مقالات

۵ بازی سرگرم کننده برای تقویت زبان انگلیسی کودک

تقویت زبان انگلیسی کودک

احتمالاً شما هم به خوبی می دانید که بازی یکی از بهترین محرک ها برای آموزش زبان انگلیسی کودک است؛ چرا که بچه ها بمب انرژی هستند و هیچ وقت از بازی کردن خسته نمی شوند! به علاوه وقتی آموزش با بازی همراه می شود، به دلیل شور و شوقی که در خانه یا کلاس ایجاد می شود، راندمان یادگیری افزایش چشمگیری پیدا می کند!💪

در حقیقت تاثیر بازی در یادگیری این زبان به حدی است که حتی افراد بزرگسال هم ترجیح می دهند که گاهی به جای کتاب های سخت انگلیسی، دست به دامن انواع بازی های کامپیوتری و موبایلی شوند تا از این طریق بتوانند تسلطتشان به این زبان را افزایش دهند!

بنابراین چه شما والدی هستید که می خواهید علاوه بر ثبت نام فرزندتان در کلاس های حضوری یا آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک، با او در خانه بازی هایی برای تقویت زبانش انجام دهید و چه معلمی هستید که دوست دارید حال هوای و کلاس را عوض کنید و بچه ها را از طریق بازی به زبان انگلیسی علاقه مند کنید؛ این متن به دردتان می خورد، پس چشم از آن برندارید!

چه بازی هایی به درد تقویت زبان انگلیسی کودکان می خورند؟

تقویت زبان انگلیسی کودک

یکی از مهم ترین مزایای بازی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که حتی بچه های خجالتی و آن هایی که اعتماد به نفس بالایی ندارند نیز با شما همراه می شوند و کم کم ترسشان از صحبت کردن و فعالیت در کلاس می ریزد. بنابراین با ما همراه باشید تا با آموزش چند بازی سرگرم کننده و جذاب به شما کمک کنیم که یادگیری این زبان در بچه ها را زیر و رو کنید!

● بازی Board Race

برای انجام این بازی رقابتی و هیجان انگیز در کلاس کافیست که تخته را به دو بخش و بچه ها را به دو گروه تقسیم کنید و دو موضوع مختلف را انتخاب کنید تا بچه ها با هم مسابقه دهند. مثلاً شما می توانید در یک طرف تخته اسم میوه ها و در طرف دیگر اسم رنگ ها را بنویسید و حالا یک نفر از هر تیم را انتخاب کنید تا هر کدام یک سمت از تخته را پر کنند. منتها برای این که بازی شکل مسابقه به خودش بگیرد، از هر کدام از هم تیمی های بچه ها بخواهید که تا یک عددی مثل ۱۰ بشمارند و اعلام کنید که در نهایت کسی امتیاز می گیرد که بتواند تا پایان شمارش دوستانش، تعداد کلمه بیشتری بنویسد. این روال را برای سایر کودکان هر گروه انجام دهید و نهایتاً گروهی را به عنوان برنده انتخاب کنید که در مجموع تعداد کلمات بیشتری نوشته است. البته فراموش نکنید که لغاتی اشتباه نوشته شده اند، شمرده نمی شوند. اگر قصد دارید این بازی را در خانه انجام دهید، می توانید اگر چند فرزند دارید، این کار را با کمک آن ها انجام دهید، یا این که خودتان با کودکتان بازی کنید و مسابقه دهید! در کل از آنجایی که این بازی ذهن بچه ها را به چالش می کشد و باعث می شود که لغات را در ذهنشان مرور کنند، پس می تواند در تقویت زبان انگلیسیشان موثر واقع شود.

بازی حدس کلمات

یکی از بهترین بازی هایی که به خصوص در اول کلاس برای گرم کردن و فعال کردن ذهن بچه ها انجام می شود، بازی حدس کلمات است. در این بازی، معلم یک لغت را انتخاب می کند و به اندازه کلمات آن نقطه چین می گذارد و بچه ها باید واژه های آن لغت را حدس بزنند. اما برای این که این بازی جذاب تر شود، هر واژه ای که اشتباه حدس زده شود، باید زیر خطوط نوشته شود و هر بار یک تکه از بدن یک آدمک تکمیل شود. اگر کودکان قبل از تکمیل بدن آدمک توانستند که کلمه را حدس بزنند که برنده می شوند، اما در غیر این صورت مربی باید کلمه درست را اعلام کند.

