مقالات

۵ روش سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه

5 روش سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه

همه ما زبان فرانسه را که در کشورهای زیادی کاربرد دارد با عبارات معروفی مثل بونجور مادام، مقسی بکو می شناسیم. این زبان به قدری شیرین است که افراد زیادی دوست دارند که در کلاس های زبان فرانسه شرکت کنند و آن را یاد بگیرند.

اما آیا صرفاً با شرکت های در کلاس های مختلف می توان در زبان فرانسه تسلط پیدا کرد؟ شما باید بدانید یادگیری این زبان هم مثل زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی به اشتیاق و پشتکار فراوانی نیاز دارد و موفقیت در آن یک شبه به دست نمی آید.

ولی انتخاب معلمی ماهر و آموزشگاهی کاربلد برای گذراندن دوره زبان فرانسه می تواند چالش های مسیر یادگیری شما را به حداقل برساند. خصوصاً اگر روش هایی سرگرم کننده را چاشنی مسیر آموزش این زبان کنید، می توانید یادگیری آن را برای خود لذت بخش تر کنید و بالطبع مهارتتان را در صحبت کردن افزایش دهید.

آشنایی با ۵ روش مفرح برای یادگیری زبان فرانسه

شاید یاد گرفتن زبان فرانسه مدت زیادی طول بکشد، اما شما می توانید با استفاده از ۵ روش ساده و جذاب، یادگیری آن را برای خودتان به یک سرگرمی دوست داشتنی تبدیل کنید.

۱- کتاب های کمیک فرانسوی بخوانید

همیشه کتاب های کمیک به خصوص برای مخاطب کودک و نوجوان از جذابیت زیادی برخوردار هستند. شما با استفاده از متن و تصاویر این کتاب ها می توانید استنباط بهتری از کلماتی که یاد نگرفته اید، داشته باشید.

در واقع وقتی شما معنی کلمه یا عبارتی را متوجه نمی شوید، می توانید دست به دامن تصاویر این کتاب ها شوید و از طریق آن ها معنی جملات و واژگانی که بلد نیستید را حدس بزنید تا یادگیری و آموزش زبان فرانسه برای شما راحت تر و شیرین تر شود.

۲– فیلم های فرانسوی با زیرنویس فرانسوی مشاهده کنید

قطعاً هیچ کس نمی تواند انکار کند که یکی از اصلی ترین راه های یادگیری زبان های خارجه، تماشای فیلم خارجی است. اما آنچه که باید در حین یادگیری زبان فرانسه با استفاده از فیلم بدانید، این است که باید حتماً از زیرنویس فرانسوی آن ها استفاده کنید.

با این کار محتوای فرانسه را به صورت حاضر و آماده در اختیار خواهید داشت و ضمن تفریح و سرگرمی با کلمات جدید فرانسوی هم آشنا می شوید.

پس شما چه زبان آموزی در سطح مبتدی باشید و چه در سطح متوسط قرار داشته باشید، استفاده از زیرنویس می تواند کمک حال شما در مسیر یادگیری زبان فرانسه باشد.

۳- غذایی را با دستور فرانسوی درست کنید

امروزه همه با گردش در اینترنت می توانیم به دستور پخت غذاهای کشورهای مختلف از جمله فرانسه دسترسی پیدا کنیم. درست کردن غذایی مثل سوپ پیاز که در اصل غذایی فرانسوی است، باعث می شود که شما علاقه بیشتری به فرهنگ این کشور پیدا کنید و در نتیجه یادگیری زبان آن را با علاقه بیشتری دنبال کنید.

در ضمن اگر دوست دارید که خودتان را به چالش بکشید، می توانید شیوه پخت غذاهای فرانسوی را با همان زبان فرانسه مطالعه کنید و سعی کنید که آن غذا را با همان دستور بپزید. پیروزی شما در این چالش می تواند انگیزه خوبی برای ادامه مسیر آموزش زبان فرانسه باشد.

کلاس های زبان فرانسه

۴- با یک دوست فرانسوی چت کنید

علاوه بر مکالماتی که در کلاس های آنلاین زبان فرانسه و یا دوره های حضوری آن انجام می دهید، می توانید از برنامه هایی مثل اسکایپ هم کمک بگیرید و با فردی در فرانسه چت کنید.

