مقالات

۵ روش کاربردی برای تقویت درک مطالب زبان فرانسه

درک مطالب زبان فرانسه

قطع بر یقین شما همیشه برای یادگیری بهتر و سریع تر هر زبانی از جمله زبان فرانسه به این نیاز دارید که بتوانید زیر و بم هر مطلبی که می خوانید را درک کنید! در واقع شرکت کردن شما در کلاس های زبان فرانسه وقتی ارزشمندتر و مفیدتر است که بتواند به شما کمک کند که به راحتی از پس درک مطالبی که به زبان فرانسه نوشته شده اند بربیایید!

پس اگر شما هم جز عاشقان زبان فرانسه هستید و آرزو دارید که روزی در کنار برج ایفل عکس بگیرید یا در خیابان شانزه لیزه آن قدم بزنید، نباید در دوره های زبان فرانسه تنها بر روی خوب حرف زدنتان تمرکز کنید، بلکه باید برای تقویت درک مطلب این زبان نیز وقت صرف کنید تا روزی بتوانید روزنامه معروف فرانسوی مثل لوموند یا رمان بی نظیر بینوایان را خودتان به تنهایی بخوانید و خط به خط مطالب آن را درک کنید! شاید خواندن و درک چنین مطالبی به خصوص در روزهای اولیه یادگیری این زبان، بیشتر به رویا شبیه باشد تا واقعیت، اما ما به شما قول می دهیم که به شرطی که سخت کوش باشید و از تمرین کردن خسته نشوید، نه تنها می توانید از پس درک مطالب روزنامه لوموند و کتاب بینوایان بربیایید، بلکه هیچ مطلب فرانسوی باقی نمی ماند که شما از درک نوشته های آن عاجز بمانید!🤩

جادویی ترین روش ها برای تقویت مهارت درک مطلب زبان فرانسه

درک مطالب زبان فرانسه

قطعاً اگر استراتژی های مناسبی برای تقویت درک مطلب زبان فرانسه داشته باشید، می توانید تمام مطالبی که به زبان شیرین فرانسوی نوشته شده اند را درک کنید و از این که به این زبان تسلط دارید به خودتان ببالید. به همین منظور ما در این مطلب راهکارهایی جادویی به شما یاد می دهیم که به کمک آن ها بتوانید مهارت درک مطلب خود در این زبان را از این رو به آن رو کنید!

دایره واژگان خود را گسترش دهید

اگر دوست دارید که درک بهتری از مطلبی که می خوانید داشته باشید، باید فکری به حال گسترش دایره لغاتتان کنید، چون طبعاً هر چه لغات بیشتری بلد باشید، درک بهتری هم از متون فرانسوی دارید. پس تماشای فیلم و سریال، مطالعه کتاب و مجلات مختلف و … می تواند در مسیر افزایش دایره واژگان شما تاثیر زیادی داشته باشد.

استفاده از دیکشنری را در حین خواندن یک مطلب به حداقل برسانید

برای این که بتوانید مفهوم یک مطلب را به خوبی درک کنید به ترجمه لغت به لغت نیاز ندارید؛ چرا که منظور از درک مطلب، ترجمه کامل یک متن فرانسوی نیست، بلکه قرار است که شما هدف و مفهوم کلی متن را متوجه شوید. بنابراین اگر معنی لغتی را بلد نبودید، فوراً به سراغ دیکشنری نروید، بلکه سعی کنید معنی آن را از روی ساختار جمله یا ریشه کلمه حدس بزنید.

نکات مهم و کلیدی متن را هایلایت کنید

اگر در هنگام مطالعه مطالب فرانسوی، ساختارهای گرامری جدید، عبارات و اصطلاحات و واژگان جدید را هایلایت کنید، هم می توانید سیر تا پیاز مطلبی که می خوانید را درک کنید و هم اصطلاحات و نکات گرامری مهم آن را در ذهن خود تثبیت کنید.

هر آنچه می خوانید را در ذهنتان تجسم کنید

فرض کنید که این امکان وجود داشت که تصویر هر متن فرانسوی که می خواندید را با هدست های واقعیت مجازی (vr) که از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند ببینید! آیا استفاده از این هدست ها باعث نمی شد که مطلب را بهتر درک کنید؟ قطعاً بله! اما حالا که نمی توان مفهوم هر مطلب فرانسوی را به این شکل تجسم کرد، شما می توانید از قدرت ذهن خودتان کمک بگیرید و تصویر هر چیزی که می خوانید را در ذهن خودتان خلق کنید تا به مرور تفاوت آن را با یک روخوانی ساده متوجه شوید!

از خودتان سوال بپرسید

همیشه در پایان مطالبی که مربوط به درک مطلب هستند، سوالاتی وجود دارد که از دل آن نوشته بیرون آمده اند تا شما متوجه شوید که آیا آن مطلب را خوب درک کرده اید یا هنوز در آن می لنگید! اما طبیعتاً شما در مسیر تقویت درک مطلب زبان فرانسه، علاوه بر متن های تمرینی، انواع و اقسام مطالب متفرقه فرانسوی را هم مطالعه می کنید. بنابراین اگر بتوانید درباره آن ها هم از خود سوالاتی بپرسید، می توانید مهارت خود را در درک مطلب این زبان افزایش دهید.

درک مطالب زبان فرانسه

با خواندن مطلب تقویت مهارت نوشتاری زبان فرانسه در ۴ قدم می توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

برای تقویت درک مطلب زبان فرانسه به کدام کلاس اعتماد کنیم؟

همه این روش هایی که گفته شد می توانند یاریگر شما در مسیر تقویت درک مطلب زبان فرانسه باشند، اما معمولاً به تنهایی کافی نیستند. زیرا اگر شما در این مسیر از اساتید کاربلد کمک بگیرید، می توانید مهارت های مختلف خود در این زبان از جمله درک مطلب را تقویت کنید و بهبود ببخشید.

به همین منظور ما به شما پیشنهاد می کنیم که دوره های آنلاین زبان فرانسه باشگاه اومند را از دست ندهید؛ چرا که تمام آموزش های این باشگاه به شیوه کاربر محور پیش می رود. در واقع همه کاربران زبان فرانسه این مجموعه دارای پرونده ای اختصاصی هستند که نقاط ضعف و قوت و روند پیشروی آن ها در آن درج می شود تا استاد بتواند تدریس هر نفر را بر اساس توانایی های شخصی او جلو ببرد. به قول یکی از اساتید با تجربه ما علت این که آموزش های شخصی سازی شده اومند موفق است، این است که جمعیت هیچ یک از کلاس ها از ۱۰ نفر تجاوز نمی کند و در نتیجه استاد می تواند نظارت و تعامل موثری با شاگردان داشته باشد و مهارت های هر فرد را در آموزش لحاظ کند.

پس چنانچه شما هم دوست دارید که یکی از شاگردان خوش شانس اومند باشید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید، کافیست که هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

برآورده شدن بنفش ترین آرزوها را از اومند بخواهید!💜