مقالات

۵ روش طلایی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی

این سوال که از چه سنی فرزندم را در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک ثبت نام کنم، یکی از رایج ترین سوالاتی است که پیدا کردن پاسخ صحیح آن به دغدغه ای برای والدین تبدیل شده است.

ما به جرئت می گوییم که یکی از بهترین سنین آموزش زبان انگلیسی کودک، سن ۵ تا ۶ سالگی است که کودکان دوره پیش دبستانی را می گذرانند. چرا؟ زیرا کودکان در این سن به حدی از آمادگی ذهنی رسیده اند که حتی می توانند مهم ترین فعالیت اجتماعی خود یعنی ورود به مدرسه را تجربه می کنند و نسبتاً در حرف زدن به زبان مادری به تسلط رسیده اند و در مقایسه با سنین پایین تر، اشتباهات کلامی کمتری دارند.

بنابراین در این سن تنور آموزش زبان حسابی داغ است؛ چرا که به دلیل آمادگی و انگیزه بیشتر کودک برای یادگیری مهارت های مختلف از جمله زبان انگلیسی، آموزش پربارتری را شاهد خواهیم بود! البته به شرطی که بازی و استفاده از روش های خلاقانه و به روز آموزشی فراموش نشود!😉

راهکارهای اصولی آموزش زبان انگلیسی به بچه های پیش دبستانی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی

اگر می خواهید در امر آموزش زبان انگلیسی به بچه های ۵ تا ۶ سال یا همان کودکان پیش دبستانی موفق عمل کنید، باید روش آموزشتان به قدری اصولی و بر مبنای روش های روز باشد که بچه ها به تعامل با کلاس تشویق شوند و هر بار با ذوق و شوق بیشتری در کلاس آموزش زبان انگلیسی برای کودکان شرکت کنند؛ چرا که بچه ها در این سن به درک نسبتاً بالاتری رسیده اند و تنها در محیطی می توان آن ها را تشویق به یادگیری کرد که حس کنند برای آن ها ارزش زیادی قائل می شوند و به عزت نفسشان بها داده می شود! به همین دلیل ما در این بخش راهکارهایی را در اختیار شما قرار می دهیم تا به کمک آن ها بتوانید کاری کنید که کودکان پیش دبستانی، زبان انگلیسی را از بر شوند!

آموزش زبان انگلیسی به کودکان را سخت نکنید!

یکی از مهم ترین مواردی که باید در حین آموزش این زبان به کودکان پیش دبستانی به آن دقت کنید، این است که قرار نیست به خصوص در اوایل آموزش از ب بسم الله تا آخر کلاس را بی وقفه به زبان انگلیسی صحبت کنید و حتی اجازه ندهید که کوچک ترین کلامی به زبان مادری آن ها گفته شود! این سختی گیری شاید در دنیای بزرگسالان جواب دهد، اما بچه ها وقتی نتوانند مطلبی را آن طور که باید درک کنند، از آن دلزده می شوند! پس تعادل را رعایت کنید و کم کم کلاس را به سمت انگلیسی صحبت کردن دائمی معلم و شاگرد پیش ببرید!

از یادگیری کودکان اطمینان حاصل کنید

از آنجایی که بچه ها به خصوص در دوران پیش دبستانی کمتر امکان دارد که اگر چیزی را متوجه نشدند، دست بالا ببرند و بپرسند و معمولاً سکوت می کنند، معلم باید دست به کار شود و از یادگیری آن ها با توجه به زبان بدن، سوال پرسیدن از آن ها و … مطمئن شود و سکوت کودکان را به پای درک صددرصدیشان از مطلب نگذارد!

زیاد تمرین کنید

همان طور که می دانید یادگیری با تکرار و تمرین گره خورده است! بنابراین برای درک راحت تر و مسلط شدن بیشتر کودکان به این زبان باید تکرار و تمرین های زیادی داشته باشید! البته منظور ما این نیست که هر جلسه یک عالمه تکلیف نوشتاری و خواندنی به آن ها دهید تا مطالب برایشان مرور شود، چون قطعاً در این حالت نتیجه معکوس می گیرید و بچه ها را به دلیل خستگی از زبان انگلیسی دورتر می کنید. بنابراین بهتر است که تکرار و تمرین را در قالب فعالیت ها و بازی های گروهی، ساخت کاردستی، کشیدن نقاشی در کلاس و منزل پیش ببرید و تا جایی که به یادگیری بچه ها صدمه نزند، کمتر از تکلیف های نوشتاری استفاده کنید!

کلاس را شارپ و فعال نگه دارید

بچه ها در این سن عاشق تحرک و فعالیت هستند و از یک جا نشستن به مدت طولانی خسته می شوند. بنابراین شما می توانید این را به یک فرصت برای فعال تر شدن کلاس تبدیل کنید و مثلاً بازی های حرکتی با آهنگ های کودکانه انگلیسی راه بیندازید، یا این که سوالات را با بشین، پاشو و پریدن ادغام کنید و خلاصه هر کاری انجام دهید تا بچه ها از بودن در کلاس و پشت و میز نیمکت نشستن خسته نشوند! ضمناً از آنجایی که بچه های پیش دبستانی قدرت تخیل بالایی دارند، شما می توانید این قدرت خیال پردازی را با آموزش زبان ترکیب کنید و از آن ها بخواهید مثل بازی پانتومیم، چیزی را اجرا کنند تا دوستانشان آن را حدس بزنند. این کار هم به یادگیری کودک کمک کرده و هم آموزش را به مراتب برای مربی ساده تر می کند.

بازی معجزه می کند!

تا اینجای کار چندین بار به این موضوع اشاره کردیم که بازی در آموزش انگلیسی به بچه ها معجزه می کند! حالا چه بازی هایی به درد کودکان پیش دبستانی می خورد تا به کمک آن ها در زبان انگلیسی خبره شوند؟ ادا بازی یا پانتومیم، ساخت کلمه جدید با آخر یک کلمه دیگر، بازی توپ دست کی جا مانده، کتاب خوانی و … جز بازی ها و سرگرمی هایی هستند که می توانید برای یادگیری بیشتر زبان انگلیسی با بچه های پیش دبستانی انجام دهید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی

برای آشنایی با نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودکان زیر ۷ سال، حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

جمع بندی از آنچه های درباره ۵ روش طلایی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی گفته شد؟

برای آموزش زبان انگلیسی به بچه های پیش دبستانی بیش از هر چیزی باید به محیطی که برای آموزش آن ها انتخاب می کنید دقت کنید؛ چرا که اگر آن محیط آموزشی نتواند مهارت ها و روحیات هر کودک را کشف کند و بخواهد همه را به یک چشم ببیند و یک طور آموزش دهد، نمی تواند زبان انگلیسی را آن طور که باید و شاید در ذهن فرزندتان حک کند!

بنابراین شما به کلاسی کاربر محور نیاز دارید که آموزش زبان را بر مبنای توانایی های فردی هر کودک پیش ببرد، نه توانایی های جمعی! به همین منظور شما می توانید با خیال راحت به باشگاه اومند اعتماد کنید و فرزندتان را در دوره های آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک این مجموعه که آموزش شخصی سازی شده را سر لوحه کار خود قرار داده ثبت نام کنید تا کودکتان در فضایی شاد و سرگرم کننده و تحت نظارت شما آموزش ببیند و هر جلسه به صورت مستقیم و آنلاین با معلم خود در ارتباط باشد.

پس برای اومندی شدن کودکتان همین الان با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

یک آرزوی بنفش کن و مابقیش را به اومند بسپار!💜