این کار باعث می شود که شما بیشتر در زبان فرانسوی غرق شوید و در نتیجه تعامل با دیگران به خصوص فرانسوی زبان ها، کلمات و عبارات بیشتری یاد بگیرید و اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند.

۵- به فرانسه سفر کنید

اگر بتوانید سفری به فرانسه داشته باشید، می توانید زبان خود را از طریق گشت و گذار در این کشور و صحبت با افرادی که زبان اصلی آن ها فرانسه است، تقویت کنید.

در واقع این کار مثل یک دوره زبان فرانسه عمل می کند؛ چرا که باعث می شود شما در زبان فرانسه غرق شوید و برای رفع نیازتان هم که شده، سعی کنید حتی دست و پا شکسته به این زبان حرف بزنید و منظورتان را به افراد برسانید. در حقیقت وقتی همه اطرافیان شما به زبان فرانسه صحبت می کنند، ناخودآگاه ذهن شما هم به جای فکر کردن به زبان فارسی، دنبال لغات و عبارات فرانسوی می گردد و راحت تر به جمله سازی می پردازد.

برای این که بدانید تسلط واقعی بر زبان فرانسه چگونه اتفاق می افتد، حتماً مقاله آن را از طریق لینک مربوطه مطالعه کنید.

دورهای آنلاین فرانسوی

فراموش نکنید که هیچ پلتفرم و برنامه ای جای دورهای آنلاین فرانسوی را پر نمی کند. اینکه شما بخواهید در فضای مجازی به شکل رندوم با افراد متفاوتی صحبت کنید، تاثیر چندانی در روند پیشرفت شما نخواهد گذاشت. این روش زمانی جوابگو است که شما به شکل کامل به زبان فرانسوی مسلط باشید و نیازی به شرکت در کلاس های فرانسوی نداشته باشید. در واقع، اگر هنوز به طور کامل روی این زبان تسلط ندارید، با این روش بیشتر سردرگم می شوید و در حتی ممکن است جا بزنید. تصور کنید با یک فردی که زبان مادری اش فرانسوی هست هم صحبت شده اید، اما از آن مکالمه چیزی متوجه نمی شوید؛ مسلما در این شرایط ناامید می شوید و میلی برای ادامه راه ندارید. در حقیقت، شما با شرکت در این دوره ها با یک تیر دو نشان می زنید؛ زیرا هم از کلاس آموزشی بهره می برید و هم با هم سطح هایی مثل خودتان می توانید صحبت کنید. اینکه بخواهید خودتان را توجیه کنید، به نوعی دارید لقمه را دور سرتان می چرخانید؛ زیرا یادگیری یک زبان جدید نیاز به راهنمایی یک متخصص دارد که بتواند نسبت به نیازهای ما از آن زبان پاسخ مثبت دهد. پس این کلاس ها را جدی بگیرید زیرا در کمترین زمان ممکن می توانید بیشترین سرعت یادگیری را تجربه کنید. 🚀

 5 روش سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه

جمع بندی

حالا که دانستیم اگر آموزش زبان فرانسه با سرگرمی همراه شود، می تواند تاثیر شگرفی در یادگیری و تسلط شما بر این زبان داشته باشد، نوبت آن است که به شما بگوییم که بهترین آموزشگاهی که می توانید با شرکت در دوره های آنلاین زبان فرانسه آن، این زبان را با روش هایی نوین و جذاب یاد بگیرید، کجا است؟

باشگاه اومند به عنوان معتبرترین مرجع آموزش کشور همراه با اساتیدی با تجربه و کاربلد در کنار شما است تا ذره ای نگرانی از بابت کیفیت آموزش نداشته باشید و با کمک اساتید و تلاش خودتان بتوانید زبان فرانسه را مثل بلبل صحبت کنید. پس بی معطلی با تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا مشخصات خود را از طریق این قسمت وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و پاسخگوی سوالات شما باشند.

بنفش و پیروز باشید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *