کاربران در راس آموزش قرار دارند و هر کاربر صفر تا صد زبان فرانسه را بر اساس توانایی ها و اهداف شخصی خودش یاد می گیرد، نه بر اساس اهداف و توانایی های جمعی!
  • کلاس ها به سه شکل خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۳ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می شود و برای این که شعار کاربر محور بودن دوره های ما به حقیقت بپیوندد، جمعیت هیچ کدام از کلاس ها بیش از ۱۰ نفر نیست.
  • شما در دوره های آنلاین زبان فرانسه ما به صورت مستقیم و آنلاین و در پلتفرم اختصاصی باشگاه با استاد خود در ارتباط هستید و چیزی به نام پکیج آفلاین در مجموعه ما معنا ندارد.
  • در کنار اساتید، پشتیبانان ما هم همراه شما هستند تا پیگیر روند پیشروی و انجام تکالیف شما باشند و هر مشکلی را در سریع ترین زمان ممکن حل کنند.

پس برای اومندی شدن یا با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

قلب بنفش اومند برای موفقیت شما میتپه، کافیست که یک آرزو کنید!💜