بازی پانتومیم

بازی پانتومیم یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین بازی ها است که حتی برای تقویت زبان انگلیسی کودکان هم کاربرد دارد و در عین حال می تواند آن ها را سر ذوق بیاورد و سرگرم کند. برای این بازی باید بنابر سطح کودکان، کلماتی را انتخاب کنید تا بچه ها با ایما و اشاره و بدون حرف زدن، آن را برای هم کلاسی هایشان بازی کنند و سایر کودکان آن کلمه را حدس بزنند. البته اگر می خواهید بازی شکل رقابتی بگیرد و برای بچه ها جذاب تر شود، می توانید آن ها را به دو گروه تقسیم کنید تا با هم مسابقه دهند و نهابتاً گروهی که توانسته بیشترین کلمات را حدس بزند برنده اعلام کنید

بازی نقاشی کشیدن بر اساس توضیحات

اگر سطح بچه ها کمی بالاتر است و تقریباً به خوبی می توانند به زبان انگلیسی حرف بزنند، می توانید بازی نقاشی کشیدن بر اساس توضیحاتی که گفته می شود را راه بیندازید. یعنی چه؟ یعنی باید زبان آموزان را به گروه های دو نفره تقسیم کنید و به یکی از آن ها تصویری را نشان دهید و از او بخواهید که عکس را برای هم گروهی اش به زبان انگلیسی تعریف کند تا او نقاشی آنچه که به او توضیح داده می شود را در مدت زمانی که شما مشخص می کنید بکشد. با این کار می توانید هم جو کلاس را شاداب کنید و هم به تقویت مهارت های اسپیکینگ و لیسنینگ زبان انگلیسی بچه ها کمک نمایید.

بازی داستان سرایی

نمونه دیگری از بازی هایی که مناسب کودکانی با سطح پیشرفته در زبان انگلیسی است، بازی قصه گویی یا همان داستان سرایی است که مربی قسمت اول یک قصه را تعریف می کند و هر کدام از بچه ها باید چیزی به زبان انگلیسی به آن قصه اضافه کنند. گاهی ممکن مسیر قصه به سمتی برود که به یک داستان خنده دار تبدیل شود و اتفاقاً همین می تواند بازی و یادگیری را برای بچه ها جذاب تر کند. یادتان باشد که لزوماً نباید از یک داستان معروف که کودکان پایان آن را از بر هستند استفاده کنید، بلکه اتفاقاً بهتر است که تا جایی که می توانید قصه ای از خودتان بسازید و تعریف کنید تا بچه ها آن را با خلاقیت خودشان تکمیل کنند!

ضمناً باز هم تاکید می کنیم که تمام این بازی ها در خانه هم قابل اجرا هستند، به شرطی که شما به عنوان پدر و مادر حاضر باشید که برای کودکتان وقت بگذارید و با او بازی کنید.

تقویت زبان انگلیسی کودک

جهت اطلاع از این که چرا کودکان از زبان انگلیسی دلزده می شوند، این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

برای این که فرزندانمان در فضایی شاد و همراه با بازی، زبان انگلیسی را یاد بگیرند، آن ها را در چه کلاسی ثبت نام کنیم؟

همان طور که گفتیم بچه ها عاشق بازی کردن هستند و خیلی زود از پشت میز نشینی و بی تحرکی خسته می شوند، پس چه چیزی بهتر از این که آموزش انگلیسی با بازی همراه شود و آن ها را شارپ و فعال کند؟

از این رو ما هم در باشگاه اومند، آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان را با بازی همراه کرده ایم تا نه تنها از یادگیری این زبان خسته نشوند، بلکه هر بار بیشتر از قبل مشتاق یادگیری مطالب جدید باشند. تازه ما پا را یک قدم فراتر گذاشته ایم و علاوه بر این که فضای کلاس آموزش زبان انگلیسی کودک را بازی و سرگرمی همراه کرده ایم، آموزش هر کودک را به شکل شخصی سازی شده و بر مبنای توانایی ها و مهارت های او پیش می بریم تا یادگیری او را تضمین کنیم!

پس حالا که شانس در خانه شما را زده و می توانید زبان انگلیسی را با روش های نوین و متفاوت به فرزندتان آموزش دهید، همین الان گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید و گوش به زنگ کارشناسان ما باشید.

با اومند رنگ و رخی بنفش به آرزوهایتان ببخشید!💜